Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съхранение на проявени филми 35мм
Автор: picklenose   
Дата:   16-12-15 18:45

Колеги, как съхранявате проявените вече 35мм ленти?Освен в класьори?

Иска ми се да си направя нещо като албум с всички надписани класьори за да ми е по-лесно търсенеот на някой кадър, който искам да разпечатам по-късно във времето.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Съхранение на проявени филми 35мм
Автор: lamerko   
Дата:   16-12-15 18:54

Преди 2 седмици ми пристигнаха тия класьори, но все още не съм започнал да ги обработвам. Просто ще ги номерирам и така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съхранение на проявени филми 35мм
Автор: compur   
Дата:   16-12-15 20:02

на времето тия листета бяха по 10 стинки парчето... а сега 10 евро цента... на къде върви тоя свят? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Съхранение на проявени филми 35мм
Автор: batsali   
Дата:   16-12-15 20:07

Ами то няма много начини. В джоба и айде в класьора. Джоба го надписвам с филм, проявяване, дата.



Публикацията е редактирана (16-12-15 20:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Съхранение на проявени филми 35мм
Автор: icikonti   
Дата:   17-12-15 00:51

Всяка гъзария си иска жертвите..........
Направи им контактни копия на негативите и всяко го приклепи към негатива.Направи си отметките върху контактното копие и забрави за тях.След поне 6 месеца ги разгледай отново и няма да повярваш какво ще откриеш!

Отговори на това съобщение
 Re: Съхранение на проявени филми 35мм
Автор: антивик   
Дата:   17-12-15 05:32

Аз не му мисля много-много, тетрадка голям формат с много страници, просто ръгам негатива да се намърда между страниците и на хартията пиша какво, кога и как, прелиствам и следващия негатив....

Отговори на това съобщение
 Re: Съхранение на проявени филми 35мм
Автор: fotorafi   
Дата:   17-12-15 11:16

Поразрови в раздела "аксесоари" колегата KNOWN продаваше пликове за филми. Ако са рол 120 се нарязват по 3 кадъра в 4 джоба. Ако са лайка се нарязват по 6 бр. в 6 джоба, надписват се пликовете и така се съхраняват. Аз имам така архивирани, по-важни и ценни кадри от 1969 г.
Хубаво е, като са нарязани кадрите да направиш и контактно копие. 1 филм на един лист фото хартия. Ако нямаш фотохартия, обади ми се
Успех

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »