Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимане на сцена
Автор: incore   
Дата:   15-12-15 21:45

Здравейте съфорумници! За този петък имам ангажимент , да снимам една рокерска младши банда в пиано бар! Някой би ли дал препоръки как да се постигнат възможно най хубави кадри?Мисля да снимам с обектив 50мм f/1,8

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на сцена
Автор: axlastro   
Дата:   15-12-15 22:04

С какво тяло си? На F2-2.5 поне трябва да се затвори. Настройки за джипег - контраста да е намален максимално. В зависимост от осветлението е добре да се коригира експозицията, аз снимам на матрично мерене и -1 стоп компенсация, заради силното спотово осветление на сцената. Скорост - поне 1/125, ако шават много повече. С този обектив пожелавам успех поне 1 от 100 кадъра да е на фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на сцена
Автор: incore   
Дата:   15-12-15 22:08

Тялото е Nikon D50 , исото му е до 1600 в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на сцена
Автор: ilcoin   
Дата:   15-12-15 22:36

Много е относително това с обективите. 50мм може и да са много, може и малко. Аз лично такива неща най-често успявам да снимам със 135мм (200 приравнено). 50-ката доста по-рядко. Хем си назад от мелето около сцената, хем стават добри портрети. Ако земе да ти пада много скоростта, търси колона или стена да си подпреш ръцете. Монопод също помага понякога.

Със сигурност - снимане в RAW, за да може после да работиш със шумоподтискатео и белия баланс на конвертора. Аз предпочитам на ръчен режим, като следя скоростта да не пада прекалено. Експонацията - по хистограмата. За вградената светкавица - аз лично предпочитам да не използвам светкавица на такива места - убива атмосферата и осветлението.

Търси подходящ ъгъл и си вземи повече обективи, че само с 1 може да не стане работата [smilie24]

Успех и да споделиш резултат после [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на сцена
Автор: Slivenski   
Дата:   15-12-15 22:46

D50 не е много ОК на високо ИСО и 50мм може да му дойде дълго в пиано бар, ако предположим, че няма да има много място. Може и да има де...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на сцена
Автор: victory13   
Дата:   15-12-15 22:49

Абсурдно е всякакво мерене на апарат в такива условия, евентуално спот в най-светлото, но пълен ръчен режим е най-добре. Щом е рок банда ще им наредят някакво осветление за ефекти. От тук и авто-фикуса[smilie18] е под сериозен въпрос. Така че и фокуса става ръчен за по-добри резултати. Общо взето рок групите са импулсивни, но не бягат много [smilie18] . Остава ви да нагласите исото и скороста, и смело [shtrak]
Щях да дойда с безогледалката и 23/1.4, 35/1.4, 56/1.2 и 90/2 + 85/1.4 [smilie18] ама и аз съм на такова събитие по същото време [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на сцена
Автор: hose   
Дата:   18-12-15 12:52

victory13 - не че нещо ама доста абсурдни неща си написал…

меренето си е ОК, въпрос на компенсация, в зависимост от осветлението и режима, както и кое искаш да ти е добре експонирано

М режим не го препоръчвам, защото ако осветлението "мига" и "светка" и се променя, не може да компенсираш толкова бързо

АФ също си е ОК, единствено 1600 в случая ще му даде шум на д50, ако ситуацията позволява по-добре да остане на 800

пиано баровете са малки, 50-ката би трябвало да е ОК, компактна е, хубаво е да се мести за да има гледни точки и различни планове

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на сцена
Автор: asahi   
Дата:   18-12-15 18:08

Ще има "бой на негри в тъмна нощ".

Осветителят - пръв приятел на фотографа. (аз съм го казал, може да ме цитирате).
Или ако е тъмно си намери светлина. Ако можеш подбери я по вид, цвят, посока. Иди преди шоуто, говори с човека, дето пуска лампите, направи си проби, вземи си статив, вземи си допълнителна slave светкавица - ей такива работи. Ако снимането е много отговорно наеми техника.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »