Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Батерии във светкавица
Автор: Crocodile   
Дата:   26-12-15 21:53

Имам чувството че батериите ми ако седят в светкавицата се разреждат по малко , възможно ли е това или си въобразявам ?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии във светкавица
Автор: chepkata   
Дата:   26-12-15 22:00

По малко или по-малко?
С тирето не е възможно, без тирето-да.



Публикацията е редактирана (26-12-15 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии във светкавица
Автор: aldygreen   
Дата:   26-12-15 22:03

Crocodile написа:

> Имам чувството че батериите ми ако
> седят в светкавицата се разреждат
> по малко , възможно ли е това или си
> въобразявам ?

А ние какво да си въобразим?

се разреждат по малко

или

се разреждат по-малко?
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии във светкавица
Автор: iasen2   
Дата:   26-12-15 22:03

Предлога във се слага ако следващата дума почва с в или ф
Иначе само си внушаваш
Някои батерии имат по голям саморазряд като стоят без да се използват

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии във светкавица
Автор: Slivenski   
Дата:   26-12-15 22:08

Защо да не е възможно с тирето? Ако само си стоят, се разреждат по-малко, отколкото ако се снима със светкавицата.

Така че и двете са верни. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии във светкавица
Автор: imitev   
Дата:   26-12-15 23:25

Някакси не мога да правя забележки за правописа на човек, който успява да не напише Батерий!

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии във светкавица
Автор: satyno   
Дата:   27-12-15 09:15

YN 560 първа версия, метално краче, без дисплей, изтощава батериите, ако стоят в нея без да бъде използвана. Мисля, че това бе известен и обсъждан дефект и за други серии от YN.


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии във светкавица
Автор: aldygreen   
Дата:   27-12-15 18:50

Не е сериозно да се обсъжда въпрос, който е зададен твърде мъгляво, включвам и правописа.
Защото:
- не е посочена светкавицата, марка, модел,
- не са посочени батериите, марка, модел,
- не е ясно какво става с тези батерии.
Аз имам светкавица, в която батериите стоят дълго, без да се изтощават по малко. Много информационно съобщение, нали?
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии във светкавица
Автор: TheBossBG   
Дата:   28-12-15 20:22

Филолог до филолога, мила моя майно льо(или майнольо, как е по правилно? Или по-правилно?)!


https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/smiley_085912.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии във светкавица
Автор: colorphoto   
Дата:   29-12-15 00:26

Батериите са консуматив.....

БатериЙ е древноримски форумен герой.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии във светкавица
Автор: lamerko   
Дата:   29-12-15 00:27

Типичен пример за двусмислие при словореда... Иначе е нормално батериите ако стоят вътре в светкавицата по-дълго време да се получи по-бърз саморазряд от нормалното. Причината е, че макар и да е изключена светкавицата, част от веригите се захранват с енергия. Ао самата светкавица е калпаво проектирана или има оттечки - положението може да е плачевно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии във светкавица
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   29-12-15 10:44

Всъщност каква точно правописна грешка визирате, колеги? Ако си мислите, че Crocodile е имал предвид "по-малко", а вместо това е написал "по малко", явно не е така. Какъв е точно граматичния проблем с "по малко"? Очевидно е имал предвид, че като постави батериите си в светкавицата, те започват малко по малко да се разреждат. Той поне така си мисли и просто пита дали това е нормално и възможно и дали според вас той просто си въобразява? Какво е точно неясното тук?
Всъщност грешките в първия пост са пунктоационни и стилистични. Въпросът със сигурност би изглеждал по-добре така: "Имам чувството, че когато батериите седят в светкавицата се разреждат по малко. Възможно ли е това или си въобразявам?". Само да спомена, обаче, че никой от "филолозите" по-горе не говори за истински грешки. Говори се за формата "по малко". Смятате, че е грешка, защото четете "по малко", а смятате че трябва да бъде "по-малко"? Е, не, каквото е написано, това очевидно се има предвид. Избиваме комплекси, като се заяждаме с грешките, които питащите тук правят? Е, дори да е нормално това, в този случай изглежда избиваме комплекси с грешки, които Crocodile не прави, а ние с лека ръка му ги вменяваме. Защото сме много умни и духовити, вероятно ...
За "Батерий" няма да говоря - никъде Crocodile не използва такава грешна форма.

Crocodile,
Принципно е възможно проблем със светкавицата да предизвиква ускорено разреждане на батериите. Това би бил резултата, ако има ток на "утечка". Освен това трябва да вземеш предвид и нормалния разряд на батериите.
Би могъл да замериш тока през батериите при изключена светкавица. Или ако не можеш, би могъл да помолиш някой да го направи - в някой сервиз примерно.
Доколкото едва ли ти е много спешно, можеш да направиш и един естествен експеримент: зареди си изцяло батериите, постави ги в светкавицата и след седмица измери напрежението им без товар. След това пак ги зареди, остави ги за същия период от време извън светкавицата и също измери напрежението им без товар.
Доколкото дори да има "утечка", но разликата е толкова малка, че ти не си сигурен в нея, би следвало да не е проблем.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »