Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обектив
Автор: swy   
Дата:   15-12-15 16:55

Здравейте, аз съм с Никон Д3200 и си набелязах ето този обектив
http://olx.bg/ad/obektiv-nikon-nikkor-ed-af-70-300-1-4-5-6-d-ID5zOpY.html#9e7510f114 , но ми казаха че няма мотор и няма да имам авто фокус. Вярно ли е и да си търся ли друг обектив. Предложете някои с по голямо фокусно разстояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив
Автор: swy   
Дата:   15-12-15 16:56

И този също http://olx.bg/ad/nikon-af-nikkor-70-300mm-14-5-6g-lens-ID5CPpy.html

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив
Автор: ATHOM   
Дата:   15-12-15 16:57

Correction: трябва да чета преди да пиша.

Не съм и предполагал, че Никон са такива идиоти.



Публикацията е редактирана (15-12-15 16:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив
Автор: Pac   
Дата:   15-12-15 16:42

Няма да имаш автофокус с тези обективи, защото нямат мотор и тялото ти няма мотор. Това AF важи за тела с мотор като D7000 примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив
Автор: io_bs   
Дата:   15-12-15 16:43

ATHOM написа:

> Тва AF дето го пише на "челото" на
> обектива, е съкращение на Auto Focus.
> Та как няма да имаш, освен ако не е
> счупен обектива, не знам.

Няма да има, защото му трябват AF-S обективи на това тяло.
Колега, търси друг обектив, например 55-200, 55-300 или 70-300, всичките с VR. И трите са добри за парите си, така че с никой няма да сбъркаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив
Автор: lamerko   
Дата:   15-12-15 16:44

Трябват ти AF-S обективи за твоето тяло - ако има само AF обозначение, няма да имаш автофокус фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив
Автор: Pac   
Дата:   15-12-15 16:46

A дали Никон са идиоти не знам.
Има идиотски моменти в евтините тела (като липсата на фина настройка на фокуса), но това с моторите не е едно от тях. При положение, че всички нови обективи ги правят с мотор, защо трябва да вдигаш цената и теглото на ниския клас тела слагайки им фокусен мотор?

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив
Автор: hrup   
Дата:   15-12-15 16:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив
Автор: ATHOM   
Дата:   15-12-15 16:52

За да може чичо ти Пенчо да си премине от филмовия F90 на D5200 примерно.

Въобще презумцията, че някои тела ще работят само с една част от обективите на даден байонет, а други с друга част, сигурно е маркетингово издържана, но силно граничи с малоумие, погледнато от моята камбанария.

Все едно са да ми кажат, че на Про-1 ще трябва да му купувам друг 16-55, щото insert random reason here.

Нали ше ги захвърля точно на 10-тата минута чудене.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив
Автор: e-mil   
Дата:   15-12-15 16:54

А за автофокус освен AF-S можеш да ползваш и AF-I обективи. За такива неща най-добре да правиш справка първо при производителя, а после по форумите и базарите.

http://imaging.nikon.com/lineup/dslr/d3200/compatibility02.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-12-15 17:15

Това, че дадено тяло няма АФ с даден обектив съвсем не означава, "че някои тела ще работят само с една част от обективите".
Обективите си работят, просто АФ не работи, защото телата са си нисък клас. Но липсата на АФ съвсем не означава, че не може да се работи с тях, защото в противен случаи много производители нямаше да правят ръчнофокусни обективи, както и адаптери за други марки и то за тела с мотори в тях. Аз лично без АФ се мъча много, но това не значи, че някой ще си изхвърли самянга, заради моето неудобство и невъзможност/неспособност [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »