Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 До хора с NX300 имам въпрос
Автор: Ghost4o   
Дата:   06-01-16 19:10

Когато снимате с ръчни обективи и пуснете зума за да фокусирате как може на зум да се мести наляво надясно?

Отговори на това съобщение
 Re: До хора с NX300 имам въпрос
Автор: MARLOV   
Дата:   06-01-16 20:01

Кво!?

Отговори на това съобщение
 Re: До хора с NX300 имам въпрос
Автор: sam_boha   
Дата:   06-01-16 20:05

Ръчен обектив, който е със зуум - има две гривни - по-близо до тялото е тая за зуума, по-далече (по-отпред на обектива) е фокусната гривна/ринг. Тази гривна/ринг въртиш наляво-надясно, за да фокусираш (има едни цифри, които указват на колко метра 'пада" фокусът).
Ако съм разбрал правилно въпроса.



Публикацията е редактирана (06-01-16 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: До хора с NX300 имам въпрос
Автор: Ghost4o   
Дата:   06-01-16 20:54

не си разбрал колега. Ръчен твърд обектив, който няма зум, зумва се на дисплей асистент за да ти покаже фокуса къде е най добре, но като се зумне как се мести наляво надясно?

Отговори на това съобщение
 Re: До хора с NX300 имам въпрос
Автор: NXfan   
Дата:   06-01-16 21:12

съжалявам, че ще те разочаровам, но .. фокусната "точка" не може да се мести при нито едно Самсунг`ско тяло - центъра и това е то :)

Отговори на това съобщение
 Re: До хора с NX300 имам въпрос
Автор: Ghost4o   
Дата:   06-01-16 21:18

ужас

Отговори на това съобщение
 Re: До хора с NX300 имам въпрос
Автор: sayman   
Дата:   06-01-16 21:18

Да. За съжаление не може. Само с автофокусните може да зумне определена точка, но не и да я местиш, но пък с тях няма и да ти трябва толкова ръчен фокус.
Това си е кофти недостатък, но аз лично съм свикнал.
Насочваш центъра към мястото, което искаш да фокусираш, увеличаваш с ОК, фокусираш на пийкинг, пипваш леко спусъка за да върнеш целия образ, кадрираш и снимаш ... става за секунди, но все пак си е недостатък.

Отговори на това съобщение
 Re: До хора с NX300 имам въпрос
Автор: realnoncho   
Дата:   06-01-16 21:46

Аз много рядко пускам такова увеличение с която и да е от камерите ми, може би само за макро. Иначе ако свикнеш с ръчния обектив и дисплея не е толкова сложно. Ето например един кадър с NX300 и 200мм ръчен обектив от ръка:

http://www.nonchoiliev.com/wp-content/uploads/2016/01/SAM_2942_.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »