Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 размер на снимка
Автор: silvesar   
Дата:   14-01-16 11:22

Здравейте колеги имам нужда от помощ може ли накой да ми каже програма с която да намаля размера на снимката когато я разпечатвам на принтера или казано когато сложа лист примерно 13на18 да ми излезнат 6 снимки с размер 3.5 на 5 см

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: h_bio   
Дата:   14-01-16 11:30

PhotoShop - Canvas Size, Image Size и си ги нареждай както искаш в един файл и после печаташ. Не е виждам какъв е точно проблема. Ако нямаш PS, подобни инструменти има и в GIMP и в други (не чак толкова специализирани) продукти.

Ако става въпрос за една и съща снимка мисля, че такава възможност имаш и в самото принт меню.



Публикацията е редактирана (14-01-16 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: silvesar   
Дата:   14-01-16 11:32

Благодаря за бързият отговор [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-01-16 11:51

С пълен член се членува подлога или неговото определение.
Просто правило: когато пред думата има предлог, тя не е подлог.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: БОНД   
Дата:   14-01-16 12:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: MixMike   
Дата:   14-01-16 12:47

Бонд-е, на първа страница е пълно с теми, в които не си се изказал, или не си попитал нещо. К'во чакаш?[smilie10] [smilie5]

П.С. Неграмотните писаници са като написано с лайно по стената на кенеф. Чете се, но не е приятно. :)



Публикацията е редактирана (14-01-16 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: БОНД   
Дата:   14-01-16 12:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: MixMike   
Дата:   14-01-16 12:50

Евала!
Научи ли вече какво е бленда, скорост, експонация, фокусно разстояние?
Чакаме с нетърпение след ден -два да започнеш да даваш и съвети на незнаещите.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: БОНД   
Дата:   14-01-16 12:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-01-16 12:58

То и ти си също толкова неграмотен! Може би дори повече! За теб се отнася, БОНД! [smilie5]
Това е форум за фотография! Не е селяндурският кенеф, в който снимаш!



Публикацията е редактирана (14-01-16 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: БОНД   
Дата:   14-01-16 12:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: silvesar   
Дата:   14-01-16 13:04

Леле каква стана тя абе хора вие нормални ли сте помолих за помощ а вие взехте да се карате.
До много грамотните или помогнете ако можете или просто не пишете нищо както писах на h_bio благодаря за бързият отгоговор намерих това което ми трябва.
П.С Затварям темата



Публикацията е редактирана (14-01-16 13:07)

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-01-16 13:23

Мисля, че е съвсем нормално да се изисква уважение към езика, на който пишем! После недейте да се чудите защо децата ви са неграмотни и едва-едва завършват кварталната гимназия!

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: Бонд   
Дата:   14-01-16 13:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: silvesar   
Дата:   14-01-16 13:27

chrisnoch Не мисля че е уместно да намесваш децата ми все пак не се познаваме

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: silvesar   
Дата:   14-01-16 13:30

То от грамотни като вас сме на това положение в
българия

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: ZED   
Дата:   14-01-16 13:41

Правописа винаги, ама АБСОЛЮТНО ВИНАГИ е отражение на характера на човека!
Можеш да направиш някоя и друга пунктоационна грешка, но да пишеш като неандерталец с основно образование и да си хвалиш с това, говори за ниво на интелигентност близо до абсолютната 0.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: Бонд   
Дата:   14-01-16 13:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: h_bio   
Дата:   14-01-16 13:51

Дайте да направим една тема за оф-топик дискусии и там си се борете колкото си искате. Човека попита нещо конкретно. Дадох някакъв отговор, може би не най-доброто решение. Имате ли да добавите нещо?

И извън темата (но съвсем по вашата) - не можем да характеризираме човек само с нивото му на грамотност. Особено в една медия като инетернет. По правило общуването тук се неглижира по отношение на етикет, а също и по отношение на граматика и правопис. Аз често чета в чуждоезични форуми. Понякога се налага и да питам. Старая се, но едвали английския ми е така полиран и добър, колкото на виртуалните ми събеседниците. Никога обаче това не е било причина да ми откажат съдействие или да се зароди такава дискусия.

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: Бонд   
Дата:   14-01-16 13:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: silvesar   
Дата:   14-01-16 13:55

h_bio Много добре казано [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: swqaz   
Дата:   14-01-16 14:02

10 начина да скриеш, че си прост

7. Поправяй назидателно и публично чуждия правопис/правоговор.

Вярвай дълбоко в това, че да различаваш пълен от кратък член е качество, с което си струва да се гордееш. Дебни своите фейсбук приятели за неволни технически грешки, а после шумно и подробно коментирай постовете им без отношение към съдържанието, но със забележки към грамотността на пишещия. Подигравай се на бургаски учен, открил лечение за страшна болест, че говори по телевизията на диалект. Плачи тайно, но страдалчески, ако случайно изпуснеш запетая в SMS.

ПП: Забелязал съм, че много хора във форума спазват правилата, особено 7-ма точка, и успяват добре да се прикрият.



Публикацията е редактирана (14-01-16 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: silvesar   
Дата:   14-01-16 14:05

swqaz [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: Бонд   
Дата:   14-01-16 14:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: размер на снимка
Автор: lamerko   
Дата:   14-01-16 14:16

Ще ти кача екшън файл ей ся някъде...

Значи екшъна е на http://www.shumen.org/upload/passport.zip

Слагаш го в папката с екшън пресетите на шопеца. Самия пресет е за хартия 4х6 и размер на снимките 3.5х4.5см/300 px/in - събират се 8 броя. Активация на F2.



Публикацията е редактирана (14-01-16 14:24)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »