Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: Mitizaro   
Дата:   10-01-16 23:20

Здравей мил форум.

Взехме си най-сетне велик обектив! Толкова велик, че Китака вади по-детайлни снимки от него..

Sigma 18-35 f1.8

Снимаме в зала, от близо. Имаме Canon EOS70D. След толкова положително ревюта, статии и оглед - Решихме, че това е най-добрият ни вариант. Супер остър и детайлен обектив!

Уви изглежда има проблем с нашата бройка. Върнахме го в магазина заедно с апарата да го калибрират. Малко по-добре е. Сега вече има шанс да се доближи до детайлите на китака. Супер!!

По-нататък може да ударим тема със снимки,
но сме уверени, че нещо не е наред с обектива. Не може подяволите обектив за 1600лв, водещ се за сред най-острите за кроп апарати да подава на китовият ни обектив от канон. При това с по-малко Исо и повече скорост в сравнение!


Въпросът ни е - Има ли някой съфорумник със SIGMA 18-35MM F1.8 за Канон от Бургас за да го наложим на нашия апарат, да сравним и разберем дали имаме дефектен автомотор или не.

За сравнение успявам да направя снимки на РЪЧЕН фокус, които са супер хубави... ПРЕЗ VIEWFINDER-А. А през живота си съм снимал 3-4 снимки на ръчен фокус.

Бързаме за да не мине много време от "покупката".

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: Pavlov   
Дата:   11-01-16 06:15

Този модел на Sigma не се сработва добре с автофокусната система на Canon 70D и 7D.
Така съм чувал [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: realnoncho   
Дата:   11-01-16 07:10

А през live view пробвахте ли?
70D се справя прилично така и ще се види със сигурност колко е от фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: mihajlov2   
Дата:   11-01-16 10:57

Навремето имаше тема тук за този обектив от philip със снимки в пълен размер с Канон 7D.
Ето линк към снимките:

https://sites.google.com/site/sigma1835f18art/


Често срещан проблем при този обектив /особено за Канон/ е непостоянството на автофокуса при широко отворени бленди.
Аз имам Никонския вариант и се държи по-добре. Но все пак от време на време /примерно веднъж на 10-15-20 кадъра/ фокусът бяга при бленда 1.8. Проверявах го с USB Dock станция - калибриран си е.

В тази тема към края има линкове за снимки с моята бройка.



Публикацията е редактирана (11-01-16 11:01)

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: Mitizaro   
Дата:   11-01-16 21:41

След калибровката снимайки в залата, обектива е дооста по-добре. Някои снимки стават ЧУДЕСНИ!

Но не фокусира много често. По-лошото обаче е, че найстина през LIVE VIEW снимкит са направо БРУТАЛНИ. ИЗСЕЧЕНИ като батка от филма за 300!

Обаче това не се получава ТОЛКОВА от viewfinder-a.

Дали има шанс самият апарат да е бъгав? Още е гаранционен.


И да споменем, че сме трогнати от собственика на Сигма в Бг. Явно е видял темата и понеже скоро идва към Бургас, ще ни донесе друга бройка на Сигмата. Надяваме се, автомотора да се оправи и през viewfinder-а да става качеството на liveview-то.
Та, ей ТОВА е Customer Support!!

Просто с нашия динамичен "лайфстайл" и начин на снимане (нямме специален фотограф) е невъможно да чакаме и фокусираме всеки път през liveview-то.

А, леле какви снимки стават като са хубави...!



Публикацията е редактирана (11-01-16 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: Mitizaro   
Дата:   16-01-16 21:17

Баси якото!! Оказва се, че проблема е във самият фото-апарат. Всякакви обективи с по-малко F показват грешката по-ясно.

ДЕФАКТО дадохме 3600лв до момента (като не включвам аксесоарите, резервни батерии и пр.) за да НЕ можем да фокусираме. СУПЕР!

И най-якото е, че сме затапени отвсякъде за нашите цели.

Умирам си от кеф..

Ще видим в понеделни как ФотоПавильона ще отговорят на факта, че имаме апарат от една година и, че не е имало смисъл да го копуваме...



Публикацията е редактирана (16-01-16 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: airfenbg   
Дата:   16-01-16 23:21

Не мисля ,че ще ви кажат нещо. А предполагам знаят ,че чат пат 70Д имат проблеми с АФ системата. Поне така съм чел из мрежата , но централната точка.

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: realnoncho   
Дата:   16-01-16 23:27

На мен ми сервизираха 70D с такъв проблем без да кажат нищо, значи в сервиза на Канон си го знаеха още тогава.
Ако имате апарата от година и чак сега сте се разбрали, че проблемът е в него какво очаквате като отговор. Продавачите в магазините с поглед да разберат, че има проблем с апарат, който вносителя им предоставя?

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: mogila   
Дата:   17-01-16 00:21

Сигма обективите не се разбират винаги много добре с апаратите. Аз пращах един обектив заедно с камерата на сервиза в германия и след калибрацията се подобри, но не баш... просто не става. А понякога цели фокус но много рядко. Има предимно фронт фокус.
С Микро аджъстмент става ок на близо, но на далеч става ужас.

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: Mitizaro   
Дата:   17-01-16 01:41

@realnoncho:

Всъщност работата им е да разбират какво продават.
Ако дойдеш при мен и ти продам протеин дето е менте, това си е мой проблем, не на доставчика или твой.

С китовия обектив, нещата си бяха общо толкова зле, че не си личеше.

И щом аз мога като се фана да науча за 5мин, че масово тия апарати са преебани, начи можеха и от магазините да проучат да не ни ги предлагат.

Не е ли така честно??

Или викаш ти си "за" да фърляме по 4 хилки и да си ги веем из кофата за боклук после. Ай ела да ми налееш 4-ка в моя бизнес, аз ше ти продам дефекти вместо работещ продукт и ше видим дали после ше си доволен... ;)



Публикацията е редактирана (17-01-16 01:42)

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: realnoncho   
Дата:   17-01-16 07:40

Значи все пак искаш продавачите, докато ти го продават да разберат за проблем, за който ти си се ориентирал за година и който не си личи с китака?
Те имат най-малко вина в случая, по-скоро Канон са си заровили главите в пясъка и не признават официално за проблема.

Системата не работи с очакването продавача да играе ролята на контрол по качеството. Гаранцията покрива точно такива случаи за всякаква техника, не само за фотоапарати. Успех с поправката [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: Mitizaro   
Дата:   17-01-16 12:16

Ти май работиш за тях, а?


Това не е първия апарат с такъв проблем. Защо не се извежда от продавачна линия от Канон или магазина? Канон имат най-много вина, но това не значи, че продавача не е длъжен да си знае стоката!

Ела при мен, аз ще поръчам протеинче дето вероятно ще има тебешир и малко отрова за мишки, няма да ми пука какво продавам на клиентите и на теб, после децата ти ще ме съдят.

Баси логиката... За Щастие повечето хора СИ ПРОВЕРЯВАТ стоката преди да я продават, иначе света щеше да е доста интересно място ако всички професионалисти мислеха като теб, realnoncho

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: victory13   
Дата:   17-01-16 13:46

"...И щом аз мога като се фана да науча за 5мин, че масово тия апарати са преебани..."

Как си купувате каквото и да е... не отделяте ли поне по 5 минути преди покупка [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: realnoncho   
Дата:   17-01-16 14:51

Казах, че имах същия проблем, ама сега се оказа, че съм работел за "тях"?! Срещу протеинова логика не се рита [smilie23]

Щом смяташ, че всички са срещу теб няма какво повече да дискутирам.

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: Mitizaro   
Дата:   17-01-16 17:18

На времето информацията за апарата не беше толкова ясно разпростанена.
Което е ненужно, защото всеки човек, който му сложи обектив под 3.5 може да го забележи. Просто ние досега не сме си купували такъв, най-сетне настъпи момента.
И е сигурно, че за една година магазина е продал повече от един такъв апарат, но никой не ни предупреди ДОРИ КОГАТО КУПУВАХМЕ новия обектив наскоро, че сме вече потенциално преебани, а си премълчаха.
Дори усетихме как те ЗАГРЯХА ЗА пробелама с апарата (дискутирайки фокусните точки и опитвайки да фокусират за сравнение със страниничте, които се водят по-точни при този Фазов Фокус на Д70) след като им се обадихме, отидохме и споделихме притесненията си с този обектив и ОТНОВО нищо не ни казаха, а само мъмриха -- очаквайки някак си магически шефа на Сигма да ни реши проблема. Което както вече се вижда не е възможно, и работата опря до източника.


Кой говори за всички, г-н realnoncho? Споменах само теб. Моля те, чети ВНИМАТЕЛНО какво съм написал.



Публикацията е редактирана (17-01-16 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   17-01-16 17:41

Канон ги боли фара за обектив на Сигма ... Те ще кажат купете си Канон.
Фото магазините не са производители, ако не работи сменят или сервиз ... който не е техен. Какви тези развивате по-горе не мога да ви разбера.

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: Mitizaro   
Дата:   17-01-16 19:20

Същото положение се получава и със CANON 50MM F1.4 -- опитахме го в магазина вече.
С този Канон Мъничко е по-добре защото е твърдак, но като цяло пак си я има разликата от live view и view finder-а на апарата, защото фазофия му фокус не работи.

И въобще не ми дреме, че Канон не им дреме. Като са ми продали неизползваем апарат, при това МАРКЕТИРАН КАТО СИЛЕН именно в тази област - Да ми връщат парите тогава и да ходя при Никон.
(щях да разбера ако идваше с бележка "не работи с по-малко от ф3.5 при 70% от бройките ни, сори ама май верно не им дреме..).



Публикацията е редактирана (17-01-16 19:22)

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: Mitizaro   
Дата:   10-02-16 23:14

Супер. Оказа се, че да проблема е в апарата. ДОСТА МАСОВ ПРОБЛЕМ ПРИ ТИЯ АПАРАТИ.

Дееба защо не ми казаха от ФотоПавильон, че апарата НЕ МОЖЕ да фокусира за това, за което подяволите ги предупредихме че го купуваме и за обективите, които смятаме да вземем?

"Вземи си този Канон70Д. Снимки като на НиконД7100 и по-хубаво видео! Нова технолооогия". Баси издънката е тоя продукт.

Пратихме го до Италия за поправка. Върна се в изключително същото плачебно състояние. НЕ фокусира през VIEWFIDNER-а, но всеки път е АДСКИ точен през LiveView.

Обаче Изненада ме изцепката на техника на Канон от София. Той ме попита "абе как би могло да има разлика във фокуса през viewfinder-а и live-view-то". Тогава спрях да го виждам като техник и просто го помолих са информацията, която ми трябваше. А именно, че по официален статут проблема е оправен. "Опрааааааааавееееееееен".

Уви, не е. И сега сме с 4 бона и апарат снимащ по-зле от Леновото Смартфона на колегата за 500лв. Хора, тоя смартфон е БОКЛУК (думи на собственика му).


Най-якото е, че пропуснахме изключително важна дата за отварнято на нова част от бизнеса ни. Супер. И не се очертава да имаме камера, в най-важният ни и решаващ период, причината въобще да купуваме тази техника преди една година.

Колко се радвам да съм клиент на Канон!


Най-интерсното е, че агент от софийския фотоПавильон се изцепи как хем нашия апарат се продава редовно и ВСИЧКИ СА МНОГО ДОВОЛНИ ОТ НЕГО, хем, че не е вярно, че тези апарати има принципен дефект.

На въпроса "защо тогава не се поправи нашият щом е само при нас проблема" се разбра, че той апарата пък си бил попринцип добре и явно е Нормално да не може да фокусира. Всички обожават 70д, ние сме единствените (май някой не е чел интернационалния форум на Канон!!).


Агента се твърди, че Никон Д7100 е най-ужасната камера правена някога, има ужасна фокусираща система, че ПЕНТАКС имат най-добрият DSLR, и че няма апарат който да може да снима с обектив на ниски мм-три при ф1.8.


Уви за негово незнание аз вече бях тествал НИКОН Д5500 във собственият им магазин в Бургас със обектив за 300лв при ф1.8 и си фокусираше БАЯ ТОЧНО и остро. ВСЕКИ ПЪТ при това, дори обект в сянка.

Хммм... Интиресно! Само дето на нашият бизнес му стурва бая скъпо вече това интиресно становище, затова май скоро ше попътуваме към Софията. Време е да попитаме управителя, дали е нормално да виждаш размазан обект от тяло за 1600лв. А аз си мислех, че е очевидна логика, ама на!


...


Удивен съм бе хора.

Все едно Да дойдете да ви продам климатик, който не духа топло. Аз ви го обещавам, че може да топли и охлажда, ама то се оказва, че не може да топли ии... то си е нормално така, няя проблем. Нищо, че на вас ви трябва да топли.
И ше ви го нахакам тоя климатик като се преместие на медения месец във София със мазния сняг. Да ви питам колко доволни клиенти ще сте после..

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: ivaivalito   
Дата:   11-02-16 01:04

Пич аз съм от Бургас с 70D имам проблем с Tamron 17-50 f2,8 снима видео 30 секунди и спира . Реално Канон не дават гаранция ,че апарата ти ще се сработи с тамрон и сигма . С всички други обективи канонски които имам няма ядове . А на снимки си е ок дори и с тамрона .И аз мислех за тоя обектив ама по добре да си взема твърд. Вие да бяхте инвестирали в някое яко осветление предполагам магазин за добаки или в зала снимате тогава всеки твърд дори и ръчнофокусен би ти вършил работя .



Публикацията е редактирана (11-02-16 01:08)

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: HIT   
Дата:   11-02-16 09:06

Баси драмата - една година снимате, и после апарата - неизползваем, Канон са мошеници, търговците - измамници ...


Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: Mitizaro   
Дата:   11-02-16 10:06

Моите уважения ivaivalito, но както по-нагоре написах:

Апаратът ни също така не може да фокусира със CANON 50MM f1.8 проверено от служител в магазина на ФотоПавильон.



70D ВИНАГИ има грешка във авто-фокуса, но само при отворена диафрагма тя си личи ясно. Ако се използва F 4, 5 или нагоре, тя Е отново там, но заради дълбочината на фокуса няма да си личи, т.е. апарата ще компенсира.

Това значи, че камерата е използваема при по-затворена диафрагма от 3, но не и под нея. ИЗРИЧНО ГИ ПРЕДУПРЕДИХМЕ, ЧЕ ЩЕ ВЗЕМЕМ ОБЕКТИВ СЪС ШИРОКА ДИАФРАГМА ПРИ ЗАКУПУВАНЕТО НА АПАРАТА.


И драма е, не очаквам за нормално да взема DSLR за 1600лв и да мога да снимам само с китовото обективче или на открито, при ПОЛОЖЕНИЕ, че го взимам за закрито и за хубав обектив. То от това По-добре да бяхме взели шибан никон дигитална камера за 200лв, баси!



Публикацията е редактирана (11-02-16 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: ivaivalito   
Дата:   11-02-16 11:00

Еми значи има проблем в тялото моят няма ядове на 50 Ф1,4 във всякакви режими :)

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: Mitizaro   
Дата:   11-02-16 13:35

Разбира се колега, логично е първо да си помислим, че обектива не синхронизира правилно. Често го има тоя проблем със не-нативни обективи. Искаше ни се да е така, но УВИ камерата ни е проблем. ГОЛЯМ.

И много, ама МНОГО ме кефи как хем има проблем, хем няма проблем според едни и същи хора, продадили ни апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-02-16 13:57

РЕшението е да се намери как да се отървете от този 70Д. А другото е, че преди закупуване можеше да питате тук, първото, което щеше да ви се каже е, да си купите наистина 70Д, но не от България... И всички проблеми и недоволства щяха да не съществуват. Имате право да се сърдите и да го кажете тук, друг е въпросът как.
Не сте първите, които се оплакват от 70Д, купено от магазин с гаранция в БГ. Лично аз съм виждал 2 апарата на 1-2 месеца след закупуването и просто като се включат, не палят, не показват нищо със 100% заредена батерия.

Отговори на това съобщение
 Re: НЯКОЙ СЪС SIGMA 18-35 F 1.8 (за канон) от БУРГАС?
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-02-16 13:58

1. Купуването на обективи от трети производител винаги е предполага проблеми със автофокуса. Това е една от причините те да са на конкурентни цени.

2. Често проблемите с автофокуса са решими в до голяма степен. Изцяло обявявяването на някоя броика за тотално не съвместима се дължи на незнаението на потребителя с какво си има работа.

3. Това се случва и с "оригинални" обективи но много по-рядко.

4. Проблема понякога е в камерата и същата дава отклонения с повечето обективи.

Аз лично съм ползвал обекиви на сигма на никон и на канон. И калибрации са се налагали при обективите на Канон и Никон в моя случай.

Новите обективи на сигма един път разполагат с док-станция за калибриране и ъпдейтване на фърмуерите. Втори път закупените от българия обективи в гаранционен период имат правно на безплатна калибрация от представителя на Сигма. По същия начин стоят нещата и с някой други обективи от трети производители с разликата ,че не разполагат с док-станция.


Купувайки си ДСЛР и хвърляйки няколко хиляди лева за техника предполага определени познания и проблеми с които може да се сблъскате. Налагането на калибрация или крайната лиса на съвместимост на обектив от трети производител с вашата камера не е ничия грижа а лично ваше решение.
Добре е тези обективи да се тестват предварително и калибрират правилно когато това се налага. Това минимизира риска от бъдещи проблеми. Или докато не си смените тялото ,когато това може да се повтори.

В пространството е пълно с информация и проблеми с обективите на Сигма, Тамрон, Токина и проблеми с автофокуса. Случва се рядко, често е лечимо и в много редки случай се налага препродаване или смяна на обектива.

Всъшнот представителството на производителя е длъжно да Ви смени обектива ако той неможе да се калибрира правилно към вашата камера. Поне навън практиката е такава. Ако и втората бройка не ви удволетворява ще се наложи да го продадете, да ви бъдат върнати парите и да бъде закупен друг обектив.


Не виждам защо РЕВЕТЕ сички в общ глас. Единствените които са виновни тук сте самите вие и непознаването на общите практики и очакваните проблеми.

70д е чудесна камера! :) С един от най-точните афтофокусни системи в класа си. Позлвам съм я щастливо почти две години. Включително със Канон 200/2.8 :)
Сега един приятел я ползва с сигма 150-600...никакъв проблем.

Лично познавам хора които са си продавали телата защото "не фокусирали добре". И "това тяло нестава". В 100% от случаите проблема е ,че нямат нужните познания и расъждават все едно си купуват пералня и видиш ли ти тя не работела.

Има си канален ред как се случват нещата. Трябва да ти сменят камерата или обектива това е.



Публикацията е редактирана (11-02-16 14:07)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »