Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за 4k камера?
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-01-16 11:33

Колеги, като в лафа "за един приятел питам..." имам подобен въпрос в момента. Първо искам да уточня, че нямам никакви технически познания за снимането на видео, както и за самите камери. Един колега от работа се интересува от заснемането на музикални видео клипове. Самият той е музикант, няма много опит, но ми показа линк за камера, която мисли да вземе, като определяща е и цената. Няма да използва въпросната камера за заснемане на екстремни спорт видеа, иска по-скоро за определени моменти от изпълнянието на някое парче да ползва камерата, като например да я закачи на грифа на китарата си и да заснеме изпълнението на дадено соло, емоцията на сцената докато се движи и такива подобни. Ще му е първа такава камера, с която ще се учи и след време ще търси нещо по-сериозно и надеждно, спомена ГоПро...

Ето линк към камерата, към която се е насочил, споделете мнение, моля!

За тези пари мисли, че е ОК, но аз му предложих да питам тук в нашето общество (той е латвиец и участва в музикални форуми предимно...), че да не се разочарова после.

Благодарско на отзовалите се с мнения и коментари! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за 4k камера?
Автор: e-mil   
Дата:   13-01-16 12:15

Ми според описанието в магазина камерата пише в 4К с 15 кадъра в секунда. В Actioncamadviser.com пише същото. Така че е много възможно да се разочарова.

Снимането с екшън камери и обработката на материала са свързани с различни ограничения. Те могат да се заобиколят от видео или кино оператори, защото такива хора са свикнали да боравят с ограничения. Например най-малкото - широкият ъгъл на камерата често ще хваща яркото сценично осветление и музикантът трябва да бъде насочен да внимава къде застава на сцената ако иска да получи ползваема картинка.
Докато твоят човек щом е неопитен по-добре първо 2-3 пъти да наеме различни камери и сам (или с помощ от приятели) да определи какво точно му трябва и какво не му стига. И чак после да купува.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за 4k камера?
Автор: lamerko   
Дата:   13-01-16 12:20

Ами... Hero4 Black предполагам е извън бюджета, но тази играчка е вълшебна [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за 4k камера?
Автор: киката   
Дата:   13-01-16 14:46

Hawkeye Firefly 6S 4K

Тази снима 4К на 24фпс [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за 4k камера?
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-01-16 03:22

PhotoBo,
За какво му е на твоя приятел 4К видео, щом ще го ползва за описаните цели? [smilie11]
Тази камера за нищо не става, камо ли за музикални клипове. С трици не се ловят маймуни.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за 4k камера?
Автор: PhotoBo   
Дата:   14-01-16 09:54

Ами наумил си е, че иска 4к и това е. Толко разбира и той, пък и аз от видео... Показах му D5 и D500, гледал обстойно спецификации, каза че е впечатлен, щял и хубави снимки да прави и time laps, ама му скъпеят [smilie23]
В интерес на истината той е в музикалния бизнес, не знам точно как се нарича, но прави разни семпли и звуци за филми, видео игри и т. подобни, нещо като сток фотография, само, че за музика и звуци. Имало опция и за видео - кратки клипове на слоу моушън, сцени, концерти и т.н. Искал да се пробва с нещо евтино, че да види дали да се захваща в последствие с ГоПро да кажем, ама казвате с тая камерка няма да стане...[smilie8]
Мисля да ползвам гугъл транслейт и да му дам сам да прочете мненията ви в темата. Не бъдете прекалено сурови [smilie3] но ако някой иска да добави още нещо или да препоръча подходящо за целта (за не много пари) нещо за начинаещ, нека се включи!
Благодаря за изказаните мнения до момента!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »