Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ultra Panavision
Автор: axlastro   
Дата:   24-12-15 20:54

Здравейте, покрай наближаващата премиера на The Hateful Eight и цялата реклама на използвания в него формат ми стана любопитно дали в някъде България ще можем да го видим аналогово?

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: batsali   
Дата:   24-12-15 21:07

Май няма такива кина. Оня ден ходих да гледам Black Mass и броих пикселите по екрана [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: DigitriX   
Дата:   24-12-15 21:08

Не. Десетина държави в Европа ще го прожектират на 70mm, след това - цифрово.

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: Frenchev   
Дата:   24-12-15 21:43

А за непросветените, някой да обясни за какво точно става въпрос? Какъв е специалния формат?

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: DigitriX   
Дата:   24-12-15 21:54

Ultra Panavision 70, aspect ratio 2.76:1

Последния филм в този формат е от 1966 (Khartoum).


Повече инфо:

http://motion.kodak.com/US/en/motion/Blog/Blog_Post?contentId=4294992915


http://www.in70mm.com/news/2016/hateful_8/index.htm


http://tinyurl.com/gndawrc




Публикацията е редактирана (24-12-15 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: axlastro   
Дата:   25-12-15 00:49

Жалко. Имах някаква надежда, ме в IMAX могат да го прожектират.

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: PieroBG   
Дата:   25-12-15 01:35

IMAX е друг формат. Имаше тук и там в някои кина 70мм киномашини. Но отдавна са окрадени и са изтъргувани за скраб! На пример летният театър в ММЦ Приморско. В НДК трябва да има 70мм киномашини. Друг е въпроса с филмовото копие и надали някой от дистрибуторите ще си позволи лукса да показва филма от филмова лента с екзотичен формат,а не с дигитални проектори.



Публикацията е редактирана (25-12-15 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: DigitriX   
Дата:   25-12-15 03:58

axlastro, жестоко си се заблудил, ако си мислиш, че "IMAX-а" на Опълченска ти прожектира филм… ползват два 2к прожектора. Нищо общо с истината (15/70)…

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: hose   
Дата:   25-12-15 11:59

това зависи и от международните дистрибутори - възможно е да пратят все пак едно 70мм копие, за цяла източна европа примерно [smilie5] но няма да е изгодно за разпространителите принципно… може да го свалят и на 35, а дигитални копия със сигурност ще има… кой знае… предполагам че те са си направили домашното и са договорили вече кината където ще се прожектира от 70мм

а иначе киномашините масово ги изхвърлиха от салоните преди няколко години… кой знае дали е останала 70мм машина някъде

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: batsali   
Дата:   25-12-15 22:26

Жалка история. Не съм противник на цифрата, нито върл фен на филма, но това да взимаш по 10лв на хората и да им пускаш филм с качество, с което могат да си го гледат вкъщи, е само алчност. Не се базикам, на масовото цифрово кино, което не е IMAX, субтитрите са назъбени, но по-лошото - виждат се пикселите в много случаи дори в картината. И това не е от първи ред... За IMAX-а и 4к му е малко за тоя голям екран. Нека само се молим, че в момента има само временен спад в качеството на кинопрожекциите, докато се сменя радикално технологията.

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: axlastro   
Дата:   25-12-15 22:41

Аз почти не ходя на кино вече и когато ходя, гледам да е на IMAX - пиксели не съм броил там, но поне е голям екрана. И аз се надявам нещата да се подобрят. Като гледам в последно време рядко се намира и някой филм да ме грабне истински. След Копелетата, май не се сещам за филм, който мога да гледам безброй пъти без да ми омръзне.

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: hose   
Дата:   25-12-15 23:57

ами ходете тогава в Одеон, там още пускат от лента

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: chrisnoch   
Дата:   26-12-15 03:48

Пускат на лента, но стари филми. Новите ги въртят дигитално.
Пък и никой разпространител няма да си позволи лукса да внесе лентово копие - било то и 35 мм. Къде ще го субтитрира, например? Най-близката лаборатория е в Будапеща. Софийските кина, в които все още може да се прожектира от лента, са Одеон, Дом на киното, Г8, Евро синема и Влайкова.

batsali:
".... да взимаш по 10лв на хората и да им пускаш филм с качество, с което могат да си го гледат вкъщи ..."

Това е много далеч от истината. Качествените DLP проектори са ужасно скъпи. Нито един потребителски формат не може дори да се сравни като качество с професионалния DCP.

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: DigitriX   
Дата:   26-12-15 09:01

Покрай "Международен София Филм Фест 2013", гледах "Стената" в Люмиер.
Проблема с буквичките го бяха решили много "елегантно"... лаптоп на първи ред, закачен към отделен проектор и през BSPlayer въртят филма (черен екран) със субтитрите. [smilie7] [cool]

Беше доста силно решение...

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: codcdbp   
Дата:   27-12-15 23:43

Дори не съм се и надявал да има подобни прожекции тук. [smilie18]

Просто масово публиката е такава, така че подобно начинание се превръща в кауза пердута.
За протокола - посещавам САМО кина като Люмиер, Г8 и подобните, където не ми надуват главата с ефекти и прожектират смислени филми.

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: axlastro   
Дата:   28-12-15 10:19

Ами да са живи издрави. Между другото точно този филм поне за мен е един от по-слабите на Тарантино. Въпреки това, потресаващо силната игра на Дженифър Лейг и разбира се удоволствието от широкия формат, пък дори и дигитално конвертиран може би оправдават гледането му на кино. Избора на Чанинг Тейтъм, който беше спорен, поне на мен не ми пречеше. Единствено не знам защо продължава да лансира Майкъл Медсън, но вероятно знае по-добре от нас :) Все пак е тричасов филм, който определено не омръзва много.

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: M_D   
Дата:   28-12-15 13:21

За протокола - посещавам САМО кина като Люмиер, Г8 и подобните, където не ми надуват главата с ефекти и прожектират смислени филми.

Ако и техническото качество се доближаваше до количеството смисъл във филмите, дето прожектират там... Всеки уважаващ себе си оператор ще иска да се скрие под седалката от срам, ако си гледа творението в Г8. За качеството в Люмиер е по-добре да не се обаждаме. Люмиер дори не е кино.

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: marrio31   
Дата:   28-12-15 14:27

Някой ако е открил истински субтитри за новия на Тарантино..да пише,има само някакви автоматични и за нищо не стават.

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: axlastro   
Дата:   28-12-15 14:30

На 8-ми Януари тръгва по кината официално. Филма си заслужава да се гледа на голям екран, пък дори и дигитално прожектиран.

Отговори на това съобщение
 Re: Ultra Panavision
Автор: batsali   
Дата:   28-12-15 15:09

Аз някъде имам PDF със сценария, щях да го чета когато изтЕче, защото си мислех, че няма да направят филма. Добре, че забравих. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »