Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: bogdanov   
Дата:   26-12-15 23:59

Добра вечер!
След празниците идва време за равносметка. Стоя си аз в любимият форум, разглеждам казуси на колеги... и се чудя: Е ли е възможно толкоз пък чак от телевизора да зависим?
Заливат ни с политически драми, карат ни да харчим повече от колкото изкарваме, заеми да теглим за инчове( така и не разбрах съотношението спрямо сантиметрите). С няколко думи, превръщат ни в консуматори. От много време не се говори за книги, за поезия, за проза, но розови дупета, в черно-бяло...снимани на лента за нас вече стана изкуство:)))
Какво животно е творецЪТ?
Къде живее?
Как мисли?
Какъв е живота му?
Все тези въпроси ми се въртят в главата, докато разглеждам любимият фото-форум. Видим ли текстурка, гласуваме, видим ли голо дупенце, гласуваме, видим ли фотошопска лепенка...пак гласуваме, макар и зле залепена... Но най-гласуваме на черно-бялото, съчетано с добре размазан фон. Няма значение какво има на него. Но истински съкровената тайна тук, пазена от всички нас е , че гласуваме на онези, които ни гласуват!
По този начин следваме масовият вкус и упадъка е неизбежен.
Погледнах галерия голо тяло и се запитах "това ли е жената днес"?...Това ли е рисуване със светлина? Достатъчно ли е ретро излъчването за да причислим едно онаниране към изкуството?
Автора е длъжен да твори във времето в което живее, ако има късмет да надхвърли това време, може да се превърне във вечност, но във всички случаи крачка назад си е крачка назад.
Паднаха ни критериите, станахме прекалено компромисни към себе си, защото виждаме колко е лесно без знания, умения, дори без ум и душа можем да станем известни.
За какво ни е мисъл, за какво ни е знание, умения? Трябват ни само пари и наглост, кариеризъм, и хъс! Разбира се важни са и оправданията. Онези които най-вършат работа са : "аз така исках да стане" , "на който не му харесва, да не гледа" , " условията бяха такива" и най-доброто... "важното е, че на мен ми харесва"...
Не е достатъчно да отвориш руски сайт, да видиш какво са снимали братушките и да си убеден, че ще го повториш.
Ще завърша с пожелание!
Бъдете адекватни, отговорни, търсещи, мислещи и плодотворни през предстоящата 2016 година и нека новите герои от риалити форматите да не ви служат за пример!
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: catandgoddess   
Дата:   27-12-15 00:25

... пари и наглост, кариеризъм, и хъс...

И в обратен ред, даже е по-издържано в еволюционен план.

Хубава 2016 и на теб и чети внимателно оправданията. Там е истината, а често и някое лично такова се промъква :)

[beer]

Някакви букви се разбъркали по клавиатурата[smile]



Публикацията е редактирана (27-12-15 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: Daniel_P   
Дата:   27-12-15 01:56

Гласувам само за неща който харрсвам!
По някога попадам на неща който бих гласувал с 2 точки но давам 4ри ако видя в кадъра желание и положени доста усилия за да бъде заснет! Като например в 6 сутринта по изгрев на някой връх в планината! Разбира се ако не ми хареса кадъра въобще , няма да дам 2т заради усилието, а просто ще го подмина :)
Изкуството от много хора се разбира и вижда различно!
В Различните поколения също има голям нюанс във виждането за фотография и артистичност.
Аз лично не спирам да чета,уча, гледам клипове и да се опитвам да постигам неща който ми харесват като визия! В днешно време има доста стилове като визия на фотографите, доста са по изчистени с добър замисъл, артестични с емоция, други са доста цветни, обработени до неща излизащи тотално от реалноста и доста комбинирани с вариации! Аз мисля че всички те са добре приети в различните вкусове на хората, едни харесват едно, други второ, 3ти 3то.
И не всеки одобрява и се наслаждава на всичко! Весело посрещане на Новата Година [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: victory13   
Дата:   27-12-15 08:05

Признавам, че не бих желал да надникна в душите, които успяват да съчетаят в строен изказ пари, политика, точки и... изкуство.
Наскоро мярнах великолепна статия по въпроса, озаглавена "сиропът за кашкица не трябва да се спира изведнъж"!

Доколкото ви е възможно, Весели Празници и от мен [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: hrup   
Дата:   27-12-15 09:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: shamelessEyes   
Дата:   27-12-15 10:12

Какво животно е творецЪТ?
Къде живее?
Как мисли?
Какъв е живота му?


тези въпроси нямат точен отговор
Но понякога се намира ... се намира оправдание от сорта на:

.. смущаваш ми вегетативността [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: Saxon   
Дата:   27-12-15 10:51

Авотърт на темата я е написал така, че все едно иска да захапе конкретен човек и май е наистина така. [smilie18]
"че гласуваме на онези, които ни гласуват" - това че правите така авторе, е вярно. Винаги ми е било забавно да наблюдавам тук разни кръгове и точно около автора имаше такъв и то доста силен.
И едно пожелание вместо : "Автора е длъжен да твори във времето в което живее.."
Е по-добре : "С поред мен авторът е длъжен да твори във времето в което живее"

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: nyamago   
Дата:   27-12-15 13:08

На въпроса от заглавието:

Никой.

И да продължа със заглавието (че в уводния пост има още премного въпроси - и отговори) - а някой казал ли е, че трабва? Кой?

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: catandgoddess   
Дата:   27-12-15 15:33

Авторът не е длъжен на никого и на нищо, освен на себе си. И какво е автор?

Трябва ли да е известен, за да му се държи сметка в кое време и за кого твори. Да е познат на хората? Ако не е кой ще му държи сметка, ако е това не променя ли някои дефиниции ?

Творя си глупости и не отговарям пред никого освен пред себе си и пряко замесените :)[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: bogdanov   
Дата:   27-12-15 19:17

Saxon,
"наблюдавам тук разни кръгове и точно около автора имаше такъв и то доста силен." :) Това трябва да ви говори единствено, че не съм лош човек. Силно се надявам и вие да сте заобиколени от приятелски кръг. Да си върнете жеста е нещо далеч по-различно. Време е да излезем от риалити формата! Ако конкретен човек е олицетворение на тази реалност, никой не би му обърнал внимание или както е казал народа "с мед да го намажеш". В случая става дума за геноцид в особено големи размери. Зараза, чието лечение е възможно единствено чрез силен отпор в обратна посока. Обръщам се към вас, но не съм сигурен разбирате ли думите ми. Вероятността в момента телефона ви да писука и да съм прекъснал новото риалити точно на най-интересното е огромна. Но вие ми простете, не съм го направил нарочно.
Относителността прави нещата лесни, само на пръв поглед. Колкото повече задълбаете в една посока, толкова по-ясно ще ви става това твърдение.
Не поправяйте правописа ми моля... все пак, ако това ви е по-лесно...правете го, но редактирайте и своят собствен).

Представихте се като говорител на конкретната общност.
Очаквам да блеснете дваш в следващият си пост.

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: fotograf123   
Дата:   27-12-15 22:06

Автора на темата защо не конкретизира какво твори за мен творец е инженера създал Sony Z5


Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: sherbit   
Дата:   27-12-15 22:29

грабвайте мотиките

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: pstoev   
Дата:   27-12-15 22:36

fotograf123, какво е изкуство за теб?
А: Гоя, Шиле, Моне, Пикасо, МакКъри, Адамс...
Б: стикер с надпис made in china

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: fotograf123   
Дата:   27-12-15 23:03

Гн. Стоев влезте в 21 век ...


Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: pstoev   
Дата:   27-12-15 23:08

ясно, made in china [cool] undefined



Публикацията е редактирана (27-12-15 23:09)

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   28-12-15 01:14

маси, още ли за точки си говорите тук [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: zozbo   
Дата:   28-12-15 03:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: zozbo   
Дата:   28-12-15 04:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-12-15 09:02

Ами да се оправят, не мога да ги мисля, кръговете.
Те си мислят, че са нещо, а реално се получава една трайна мозъчна атрофия, поради активното оценяване. Каквото и да пуснат - бум - 100 Б точки от лежанка. И те - щастливи. А реално - се получава каша в главите им и спират да виждат добрите кадри. Много се радвам, че нито някой ме оценява, нито някой ме тупа по рамото. Щото това те прави зависим. Започваш да очакваш, да рониш сълзички, ако не ти кажат "браво". Особено ако търсиш "признание".

Кръговете, гласуването, точките, драмите, филмите - това не е фотография. Акцентът отива на друго място и горките хорица биват въвлечени в схеми. Дали сънуват точки? Сигурно. Сънуват, милите, как падат точките от небето. Гледат кой кадър как трупа, тревожат се, после има радости, ако са на първа страница, обаждат се на приятел за "подкрепа", пускат линкове... в смисъл, това трябва да се зачита като трудов стаж, щото си е зор. Имаше една дама, много напориста, гласуваше за по 3 кадъра в минута, понякога успяваше и за 5. Но тогава просто оставяше точка, нямаше време да слага удивителни. Интересно, нали? Да харесаш 5 кадъра в минута, да ги отвориш, да ги затвориш...? Какво не й стига в живота, ще кажете?

Гореспоменатата героиня е въображаема, сборен герой, за да няма обидени. Просто си пиша... вероятно по едни 3 часа дневно й отиват в гласуване. И 1 час за снимане и обработка на снимките. Ако пуска по един кадър всеки ден. Иначе е по-малко. Значи тя реално не се занимава с фотография, а с гласуване.

Имате ли хоби? - Да. - Какво е то? - Ами гласувам във фото-форум.

Живи и здрави, никого не искам да обидя, ония с кръговете, ще се радвам да могат да прочетат трезво написаното от мен и да си пореват на спокойствие, да осъзнаят, че са от слабата страна, от страната на жертвите. Някой ще дойде ли да им ръкопляска на точките, на нервите, които са похабили, на безсънните нощи, на цъкането, трупането на удивителни? Не. Не очаквайте "браво". Не очаквайте някой да ви има за нещо.

Нещо бихте били, ако правехте фотография във времето на гласуване. Ако заниманието ви беше фотография.

И понеже ги хванах на къс пас, моля ви, госпожи и господа от кръговете, помислете и честно си кажете, с ръка на сърцето признайте - удовлетворени ли сте от постигнатото? Ще отговоря вместо вас. Няма как. Няма как да сте удовлетворени от една илюзия. Защото съзнавате цената, която плащате, за да влезете в списъка на Топ Б, Топ В, Топ Г, Топ З автори. И после? Какво следва? Там е проблема. Нищо не следва.

Надявам се да приемете благосклонно моя пост и да не се обиждате. Абсолютно добросъвестен съм и бих желал, бих се радвал да скъсате оковите на точко-робството и да правите фотография, защото някои от вас /простете откровеността/ наистина са добри фотографи и ако се занимаваха с фотография, само биха направили много съфорумци щастливи.

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 09:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-12-15 09:09

И ти си от някой обръч... ясен си ми [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: hrup   
Дата:   28-12-15 09:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: eewf   
Дата:   28-12-15 09:47

Как да вляза и аз в някой кръг ?
Не ми стигат 27Б на една снимка, за да ми сготви мама праз с яйца

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   28-12-15 10:01

Като покажеш, че си млад, динамичен, можеш да работиш в екип и мотивиран. [smilie5]
Хващаш си един агресивен Б автор и започваш да го омайваш. Случайно харесваш каквото и той харесва...и то колелото само ще се завърти.

Отговори на това съобщение
 Re: кой е казал, че изкуството не трябва да бъде реалност?
Автор: ishootraw   
Дата:   28-12-15 10:22

За по-сигурно пускаш един линк от форума на стената във Фейсбука, за да знаят "приятелите", че новата творба е качена и готова за ръкопляскане (разбирай и подкрепа във вид на точки) и да не я пропуснат!

Може и да се качи една собствена редакция към своята си снимка, за да е пълна разпознаваемостта, че може някой приятел случайно да не е видял линка във Фейса, та да разпознае приятелчето направо тук :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »