Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 открадната техника
Автор: tvuzunova   
Дата:   19-12-15 19:28

Днес ми бе открадната следната техника: фотоапарат Никон D7100, сериен номер 4533006, обектив 50mm f/1.8G AF-S Nikkor, сериен номер 2636294, обектив 16-85mm f/3.5-5.6G ED AF-S VR DX Zoom, сериен номер 22326691 и светкавица SB-700, сериен номер 2767726 заедно с чанта Lowepro Nova Sport 17L AW Slate Grey. Техниката няма следи от употреба! Чантата също! Моля, ако имате информация да се свържете с мен! Благодаря на всички предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: unikalen88   
Дата:   19-12-15 21:29

Колега остави някое телефонче ако се появи информация да те открият

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: asahi   
Дата:   19-12-15 21:45

Съжалявам. Къде се случи това?

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: emo99   
Дата:   19-12-15 21:49

Следи OLX и Базара.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: tvuzunova   
Дата:   20-12-15 09:37

0899879878



Публикацията е редактирана (20-12-15 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: tvuzunova   
Дата:   20-12-15 09:40

на паркинга на нос Калиакра. Отворили са колата и са взели само чантата от багажника. Чантата не се е виждала, за да привлече вниманието им. В колата, на задната седалка имаше пари и документи, които не са взети...за щастие

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: asahi   
Дата:   20-12-15 09:45

Пусна ли жалба в полицията?

Друг такъв опасен паркинг е на връх Шипка. Според местните ченгета са гастрольори. Паркирайте в обхвата на камерите.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: colorphoto   
Дата:   20-12-15 09:47

Гадост!

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: tvuzunova   
Дата:   20-12-15 13:57

Пуснах жалба в полицията и на този паркинг и по целия път, който води нататък камери няма

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Bumerang   
Дата:   20-12-15 15:18

Следено е.Ако е случаен обир щяха да вземат и парите и всичко останало .А те точно само фотографската чанта.Аларма няма ли тая кола?

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Tota   
Дата:   20-12-15 15:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: juslen   
Дата:   20-12-15 15:57

Kaто си оставиш техниката в колата все едно викаш ''Ела вълчо изяж ме'', кола се отваря за секунди и техника събирана с години отива на кино за няколко мига. Повече от половината теми за крадена техника тук са за кражба от автомобил и народа упорито не си взима поука.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: gchokov   
Дата:   20-12-15 16:24

juslen Не се прави на много знаещ. По същата логика, и нещата вкъщи като си оставяш, казваш "Ела кумчо и ме изяш". Хайде спрете да се правите на интересни - кражбата си е кражба, и никой ама по никакъв начин не е застрахован.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: juslen   
Дата:   20-12-15 16:36

Има мерки които можеш да вземеш за да ограничиш възможността за кражба като например да не си оставяш техниката в колата където защитата и е нулева а риска от евентуална кражба много висок.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: gchokov   
Дата:   20-12-15 16:51

Добре, че си ти, че да знаем.

Я сега си представи че си със семейството. Например, ще ти кажа аз как ходя на почивка - с 2 лаптопа за 7к общо (защото може да ми потрябват по всяко време), 2 апарата и до тук са само моите неща. А като сме 4 човека в колата, и имаме още 2-3 апарата? Какво, като сляза да пия някъде вода, трябва да взема половината багажник с мен ли ? Понякога просто няма как.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: juslen   
Дата:   20-12-15 17:06

Купете си бронирана кола или направо бронетранспортьор тогава щом носите по един Техномаркет на всяка почивка, то пък егати и почивката с два тона техника на глава от семейството.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: swqaz   
Дата:   20-12-15 17:14

juslen, като ти чета глупостите, мисля, че си от тези, които смятат, че ако жената носи къса пола и се старае да е секси си проси изнасилването от всеки нискочелест маймуняк

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Slivenski   
Дата:   20-12-15 17:25

Автор: swqaz
Дата: 20-12-15 17:14

juslen, като ти чета глупостите, мисля, че си от тези, които смятат, че ако жената носи къса пола и се старае да е секси си проси изнасилването от всеки нискочелест маймуняк

------------------------------------------------------


Ами, едва ли е от тях. Ама кой нормален човек би пуснал жена си по къса пола и изглеждаща секси да се разхожда в парка нощно време примерно.

Става дума за вземане на ясни мерки за защита.

И в крайна сметка е въпрос на преценка на риска и на личен избор.

Който иска, да си оставя техниката в колата, негова работа.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: tvuzunova   
Дата:   20-12-15 17:59

има аларма, но явно са изчакали да се отдалечим на подобаващо разстояние. Не сме чули нищо. Нямаше видими следи от разбиване на ключалки и т.н. Алармата издаде по- различен звук от обикновено

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: prozium   
Дата:   20-12-15 18:15

Супер гадно, дано изскочи някъде и си я върнете.
Милил съм си за подобен случай, дали не може да се изсценира пак едно такова оставяне на техниката в колата на същото място. Но този път с един телефон скрит в чантата, така че да имаш локацията на злосторниците ? Но нещата пак отиват на саморазправа, а не си залсужава да си губиш здравето, за чанта техника ...

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: victory13   
Дата:   20-12-15 18:41

Напротив, заслужава си... да им загубиш здравето...

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Monov   
Дата:   20-12-15 19:22

Абре хора не се дрънкайте ще ви разкажа какво гледах по нета, една женица спря на паркинг на двадесетина метра от нея по-същото време спира друга кола и слязоха двама обирджии, единия се запъти директно към женицата и я заприказва уж да му обясни път, а второто лице заобиколи няколко коли и отиде директно на задната врата на женицата от другата страна на колата и тя докато стоеше на шофьорската врата и обясняваше на първото лице тоя отвори задната врата все едно че си е негова кола и взе чантата на напълно оживено място, и женицата изгоря. Мисълта ми е набележат ли те край.
Може ли да се застрахова такъв вид техника?

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Baron_barbaron   
Дата:   20-12-15 19:24

И пет аларми да има колата, все същата.. В много от случаите се ползват устройства които имитират дистанционното на колата. Алармата се деактивира още преди да наближат колата. Преди време обмислях вариант, как да си защитя моята кола. Стана ми ясно че със сегашните аларми, които са на пазара в ценови клас 40-200лв това си е напрактика невъзможно... Стигнах до извода че старите примитивни аларми, без дистанционно са много по надеждни ( или сегашните тип пасивна ). Отделно дето пък никой в днешно време не обръща внимание на пищяща кола, а само си казва "този няма ли да я спре най после" Но както и да е.

Успех с намирането !

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: Monov   
Дата:   20-12-15 19:45

Ще ви разкажа за още един случай познат който си купи кола която имала имобилайзер, става една нощ и случайно поглежда през терасата и гаража му отворен пред гаража запалена друга кола развиква се докато слиза тези изчезват колата му предните стъкла свалени колата отключена няколко аларми изключени и секунди оставало да я запалят късмет. И до колкото ми обясни това ставало със специален софт , като се доближиш до колата с лаптоп ти сменят станциите ти свалят стъклата и незнам си още какво правели звучи ми невероятно не знам лъже ли ме въобще не им е проблем да отворят кола.

Отговори на това съобщение
 Re: открадната техника
Автор: ecobo   
Дата:   20-12-15 20:39

Като пострадал от крадци (дигнаха ми абсолютно всичката техника, на стойност около 18К лева тогава, докато си спим в съседната стая), ще кажа само, че никак не е приятно. Отвратително е! Крали са ми и колата няколко пъти, но да ти влязат в къщата докато спиш е отврат! Така че, на професорите, дето тука ръсят мозък, ще припомня поговорката: "На чужд гръб и 100 тояги са малко!". Сега, уважаеми разбирачи, идете и запалете по една свещ да не разбирате по трудния начин какво е чувството. Щото няма да ви хареса, вервайте ми!
Наистина не разбирам защо хората продължават да оставят техника в колите си след като тук почти всеки месец има подобна тема, но не бива да ги съдим - те вече няма да правят така. И аз си мислех, че няма начин да ми се случи, докато не се случи.
А тия цървули никак няма да е трудно да бъдат хванати. За жалост, нямаме полиция. Това, което наричаме тук полиция, са едни регистратори на престъпления. Никаква превенция, никакви активни мероприятния, просто регистрират, и дори не регистрират всичко, че им се влошава статистиката. Няма начин един журналист да може да заснеме всякакви безобразия в рамките на ден-два, а полицията да няма ни едно активно мероприятие, аз поне не съм чувал за подобно.
Така че, не се надявайте на полицията по никакъв начин. Отваряйте си очите на шест и ако ви падне такъв изрод, първо разпилявате зъбите му по земята и тогава звъните на полицията. Откак промениха закона за оръжията, вече може да се ходи с патрон в цевта и да се рагира бързо, да не дава Господ поводи за такива крайни действия... Аз от доста време си ходя с най-добрия приятел в джоба и съм привърженик на мъдростта, че ако ще плаче нечия майка, по-добре да не е моята! Оставете тези глупости как някой (полиция, държава и тям подобни) били длъжни да пазят живот и здравето на гражданите. Това е демагогия. Ако вие не вземете мерки да се пазите сами, никой друг няма да го направи вместо вас. Американците имат една прекрасна поговорка: "По-добре да имаш пистолет, когато не ти трябва, отколкото да няма, когато ще ти потрябва".

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »