Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какви са впечатленията ви от Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM
Автор: shagy   
Дата:   08-01-16 13:36

Споделете лични впечатления от въпросния обектив. Гледам ревюта в ютуб, чета статии, но както винаги се натъквам и на негативни коментари. Прочетох, че бил много капризен и при най-малки удари и ремонта и калибрацията след това не били никак евтини, което лично мен ме притеснява, защото търся такъв обектив втора ръка. Също така прочетох, че имало голяма разлика между различните бройка, най-вече в остротата на изображението.
Не са малко парите, но не зная друго решение за светъл и широк 16/2,8 обектив за канон.
Варианта 17-40 отпада.
Бих се радвал обаче, ако споделите наблюдения за новият 16-35 f4, гледам, че много го хвалят и пишат, че бил по-добър от втората версия на 2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са впечатленията ви от Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM
Автор: cubanos   
Дата:   08-01-16 16:42

Аз също се интересувам от темата, макар, че скоро за 16-35 не мога да си помисля, много мисля за вариант 17-40 но чета различни мнения. Аз съм на кропка 70д , но искам да взема нещо което за момента да ми върши няква работа и с идеята за фф в бъдеще. Имам 10-22 - 17-50 Тамрон на 2,8, но не съм много доволен от тях, но вършат работа:)

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са впечатленията ви от Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM
Автор: egoucm   
Дата:   08-01-16 16:58

имах дълго време 16-35 2,8, но когато излезе ф4 ис го продадох и за същите пари си купих нов ф4.

Има значение за какво ще го ползваш. Аз прецених, че никога не ми е трябвало широко 2,8.

ф4 е по-евтин, лек и малък и наистина за моите цели - пейзаж и стрийт е и с по-добро качество. Последните ми три снимки са с него

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са впечатленията ви от Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM
Автор: bpavlov   
Дата:   11-01-16 04:09




Първите три мъст хев обективи за Канон са 16-35/2.8 II, 85/1.2 II и 70-200/2.8 II

Аз, ако мина пак на Канон, а може да е скоро, ще имам само тези обективи и ще са ми достатъчни

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са впечатленията ви от Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM
Автор: Батко   
Дата:   11-01-16 17:11

Имах известно време 16-35 II на 5DII. Обективът е страхотен, но ако гледаш пикселите под лупа и очакваш на 2.8 да е остър по краищата, ще трябва да те разочаровам! Продадох го само защото сменях системата!

Отговори на това съобщение
 Re: Какви са впечатленията ви от Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM
Автор: met   
Дата:   11-01-16 17:35

16-35 f4[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »