Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на обектив 24 мм канон фф .
Автор: Mytronix   
Дата:   31-12-15 20:06

Здравейте колеги . Искам да помоля за съвет кои обектив да избера . Снимам с канон 5д първия модел . Колебая се между стария модел на канон 24 2,8 без стабилизация и sigma 24 1,8 dg macro . Цените на старо които съм намерил са сходни . Обектива ми трябва за всекиндевно ползване пейзажи и общо взето за светъл широк обектив . Сигмата е по-светла , но най-вероятно канона ще бъде по-остър с по-добри цветове и контраст , точно и затова ми е трудно да реша . Моля споделете мнение . [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив 24 мм канон фф .
Автор: metodiev_martin   
Дата:   01-01-16 00:42

С тази светла сигма, има опасност да имаш проблеми с точността на фокуса. Пробвал съм 2 бройки на въпросната, нито една не успя да се "разбере" с тялото - 5д класик и 5д2. Може да се наложи да се носи в сервиз да се калибрира с тялото. Не казвам, че е лоша, но трябва да попаднеш на точната бройка с читав фокус. Ако ти трябва широко и светло, 20мм арт сигма на 1.4
За всекидневен светъл/широк зуум, първата версия на канонския 24-70 според мен е най-оптималното решение.
Успех в избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив 24 мм канон фф .
Автор: Gaiver   
Дата:   01-01-16 17:34

Хубави предложение , но си търся светъл широк обектив до 600 лв .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив 24 мм канон фф .
Автор: hotsnail   
Дата:   01-01-16 17:54

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Sigma-24mm-f-1.4-DG-HSM-Art-Lens.aspx


Има вече и Арт версия на сигмата 24мм на бленда 1.4. Ако е във финансовите Ви възможности май няма нужда от чудене.

ПП Арт обективите на сигма за канон със адаптер върху А7ii или A7Rii работят прекрасно и фокуса е абсолютно винаги абсолютно точен макар и не много бърз. Защото са 1.4 фокусират и на доста слаба светлина. Това вероятно ще е причината, да си взема някой ден канонски адаптер за сонито.....другото е 135/2



Публикацията е редактирана (01-01-16 18:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив 24 мм канон фф .
Автор: fanjabi   
Дата:   01-01-16 22:08

опа... някой е забравил, че е логнат с другия си акаунт.. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив 24 мм канон фф .
Автор: colorphoto   
Дата:   01-01-16 23:18

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив 24 мм канон фф .
Автор: Rand   
Дата:   01-01-16 23:19

Ох, леле [smilie10] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив 24 мм канон фф .
Автор: Mytronix   
Дата:   01-01-16 23:33

По празниците така става [smilie5] . С толкова пиене [smilie21] . Накрая реших да си взема самянг 14 2,8 , но за жалост в базара има само видео версията на 3,1 .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив 24 мм канон фф .
Автор: hotsnail   
Дата:   01-01-16 23:50

Те и двата са на 2.8 и на 3.1, просто това са различни величини.....

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив 24 мм канон фф .
Автор: Mytronix   
Дата:   01-01-16 23:57

Искаш да кажеш , че светлосилата и на двата е една и съща ? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив 24 мм канон фф .
Автор: marvves   
Дата:   01-01-16 23:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив 24 мм канон фф .
Автор: Mytronix   
Дата:   02-01-16 00:02

https://www.youtube.com/watch?v=jI8uAzX0bBw . Благодаря с този клип разбрах за какво говорите . Обектива е 3,1 Т което е еквивалент на 2,8 Ф [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив 24 мм канон фф .
Автор: metodiev_martin   
Дата:   02-01-16 12:46

"Т" е "точното" обозначение на светлосилата на обектива. При кино обективите се обозначава с Т, не се 'f'.
f2.8 е "приблизителната" стойност на светлосилата. Ако наредиш 3 обектива на f2.8, физически, всеки ще има някакви отклонения - кой "по-светъл", кой "по-тъмен". това разбира се, може и да не се забележи с просто око. Но при киното е важно да я няма тази разлика, затова обективите не са "приравнени" - около 2.8, а са точно T1.5, T3.1, за да може като се снима примерно на 24мм 1.5 и след това се постави обектив на 35 1.5, картинката и стойностите да останат едни и същи.
За Самянга - оптически много добър обектив, острота, контраст, та дори и цветове, но не мисля че е удачен за всекидневно ползване.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив 24 мм канон фф .
Автор: Mytronix   
Дата:   02-01-16 15:19

Аз имам също така sigma 28-70 2.8 canon 50 1,4 и canon 85 1,8 , така че перфектно ще се впише [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив 24 мм канон фф .
Автор: Kateri4oka   
Дата:   03-01-16 16:01

F = "относителна апертура" = съотношението на диаметъра на обектива спрямо диаметъра на диафрагмата. След като е съотношение е логично при всеки обектив едно и също "f число" ще е физически различно... или нещо от тоя сорт ;). За "T" си нямам и на идея. Чувал съм само, че е свързано с "реалната пропускливост на светлина" ама някой по-разбиращ да обясни.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив 24 мм канон фф .
Автор: Gaiver   
Дата:   03-01-16 20:01

Ами за мен беше достатъчно , че са еднакви по сила с стандартния 14 2,8 , защото ще снимам млечния път с него . Вече е поръчан и вторник е при мен [smilie21] . ( Пак писах от другия профил [smilie5] )



Публикацията е редактирана (03-01-16 20:02)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »