Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 19:09

Здравейте,продадох си фотоапарата Nikon d7100 и сега избирам между Canon 6d или Sony A7 .Бях решен твърдо да си купувам 6д-то ,но момчето във Фотопавилион ме разубеди, като ми каза да не се излагам с тази стара техника-тези DSLR били отживелица ,да вземам сони-то без да се замислям и т.н .Нека някой, който знае за какво става въпрос да даде отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: jorkaeff   
Дата:   06-01-16 19:16

За хоби Сонито, за работа Канона.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: axlastro   
Дата:   06-01-16 19:21

В Общи линии е така. Пак зависи за каква работа... По важен е въпроса с какви стъкла ще се ползва и какви са алтернативите при двете марки.



Публикацията е редактирана (06-01-16 19:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 19:21

Никак не е за излагане 6д,нито е стара техника!

Сонито е по-добре ако е А7 м2 и пак си е различно от ДСЛР-а.

И двата са добри,но само ти си решаваш какво ти е УДОБНО да ползваш и носиш,и в случая със Сони-то какви обективи можеш да му сложиш че за Сони безогледалка са много малко и на високи цени автофокусните.

Зависи какви жанрове снимаш и какви стъкла ще ти трябват.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 19:35

Какво ще снимаш точно? За какво се търси апарата?

Ако е за сватби бих ти предложил 6Д-то. Ако е спорт или пилци Д7200 или А77м2.

За повечето други неща безогледален е по-хубаво. Ама пак зависи.

А7 е малко специфичен апарат. Хубава каритнка прави. Лек е. Няма вградена стабилизация. Кодека за видео е не най-хубав и прави чат пат артефакти във видеото. Байонета им е малко слабо място - май последните бройки са ги догодили де.

А7м2 както ти писаха е доста по-хубав особено в момента с последния софтуер е невероятен - това е единствения апарат под 7 хиляди лева дето може да се използва нормално с 1.4 обектив и никога ама никога да не сбърка фокуса. Потресаващо добър е със супер светли стъкла. Няма подобен ДСЛР - дори тия супер никон дето обявиха ще му дишат прахта със 1.4 обективчета. Още не мога да си сваля усмивката от устата като отворя лайтрума - вече 2-ри месец....почвам да се притеснявам - нормално ли е да има толкова хубава камера. [smilie18] [smilie18]

Кажи за какво искаш д аго ползваш да пофилософстваме какви обективи ще му вземеш и т.н. апарата е най-малкия проблем



Публикацията е редактирана (06-01-16 19:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Simbon4o   
Дата:   06-01-16 19:42

Добре де какви обективи има и какви ще се ползват. Без обектив никоя камера на снима [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 19:59

Снимам предимно портретни снимки най -вече на дневна светлина, но като цяло ми трябва добро качество на картинката .Сонито ми го предлагат с китов 17-70 ,евентуално ще купя и един 50-f1.8 същото като обективи ще ми трябва и за Канона

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 20:05

17-70 няма за фул фрейм. Има 28-70 и един 24-70 за сонито. 28-70 е по-добрия избор.

50/1.8 сони не са пуснали фул фрейм. Имат Цайс 55/1.8 който е прекрасен, но струва 1500 лева горе долу. Ако можеш да го купиш, мисля че ще ти хареса - картинката е брутално хубава.

Канон имат 50/1.8 нов модел със стъпков мотор, който не е лош обектив и е доста по-евтин. Между другото Канона 50/1.8 е добър вариант за А7 марк 2 с адаптер - работи му всичко и ще фокусира по-точно от 6Д.

За китовите зумове Канон имат няколко, но не знам кой е най-хубав - аз бих се ориентирал към сигма 24-105/4 Арт или подобния канон и бих поразгледал картинки и отзиви.



За портрети за Сони А7м2 бих ти предложил да спестиш малко пари и да вземеш Сигма 85/1.4 ако искаш автофокус - голям е кефа. Ще ти трябва и адаптер, щото сигмата е ДСЛР-ски обектив.

Има и един брутален цайс батис 85/1.8 но пак не е от най-евтините обективи.

Другия вариант за Сонитата е с ръчен фокус и много хора купуват точно А7 оригинала за това. На тоя вариант има Самянг 85/1.4, който е доста впечатляващ и на А7 е сравнитлено лесен за използване.

Аз не се влюбих в самянга, но си имам един никор 105/2.5 - пак с ръчен фокус. Много красив обектив е. Това е един от най-класическите портретни обективи и е кеф да го използваш с А7м2. С А7 пак става, но на тъмно е малко по-труден фокуса - е доста снимки си напраивх за една година с А7 и тоя обектив. ама сега със стабилизацията картинката на слаба светлина е по-ясна и лесно фокусирам.


ППП 50-ки ръчнофокусни за А7 е лесно - има бол. Повечето хора гледам се ориентират към канон ФД 50/1.4 или 1.2



Публикацията е редактирана (06-01-16 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 20:26

FE 28-70mm това е обектива с който ми го предлагат,грешката е моя

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 20:38

Еми това е по-добрия вариант за китак. Не е лош обектив, но не очаквай чудеса. За тоя обектив не си струва да сменяш никона Д7100.

Д7200 и А6000 ти дават доста прилично високо исо и не ти трябва фул фрейм за това.

Силата на фул фрйемите пред корпките е за повече боке, малко по-хубави цветове и по-добра разработка на тоновете на ниско исо! Фул Фреймите вадят и повече детайл заради по-едрите пиксели при сходен брой МП.

В тоя смисъл 28-70 е добре да имаш под ръка ако е единствен апарат, но се замисли в-ху твърди обективи, които ще ти дадат максимално детайл или пък хубав дефокус т.е. замисли се какво ще вземеш повече с минаването на фул фрейм спрямо Д7100.

Ако ще ползваш предимно подобни зумове за мен добрия вариант е кропка с качествен подобен обектив от типа 16-50/2.8. В общия случай качествените подобни обективи за кроп вадят прекрасен детайл, имат светлосила и тежат и струват по-малко от половината пари на фул фрейм вариантите.


ПП А защо ти е фул фрейм ???? такакд е защо искаш по-скъп апарат с многократно по-скъпи обективи.



Публикацията е редактирана (06-01-16 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: Simbon4o   
Дата:   06-01-16 20:44

Ако ръчния фокус не те притеснява сонито е много по-добро за целта от канона. Като цена на обективите китаците са по-евтини за сони, 50ките на канон. Но канонската 50 1.8 лично на мен хич не ми харесва. Бокето е много ретро някак и ... абе евтинджоска. Никонската 50 1.8Г е много по-хубава. Д610 също бих го предпочел пред 6д.

При ръчния фокус избора е голям, за всякакви бюджети и размери.

А7 бих го предпочел пред А7мк2 заради размера и теглото. Стабилизация не ме блазни лично мен. С обективи над 100мм може да има ползва от нея но иначе не бих казал. Марк2ката на А7 е по-дебела и тежка, но както казаха - има читав АФ с канонски обективи. Видеото и на 1цата и на 2ката е еднакво. Кодека е разликата, но артефактите са еднакви. За арт клипчета с дефокус става, за друго не бих казал... Отделно, че и цената на А7 е чудна все още с тия ваучери може и цайса да излезе по-евтин или някой друг обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: вальо   
Дата:   06-01-16 20:49

Когато стоите пред дилемата, кое тяло да си купя, задайте си следния въпрос - Искам ли някой друг да определя дали кадърът ми е на фокус?

Ако отговорът е НЕ, зачертавате всичко, което е без огледало.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: alext   
Дата:   06-01-16 21:32

А защо продаде D7100 и 50ката? Какво не ти харесваше там? И какво търсиш точно в новото тяло? Стара тема имаше една, където каза че си сменил d3xxx, d5xxx сега и D7100?!? Дай пример на снимка, която според теб ще стане по- добре с ФФ. За обектива трябва да помислиш, портрети се снимат от зората на фотографията, тъй че тялото не е важно..



Публикацията е редактирана (06-01-16 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 21:52

от 7100 бях много доволен ,но не задоволи очакванията ми на 100%. Другите два изобщо няма да ги коментирам купувам фф ,защото летвата ми е висока и се стремя към нещо по- красиво.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: sohk   
Дата:   06-01-16 21:56

Тогава защо продължаваш да се ограничаваш със стари тела, в които сам не си убеден, че ще ти дадат каквото търсиш. Взимай D810 или А7RII или 5DSR и не го мисли.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: pumabg   
Дата:   06-01-16 22:01

За да не съм поредният трол ще попитам културно! Защо реши, че 6Д е по добър избор от един Д610 а още повече Д750 ? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 22:03

Такива са ми възможностите в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 22:06

Е,за тези възможности е баш Никон Д-610,на цената на Канон ЕОС 6Д и е с повече възможности от Канона.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: h_bio   
Дата:   06-01-16 22:06

Стари, нови...Авторе, не искам да звуча грубо, но малцина от нас са достигнали до предела на техниката си преди да я сменят. В общия случай се касае за суета и потребителски делириум. Между другото това, което се вижда в профилът ти би се получило чудесно и с iPhone 4. Т.е. летвата, за която говориш мож да се закове и със зидарски чук, не е нужна тесла.

За протокола - аз бих избрал 6D защото е по-развитата система (светкавици, обективи и други аксесоари).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 22:07

Ако можеш да си платиш нещата, купи си А7м2 или дори А7r2 и хубави обективи и не се занимавай с глупости.

28-70 го вземи ама след него гледай 55/1.8, 35/1.4 и 85/1.8.

Ако искаш много хубави обективи с много добър дефокус взимаш един адаптер за Алфа обективи LA-EA3 за 350 лева някъд еи Сигма 1.4 обективи - 35, 50 и 85 на бленда 1.4

Тук има вариант и с канонски обективи да го караш но преходника е малко по-скъп Metabones T IV - 899 лева във фотосинтеза. Качваш му последния софтуер и пак сигмите, но вече можеш да купиш и 20мм и 24мм на бленда 1.4.

Аз сега го карам по първите два варианта. Ама рано или късно ще стигна до 3-ия вариант.

Другия вариант хубав за мен е Д810 или по-евтино Д750 и хубави скъпи обективи за него като 24-70/2.8 стабилизирания, 85/1.4 G, 58/1.4 и така.


6д наистина го забрави. не е лош но никоните са по-хубави. Д610 също не е много стока макар и по-хубав. Д750 направиха това дето Д600 още трябваше да бъде - не мнгоо скъп и добре направен любителски фул фрейм.

Най-евтиния вариант е А7, но пак за обективи хубави ще трябва да дадеш лев. С цигании не става кой знае какво. Фул фрйем обевктиви под хиляда лева са малко. Никон имат 2 или 3, сони за сега само един. Дори да не ти казвам че повечето сносни обективи са над 2 хиляди лева....



Публикацията е редактирана (06-01-16 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 22:10

Сониджиите,айде оставете човека!

Няма пари за А-7/2 и да забрави за Сони,че после и за стъкла е набутване!



Публикацията е редактирана (06-01-16 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: metobull   
Дата:   06-01-16 22:11

pumabg написа:

> За да не съм поредният трол ще
> попитам културно! Защо реши, че 6Д е
> по добър избор от един Д610 а още
> повече Д750 ? [smilie8]

Така пишат по форумите не съм пробвал нито единия нито другия.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 22:12

H_bio: Питащия не е писал за "стари" техники,а друг новопоклонец се е изхвърлил......

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   06-01-16 22:14

цолорфото а за подобно заяждане дали трябва да налагат бан?

Мисля, че доста балансирано съмн представил нещата откъм марки. В моемнта ти си се залетял като продавач на вехтории....

ПП А7м2 е по-евтин от 6д и Д610 щото сега идва с 800 лева бонус......Д750 е доста по-скъп. Чудя се за откровени лъжи, дали пък може да те набананят



Публикацията е редактирана (06-01-16 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 6d или Sony A7
Автор: colorphoto   
Дата:   06-01-16 22:19

Кириле, обективен съм,не е заяждане!

Човека няма финанси за за А-7-2 ,нито за Д-750 - къде го пращаш без пари при Сони?!

Че и за А-7Р 2 даже съветваш!

Изписа пет кофи мастило без да се съобразяваш че не всеки като теб може да си позволява да сменя на поразия системи и марки!

Като имало бонус после какво ще слага отпред на Сонито?!

Колко ,какви и с какъв вторичен пазар са стъклата?!

Сони е финансово неизгодна система,сравнено с Н и К.

Това е!



Публикацията е редактирана (06-01-16 22:37)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »