Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: colorphoto   
Дата:   12-01-16 17:28

Търся светъл телеобектив за ФФ Никон - бюджета е ограничен до 1400лв.

Може варио,може твърд,може втора ръка.

85/1,8 Г имам.

Пробвах двата Тамрона 70-200/2,8 макро,които са в Павилиона и Синтезиса в София,но се разминават доста с точния фокус над 160мм и понеже не е ясно от фокуса ли е ,или от оптиката на бройките калибрацията е с неясна резултатност ако се приложи.

Моля за идеи и предложения - може нещо да ми е убягнало като опция.

Благодаря на отзовалите се!

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: kvakioh   
Дата:   12-01-16 17:41

Има винаги 80-200/2.8 последния вариант като година. Ако не е 36мпикс, екстра си е 80-200/2.8. Или 180/2.8 Никонския твърд.
105/2 и 135/2 DC също може да се намерят с тавана от 1400.

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: colorphoto   
Дата:   12-01-16 18:31

Благодаря ти kvakioh!

Мислих за Никкора 80-200/2,8,но отпадна поради това че ми е много тежък и обемист и не му се сваля петата за статив.

Тамрона 70-200/2,8 ми е тавана на тежест ,която бих понесъл,пък и му се демонтира петата.

105/2 отпада поради наличието на 85/1,8 - много са близки по фокусно разстояние.

135/2 - ако се намери за тези пари добре би било.....

180/2,8 ми е най-добър като обхват спрямо нуждите, поостарял,нещо гледах някакви аберации да прави и пърпъл фринж на едни кадри,не знам как е - нов е малко над лимита ми за пари - май ще ми е полезен?

Сигмата 150/2,8 макро как е за немакро снимане се чудя?

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: kvakioh   
Дата:   12-01-16 18:54

Сигмата 150 е ок като цветове и острота, само че е бавен с фокусирането, дори и с лимитер плъзгача. А и може да се намери дори OS версията за ограничените пари, даже за по-малко. Демонтира му се крака за статив като ринг. И на двете версии.
Nikon 80-200mm f/2.8 AF-D NIKKOR ED, за него говоря, не му се маха ринга за статива наистина. Все още доста предпочитан е. Въпреки теглото.
Не знам как е Сигма 70-200/2.8 OS на Никони толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: colorphoto   
Дата:   12-01-16 23:28

И за Тамрона,който ползвах пишат че бил с бавен автофокус,но по моите възприятия НЕ е бавен - нормален е.



За Никкора 180/2,8 Д никой ли не знае нищо,никой ли не го е ползвал?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: kvakioh   
Дата:   12-01-16 23:33

Питай victory13, той има или имаше. Обективът е достатъчно добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: colorphoto   
Дата:   12-01-16 23:43

А и е лек,а аз държа да не се потя от много килограми обектив,затова и неглижирам Никкора 80-200/2,8.

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: victory13   
Дата:   12-01-16 23:45

Не го давам [smilie5]

Обективчето е чук, и се продава в базара с доста по-голяма обезценка от другите обективи. Това е основно поради фактът, че отзад обективът е "гол".
Аз попаднах на много коректен колега, пазил обектива в идеално състояние, и съм доволен.

Писах и на друг колега, бих се разделил с 135/2 поради не употреба, но ценовия диапазон там е друг [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: colorphoto   
Дата:   13-01-16 00:03

Мдааа 135-тицата е за други пари.

Бива го Никкора значи.

Мен ме блазни и че не е тежък.

Мерси victory13!

А автофокуса му как е като консистентност и скорост?



Публикацията е редактирана (13-01-16 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: victory13   
Дата:   13-01-16 00:31

Ами колкото съм го ползвал, нямам оплаквания в това отношение. Не си падам по екшън снимките обаче, а и този обектив надали е създаден за това. Макар и с много малко по-тежък от апарата ми /750/, някак дебалансирано ми стои... това е лично впечатление, и мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: colorphoto   
Дата:   13-01-16 03:01

Хм,аз точно динамични сюжети снимам,един вид екшън снимки.....

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: kvakioh   
Дата:   13-01-16 10:29

Фокусът значи е също важен. При Сигма и 180/2.8 нещата не са толкова силни откъм такова динамично снимане...

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: demiman   
Дата:   13-01-16 12:16

За екшън сцени не се побираш в бюджета на 70-200/4 - той е твоя обектив ... тамрона тежи също, нищо че е най-лекия на 2,8 ... нямаш ли стабилизация имаш много брак ... иначе за бавно снимане и портрети 180/2,8 е страхотен [smile] и се намира за около 800лв. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: colorphoto   
Дата:   14-01-16 00:06

70-200/4 ВР мислех дали да го купя при промоцията,но между 70-120мм ф-4 не ми върши работа,искам по-отворена бленда и се отказах.

Точно 70-200/2,8 нестабилизиран ми трябва,или 180/2,8,в краен случай Сигмата 150/2,8 - остава базара явно.....



Публикацията е редактирана (14-01-16 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-01-16 10:03

colorphoto, знаеш ми мнението. Ще въртя, ще суча и пак ще гледам стабилизирания Тамрон 70-200/2.8 (VC) да взема. Смятам, че при него е постигнат най-добър баланс цена/качество, като преимущество е неминуемо светлосилата и стабилизацията, минус е само цената... Но все пак е някъде по-средата, не е като Никкор-а, пък особено щом това ще ти е основен обектив, все си мисля, че с тяло като Д610 си заслужава!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: colorphoto   
Дата:   14-01-16 22:01

Съгласен съм че е много добър и на добра цена Тамрон 70-200/2,8 ВЦ обектива ,но ми е тежък всеки стабилизиран,а и бюджет няма,което е даже по-определящо.

То и стабилизираната аналогична Сигма би свършила работа.



Публикацията е редактирана (14-01-16 22:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-01-16 00:05

Тогава според бюджета...знам ли?!?
Кой/и се вписва/т в него и те устройва по част от критериите?

...то все с нещо компромис трябва да се направи, така мисля, въпроса е кое ти би преглътнал като недостатък?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: colorphoto   
Дата:   15-01-16 00:06

Бих преглътнал да е твърд а не варио,бавен автофокус,липсата на стабилизация,да е втора ръка джаджата.



Публикацията е редактирана (15-01-16 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-01-16 00:10

Светлосилата твърдо НЕ, така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: colorphoto   
Дата:   15-01-16 00:24

Държа на светлосилата и рязката картинка,то май друго не остана.....

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-01-16 00:51

Еми то освен 180/2.8 също :) Другия вариант е да изтестваш всички налични Тамрони 70-200/2.8 (макро), че да попаднеш на твоя. Аз лично бих пренебрегнал теглото и бих се свлушал в старите и опитни колеги (от многото теми) и бих насочил проучванията си към 80-200/2.8, някой друг да каже помпата ли беше по-читав или не?

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: colorphoto   
Дата:   15-01-16 04:06

Наличните Тамрони 70-200/2,8 Макро ги тествах - само два са в София в двата конкурентни фото магазина.

Питах във Вип трейднинг - там нямат налични.

Говорих и с техника,който прави калибровката на Тамроните Пепи - много свестен човек,всичко обяснява търпеливо,изчерпателно и винаги готов да помогне,та прегледахме тестовите ми кадри,но не бях тествал с фокус чарт и не беше ясно фронт ли,бек фокус ли имаше или просто нямаше рязкост от оптиката!

В магазините разбира се няма фокус чарт - трябва да си има и носи евентуално купувача.....[smilie2]

Както пък в Профайлд сервиза няма колор чарт,нито сива-бяла карта![smilie2]


Със същия Тамрон преди години админите тук показаха много хубави и остри снимки от фолклорния софийски фестивал,доста време и Евгени от Булфото снимаше на събития със същото стъкло а и по руските форуми са повече положителните коментари - значи има читави бройки за това пиша по въпроса.


Никкора 80-200/2,8 не помпата е добър и оптически и като автофокус и здрав като танк,ама тежък и не му се маха петата за статив,което прелива чашата вече.....



Публикацията е редактирана (15-01-16 04:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: m.djorov   
Дата:   15-01-16 09:38

Би се навил на бавен авто-фокус? Не е ли важен да е бърз за динамичните сцени, които каза, че искаш да снимаш с този обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: iavorianev   
Дата:   15-01-16 10:30

Имам Тамрона (макрото). Личните ми впечатления са че както на Д7000,така и на Д750 се представя чудесно стига човек да свикне с малките му магарии а именно бавния мотор и лекото омекване след 150 мм. Последното се лекува с затваряне на блендата на 4.

Отговори на това съобщение
 Re: Оглеждам се за светъл телеобектив за Никон ?
Автор: koleto.spasov   
Дата:   15-01-16 11:10

Между сигмата и тамрона разликата е голяма в полза на тамрона. А и щом си никон ринга на зума на тамрона ще ти е по удобен . Аз съм фен на тоя тамрон. Сигмата още при първата снимка я усетих, че е по зле.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »