Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ремък за ръка
Автор: Twingo   
Дата:   11-01-16 20:56

Здравейте!

Обикновено снимам от ръка и ремъкът за врат често ми пречи и си го навивам на китката, но мисля, че ще бъде по-удобно с ремък за ръка и реших да си взема :) Това, което търся, е триъгълен ремък /струва ми се по-удобен/, с резба отдолу, за да не се налага да го махам, когато реша да сложа апарата на статив. В сайтовете тип продавалник не успях да си харесам нищо, така че, може да предлагате и от еbay и подобни. Повече от 15 лв не ми се дават.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: koleto.spasov   
Дата:   11-01-16 21:20

Какво снимаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: Twingo   
Дата:   11-01-16 21:32

Основно пейзажи, по-рядко портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: peter_m   
Дата:   11-01-16 21:34

ремък


Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: iavorianev   
Дата:   12-01-16 11:11

Ти си знаеш дали ще повериш техниката си на нещо което струва 6-7 лева. Преди време и аз бях пред същата дилема като теб,ходих до Синтезиса и гледах някакви ремъци по 17 лева.Даже момчето не се изказа много ласкаво за тях и въпреки това настоявах да ги видя. Ами не бих си поверил тялото на толкова калпаво изглеждащ продукт. И на мене не ми се даваха повече от 30тина ,ама като видях за иде реч и си навивам още ремъка около китката [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: MixMike   
Дата:   12-01-16 12:01

Ти си знаеш дали ще повериш техниката си на нещо което струва 6-7 лева.

Когато ползвах такъв ремък, износих един до конците. Ако искаш, може да вземеш един, да го стегнеш в менгеме и да пробваш да го скъсаш с две ръце.[smilie10]
Може и да се обзаложим какъв ще е резултата.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: compur   
Дата:   12-01-16 12:20

много зависи колко тежи техниката ти... ако си с кекс - какъвто и да вземеш е все тая

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: iavorianev   
Дата:   12-01-16 14:47

MixMike - Въпрос на личен избор , аз лично с тоя от 17 лева не бих рискувал

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: MixMike   
Дата:   12-01-16 16:56

iavorianev, така е, личен избор е.[smilie24]
Но понеже за втори път се позоваваш на цената, да те попитам...
След като ремъка държи техника за 5000лв, 500лв ли трябва да струва?
И оттам логично...ремъка за малък DSLR с китак, същия ли е като този за 1D X и скъп обектив (общо между 15-20К лв)?
Ако аз си купя за 3лв от ebay, той 6 пъти по-бързо ли ще се скъса от този за 17лв?[smilie8]
Аз снимам с 5Д3 и Сигма 85/1.4 (около 6000-7000лв магазинна цена) - какъв точно трябва да си купя?

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: iavorianev   
Дата:   12-01-16 17:11

MixMike - виждал съм оригинални ремъци на Канон и мисля че цената беше около 100тина лева, но не съм виждал какво е качеството. Относно на въпроса какъв да си купиш отговора е прост - какъвто ти харесва. Дори и с техника за 10 000 да снимаш пак си е твой избора. Споделям само че на тези от 17 лева (единствените които съм докосвал на живо) не ми хареса не материала ,а пластмасовата врътка отдолу и свръзките като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: iavorianev   
Дата:   12-01-16 17:13

И оттам логично...ремъка за малък DSLR с китак, същия ли е като този за 1D X и скъп обектив (общо между 15-20К лв) - ми не е,там матрияла е повече [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-01-16 00:05


И оттам логично...ремъка за малък DSLR с китак, същия ли е като този за 1D X и скъп обектив (общо между 15-20К лв)


Ремъкът на 1Dx е със "златен" надпис "Canon", при 1000д, надписът си е бял [smilie5] Ако смяташ, че това е огромна разлика, можеш да си поръчаш ремък за 1дх (Canon EW-L7), срещу скромните 35-40 долара.
Ако искаш, да се подсигуриш "двойно", задели 120лв и си вземи това


Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: axlastro   
Дата:   13-01-16 00:35

Тия ремъци за китка са удобни за кратко носене. Аз имах такъв и го разкарах. По-добре е да се вземе единичен ремък (quick strap).

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: Binjo_o   
Дата:   13-01-16 09:00

Ремъка който ползвам е китайски. Супер здрав е. Реално апарата не се носи от него, а служи за блансиране. Преди ремъка държах апарата с омотам вратен, което е много по опасно, после без ремък и се усещаше как липсва опора. Тия ремъци според мен са точно за това, за опора, а не да се влачи за него апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: iliyanb   
Дата:   13-01-16 09:06

Пичове, тези ремъци за китка не са предназначени да носят техниката, не и постоянно. Вие си я държите. Служат по улицата някой яко ви отнесе ръката, все пак камерата да е защитена от падане. Чакам да видя някой, който на такъв ремък си е пуснал камерата да виси и да се клатушка[smilie5] . В тази връзка жестока здравина да се търси, е направо неуместно.
Ползвам китайски за под 5 лв. Още е здрав, а и камерата. Ползвал съм го доста.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: SLR   
Дата:   13-01-16 22:22

Аз ползвам никонски подобен на този от Али експрес вече 9 години, не е мръднал и съм много доволен. Даже не е за ДСЛР, а за никонски суперзум.

Имайте предвид че все пак апарата трябва да се държи с ръка де [smilie3]


http://g01.a.alicdn.com/kf/HTB13yaJKXXXXXblXXXXq6xXFXXXA/Black-PU-Leather-Soft-Hand-Grips-Camera-Wri

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: Twingo   
Дата:   18-01-16 00:49

Благодаря на всички за мненията! [beer]

Поръчах това: ЦЪК .

Както гледам в коментарите, май ще трябва да го преправям малко за моя никон, но не е проблем :)

Дано само не се забави много :)



Публикацията е редактирана (18-01-16 00:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: MixMike   
Дата:   18-01-16 09:13

Съвсем скоро е китайската нова година, ако не се лъжа...та въоръжи се с търпение за към началото на март.

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-01-16 11:37

Има ли ремък за ръка, който да не се хваща за резбата предназначена за статив, а за ушите, на коитонсе закача стандартен ремък за врат? В същото време да е достатъчно надежден и здрав, кото не отстъпва на омотания около китката ремък за врат? Може ли линк?

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: jivkojj   
Дата:   18-01-16 11:41

PhotoBo, аз имам този Joby ремък. Привидно изглежда нежен, но като нищо ще издържи и изпускане на 5кг техника. Въпроса е ухото на апарата дали ще издържи или ръката ти. При изтърване се самозатяга, като има хитро удебеление - ако е тежка техниката, да не ти смачка китката. [smilie24]


http://ecx.images-amazon.com/images/I/71DM9vR9f1L._SL1500_.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: roumen6   
Дата:   18-01-16 11:49

аз нося техниката си "като се кламбучка" на ремъка за ръка - DSLR + 70-200. и не си купих "китайче от 5 лв", а заложих на фирменото! и ми върши работа пирфектно

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: PhotoBo   
Дата:   19-01-16 12:43

Румен, дай линк към "фирменото" да добия представа, какво ще да е то и какви са разликите с гореспоменатите евтини алтернативи, моля!

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: hotsnail   
Дата:   20-01-16 14:41

Щрак е го и моя ремък за ръка. Струва 2-3 лева, продава се във всяка железария и спортен магазин и магазин за обувки. Издържа около 40кг.

Обикновена връзка за туристическа обувка. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

ПП Няма ли някога ФФ да стане малко по-добър....не приема линкове към каритнки освен ако не завършват на .jpg и URL-а е до 100знака горе долу, няма как да кача картинка направо в темата....просто...мъка, мъка

ППП Joby-тата не са лоша алтернатива ако имаш пари за трошене. Китайските боклуци от алиекспрес.....бате по-добре недей. Имам една два в къщи - за нищо не стават



Публикацията е редактирана (20-01-16 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: roumen6   
Дата:   21-01-16 11:04

ей го тук Nikon AH-4 Hand Grip Strap
и с описание тук


http://i1355.photobucket.com/albums/q705/koreacreditjs/Nikon/AH-4/AH-4_11.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Ремък за ръка
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-01-16 11:59

Тъкмо поръчах един ремък Joby (като горния), слушайки препоръките. Китайските изглеждат добре на картинка и са буквално без пари, но щом казвате, че не стават реших да не рискувам с техника по-скъпа от колата ми. Ако нещо се размине с очакванията ми, Nikon-a изглежда супер, само дето не исках да използва резбата за статив, но в крайна сметка мога да я жертвам. Благодарско! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »