Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фото принтер
Автор: silvesar   
Дата:   25-12-15 11:40

Здравейте искам да си закупя фото принтер който да става и за печат върху дискове препоръчаха ми Epson L 800 и L 810 какво друго може да ми препоръчате ще имам моменти в който ще трябва да разпечатвам по 500 снимки 13-18 и 15-21

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: iliyanb   
Дата:   25-12-15 11:44

Не знам за друго, но имай предвид, че няма да е момент разпечатватето на 500 снимки с такъв принтер. На л800 ще се нуждаеш от около 600 минути за 500 снимки 10/15[smilie5] . Сметни си го в часове при другите формати. Трябва да помислиш и къде ще ги редиш, щото съвсем не излизат сухи.



Публикацията е редактирана (25-12-15 12:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: Божидар58   
Дата:   25-12-15 13:27

Имам CANON PIXMA 7550 и CANON SELPHY 900. Вторият е термосублимационен и консумативите са него са около 60лв за 108 снимки 10 на 15см. Снимките от този принтер са значително по-качествени от тези на мастиленоструйния принтер. Едно към едно са с това, което виждам на монитора, а монитора ми е доста добър. Понеже оригиналните мастила на мастиленостуйния принтер са доста скъпи се налага да работя със заместители за около 35лв комплект от 6 мастилници. Снимките с тези заместители са леко по-бледи, особено червения цвят и са забележимо по-бледи от снимката на монитора. Относно скоростта на печат нямам претенции.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: nikon7   
Дата:   27-12-15 20:53

Божидар58 това цената с хартията ли е? Или само за мастилото?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: icovalchev   
Дата:   27-12-15 21:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: victory13   
Дата:   27-12-15 21:32

л800 печата 10х15 за 12 секунди... .поне на книга...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: iliyanb   
Дата:   27-12-15 21:48

victory13, не става. Режим "Photo" не е за хора, които уважават себе си. Дори и там под 20 сек. не съм докарвал. При "Best Photo" минута, минута и малко за 10/15, малко над пет минути за А4.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: lamerko   
Дата:   27-12-15 22:21

Мда, 12 сек не е никак реалистично. Да не говорим и за времето заподготовка на секи кадър за печат - поне аз отделям време за всеки да го натъкмя, понеже няма как дас е отпечата кроп-а 1:1 на снимка без полета - често зуум-а е твърде голям и почва да реже разни части твърде неприятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: Божидар58   
Дата:   28-12-15 17:24

Днес специално измерих времето за разпечатване на снимка с размер А4 с моя фото принтер CANON PIXMA 7550. Времето от започване на самия процес на печатане, до края на разпечатването отне точно 1 минута и 35 секунди. Режима е СТАНДАРТ.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: BirdOfPray   
Дата:   04-01-16 20:50

Ако става дума за БЪРЗО, качествено, дълготрайно копие и на ниска цена печатане на формати
9х13, 10х15, 13х18 и 15х23 сm - и при това става дума за големи количества в кратък срок - определено термосублимацията към настоящия момент ти е най-доброто репениие!

А аз бих предложил ето този принтер: DNP-DS 40

Скороста на печат ще е от 12 до към 50 секунди на снимка за различните 4 посочени по-горе формати.


П.П. Цените на консуматива са горе долу следните:

9х13 сm / 400 бр / 2 ролки / 153 лв / 0,192 лв
10х15 сm / 400 бр / 2 ролки / 186 лв / 0,233 лв
13х18 сm / 230 бр / 2 ролки / 340 лв / 0,739 лв
15х23 сm / 180 бр / 2 ролки / 285 лв / 0,793 лв

като цифрите означават:
Формат / Брой отпечатъка в една ролка / Ролки в кутия / Цена на кутия / Себестойност на 1 отпечатък

Като има леки вариации - в зависист от кого точно ще купуваш консуматива ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: lamerko   
Дата:   04-01-16 21:33

Това нещо с един вид хартия ли бачка? Че при "нормалните" принтери цената само на хартията варира в доста широки граници. Иначе за моя L800 мога да изкарам по-ниска себестойност с оригинални мастила и по-евтини хартии от посочените. Въпроса ми не е провокационен - просто наистина не съм запознат с термосублимационните принтери.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: silvesar   
Дата:   14-01-16 13:22

Преди дни си взех Л810 и мига да кажа като първи впечатления е отличен принтер качеството на снимките е много добро поне в моят град няма къде да ми докарат това качество за цена на снимка още не мога да кажа защото не съм изразходвал мастилата все пак е принтер на 7 дни но когато имам резултат ще пиша иначе снимките излизат на 99% сухи искат минута за да са сухи напълно за дисковете мога да кажа същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: Бонд   
Дата:   14-01-16 13:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: silvesar   
Дата:   14-01-16 13:31

Винаги [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: iliyanb   
Дата:   14-01-16 13:39

silvesar, я пак за излизащите сухи 99%? СЪветвам те да не разчиташ на лични впечатления. И хартията и мастилата имат характеристики. Принтовете си менят цвета в първия половин час като пощурели, съхнат качествено доста по-дълго , а ти твърдиш, че излизат сухи и искат минута?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: lamerko   
Дата:   14-01-16 13:43

Мдам, принтерчето си е страхотно.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: silvesar   
Дата:   14-01-16 13:53

Нормално е да разчитам на лични впечатления относно първият ти коментар да прав си ще трянва доста време за да се разпечатат но кой е казал че всичко трянва да стане за един ден.
Както казах нека понатррупам малко повече снимки и пак ще коментираме.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: mihajlov2   
Дата:   14-01-16 13:53

Според отзиви по форумите, принтовете с мастилата на L800/L810 съхнат доста по-дълго време и истинските цветове се появяват след няколко дни...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: silvesar   
Дата:   14-01-16 13:59

Първата снимка която извадихме още в магазинът беше А4 формат в кокента в който излезе снимката я хванаха с пръсти при което аз реагирах ама няма ли да останът отпечатъци а те ми казаха не.
А за промяната на цветовете да нормално е да се променят но не е голяма разликата от момента да вадене на снимката и след 7 дни

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: iliyanb   
Дата:   14-01-16 14:11

silvesar, пукай яко в магазина тогава[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: silvesar   
Дата:   14-01-16 14:16

Не мога да ви разбера когато някой изкаже мнение различо от вашето нещо се променя карайте го по спокойно [beer] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: iliyanb   
Дата:   14-01-16 14:30

Кво мнение? Седи ми на бюрото. Над 1000 кадъра съм пуснал. А4. Нещо друго да ме питаш? Принтерите работят еднакво, не по мнение на ползвателя. Пускай си програмката за автоматични корекции и смело напред. Опаковаш в целофан принтовете веднага след печат и си ти.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: mihajlov2   
Дата:   14-01-16 14:37

Всъщност каква беше разликата между L800 и L810? Ако не се лъжа, само в наличието на екранче и възможността за директен печат от карта памет. И отново е без WiFi, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: lamerko   
Дата:   14-01-16 14:37

silvesar: покритието на хартията е специално - те попива мастилото почти моментално и затова имаш чувството, че веднага изсъхва. Има само едно леко лепнещо усещане, ако хванеш снимката веднага, след като излезе, но и то изчезва бързо. Обаче това е привидно - мастилото не е изсъхнало - просто трябва да мине известно време. Иначе дори веднага след като отпечаташ снимка я сложиш във вода - няма да се размаже [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото принтер
Автор: silvesar   
Дата:   14-01-16 14:43

Може би това ме е объркало но все пак ми е простено нали затова попитах тук и мисля че не сгреших[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »