Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-12-15 22:24

Ами и аз да си кажа.
Търся курс по фотография, на който да науча приоритетно две неща, за които си давам сметка, че има много какво да науча - за светлината и за композицията.
Ако има и други като мен, които се хващат, че имат какво да научат за светлината и композицията, и се окаже, че се намери човек, който да ни води курс, може да се съберем група и да посещаваме заедно занятията.
Става дума за София.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: iliyanb   
Дата:   23-12-15 22:35

Здравейте колега! Много избързвате със светлината и композицията. Кажете първо с каква техника и какви обективи снимате или ще закупувате? Какви са амбициите Ви във фотографията? Макро, портрет, пейзаж, птички, пеперудки, абстрактно, спорт, репортаж, улица, голо тяло?

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: iasen2   
Дата:   23-12-15 22:38

Темата е за бъзик, що се впрягате
Аз търся курс в който да се науча да убеждавам клиентите да си плащат за снимки, а не да снимат с тилефоня

Айде лека и доходна!

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-12-15 22:41

Ха, нямах представа.
Ами... искам да се науча да снимам нещата, които са ми интересни, но може би без да задълбавам по жанрове. Така или иначе няма да ставам професионален фотограф. Но бих се радвал да снимам пейзажи в планината, или пък като ходя някъде на екскурзия, портрети на приятели, може и улицата, голо тяло - само ако даде жената, а като я зная - няма да даде. Ама за протокола да го сложим и него, теоретично погледнато : )
Подводна фотография със сигурност не ми се прави, както и нямам афинитет към макро или снимането на диви животни - нямам търпение и не мога да се крия, абсурдно е и да инвестирам много пари в техника, а при дивите животни май без скъпа техника не става.

Разполагам с Фуджи Х20, което се оказа, че върши чудна работа. За него имам само един обектив, вградения, тъй като не се маха и друг обектив не може да се закачи.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: rimohit   
Дата:   23-12-15 22:48

Колко мегапиксела е фуджто?[beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-12-15 22:49

Ясен2,
не се шегувам, наистина търся човек /а защо не и хора/, от които мога да науча по тези две теми, каквото мога да науча. Видях, че ИлиянБ е пуснал тема и мислех да пиша, че и аз искам курс, обаче, докато се наканя да пиша и той взел, че я затворил.

Няма никакъв майтап. Абсолютно сериозен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: iasen2   
Дата:   23-12-15 22:50

Щом снимаш с фуджи не ти трябват курсове

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: iliyanb   
Дата:   23-12-15 22:57

iasen2, абе рядко си прав, ама тука си в десетката.[smilie5]



Публикацията е редактирана (23-12-15 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: шдфдшд   
Дата:   23-12-15 23:03

..къде ги продават тия фуджита?..[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: iliyanb   
Дата:   23-12-15 23:05

павилион, синтезис, мога да те свържа, да помоля за отстъпка на едното място. Ама са тегави фуджитата. Опъват се докато им свикнеш. После почват да слушат, но все пак си показват характера от време на време. Не са за хора, които очакват повтаряемост. На теб май не ти трябва повтаряемост всъщност?



Публикацията е редактирана (23-12-15 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-12-15 23:18

Не зная колко мегапиксела е Фуджито, защото снимам в директен джипег и резолюцията зависи от ИСО-то. Друг много силен плюс на Фуджито е увеличения динамичен обхват. Или поне така си мисля, знам ли. Харесва ми, че е с варио обектив. Макар че снимам само на 35 мм.

Ето какво се получи вчера с фуджито - щракнах тази ограда в директен черно-бял джипег със симулация на червен филтър и после я сложих в инстаграм, с ефект Нашвил и я затоплих по Келвин, за да има хубаво жълто.


https://farm6.staticflickr.com/5788/23561641249_6a11639927.jpg




Публикацията е редактирана (23-12-15 23:19)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: шдфдшд   
Дата:   23-12-15 23:25

..чукнах в нета Фуджи Х20...ма то климатик ли е това..[smilie8]
..оп-па ..имало и апаратчета..
..повтаряемост понякога трябва..

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: victory13   
Дата:   23-12-15 23:29

Темата изглежда подходяща да се свали Светлината от пиедестала, извоювала си насам...
Светлината е технически параметър също толкова колкото обектив, сензор, бленда, скорост и прочие... Нали няма нужда от примери...

Виж с композицията нещата са по-иначе... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-12-15 23:35

Виктори13,
Моля те, дай примери за светлината, не разбирам какво искаш да кажеш?

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: victory13   
Дата:   23-12-15 23:46

Светлината е измерим параметър, като всичко друго техническо във фотографията... работил си със светломер, и си мерил, сега дигиталките го правят с натискането на едно копче за части от секундата...
Как ще се смесят всички технически неща в последствие е големия въпрос, чийто отговор търсим [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: asahi   
Дата:   23-12-15 23:57

"Автор: victory13
Дата: 23-12-15 23:29

Темата изглежда подходяща да се свали Светлината от пиедестала, извоювала си насам...
Светлината е технически параметър също толкова колкото обектив, сензор, бленда, скорост и прочие... Нали няма нужда от примери..."

Ти май за фаровете на колата говориш, щото светлината във фотографията е четката, която рисува изображението. Може да е мека, твърда, с дълъг или къс косъм и още други параметри, невъзможни за измерване от дигиталката.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: iliyanb   
Дата:   24-12-15 00:07

Пак взехме да мерим с четки, а вече и светлината. Сега и ако белия баланс го нагласим, цена нямаме. Ама да е точен, по еталон, не на око. Дори и да не ни хареса, еталона е мярката за всичко. Да хвърляме дигиталките, аз направо предлагам да спираме да снимаме, тези, които не сме художници. А дигиталките са си страхотни. Мерят си светлината и си я рисуват, с тънка и дебела четка, както им кажеши както я видят. Ние ползвателите може да се окажем калпави.

Чакам някой сега и за рисунъка специфичен на стотиците световни обективи да обясни.



Публикацията е редактирана (24-12-15 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: J0R0   
Дата:   24-12-15 00:08

Автор: victory13
Светлината е измерим параметър, като всичко друго техническо във фотографията... работил си със светломер, и си мерил, сега дигиталките го правят с натискането на едно копче за части от секундата...
Как ще се смесят всички технически неща в последствие е големия въпрос, чийто отговор търсим




Какво казва светломерът за левия и десния "кадър"?
Как обектив, сензор, бленда, скорост и прочие ще определят дали обектът ни ще изглежда като тоя вляво или като тоя вдясно?



http://joro.photo-forum.net/kulbo.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: victory13   
Дата:   24-12-15 00:10

Сахи, има много чудни снимки и на светлина от фарове [cool]

Крайната ми идея е, че колкото по-рано човек се освободи от търсенето на "идеалната светлина", толкова по-бързо ще се научи да ползва наличната такава. Сколонен съм утре да си изпием кафето в 7:30 на Витоша, щракайки с дигиталките... дали ще сме "хванали" нещо, и дали идеалната светлина ще ни направи снимките [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: victory13   
Дата:   24-12-15 00:13

Жоро, тва вляво с много фарове осветено бре... асахи няма го хареса...

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: iliyanb   
Дата:   24-12-15 00:17

J0R0 , с кой светломер да мерим тия сфери? С тоз на дигиталката вградения за отразената светлина или имаме право и на друг по избор? Този на дигиталката за левия кадър ще замълчи за момент и после ще каже, че повече от едно ярко слънце не е виждал. Другият по избор може и да ги докара донякъде нещата, ако му ударим едно силно рамо. И няма да казва нищо светломерът за левия кадър. Какъвто и да е този светломер, дори извънземен. Ние ще му казваме какво да казва[smilie5] . Надявам се си наясно с това.



Публикацията е редактирана (24-12-15 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: uri64   
Дата:   24-12-15 00:21

А за фотоните можеше ли да се приложи корпускулярно-вълновият дуализъм? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   24-12-15 00:43

Секунда, че се обърках.

Разбира се, че идеалната светлина няма да ни направи идеалните кадри.
И разбира се, че трябва да се работи с наличната светлина.
Аз имам кадри, които си харесвам, смятам за интересни, въпреки /!/ кофти светлината. Ами като снимаш на открито и е супер облачно, какво правиш? се случва все пак нещо интересно?
Или снимаш среща с приятели, роднини, нещо, което не може да се отложи или възпроизведе на по-късен етап?
Сватба в супер тъмна църква през зимата? Е, това много професионално прозвуча вече.

Не зная какво ще кажете, но аз за себе си съм разделил потокът от фотони на две - светлина и осветление.

Има много фотографи, които мерят и снимат и накрая се оказва, че в снимките им осветление има, но светлина - не. Не зная как да го обясня това. Аз искам да се науча да вкарвам светлината в кадрите си. Осветлението не ми трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: uri64   
Дата:   24-12-15 01:47

ъхъм, вярно че е объркано...направено е да звучи ефектно (това със светлината и осветлението), но е (ненужно) объркано...

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-12-15 03:43

Поне две категории хора ще изпаднат в предколедно недоумение, влизайки в тая тема- физиците и фотографите :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »