Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 избор на обектив за wildlife фотография
Автор: pavel86   
Дата:   09-01-16 18:38

Здравейте отскоро съм се запалил по снимането на птици но не знам на какъв точно обектив да се спра от четенето в нета успях да подбера няколко но нямам нужните познания и не знам на кой да се спра много бих бил благодарен ако ме посъветвате кой според вас да избера обективите на които съм се спрял са:

Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM (Sports Edition)
150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | S | Sigma Corporation
Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD
AF-S NIKKOR 200-500mm f/5.6E ED VR
Nikon 300mm f/4 E PF VR

ако някой има свой фаворит който не съм отбелязал много бих се радвал да го сподели
Благодаря Ви предварително за помощта

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: nemchev   
Дата:   09-01-16 18:48

аз лично не съм снимал с ни един от тези, но бих заложил на никора, ако бюджета го позволява. Снимал съм със Сигма 150-500 на кроп и на ФФ...добре се представя, даже и с конвертор 2х.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: realnoncho   
Дата:   09-01-16 19:17

Не е споменато с какво тяло ще се използва, аз ако съм с Никон от тези бих заложил на 200-500. За по-лек и светъл вариант 300/4 (може и с конвертор).
Снимал съм със Sigma 150-600 S и е добър, но и по-тежък обектив.
Тамрона е най-бюджетния вариант, който си е компромисен на 600мм.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-01-16 19:23

Изчакай колегата Pd, ше ди даде добър съвет. Ползвал е и Никон и Канон, та може по обективно да те насочи. Подозирам сами, че може да не ти хареса отговора [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: pavel86   
Дата:   09-01-16 19:33

извинявам се забравих да спомена че тялото ми е Никон Д5300

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   09-01-16 20:15

https://photo-forum.net/static/site_pics/137/1450700912_ALX_8968cc.jpg

300/2.8 е най достъпното стъкло в никонския уайлдлайф арсенал ако се запалиш по- сериозно. Докато решиш колко си запален и Сигла 50-500 върши работа поради големия си диапазон.



Публикацията е редактирана (09-01-16 20:19)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: m.djorov   
Дата:   09-01-16 21:34

Много достъпно, само 10 бона нов :) Поне този в павилиона. Или имаш предвид друг? Да не е 300/4?

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-01-16 21:53

Имам впечатление от Tamron SP 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD със 70D
Приличен контраст и острота, но към края 600-те мм поомеква. Също така не бях и впечатлен от сведящия фокус, със 70д.
Като недостатък, бих казал че е доста тежък, но пък стабилизацията ме изуми. Успях да снимам от ръка на 1/30 и 600мм без размазване.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   09-01-16 22:12

С тва тяло сигмите и тамрона отпадат според мен ...

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   09-01-16 22:14

Имам в предвид предпоследният, втора ръка, купен от чужбина. Предимствата на това стъкло за уайлдлайф са неоспорими като функционалност при различни условия и надеждна стабилизация. Малцина тестори не си дават сметка , че в този жанр се снима в условия коренно различни от тестовите ,при които се вадят емпирични заключения за качествата на обективите.Скъпичък е но 300/2.8 може да замести няколко необходими обектива , които се използват обичайно в уайлдлайфа, а с 1.7х конвертор стъклото е достатъчно добро за сериозна работа от дълги дистанции.За съжаление качествената никонска уайлд система е доста по- скъпа от канонската със сходна производителност и тенденциите в тази посока сякаш се задълбочават. За да не съм голословен нестабилизан 300/4 на канон струващ по 1000 лева втора ръка и в прилично състояние с някое дърто тяло 10д, 20д, 40д за около още 200-400 лева пребива всяка аналогична никонска конфигурация по отношение на изображениение и себестойност. И за да не съм несправедлив бих добавил , че про сегмента уайлдлайф системите на никон превъзхождат канонските към момента, но там цените са други...

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: metodiev_martin   
Дата:   10-01-16 00:15

Георги, явно никога не си снимал с втората версия на стабилизирания 300мм канонски на 2.8 или 200мм на f2 [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: bpavlov   
Дата:   10-01-16 00:32


Според мен, най-изгодният вариант е да се хване един студент/ка, да лови птичетата и да ги носи, след това да се снима с 85/1.8 например, от метър. А пък друга студентка да държи отзад китка трева и клонки.
За 4-5К, колкото ще ти излезе предполагаемата система, ще снимаш, снимаш (по горепосочената схема), ще ти омръзне, ще се рутинираш, помъдрееш и накрая ще станеш сватбен фотограф

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: bpavlov   
Дата:   10-01-16 00:36


А иначе недвусмисления отговор на въпроса е - Никор 300/4 + 1.7 конвертор. Противно на Georgi_Kocakov, аз мисля, че няма канонска система, която да бие като цена/качество никонското 300/4, ако да е без стабилизация

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: pavel86   
Дата:   10-01-16 01:01

благодаря Ви за мненията наистина са ми полезни :) за твърдия обектив се боях от това че е за по-напреднали (според приятели) иначе предполагам че има по-голяма острота и контраст аз имам NIKKOR 105mm f/2.8G ED-IF AF-S VR и като го сравнявам с другите 2 които имам наистина има разлика (но аз си снимам гъби и подобни главно от статива и предполагам че няма много общо със снимането на птичета)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: realnoncho   
Дата:   10-01-16 08:23

Новият 300/4 PF VR е добро решение за това тяло [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: pumabg   
Дата:   10-01-16 10:36

Моят съвет е избери най евтиното! Снимането на птици и др. животни е специфична материя и много бързо може да се откажеш... Ако след 1г. обаче се окаже, че си се запалил достатъчно може да скочиш направо и на 300/2.8... Но до тогава има много път да извървиш и то не с техниката а със знанията !
Успех! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   10-01-16 13:19


Автор: metodiev_martin
Дата: 10-01-16 00:15

Георги, явно никога не си снимал с втората версия на стабилизирания 300мм канонски на 2.8 или 200мм на f2 [smilie21]


Наистина не съм снимал с тях, но нямам съмнения , че са култови оптики, като казвам , че Никон имат предимство имам в предвид телата им и коригираното им цветопредаване.Сякаш жълтурковците размениха приоритетите в това отношение и при 1дх-а и 5д3- ката много липсва позната канонска гама , която допадаше на много натурфотографи. Но това естествено е лично мнение.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   10-01-16 13:23

ПС. Също не ми допада , че в последната 300/2.8 версия липсва предпазна леща, което може да бъде проблем за обектив, подложен на режим на ползване типичен за уайлдлафа....

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: pavel86   
Дата:   10-01-16 18:10

pumabg наистина най-логичното е да избера по-евтиния вариант с рутината зад апарата и занията които имам (т.е. нямам [smilie25] ) съвета ти наистина е резонен но другото което ме кара да се колебая е това че не знам дали ще имам друга възможност да отделя същата или по-голяма сума да си купя по-хубав обектив в момента бих дал до 3000 лева +- някоя стотачка. В момента си щракам с един Тамрон 70-300 но повече от 70% от снимките не ми се получанат осазнавам че това е заради мен и незнанието ми и един опитен фотограф би направил страхотни фотоси с моя обектив. Насочих се към по-големите обективи 200-500,150-600 заради това че птиците рядко ме допускат на удобна дистанция да направя що-годе прилична снимка другата възможност е твърдия 300/4 никонски обектив + ТС 1,4 например които дават не лоша дистанция до 420 мм. притеснението ми от твърдия обектив е такова че бил по-труден за използване от начинаещ (според познати) аз не съм използвал подобна оптика и нямам никакво виждане по въпроса освен твърдия макро обектив на никон NIKKOR 105mm f/2.8G ED-IF AF-S VR който имам с друг не съм снимал но снимането на цветя и гъби от статив предполагам няма нищо общо с дебненето на птичета. Като се абстрахирам от примерно: тегло и някакви конструктивни особенности които по принцип се смятат за минус и наблягам на качеството на изображението например кой са вашите фаворити. От няколко клипа в YouTube които гледах представят Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM (Sports Edition) като по-добър от никонския 200-500/5,6 като се абстрахират от близо 3-килограмовата маса на сигмата която е основния и минус според много хора. За Тамрона 150-600 нямам много информация но като цяло сякаш не съм особенно голям привърженик на марката но ако имате някакви наблюдения с удоволствие ще ги отчета мисля че и Токина имаха обектив 150-600 но за него имам най-малко информация и ако някой има наблюдения и за него много бих благодарен да я сподели. От твърдите обективи в ценовия диапазон който съм си определил може би ще мога да се вмъкна само в никонския 300/4 като предполагам че ще трябва да си купя и ТС, от хора които съм срещал знам че е много използван и предпочитан от доста хора.

С този си пост целя да почерпя от опита и знанието Ви и наистина съм благодарен че толкова бързо и отзивчиво ми помагате да си избера подходящия обектив

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: viara123   
Дата:   10-01-16 18:22

Ще бъде полезно, ако в списъка се включии Сигма 120-300/2,8, първата и втората версия.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: kvakioh   
Дата:   10-01-16 20:00

Стъкла много и различни, но с това тяло 5300 ще има доста пропуски. Достатъчен брой, който може да ограничи.
Moже да се окаже, че дори 80-400 първа версия е достатъчна.
Nikon AF-S 300mm f/2.8D IF-ED e към 2500-2800лв с гаранция 6м от чужбина. Симга 120-300/2.8 ОС също.
Твърдите са по-добре и по-скъпи съответно.
AF-S NIKKOR 200-500mm f/5.6E ED VR е доста примамливо предложение пред Тамрон/Сигма 150-600. Въпреки, че е бавничък, само Симга спорт го бие. И аз си го мисля него, за първи по-дълъг от 300мм.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: VladX   
Дата:   10-01-16 20:43

Здраве, pavel86! Новак съм във уайълд фотографията, но имам какво да кажа по въпроса и най-вече от към техническата част просто защото през ръцете ми е минала много техника от различни марки.
В момента снимам с Никон Д750 новия 80-400 и 200-500
Доскоро имах и 300/4.
От личен опит мога да ти кажа че 200-500 е страхотен обектив. Особено на тази цена.

80-400 е много бърз и остър обектив. Голямо фокусно разстояние, съчетано с компактност. Единствения недостатък му е цената.

200-500 от друга страна е по-остър и с малко по добра стабилизация.
Виждам че е голяма "драма" с тоя бавен фокус! Фокуса лично за мен е бавен в сравнение с 80-400. Но когато ще го използваш в следящ фокус на летяща птица, бих казал че фокуса ще е предостатъчно бърз. когато фокусираш от макро до безкрайност е по-бавен. но в този тип фотография, едва ли ще ти се наложи да снимаш по този начин!!!
Като голям + бик споменал че може да използваш TC14III и TC17III без осезаема загуба на качество. Поне с TC14III не се забелязва спад в качеството на картинката
Лично за мен 200-500 е по качествен обектив от цената за която се предлага в момента в България. В момента в павилиона и Синтезиса е 2699 до 15сти януари. Цената след това ще променя с тенденция да се увеличава, не да се намалява. Имай го на предвид ако си се насочил към него!

Тамрон 150-600. Примамлив обектив. Има по-бърз фокус и впечатляваща стабилизация. на 600мм е вече 6,3 и картинката определено не бих казал че е впечатляваща.

Имал съм възможността да снимам и със сигмите, но само демо бройки. нямаха дори и сериен номер. пишеше not for sale. Лично за мен двете сигми са доста еднакви като изображение. по голяма разлика имаха в размерите и килограмите. Бих казал че повече ми харесаха от тамрона.
Искам да ти кажа че говоря от личен опит, а не от прочетено в нета или в някой форум.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: VladX   
Дата:   10-01-16 20:52

Другото, което е и го забравих да го спомена, е че с покупката на обектив не се свършва. Трябва ти статив или монопод за някои ситуации. Гимбъл глава.
Аз иам тази компинация: цък и цък
Ще ти е нужна и екипировка. но предполага си запознат с тези неща вече.



Публикацията е редактирана (10-01-16 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   11-01-16 11:26

Изграждането на система върху конкретна марка или модел тяло е леко глупава идея.Никога не съм разбирал каква е логиката да се търси максимум в производителността с конкретнен апарат и да се дават хиляди левове, когато има достатъчно проверени сработки на достъпни цени, които още се ползват от про уайлдери и то с успех. Робуването на марки е изнервящо и досадно и струва скъпо. Преди време събрах система втора ръка от базара на тоя форум на обща стойност 900 лева, която си снимаше чудесно. Това стана по молба на мой добър приятел, който нямаше и хабер от снимане на животни и техника и той се оказа доволен от нея.

Отговори на това съобщение
 Re: избор на обектив за wildlife фотография
Автор: victory13   
Дата:   11-01-16 11:30

Редно е да споделиш поне обектива... или подобни ако се избягва конкретиката [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »