Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 19:09

Здравейте,продадох си фотоапарата Nikon d7100 и сега избирам между Canon 6d или Sony A7 .Бях решен твърдо да си купувам 6д-то ,но момчето във Фотопавилион ме разубеди, като ми каза да не се излагам с тази стара техника-тези DSLR били отживелица ,да вземам сони-то без да се замислям и т.н .Нека някой, който знае за какво става въпрос да даде отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: jorkaeff   
Дата:   06-01-16 19:16

За хоби Сонито, за работа Канона.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: axlastro   
Дата:   06-01-16 19:21

В Общи линии е така. Пак зависи за каква работа... По важен е въпроса с какви стъкла ще се ползва и какви са алтернативите при двете марки.



Публикацията е редактирана (06-01-16 19:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 19:21

Никак не е за излагане 6д,нито е стара техника!

Сонито е по-добре ако е А7 м2 и пак си е различно от ДСЛР-а.

И двата са добри,но само ти си решаваш какво ти е УДОБНО да ползваш и носиш,и в случая със Сони-то какви обективи можеш да му сложиш че за Сони безогледалка са много малко и на високи цени автофокусните.

Зависи какви жанрове снимаш и какви стъкла ще ти трябват.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 19:35

Какво ще снимаш точно? За какво се търси апарата?

Ако е за сватби бих ти предложил 6Д-то. Ако е спорт или пилци Д7200 или А77м2.

За повечето други неща безогледален е по-хубаво. Ама пак зависи.

А7 е малко специфичен апарат. Хубава каритнка прави. Лек е. Няма вградена стабилизация. Кодека за видео е не най-хубав и прави чат пат артефакти във видеото. Байонета им е малко слабо място - май последните бройки са ги догодили де.

А7м2 както ти писаха е доста по-хубав особено в момента с последния софтуер е невероятен - това е единствения апарат под 7 хиляди лева дето може да се използва нормално с 1.4 обектив и никога ама никога да не сбърка фокуса. Потресаващо добър е със супер светли стъкла. Няма подобен ДСЛР - дори тия супер никон дето обявиха ще му дишат прахта със 1.4 обективчета. Още не мога да си сваля усмивката от устата като отворя лайтрума - вече 2-ри месец....почвам да се притеснявам - нормално ли е да има толкова хубава камера. [smilie18] [smilie18]

Кажи за какво искаш д аго ползваш да пофилософстваме какви обективи ще му вземеш и т.н. апарата е най-малкия проблем



Публикацията е редактирана (06-01-16 19:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Simbon4o   
Дата:   06-01-16 19:42

Добре де какви обективи има и какви ще се ползват. Без обектив никоя камера на снима [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 19:59

Снимам предимно портретни снимки най -вече на дневна светлина, но като цяло ми трябва добро качество на картинката .Сонито ми го предлагат с китов 17-70 ,евентуално ще купя и един 50-f1.8 същото като обективи ще ми трябва и за Канона

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 20:05

17-70 няма за фул фрейм. Има 28-70 и един 24-70 за сонито. 28-70 е по-добрия избор.

50/1.8 сони не са пуснали фул фрейм. Имат Цайс 55/1.8 който е прекрасен, но струва 1500 лева горе долу. Ако можеш да го купиш, мисля че ще ти хареса - картинката е брутално хубава.

Канон имат 50/1.8 нов модел със стъпков мотор, който не е лош обектив и е доста по-евтин. Между другото Канона 50/1.8 е добър вариант за А7 марк 2 с адаптер - работи му всичко и ще фокусира по-точно от 6Д.

За китовите зумове Канон имат няколко, но не знам кой е най-хубав - аз бих се ориентирал към сигма 24-105/4 Арт или подобния канон и бих поразгледал картинки и отзиви.



За портрети за Сони А7м2 бих ти предложил да спестиш малко пари и да вземеш Сигма 85/1.4 ако искаш автофокус - голям е кефа. Ще ти трябва и адаптер, щото сигмата е ДСЛР-ски обектив.

Има и един брутален цайс батис 85/1.8 но пак не е от най-евтините обективи.

Другия вариант за Сонитата е с ръчен фокус и много хора купуват точно А7 оригинала за това. На тоя вариант има Самянг 85/1.4, който е доста впечатляващ и на А7 е сравнитлено лесен за използване.

Аз не се влюбих в самянга, но си имам един никор 105/2.5 - пак с ръчен фокус. Много красив обектив е. Това е един от най-класическите портретни обективи и е кеф да го използваш с А7м2. С А7 пак става, но на тъмно е малко по-труден фокуса - е доста снимки си напраивх за една година с А7 и тоя обектив. ама сега със стабилизацията картинката на слаба светлина е по-ясна и лесно фокусирам.


ППП 50-ки ръчнофокусни за А7 е лесно - има бол. Повечето хора гледам се ориентират към канон ФД 50/1.4 или 1.2



Публикацията е редактирана (06-01-16 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 20:26

FE 28-70mm това е обектива с който ми го предлагат,грешката е моя

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 20:38

Еми това е по-добрия вариант за китак. Не е лош обектив, но не очаквай чудеса. За тоя обектив не си струва да сменяш никона Д7100.

Д7200 и А6000 ти дават доста прилично високо исо и не ти трябва фул фрейм за това.

Силата на фул фрйемите пред корпките е за повече боке, малко по-хубави цветове и по-добра разработка на тоновете на ниско исо! Фул Фреймите вадят и повече детайл заради по-едрите пиксели при сходен брой МП.

В тоя смисъл 28-70 е добре да имаш под ръка ако е единствен апарат, но се замисли в-ху твърди обективи, които ще ти дадат максимално детайл или пък хубав дефокус т.е. замисли се какво ще вземеш повече с минаването на фул фрейм спрямо Д7100.

Ако ще ползваш предимно подобни зумове за мен добрия вариант е кропка с качествен подобен обектив от типа 16-50/2.8. В общия случай качествените подобни обективи за кроп вадят прекрасен детайл, имат светлосила и тежат и струват по-малко от половината пари на фул фрейм вариантите.


ПП А защо ти е фул фрейм ???? такакд е защо искаш по-скъп апарат с многократно по-скъпи обективи.



Публикацията е редактирана (06-01-16 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Simbon4o   
Дата:   06-01-16 20:44

Ако ръчния фокус не те притеснява сонито е много по-добро за целта от канона. Като цена на обективите китаците са по-евтини за сони, 50ките на канон. Но канонската 50 1.8 лично на мен хич не ми харесва. Бокето е много ретро някак и ... абе евтинджоска. Никонската 50 1.8Г е много по-хубава. Д610 също бих го предпочел пред 6д.

При ръчния фокус избора е голям, за всякакви бюджети и размери.

А7 бих го предпочел пред А7мк2 заради размера и теглото. Стабилизация не ме блазни лично мен. С обективи над 100мм може да има ползва от нея но иначе не бих казал. Марк2ката на А7 е по-дебела и тежка, но както казаха - има читав АФ с канонски обективи. Видеото и на 1цата и на 2ката е еднакво. Кодека е разликата, но артефактите са еднакви. За арт клипчета с дефокус става, за друго не бих казал... Отделно, че и цената на А7 е чудна все още с тия ваучери може и цайса да излезе по-евтин или някой друг обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: вальо   
Дата:   06-01-16 20:49

Когато стоите пред дилемата, кое тяло да си купя, задайте си следния въпрос - Искам ли някой друг да определя дали кадърът ми е на фокус?

Ако отговорът е НЕ, зачертавате всичко, което е без огледало.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: alext   
Дата:   06-01-16 21:32

А защо продаде D7100 и 50ката? Какво не ти харесваше там? И какво търсиш точно в новото тяло? Стара тема имаше една, където каза че си сменил d3xxx, d5xxx сега и D7100?!? Дай пример на снимка, която според теб ще стане по- добре с ФФ. За обектива трябва да помислиш, портрети се снимат от зората на фотографията, тъй че тялото не е важно..



Публикацията е редактирана (06-01-16 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 21:52

от 7100 бях много доволен ,но не задоволи очакванията ми на 100%. Другите два изобщо няма да ги коментирам купувам фф ,защото летвата ми е висока и се стремя към нещо по- красиво.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: sohk   
Дата:   06-01-16 21:56

Тогава защо продължаваш да се ограничаваш със стари тела, в които сам не си убеден, че ще ти дадат каквото търсиш. Взимай D810 или А7RII или 5DSR и не го мисли.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: pumabg   
Дата:   06-01-16 22:01

За да не съм поредният трол ще попитам културно! Защо реши, че 6Д е по добър избор от един Д610 а още повече Д750 ? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 22:03

Такива са ми възможностите в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 22:06

Е,за тези възможности е баш Никон Д-610,на цената на Канон ЕОС 6Д и е с повече възможности от Канона.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: h_bio   
Дата:   06-01-16 22:06

Стари, нови...Авторе, не искам да звуча грубо, но малцина от нас са достигнали до предела на техниката си преди да я сменят. В общия случай се касае за суета и потребителски делириум. Между другото това, което се вижда в профилът ти би се получило чудесно и с iPhone 4. Т.е. летвата, за която говориш мож да се закове и със зидарски чук, не е нужна тесла.

За протокола - аз бих избрал 6D защото е по-развитата система (светкавици, обективи и други аксесоари).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 22:07

Ако можеш да си платиш нещата, купи си А7м2 или дори А7r2 и хубави обективи и не се занимавай с глупости.

28-70 го вземи ама след него гледай 55/1.8, 35/1.4 и 85/1.8.

Ако искаш много хубави обективи с много добър дефокус взимаш един адаптер за Алфа обективи LA-EA3 за 350 лева някъд еи Сигма 1.4 обективи - 35, 50 и 85 на бленда 1.4

Тук има вариант и с канонски обективи да го караш но преходника е малко по-скъп Metabones T IV - 899 лева във фотосинтеза. Качваш му последния софтуер и пак сигмите, но вече можеш да купиш и 20мм и 24мм на бленда 1.4.

Аз сега го карам по първите два варианта. Ама рано или късно ще стигна до 3-ия вариант.

Другия вариант хубав за мен е Д810 или по-евтино Д750 и хубави скъпи обективи за него като 24-70/2.8 стабилизирания, 85/1.4 G, 58/1.4 и така.


6д наистина го забрави. не е лош но никоните са по-хубави. Д610 също не е много стока макар и по-хубав. Д750 направиха това дето Д600 още трябваше да бъде - не мнгоо скъп и добре направен любителски фул фрейм.

Най-евтиния вариант е А7, но пак за обективи хубави ще трябва да дадеш лев. С цигании не става кой знае какво. Фул фрйем обевктиви под хиляда лева са малко. Никон имат 2 или 3, сони за сега само един. Дори да не ти казвам че повечето сносни обективи са над 2 хиляди лева....



Публикацията е редактирана (06-01-16 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 22:10

Сониджиите,айде оставете човека!

Няма пари за А-7/2 и да забрави за Сони,че после и за стъкла е набутване!



Публикацията е редактирана (06-01-16 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 22:11

pumabg написа:

> За да не съм поредният трол ще
> попитам културно! Защо реши, че 6Д е
> по добър избор от един Д610 а още
> повече Д750 ? [smilie8]

Така пишат по форумите не съм пробвал нито единия нито другия.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 22:12

H_bio: Питащия не е писал за "стари" техники,а друг новопоклонец се е изхвърлил......

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 22:14

цолорфото а за подобно заяждане дали трябва да налагат бан?

Мисля, че доста балансирано съмн представил нещата откъм марки. В моемнта ти си се залетял като продавач на вехтории....

ПП А7м2 е по-евтин от 6д и Д610 щото сега идва с 800 лева бонус......Д750 е доста по-скъп. Чудя се за откровени лъжи, дали пък може да те набананят



Публикацията е редактирана (06-01-16 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 22:19

Кириле, обективен съм,не е заяждане!

Човека няма финанси за за А-7-2 ,нито за Д-750 - къде го пращаш без пари при Сони?!

Че и за А-7Р 2 даже съветваш!

Изписа пет кофи мастило без да се съобразяваш че не всеки като теб може да си позволява да сменя на поразия системи и марки!

Като имало бонус после какво ще слага отпред на Сонито?!

Колко ,какви и с какъв вторичен пазар са стъклата?!

Сони е финансово неизгодна система,сравнено с Н и К.

Това е!



Публикацията е редактирана (06-01-16 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Simbon4o   
Дата:   06-01-16 22:19

Мен ми е чудно какво очаква да получи повече от фул фрейма [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 22:23

Симо,айде сега, преди години и аз писах така.....

После се убедих че е загубено време и пари да се прави кропска система,ако може да започне да събира фулфреймски неща.



Публикацията е редактирана (06-01-16 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: marvves   
Дата:   06-01-16 22:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Simbon4o   
Дата:   06-01-16 22:49

Понеже имам фул фрейм, снимал съм с де що има фул фрейми почти и продължавам да се чудя защо му е на някой фул фрейм освен, ако не иска по-плитък фокус за портрети... никакви други предимства няма.

Но да... всички казват фул фрейм това, фул фрейм онова... по-убаво нема :). Дефакто има по-хубаво, но кому е нужно...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 22:50

h_bio написа:

> Стари, нови...Авторе, не искам да
> звуча грубо, но малцина от нас са
> достигнали до предела на
> техниката си преди да я сменят. В
> общия случай се касае за суета и
> потребителски делириум. Между
> другото това, което се вижда в
> профилът ти би се получило чудесно
> и с iPhone 4. Т.е. летвата, за която
> говориш мож да се закове и със
> зидарски чук, не е нужна тесла.
>
> За протокола - аз бих избрал 6D
> защото е по-развитата система
> (светкавици, обективи и други
> аксесоари).
Като гледам твоите снимки, моята летва със сигурност е по- висока от твоята.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: alext   
Дата:   06-01-16 22:53

После се убедих че е загубено време и пари да се прави кропска система,ако може да започне да събира фулфреймски неща.

Е сега, стига сте си губили времето и двамата, средният филмов формат е достъпен че и под хилядарка[smilie5]. Айде стига глупави истории, ясно е че всички ни сърбят ръчичките да имаме по-по- най и маркетинга само го засилва това нещо, но такива фантасмагории с летви, майстори чукове са просто оправдания... Да си каже човека, че иска ФФ просто така за кеф и това е.. Специално за портрети даже APS-C с подходящите обективи е луда работа, справка Simbon4o , ама там е работата- не е от апарата



Публикацията е редактирана (06-01-16 23:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: БОНД   
Дата:   06-01-16 22:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 22:56

Писха за фул фрейма какво мисля за цените. Никон не е по-евтин от Сони това мога да кажа от личен опит. Ако искаш хубави стъкла на всякъде ги дават с пари.

Ако искаш да си гявол и да изкараш резултат без пари А7 е по-евтина система от кой да е никон или канон. За там А7 се купува като тяло и след това само ръчни обективи.

има едно посредствено ниво дето Никон и Канон се борят за него и сони не участва.....там има обективи като 85/1.8G, 50/1.8G става нещо, ама не е баш каквото трябва....и когато искаш истинския резултат отиваш във синтеза и ти зашиват по 3500 до 5 бона за хубав никонски обектив.....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: h_bio   
Дата:   06-01-16 22:57

Ми мже и така да е ама не аз съм този, който му "стяга" камерата. Голяма част от тези стари кадри в профила ми са правени с канон 300д за 150лв. и хелиос 44-2 за 30 лв. Другите също с камери за около 300 лв. тотал и в нито един момент не съм почувствал, че техниката ме спира. Напротив, винаги съм знаел, че аз и липсата на умения и вдъхновение са лимитиращи.

Така, че прави какво искаш. След няколко месеца ще четем тема с какво да се смениш новия фул-фрейм щото не е на 100% [shtrak]

С най-добри чувства, все пак!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 22:59

Не че фулфрейм е вся и всьо и снима сам,а имам предвид че всъщност кропките бяха масово пуснати за масови печалби в началото на цифровизацията,когато снимахме на филм преди туй АПС–С беше нищожно популярен формат,масовите и репортажни камери бяха 35мм а средноформатните бяха баш-професионални,изключая спорта и репортажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hrup   
Дата:   06-01-16 22:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 23:09

Темата беше за техника,а не за естетическите качества на снимките,нека не се измества темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 23:13

colorphoto - много точно! Фул фрейма в наши дни не дава почти нищо повече пред хубава кропка като Д7100, Д7200, А6000, пентакс или фуджи. Същата е картинката. АЗ дори сега мисля, да си купувам някои кропски обективи за А6000 т.е. минавам към кроп! Щото са много по-леки и системата става удобна за носене цял ден. Фул фрейма хубаво ама 24-70 и 16-35 за коя да е система са доста тежки дори на бленда 4 и ако ходиш цял ден два такива буркана, един два твърди обектива комплект със статива променят мирогледа.

Ето тука примерна система за А7 на един супер известен фотограф.

https://www.youtube.com/watch?v=fWxByOqO42Y

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 23:13

написа:

> Ми мже и така да е ама не аз съм
> този, който му "стяга" камерата.
> Голяма част от тези стари кадри в
> профила ми са правени с канон 300д
> за 150лв. и хелиос 44-2 за 30 лв. Другите
> също с камери за около 300 лв. тотал
> и в нито един момент не съм
> почувствал, че техниката ме спира.
> Напротив, винаги съм знаел, че аз и
> липсата на умения и вдъхновение са
> лимитиращи.
>
> Така, че прави какво искаш. След
> няколко месеца ще четем тема с
> какво да се смениш новия фул-фрейм
> щото не е на 100% [shtrak]
>
> С най-добри чувства, все пак!


Аз поне не се оправдавам.

Няма лоши чувства

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 23:15

Е,тежички са стъклата и по-обемни - физика,нЕма начин.

Ако за А-7/2 имаше повече стъкла на цените на Н и К и вторичен пазар кой щеше да ползва във всекидневието ДСЛР.....ама няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: h_bio   
Дата:   06-01-16 23:16

Аз бях конкретен по темата. Между прдложените за обсъждане две камери - 6D заради по-голямата зрялост на цялостната система. Другото автора, вероятно засегнат, извади от контекста. Въпреки, че преди да напиша първия си коментар, декларирах, че не искам да звуча грубо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 23:21

написа:

> Аз бях конкретен по темата. Между
> прдложените за обсъждане две
> камери - 6D заради по-голямата
> зрялост на цялостната система.
> Другото автора, вероятно засегнат,
> извади от контекста. Въпреки, че
> преди да напиша първия си
> коментар, декларирах, че не искам
> да звуча грубо.

ако напиша, че не искам да звуча грубо и започна да те обиждам по- меко ли ще звучи?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 23:22

Е не е така. За спорт за сватби, за диви животни все още... абе както писаха за профи неща е хубаво да имаш и ДСЛР освен А7-ца някоя.

За аматьор като мен А7 тип камера е повече от достатъчно. Преди година основните обективи ми бяха 28-70, 55-цата, 14/2.8 и една стара минолта 70-210/4 - от тия само 55-цата беше скъпа, но си струва. Ама аз имах и кропка А6000 със 16-50....ако имаш RX100 или по-добре LX100.



Публикацията е редактирана (06-01-16 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: h_bio   
Дата:   06-01-16 23:22

Лек вечер и успешен избор!



Публикацията е редактирана (06-01-16 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 23:27

Киро: Минолтата Биркан си е на далверка,лошото е че няма 70-200/4 нестабилизиран примерно,какъвто с кеф си ползват стотици хиляди канонци,то и при Никон го няма за съжаление,ако не броим точния еквивалент на бирената Минолта Никкор АФ 70-210/4 от същите години.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 23:35

На А7m2 Канонския 70-200/4 обектив работи добре до колкто знам. Аз 135/2 от канонските харесвам. Сонския 70-200/4 е много много готин и не си заслужава да взимаш нещо старо като канонския дизайн - разликата е голяма и не е в полза на канон. По-добре бирена кутия за 150 лева докато спестиш пари за истински обектив.

Това е много готино, което направиха Сони с новия софт за А7м2. Можеш повечето канонски обективи и доста алфа обективи да използваш без огледало и с изключително точен фокус. По-бавен е от ДСЛР, но за доста неща приемлив.

ПП НА А7м2 всичко е стбаилизирано с подходящия адаптер, че за канон има сбъркани адаптери...



Публикацията е редактирана (06-01-16 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 23:41

Сонския нов 70-200/4 е бижу,ама пак идва по-скъп от еквивалентите му при Н и К.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Simbon4o   
Дата:   06-01-16 23:50

70-200 4.0 L IS е малко по-остър от сонския и не е толкова голям като за ДСЛР обектив. Нестабилизирания е по-хубав от бирата... е и по-скъп ама... Сонския обаче ще се възползва от всички функции на АФ на сонито.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 23:58

симо хайде леко да не ебаш толко убав канонския...на 20Д може и да е бил ама А7-цата има млако повече пиксел.....обектива е на повече то 10 години. Тука почват и едни други проблеми дето знам, че ти не ги броиш за такива ама хора дето не рабират много от обработка като мен намират за важни - микроконтраст, вътрешни отражения, аберации и т.н. ?Иначе тя и бирата при попътен вятър прави хубави снимки ама понякога ....

Хубавите 70-200 сега са новия Канон на 2.8 и новите никон и сони. Канон просто не са обновили този на ф/4 до колкото знам. Сони и никон чинно пуснаха по два обектива. Ако ще се пести лев сигма и тампон имат 70-200/2.8 и двете фирми на цената на ф/4 от другите...



Публикацията е редактирана (07-01-16 00:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: mitpis   
Дата:   07-01-16 00:10

Вземи 6D-то, мацките си падат по пичове с големи тела и дълги обективи, към другите гледат с пренебрежение...Тия с малките Сонита въобще не предат пред тях -има нещо гейско в тези тела.



Публикацията е редактирана (07-01-16 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   07-01-16 00:18

Да за тези пари Тамрон 70-200/2,8 нестабилизирания е решението.

Както и Тамрона 28-75/2,8 нестабилизиран.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: jorkaeff   
Дата:   07-01-16 00:19

Има едни други с по-гейска от сонската визия тела.[beer]



Публикацията е редактирана (07-01-16 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hrup   
Дата:   07-01-16 00:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: mitpis   
Дата:   07-01-16 00:31

Е hrup, що така насоли jorkaeff, прав е човека. На Сони единствено цвета им е мъжкарски-черен- другото е за жени с малки ръчички.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-16 00:35

гайометъра на една друга марка удря максимума....там е само за хора с малки пишки и жени в менопауза.

Иначе за мъжкари дето си мечтаят за гейски подвизи има A6000 в прекрасен гейски сребърен цвят. Ама като уцелих промоция за черен.....

ПП Някой да не се обиди, майтапя се за сребърния цвят. Мен ми харесва, щото щеше да седи много готино на Contax G обективите ама наистина черния беше на промоция....



Публикацията е редактирана (07-01-16 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Simbon4o   
Дата:   07-01-16 00:41

Киро 70-200 4.0 IS няма проблеми нито с остротата, нито с контраст или каквото и да било :). Все още е много добър зуум. Не на 20Д, на всичко е добре. Пробвай го и пак ще си говорим [smilie5]

Това за размера на апарата е проблем на хората с малки органи, който му е голям органа не мисли за такива неща, а гледа да му стават снимките [smilie5]

Но е вярно и че мацките си падат по-големи обективи в буквалния смисъл, а обективите изглеждат и още по-големи сложени на малко тяло.

Като цяло тези решения са въпрос на вкус. Аз съм забелязал, че не искам дори да си говоря с жени, оценяващи как снимам по размера на камерата ми. Забавно ми е било да снимаме няколко човека и моя апарат да е най-малък. Важни са ми крайните резултати... Има хора, които си купуват голям апарат да се показват с него, аз смятам, че сексуалните наклонности и способности трябва да се показват с други неща.



Публикацията е редактирана (07-01-16 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-16 00:52

Не знам симо модели преди 2008-а дори 2010 обективи по-скоро избягвам освен ако не са под 500 лева....Канон е над и не става. Има разлика в картинката на модерен обектив с нано покрития и моделите от преди 10-тина години, дори модели обективи на по 5-6 годни виждам как издишат на модерните камери откъм качество и то не е само детайл - ако черното ми е измито, ако текстурите са без контраст, ако микро детайла го няма....
Едно е да ковнеш с батиса някоя булка в окото и да можеш да и правиш ирисова диагностика в лайтрум. Съвсем друго е, да се радваш, че обектива ти няма нужда да му опъваш чорап отпред, като снимаш някоя бабка. [beer]

Писах кои канонски обективи ме влекат 70-200/4 не е там. 70-200/2.8 каноския новия да определено ме кефи, ама ми е скъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-16 01:40

Ако се върнем на оригиналния въпрос. Ако избора е между

Канон 6д + някакъв китов обектив подобен на 28-70 + 50/1.8 или

А7 + 28-70 + 55/1.8

за сходни пари. Сонито печели за мен заради обектива.

55/1.8 е много много хубав обектив. Никон 58/1.4, Канон 50/1.2, Сигма 50/1.4, Цайс Отус, Сони Цайс-а 50/1.4 са с близко качество и това са страхотни обективи от най-висок клас - всичките са над 1000 лева. Има много примери и ревюта тоя 55/1.8 обектив и заслужава си заради него комплекта (важно е да не му продадат кропския 50/1.8, щото той работи само в кроп режим на А7 без винетиране)

Канонския комплект с тия обективи дето са много хубав компромис и нищо особено в крайна сметка си е един голям компромис и според мен няма да получи абсолютно нищо спрямо Д7100 дори ще е назад предвид че Аф системата на 6Д е по-слаба от тая на Д7100.



Публикацията е редактирана (07-01-16 01:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   07-01-16 01:49

Е,как няма Сонито да печели според тебе.....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-16 02:01

Еми очевадно аз направих тоя избор на поне двойно по-висока цена преди 2 години - явно мисля, че е правилен. Мога да потвърдя, че не съжалявам за по-горния вариант. [smile]

Както виждаш не му препоръчвам 35/2.8 да си купи, макар аз да го купих едно време поради липса на други обективи....сега има 28/2 на половин цена и с 1 стоп по-бърз

за да го купя това сони се отървах от Д700 с 85/1.8 и 50/1.8 G серия......и не съжалявам и за това.

Ако имаше опция никон Д610 или по-добре Д750 с 58/1.4 или А99 със Цайс 50/1.4 на масата можеше нещо да мислим кое е по-добре. В случая няма място за съмнения - просто едното става, другото не става.



Публикацията е редактирана (07-01-16 02:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: mogila   
Дата:   07-01-16 09:02

В подобни теми пишат почти само фенове на никон и сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Idoru   
Дата:   07-01-16 09:31

Еми то обикновено само такива мрънкалници ги "стяга" техниката...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: pumabg   
Дата:   07-01-16 09:55

Могила, имаш пълната възможност да пишеш и ти в темата…
Аз само попитах защо от никонска кропка момчето иска да се прехвърли на канонски фулфрейм… ?!?!?
Ако знае той или ти някои тайни за този избор ще съм благодарен да ги споделите…
[smile] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: victory13   
Дата:   07-01-16 10:22

Щото канонци имат един такъв фф, а никонци 3... като ги замериш, засмяташ, засравняваш, и уйде коня... така че тва е разумен избор.
За сонито кирил да каже що е тук, аз не виждам смисъл [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: шдфдшд   
Дата:   07-01-16 10:26

Автор: pumabg
Дата: 07-01-16 09:55

Могила, имаш пълната възможност да пишеш и ти в темата…
Аз само попитах защо от никонска кропка момчето иска да се прехвърли на канонски фулфрейм… ?!?!?
Ако знае той или ти някои тайни за този избор ще съм благодарен да ги споделите…


...нисък шум при високо исо..с това голямата матрица бие малките..затова си купих 6Д след дъъълго умуване..(е, имам и канонски обективи де)..
...за мен , презрените снимки за спомен са най-ценното , което остава от фотографските занимания , а те (снимките за спомен) са много често при лоши светлинни условия..със светкавица - не е същото..губи се атмосферата на момента..
...широката матрица има и други предимства( и недостатъци!)..изброявани са многократно в спорове, форуми , статии...но , за мен основното е голяма матрица-голям пиксел-нисък шум при недостиг на светлина...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: skeig   
Дата:   07-01-16 10:58

НЕ Е ЛЕСНО ДА СИ РАЗГЛЕЗЕН, НЕМА УГОДИЯ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: skeig   
Дата:   07-01-16 11:00

НЕ Е ЛЕСНО ДА СИ РАЗГЛЕЗЕН, НЕМА УГОДИЯ...


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Tota   
Дата:   07-01-16 11:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: pumabg   
Дата:   07-01-16 11:31


Автор: шдфдшд
Дата: 07-01-16 10:26

Автор: pumabg
Дата: 07-01-16 09:55

Могила, имаш пълната възможност да пишеш и ти в темата…
Аз само попитах защо от никонска кропка момчето иска да се прехвърли на канонски фулфрейм… ?!?!?
Ако знае той или ти някои тайни за този избор ще съм благодарен да ги споделите…

...нисък шум при високо исо..с това голямата матрица бие малките..затова си купих 6Д след дъъълго умуване..(е, имам и канонски обективи де)..
...за мен , презрените снимки за спомен са най-ценното , което остава от фотографските занимания , а те (снимките за спомен) са много често при лоши светлинни условия..със светкавица - не е същото..губи се атмосферата на момента..
...широката матрица има и други предимства( и недостатъци!)..изброявани са многократно в спорове, форуми , статии...но , за мен основното е голяма матрица-голям пиксел-нисък шум при недостиг на светлина...


Аз по скоро питах защо Канонски фулфрийм а не Никонски ?

пп. Но сега видях че човека ми е отговорил...
[smile]

"Автор: metobull
Дата: 06-01-16 22:11

pumabg написа:

> За да не съм поредният трол ще
> попитам културно! Защо реши, че 6Д е
> по добър избор от един Д610 а още
> повече Д750 ? [smilie8]

Така пишат по форумите не съм пробвал нито единия нито другия. "

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-01-16 12:13

Аз за себе си знам, че когато съм изправен пред подобна дилема нещата се мерят с най-големия аршин! Демек, ако гоня компактност, съответно съобразена с бюджета - гледам безогледалки с качествена и компактна оптика, при останалите случаи DSLR. Иначе казано в конкретния случай, щом касае основно портрети вярвам и двете камери ще ти дадат и сходно качество, че и сходно удобство. Друг е въпроса как се използват и какво може да се извлече от тях персонално. Конкретно бих взел 6D-то, ама без да ти давам наклон на струйката, ако познавам системата Никон и съм снимал до сега с нея, свикнал съм един вид - бих прегледал опциите от марката за тия пари (и като тяло и като обективи). Добърнвариант би бил D610 + някоя 85-ца или 50-ка. В крайна сметка парите са си твой и ти си знаеш до колко си гъвкав да учиш нови неща и да експериментираш. Иначе войната на брандовете не знам дали може да се види толкова силна на друго място по света, тук сме да го докажем с всичкия си потенциал [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   08-01-16 18:27

Здравейте,от всичко написано разбрах , че ако е сони трябва да е по- върхов модел от посочения ,а в момента нямам такава възможност.Взех Canon 6d.Благодаря на всички за коментарите.Лека вечер и наздраве!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Бонд   
Дата:   08-01-16 18:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   08-01-16 21:24

няма проблем в Бургас на капаните

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: pachok   
Дата:   08-01-16 22:47

Аз само не мога да разбера на тези продавачи по магазините пари ли им дават от Сони, че винаги за тази марка агитират клиентите. 3 пъти пращам хора да си купят турбосапунерка Канон, а те се връщат със Сони, при условие, че и двете съм ги пробвал и канонът бие по 90% от показателите сонито, но продавачът, който никога не се е занимавал с фотография им бил казал - сонито е по-добро. Не говоря за фотоповилион, който авторът е визирал, а и случките са от преди 2-3 години, но нещо взеха да ме съмняват тези работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: h_bio   
Дата:   08-01-16 23:00

Честито и много усмивки да запечата 6д-то! Мисля, че направи правилния избор [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   08-01-16 23:57

Няма да съжалява с 6–Д ,освен ако не му потрябва кроп режим.

За портрети е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   09-01-16 00:15

pachok написа:
> Аз само не мога да разбера на тези
> продавачи по магазините пари ли им
> дават от Сони, че винаги за тази
> марка агитират клиентите. 3 пъти
> пращам хора да си купят
> турбосапунерка Канон, а те се
> връщат със Сони, при условие, че и
> двете съм ги пробвал и канонът бие
> по 90% от показателите сонито, но
> продавачът, който никога не се е
> занимавал с фотография им бил
> казал - сонито е по-добро. Не говоря
> за фотоповилион, който авторът е
> визирал, а и случките са от преди 2-3
> години, но нещо взеха да ме
> съмняват тези работи.

Мен постоянно ми предлагат Никон...колчем ме видят и Никон....отивам да си куъпя конкретен Сони обектив 18-250 преди години за среден клас ДСЛР и оня почва д ам продава пръчковидно Д3000....идеше ми да му го завра отзад заедно с китака....


ПП Но правилно си схванал търговията. Търговците печелят от продажби! Да при различнитепродукти има различна печалба и ако в даден приод Сони, Никон или Канон отавят повече за търговеца, той/тя естествено ще е мотивиран да ги предлага по-усилено.......

ППП В интерес на истината напоследък по рядко ми се случва да ми казват какво ми трябва....може би изглеждам по-умен или зъл, а може и те да са се усетили, че не става с груба сила, не знам....



Публикацията е редактирана (09-01-16 00:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   09-01-16 01:55

Не бе Киро,вече и оттатък млечния път знаят че си заклет фен на една единствена марка.....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: swqaz   
Дата:   09-01-16 02:56

Току що се прибирам от нощни снимки. С нас имаше един с 6Д. Ами тази камера изобщо не става за нощни, постоянно му свети една червена лампичка до дисплея докато снима(било индикация, че камерата снима в момента [smilie18] ) и прави снега червен в радиус 5-6 метра. Той каза, че не може да я спре(щял да й залепи нещо утре [smilie10] ). Редувахме се(ние, той) [smilie18] .Дано намери начин да я спре от настройките, защото ако не може, пиша един голям минус за Канон [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: axlastro   
Дата:   09-01-16 09:41

Абе Това 6Д за нищо не става Кажи му на твоя човек с лампичката да ми го даде бърже да го занеса в най-близкия пункт за вторични суровини. [smilie5] [smilie5] [smilie5]
Ако случайно се е объркал да му закачи и някой мазен по краищата 16-35 2.8, да го дава и него - ще м боядисам червената лентичка в синьо.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: swqaz   
Дата:   09-01-16 20:18

Ето какво прави 6Д през нощта [smilie5]


https://photo-forum.net/static/forum/2016-01/wrqm4317.JPG


http://change.sprint-net.org/red.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   09-01-16 20:41

Къде до дисплея има лампичка - от горе не виждам,да не е на предния панел?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: fotograf123   
Дата:   09-01-16 20:46

Автор: swqaz
Дата: 09-01-16 20:18

Ето какво прави 6Д през нощта [smilie5]


Даамммм ето какво ... [smilie5] [shtrak] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: victory13   
Дата:   09-01-16 20:59

Много си е добра камерата... виж, потребителите ѝ... [smilie18]

Card Access Led Light я има всяка камера, и свети докато е отворен затвора при дълги експозиции... Удобно да се не услушваш като шушумига кога ще щракне затвора [smilie18]

опс, май не всяка камера [smilie18]



Публикацията е редактирана (09-01-16 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   09-01-16 21:05

това е индикатора на самоснимачката

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: h_bio   
Дата:   09-01-16 21:20

Индикатора на самоснимачката може да попречи само на някой друг, кото в същия момент вече снима до теб, какъвто май е случая на swqaz.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: victory13   
Дата:   09-01-16 21:21

твърдо нье... [cool]

он е отпред...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: pachok   
Дата:   09-01-16 21:43

hotsnail - така е [smilie24]


А индикаторът на самоснимачката е отпред, мисля че говорят по-скоро за светодиодът за индикация при запис в картата, който се намира в дясно на задния панел.

swqaz - ами ти къде си се наврял зад човека да снимаш, та чак крака на статива си му хванал, ако застанеш до него едва ли ще хващаш осветеното от лампичката.
На мен като ми пречи някоя лампичка лепвам една дъвка на нея и като свърша я махам, но специално тази ми е доста полезна.

Като гледам снимката е от Бузлуджа, минавали сте насам и не сте се обадили :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: axlastro   
Дата:   09-01-16 21:46

Категорично много гадна камера е това 6D. Давайте го насам.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: swqaz   
Дата:   09-01-16 22:01

И на него му пречи, по-малко отколкото на нас, но се вижда, че червенее пред него също. Пронуди се да я покрива с пръсти. Предполагам има начин да се изключва от менюто, просто той не го знае [smile] Иначе правехме панорами и всеки има кадри с останалите фотографи, не само крака от стативи [smile] Съжалих го, че не можеше да спре лампата и му се бъгваха кадрите с близък план. Вече е лепнал нещо на лампата [smile] За следващите ще е оса [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   09-01-16 23:58

Бърз експеримент с А6000 показа че дори екрана се гаси докато снима дълга експозиция а цървената ламба ич не свети. Обаче при клин показва последната експозиция на екрана........не ми е било проблем толкова ама може лесно да се реши ако стане със сензора на визьора....

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »