Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос относно синхронна скорост при снимане със светкавица
Автор: lucky55   
Дата:   05-01-16 21:02

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно синхронна скорост при снимане със светкавица.
Автор: lucky55   
Дата:   05-01-16 21:03

Здравейте.

Пускам поредната тема, относно нещо, което ще ми е интересно да разбера. Да си призная, специално по този въпрос никъде не съм търсил информация. Бях на крачка да потърся, но понеже в предишните ми теми се получиха добри, интелигентно развити дискусии от коректни и грамотни хора, реших, че Фото Форум е най-доброто място и за следващия ми въпрос.

Интересно ми е защо при много сапунерки синхронната скорост на снимане със светкавица може да достигне много високи стойности, а при DSLR – не. Тук имам предвид вградената светкавица, може би е по правилно да се нарича просто „светка“. Относно използването на външна светкавица, не съм запознат как стоят нещата. Но разглеждайки спецификациите на DSLR фотоапарати, намирам стойности за синхронна скорост, които в много от случаите са десетина пъти (че и повече) по-ниски от това, което е при много от сапунерките.

Защо е така? Не се ли предполага, че колкото по-висока синхронна скорост имаме, толкова по-голяма гъвкавост бихме имали при снимане? Казано с други думи, „по-добре е да го има като възможност и да не се използва, отколкото веднъж да ти потрябва, но да го няма“. Някакво ограничение в технологията ли има?



Публикацията е редактирана (05-01-16 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно синхронна скорост при снимане със светкавица
Автор: iasen2   
Дата:   05-01-16 21:10

Кой ти каза , че може ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно синхронна скорост при снимане със светкавица
Автор: didesignbg   
Дата:   05-01-16 21:31

Ограничението е от типа на затвора, камерите ползващи фокален затвор обикновено стигат до 1/250 секундата, при централният затвор до 1/2 000, не толкова формата. При сапунерките е лесно да се приложи централен затвор, а преди когато ползваха ЦЦД сензори стандартно си ползваха и глобален електронен затвор. Но един средноформатен Хаселблад също може да синхронизира на 1/1 000 с.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно синхронна скорост при снимане със светкавица
Автор: lucky55   
Дата:   05-01-16 21:33

iasen2 написа:

> Кой ти каза , че може ?

FZ 200 може да снима на 1/4000 с вградената светка. Лично проверено.



Публикацията е редактирана (05-01-16 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно синхронна скорост при снимане със светкавица
Автор: victory13   
Дата:   05-01-16 21:36

Новия XF 100MP синхронизира на 1/1600... Има всичко за всички, пари трябват [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно синхронна скорост при снимане със светкавица
Автор: didesignbg   
Дата:   05-01-16 21:39

Мани го тоз маркЕтинг, новия ХФ100 без обектив с централен затвор я синхронизира на 1/125 я не [smilie5]
Иначе за парите спор няма.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »