Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-12-15 22:24

Ами и аз да си кажа.
Търся курс по фотография, на който да науча приоритетно две неща, за които си давам сметка, че има много какво да науча - за светлината и за композицията.
Ако има и други като мен, които се хващат, че имат какво да научат за светлината и композицията, и се окаже, че се намери човек, който да ни води курс, може да се съберем група и да посещаваме заедно занятията.
Става дума за София.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: iliyanb   
Дата:   23-12-15 22:35

Здравейте колега! Много избързвате със светлината и композицията. Кажете първо с каква техника и какви обективи снимате или ще закупувате? Какви са амбициите Ви във фотографията? Макро, портрет, пейзаж, птички, пеперудки, абстрактно, спорт, репортаж, улица, голо тяло?

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: iasen2   
Дата:   23-12-15 22:38

Темата е за бъзик, що се впрягате
Аз търся курс в който да се науча да убеждавам клиентите да си плащат за снимки, а не да снимат с тилефоня

Айде лека и доходна!

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-12-15 22:41

Ха, нямах представа.
Ами... искам да се науча да снимам нещата, които са ми интересни, но може би без да задълбавам по жанрове. Така или иначе няма да ставам професионален фотограф. Но бих се радвал да снимам пейзажи в планината, или пък като ходя някъде на екскурзия, портрети на приятели, може и улицата, голо тяло - само ако даде жената, а като я зная - няма да даде. Ама за протокола да го сложим и него, теоретично погледнато : )
Подводна фотография със сигурност не ми се прави, както и нямам афинитет към макро или снимането на диви животни - нямам търпение и не мога да се крия, абсурдно е и да инвестирам много пари в техника, а при дивите животни май без скъпа техника не става.

Разполагам с Фуджи Х20, което се оказа, че върши чудна работа. За него имам само един обектив, вградения, тъй като не се маха и друг обектив не може да се закачи.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: rimohit   
Дата:   23-12-15 22:48

Колко мегапиксела е фуджто?[beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-12-15 22:49

Ясен2,
не се шегувам, наистина търся човек /а защо не и хора/, от които мога да науча по тези две теми, каквото мога да науча. Видях, че ИлиянБ е пуснал тема и мислех да пиша, че и аз искам курс, обаче, докато се наканя да пиша и той взел, че я затворил.

Няма никакъв майтап. Абсолютно сериозен съм.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: iasen2   
Дата:   23-12-15 22:50

Щом снимаш с фуджи не ти трябват курсове

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: iliyanb   
Дата:   23-12-15 22:57

iasen2, абе рядко си прав, ама тука си в десетката.[smilie5]



Публикацията е редактирана (23-12-15 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: шдфдшд   
Дата:   23-12-15 23:03

..къде ги продават тия фуджита?..[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: iliyanb   
Дата:   23-12-15 23:05

павилион, синтезис, мога да те свържа, да помоля за отстъпка на едното място. Ама са тегави фуджитата. Опъват се докато им свикнеш. После почват да слушат, но все пак си показват характера от време на време. Не са за хора, които очакват повтаряемост. На теб май не ти трябва повтаряемост всъщност?



Публикацията е редактирана (23-12-15 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-12-15 23:18

Не зная колко мегапиксела е Фуджито, защото снимам в директен джипег и резолюцията зависи от ИСО-то. Друг много силен плюс на Фуджито е увеличения динамичен обхват. Или поне така си мисля, знам ли. Харесва ми, че е с варио обектив. Макар че снимам само на 35 мм.

Ето какво се получи вчера с фуджито - щракнах тази ограда в директен черно-бял джипег със симулация на червен филтър и после я сложих в инстаграм, с ефект Нашвил и я затоплих по Келвин, за да има хубаво жълто.


https://farm6.staticflickr.com/5788/23561641249_6a11639927.jpg




Публикацията е редактирана (23-12-15 23:19)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: шдфдшд   
Дата:   23-12-15 23:25

..чукнах в нета Фуджи Х20...ма то климатик ли е това..[smilie8]
..оп-па ..имало и апаратчета..
..повтаряемост понякога трябва..

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: victory13   
Дата:   23-12-15 23:29

Темата изглежда подходяща да се свали Светлината от пиедестала, извоювала си насам...
Светлината е технически параметър също толкова колкото обектив, сензор, бленда, скорост и прочие... Нали няма нужда от примери...

Виж с композицията нещата са по-иначе... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-12-15 23:35

Виктори13,
Моля те, дай примери за светлината, не разбирам какво искаш да кажеш?

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: victory13   
Дата:   23-12-15 23:46

Светлината е измерим параметър, като всичко друго техническо във фотографията... работил си със светломер, и си мерил, сега дигиталките го правят с натискането на едно копче за части от секундата...
Как ще се смесят всички технически неща в последствие е големия въпрос, чийто отговор търсим [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: asahi   
Дата:   23-12-15 23:57

"Автор: victory13
Дата: 23-12-15 23:29

Темата изглежда подходяща да се свали Светлината от пиедестала, извоювала си насам...
Светлината е технически параметър също толкова колкото обектив, сензор, бленда, скорост и прочие... Нали няма нужда от примери..."

Ти май за фаровете на колата говориш, щото светлината във фотографията е четката, която рисува изображението. Може да е мека, твърда, с дълъг или къс косъм и още други параметри, невъзможни за измерване от дигиталката.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: iliyanb   
Дата:   24-12-15 00:07

Пак взехме да мерим с четки, а вече и светлината. Сега и ако белия баланс го нагласим, цена нямаме. Ама да е точен, по еталон, не на око. Дори и да не ни хареса, еталона е мярката за всичко. Да хвърляме дигиталките, аз направо предлагам да спираме да снимаме, тези, които не сме художници. А дигиталките са си страхотни. Мерят си светлината и си я рисуват, с тънка и дебела четка, както им кажеши както я видят. Ние ползвателите може да се окажем калпави.

Чакам някой сега и за рисунъка специфичен на стотиците световни обективи да обясни.



Публикацията е редактирана (24-12-15 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: J0R0   
Дата:   24-12-15 00:08

Автор: victory13
Светлината е измерим параметър, като всичко друго техническо във фотографията... работил си със светломер, и си мерил, сега дигиталките го правят с натискането на едно копче за части от секундата...
Как ще се смесят всички технически неща в последствие е големия въпрос, чийто отговор търсим




Какво казва светломерът за левия и десния "кадър"?
Как обектив, сензор, бленда, скорост и прочие ще определят дали обектът ни ще изглежда като тоя вляво или като тоя вдясно?



http://joro.photo-forum.net/kulbo.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: victory13   
Дата:   24-12-15 00:10

Сахи, има много чудни снимки и на светлина от фарове [cool]

Крайната ми идея е, че колкото по-рано човек се освободи от търсенето на "идеалната светлина", толкова по-бързо ще се научи да ползва наличната такава. Сколонен съм утре да си изпием кафето в 7:30 на Витоша, щракайки с дигиталките... дали ще сме "хванали" нещо, и дали идеалната светлина ще ни направи снимките [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: victory13   
Дата:   24-12-15 00:13

Жоро, тва вляво с много фарове осветено бре... асахи няма го хареса...

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: iliyanb   
Дата:   24-12-15 00:17

J0R0 , с кой светломер да мерим тия сфери? С тоз на дигиталката вградения за отразената светлина или имаме право и на друг по избор? Този на дигиталката за левия кадър ще замълчи за момент и после ще каже, че повече от едно ярко слънце не е виждал. Другият по избор може и да ги докара донякъде нещата, ако му ударим едно силно рамо. И няма да казва нищо светломерът за левия кадър. Какъвто и да е този светломер, дори извънземен. Ние ще му казваме какво да казва[smilie5] . Надявам се си наясно с това.



Публикацията е редактирана (24-12-15 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: uri64   
Дата:   24-12-15 00:21

А за фотоните можеше ли да се приложи корпускулярно-вълновият дуализъм? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   24-12-15 00:43

Секунда, че се обърках.

Разбира се, че идеалната светлина няма да ни направи идеалните кадри.
И разбира се, че трябва да се работи с наличната светлина.
Аз имам кадри, които си харесвам, смятам за интересни, въпреки /!/ кофти светлината. Ами като снимаш на открито и е супер облачно, какво правиш? се случва все пак нещо интересно?
Или снимаш среща с приятели, роднини, нещо, което не може да се отложи или възпроизведе на по-късен етап?
Сватба в супер тъмна църква през зимата? Е, това много професионално прозвуча вече.

Не зная какво ще кажете, но аз за себе си съм разделил потокът от фотони на две - светлина и осветление.

Има много фотографи, които мерят и снимат и накрая се оказва, че в снимките им осветление има, но светлина - не. Не зная как да го обясня това. Аз искам да се науча да вкарвам светлината в кадрите си. Осветлението не ми трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: uri64   
Дата:   24-12-15 01:47

ъхъм, вярно че е объркано...направено е да звучи ефектно (това със светлината и осветлението), но е (ненужно) объркано...

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-12-15 03:43

Поне две категории хора ще изпаднат в предколедно недоумение, влизайки в тая тема- физиците и фотографите :)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   24-12-15 08:04

Извинявам се ако звуча провокативно, но старт от три опорни точки,примерно, които може да даде един курс не е кой знае колко определящо за вълнуващото пътешествие на Фотографа [smile]

Бих се радвал ако всеки един курс има ясно обявена цел [beer]



Публикацията е редактирана (24-12-15 09:15)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   24-12-15 11:01

Чудя се защо хората смятат, че един кадър е толкова по-хубав, колкото по-непознато е мястото, което е снимано? Защо всички искат да отидат до Виетнам или Куба, за да направят снимките на своя живот? Най-малкото ние там сме като пришити с бели конци, не сме част от средата. Минаваме като туристи. То и за какви ли други можем да минем с неадекватното си спрямо средата поведение? С бежовите панталони и белите ризи и бежова шапка. Да, ще кажете, че има хора психолози. Но само помислете колко сме далечни ние на едни австрийци, с които живеем на едни хиляда километра едни от други, та какво остава за паралел между Куба и Австрия, например. Те словаците граничат с Австрия и въпреки това остават неразбрани от гордите собственици на два бели камъка, Виена Иншурънс Груп и на Моцарт топките.

Вероятно и това е мода, като всичко останало. Модерно е да пътуваш и да имаш снимки, каквито другите нямат. А може и обратното – модерно е да пътуваш и да имаш снимки, като на всички останали. Модерно е да съм различен, като всеки един от вас.

Тече си животът, не виждате ли? И време няма… хахаха. Обаче тази сутрин си чопля семки, докато си мисля дали да не изляза довечера в мъглата и точно как да се опаковам и се пренесох малко назад във времето, когато учех френски в Бордо. И как всеки петък даскалът ни питаше „Ес ке тю а де проже пур со уикенд?“ И как гъркинята винаги имаше за проект да ходи да маа сирене с вино, пардон, да посети някое шато за дегустация, виетнамецът щеше да жуе о бадминтон, испанката щеше да каже, че няма партикулерни прожети за този уикенд, ще стои в леглото и после ще яде, аз пък щях да кажа, че ще ходя по улиците и да снимам, даскалът щеше да се възхити, че използвам „фотографи аржентик“, а гъркинята щеше да каже – ау, наистина, ти знаеш ли колко е скъпо да снимаш на филм??? – пък аз културно щях да й кажа, че струва на месец толкова, колкото едно нейно посещение на шато за растеж на гъзелата. Моите 6 филма Кодак Три-Х 400 струваха 26.80 евро, нейната дегустация – 35 евро, само дето ходеше на две дегустации – нали почивните дни са два. Оппа, имам грешка в калкулацията.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: jorkin1   
Дата:   24-12-15 11:16

Автор: my.point.of.view
Дата: 24-12-15 11:01 [cool]

Стига се гъбарка с хората предколедно, че се връзват.... :)Ще вземат да оставят писането във форума и ще излязат да поснимат...


Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: compur   
Дата:   24-12-15 11:41

Полицай спира водач на МПС и го пита:
- К'во си пил бе?
- Пиши ракия, че ако ти кажа Пино Гриджо няма да ме разбереш!

почувствах се като "полуицая", четейки горното-слово-излияние. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   24-12-15 14:06

Шеймлез-айз,

Три опорни точки? Ами дай да ги формулираме и да обявим, че си търсим лектор.

Светлина
Композиция
Идея-внушение-послание

Това е за мен. А вие какви три опорни точки бихте избрали?

Ясно изразени цели на курса... ами не зная. Никога не съм ходил на курс по фотография.

Хора, дайте сериозно. ТЪРСИ СЕ ЛЕКТОР ЗА КУРС. Ще се съберем хора.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: dimidumi   
Дата:   24-12-15 15:38

Задължително ще изляза тази вечер да поснимам [smile] и да видя каква е светлината... даже жената се нави да дойде [smile] ... Ще си взема 2-3 обектива от 16мм 2.8 до 85 1.4 ...и една малка бутилчица мавруд от свиленградския регион [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: botzi   
Дата:   24-12-15 23:15

"Не зная какво ще кажете, но аз за себе си съм разделил потокът от фотони на две - светлина и осветление.

Има много фотографи, които мерят и снимат и накрая се оказва, че в снимките им осветление има, но светлина - не. Не зная как да го обясня това. Аз искам да се науча да вкарвам светлината в кадрите си. Осветлението не ми трябва."
Много съм съгласен с теб, ама това учи ли се, или се усеща, виждащите хора снимат използвайки светлината. Сам си го казал - наблюдавайте...
Не обичам да ползвам допълнително осветление, рядко най-вече в професионални ситуации, и за експерименти. Има толкова много налични и интересни светлинни моменти навсякъде около нас, и без нуждата от осветление.



Публикацията е редактирана (25-12-15 01:05)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: uri64   
Дата:   25-12-15 01:00

Уф, като се почне с едни псевдо-философски завъртяности....осветление не ми трябва, трябва ми светлина....осветлението е спомагателно средство...може да трябва да се приложи, може да не трябва...в случая, когато трябва - може да се използва кадърно, може да се използва некадърно....осветлението не е виновно на никого за нищо...виновно си е единствено Зад Осветителното И/ИЛИ Апаратно Устройство...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   25-12-15 13:03

Юри, не толкова алабализми, колкото може би се опитваме да завъртим приказка и да видим кой в кой хор пее.
Сега точно стоя и си мисля за това, което написах за осветлението и свелината - може би като прекалим с разни светлинни схеми от желание да сме оригинални, се получава да оцапаме пейзажа и да прецакаме светлината и просто да я превърнем в осветление. Май е това.
И това го пиша като човек, който използва допълнително осветление супер рядко, а когато го прави, това е една лампа от 80 вата.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: nyamago   
Дата:   25-12-15 15:20

Оветлението не е нито лошо нещо, нито хубаво - то може да бъде всяко от двете според това как се ползва. Но същото важи и за Светлината, така че и тя на е 'по-добра' от осветлението. И нея я ползваме лошо - без да мислим, а някои и без да знаем... А осветлението, от своя страна, не е нищо друго освен... светлина.


Светли празници!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: hrup   
Дата:   25-12-15 16:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   25-12-15 16:35

Я кажете има ли мъгла из града?

Като бях излязъл в мъглата, идват двама полицаи и ми викат - абе, ти кво снимаш в тая мъгла, нищо се не види?
И аз им отвърнах - ами мъглата???
И те викат - ей, верно беее!!!

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: iliyanb   
Дата:   25-12-15 16:39

hrup, зареди ме! Тамън бях позаспал след Бъдни вечер.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   25-12-15 16:47

Излизам, но май виждам, че Хруп ме е уцелил.
Точно Магнификат съм пял. Преди 1000 години. Първи тенор.
Ще си пусна довечера поздрава!!!

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: hrup   
Дата:   25-12-15 21:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: kvakioh   
Дата:   25-12-15 21:43

Хубави курсове има из Англия, Испания, Франция, Италия донякъде, в София и БГ- никак. Я някой дойде на посещение за час-два разговори и разкази в картинки, я не дойде...
"Чудя се защо хората смятат, че един кадър е толкова по-хубав, колкото по-непознато е мястото, което е снимано? Защо всички искат да отидат до Виетнам или Куба, за да направят снимките на своя живот?"
И аз не намирам "голямата работа" като се ходи специално за снимки по разни места. Обичам си там където мога наоколо (до 100-200км) каквото "хвана" да снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: Dora93   
Дата:   25-12-15 22:09

"To see something spectacular and recognise it as a photographic possibility is not making a very big leap. But to see something ordinary, something you’d see every day, and recognize it as a photographic possibility - that is what I am interested in." — Stephen Shore

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: шдфдшд   
Дата:   25-12-15 22:30

...светлината (не осветлението) е едно от две-трите работи , за които не трябва да се говори..
...предричах провал на темата..обаче , гледам, държи се..[smile]
...Честита Коледа!..[beer]

..ПП..слушайте Бах!...ХУ-БА-ВО-Е !....


Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   25-12-15 22:42

Има двама души, които ми писаха до момента, че предлагат сериозно обучение в зависимост от моите нужди.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: iliyanb   
Дата:   25-12-15 23:01

Давай ги и на мен, ако не е нахално[smile]



Публикацията е редактирана (25-12-15 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: uri64   
Дата:   26-12-15 00:08

интересно, ако наистина е сериозно

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: nyamago   
Дата:   26-12-15 01:50

Ако бях сериозен източник, който има какво да предложи (не съм) - не бих предложил в този случай еднопосочно обучение просто срещу заплащане. От някои 'обучаеми' бих търсил реципрочност.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: mihalo   
Дата:   26-12-15 04:02

Да оспамя малко темата :), че не можах да се ориентирам. А, някой да знае някъде за курс по въображение или курс по въображение на възприятието, ли беше? Искам да си пратя там зрителите. С мене заедно ще сме двама-трима, не вярвам, че ще има проблем да го препълним. Четох, че едва ли не било по-важно и от осветлението. Е?


Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   26-12-15 09:22

Ами ще ви държа в течение за предложенията, които се появяват.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: hrup   
Дата:   26-12-15 09:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   26-12-15 09:40

Всеки е учил нещо, за да бъде добър в това, което прави.
Ако ще и да е фотография.

Анри Картие-Бресон е учил рисуване, като Робер Дуано.
И на двамата им помагат с фотоапарат, за да започнат да снимат.

Беренис Абот, Модел Лизет, Робер Дуано, Жорж Брасай
и дори Анри са били силно вдъхновени от Атже.
Атже пък е бил вдъхновен силно от Надар.
Надар пък ... и т.н.

От нищото няма как да се получи нещо.

Вярно, дядо Господ може да ни светне с фенерчето, ама трябва да има някой, да се случи нещо, за да стартираш.
Анри разказва, че си променил мнението за фотографията и започнал да я възприема за изкуство, когато видял кадри на Атже. Ама някой му ги е показал тия кадри, ако беше стоял във фабриката на баща си, нямаше да ги срещне. После някой му бута фотоапарат и му казва - с нещо ще имаш успех.

Средата.

Интернетът не може да я замени.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: hrup   
Дата:   26-12-15 10:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: J0R0   
Дата:   26-12-15 11:02

Автор: mihalo
А, някой да знае някъде за курс по въображение или курс по въображение на възприятието, ли беше


Тоя ироничен пост, обобщава въжделенията на повечето писали в темата.
Тя, цялата тема, гледам се върти около това мото "абе, що няма курсове, дето да ни научат да бъдем мислещи, креативни, творци с развихрено въображение, ами ни занимават с елементарни технически неща, които човек и сам може да прочете из нета".
Като подтекста бие леко на обидно, към хората правещи курсове. (По тая причина се включвам в разговора)
Темата е малко мешавица от верни и неверни съждения, които като цяло водят до грешни изводи.
Разбира се, че може да се развива фантазията и въображението (да се върнем към основната тема). По тоя повод Джани Родари е написал "Граматика на фантазията", макар и в една друга област. Само че това няма как да стане в рамките на курс. Тоя дето ще ви обещае, че ще ви направи творци в рамките на две седмици е или лъжец или глупак.
Процсът изисква много време. Много прочетени книги. Много изгледани филми. Фотография. Живопис. Графика. Много упражнения и анализи. И разбира се, някакви дадености от страна на обучавания, както се казва от всяка върба свирка не става.
Затова са специализираните висши и средни училища. (Съвсем отделна е темата за нивото на тия училища у нас)
Хората, които там се занимават с тази дейност, не биха били в състояние да се издържат и да живеят от нея, затова най-често тия училища са финансово подпомагани от държавата или от частни спонсори и фондации.
Курсовете, те могат да дадат първата крачка към нещата.
Също както шофьорските курсове - да ти покажат кое копче за какво е, как по принцип се случват нещата, да те научат на някои основни положения, да се поупражняваш. Разбира се, че тия неща може да ти ги покаже и приятел или да ги научиш и сам. Само че практиката е доказала, че по-бързия начин е първите крачки да направиш с инструктор. Ако вече пък си ги направил, е малко детската градина да гледаш отвисоко тия дето не са.
Затова има такова разнообразие от курсове - фотографски, шофьорски, по танци, по плуване, по оказване на първа помощ...
Хубавото на фотографските за разлика например от шофьорските е, че не са задължителни.
Та да ви го кажа, директно и в прав текст - не звучи особено на място иронията от типа "търся шофьорски курс, дето да ме направи състезател във Формула" или "кой курс по оказване на първа помощ ще ме направи сърдечен хирург".

Честита Коледа и на фокус през новата година.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: mmjm   
Дата:   26-12-15 11:41

Този курс , много ми допада, препоръчвам го.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: uri64   
Дата:   26-12-15 12:03

хех, аз само се се чудех кога ще опрем до Анри...интересно, че чак на 3та страница :)


Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: fotorafi   
Дата:   26-12-15 12:30

В Националния дворец на децата има организиран курс по фотография
За младежи и девойки до 18 г.
Занимания-веднъж седмично в петък от 19 часа
Таксата е 20 лв за месец
За информации и записвания, Албена Мерджанова-зам. директор
02/929-59-31

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: iliyanb   
Дата:   26-12-15 21:44

J0R0, бие леко на обидно ли?
Аз пуснах подобна тема, щото ми биеше леко на обидно, когато един "курсист" ме прати на курс с всички останали, които задават фотографски въпроси във Фото-Форум. За да спрял той и тези като него да се подиграват на мен и тези като мен за тъпите ни въпроси. Направих си труда да му прегледам портфолиото и не се впечатлих. Без значение той с какъв статут се ползва във фотографските среди в България. Арогантността е простена само на гениите. Той не си беше направил труда да прегледа моето портфолио, камо ли на другите задаващи въпроси в една безобидна фотографска тема, в най-големия фотографски форум в България. Моля да споделиш идеята на Фото-форум, ако не първоначалната, то поне тази, която се е избистрила с годините. Аз съм научил много от тук и се надявам да науча още. Между другото ти беше отговорил по същество във визираната от мен тема. "Шут в дупето и марш на курс" не винаги са подходящи, особено ако желаете да поддържате някаква социална среда тук. Ако не желаете е все тая. И между другото, никой не бие по твоя авторитет, ако това те е обидило. Ако го чувстваш така, само защото си един от предлагащите курсове, това вече е друга тема.



Публикацията е редактирана (26-12-15 22:20)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз търся курс по фотография
Автор: my.point.of.view   
Дата:   26-12-15 22:02

Никъде не съм казал, че търся курс за начинаещи. Курс, на който да ми обяснят какво е бленда и че с какъвто и фотоапарат да снимам, за моите цели е добре блендата да е с размер 4 мм. И тогава пей сърце. Пък вече каква се пада като число - не ме интересува.

Обадиха се хора, от които смятам, че има много какво да науча, вие сами ще си дадете сметка през следващата година, ако това е така. Нищо лошо не виждам да обявя на всеослушание, че желая да науча нещо.

Не съм искал да обидя никого. За всеки пътник си има влак.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »