Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Още една тема за батериите !
Автор: TheOne   
Дата:   10-12-15 22:09

Здравейте колеги !
Избора ми се свежда до батерии, които съм ползвал:
http://s1emagst.akamaized.net/products/480/479919/images/res_b8c2e84dcec5b15926e94ae7905503cd_full.j

И другите на които съм се спрял(но не съм ползвал до сега) са тези:
http://s4emagst.akamaized.net/products/480/479912/images/res_30f6a37c3f7d9681f8876b97f6e5a8a0_full.j


Първите ми вършиха страхотна работа и съм много доволен от тях, но тези на втората снимка са с по-голям капацитет, но пише че издържат на по-малко презареждания(500)
Който е използвал вторите(черните), нека да каже няколко думи за тях...благодаря предварително ! [thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за бетериите !
Автор: burningice   
Дата:   10-12-15 22:20

Първите са малки - три пъти 'А', но са добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за бетериите !
Автор: lamerko   
Дата:   10-12-15 22:20

тестове

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за бетериите !
Автор: TheOne   
Дата:   10-12-15 22:23

Да, объркал съм картинките...имал съм предвид тези :
https://www.photopavilion.bg/n_images_r_800x800/products/original/3/1_2aeced9dba44095d540eac9128abe2

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за бетериите !
Автор: batsali   
Дата:   10-12-15 22:25

Последния комплект NiMH, които си взех бяха тези


http://ecx.images-amazon.com/images/I/71uP8vILNCL._SY355_.jpg



Не правя тънки сметки, така или иначе достатъчно стотици цикъла траят тия батерии, че да са си голяма оферта. Както всички презареждащи се батерии всъщност. От една година ги ползвам и единственото, което ми прави впечатление е, че не се скапват толкова бързо колкото чайна мейк марките, които съм ползвал преди. Даже два комплекта Energizer сдадоха багажа много бързо, а уж и те са читава марка.

Много важно обаче е с какво зарядно ще ги зареждаш. Някои зарядни и потребители ебават мамата на всякакви батерии.



Публикацията е редактирана (10-12-15 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за бетериите !
Автор: lamerko   
Дата:   10-12-15 22:28

Като споменахте зарядни - смятам да си взема това. Някой случайно да го е ползвал и да има впечатления?

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за бетериите !
Автор: TheOne   
Дата:   10-12-15 22:30

С това зарядно ги зареждам и съм много доволен от него :
https://www.bviphotovideo.com/pictures/normal/d/dfa9a0a054a86eee3f416ee090ff8289.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за бетериите !
Автор: batsali   
Дата:   10-12-15 22:36

И аз съм с това последното MH-C9000.

lamerko, знам го тоя сайт. Доста полезен, но методиката на измерване не е оптимална според мене.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: TheOne   
Дата:   10-12-15 22:43

С MH-C9000 има опция "Break in" , koeto значи "създаване на капацитета на нови батерии...но след като за закупени, те имат заряд вътре, който е от прозиводителя.Та въпроса ми е първо да ги изцедя от заряда, който имат и тогава да задам тази опция или може веднага след като са закупени...дано да ме разбрахте какво пиша, че съм и от телефона и не го мисля много [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: lamerko   
Дата:   10-12-15 22:44

Тази опция не е ли е само за литиеви батерии?

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: TheOne   
Дата:   10-12-15 22:47

За всичи зареждащи се е(поне така мисля) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: pbg   
Дата:   10-12-15 22:56

Взимай спокойно черните. Ползвам и тях и тези на батсали. Най-евтино ги намирам в Батеришоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: batsali   
Дата:   10-12-15 22:56

Това зарядно е само за NiMH и NiCd батерии. Аз бих ги разредил първо, но не мисля, че е проблем. Този режим и без това прекарва повече ток през батериите отколкото е нужен за пълен заряд, тока е малък (само 0.1С) и няма опасност от повреда. Според мене и от личен опит. Може би за LSD батерии като Eneloop и други би бил по-голям проблем, тъй като саморазряда им е по-нисък и повече от тоя ток ще мине през химията вместо през "паралелния резистор", който всъщност е причината за саморазряд. Не съм се интересувал в детайли.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: batsali   
Дата:   10-12-15 22:59

TheOne, различните химии имат различни характиристики. Става дума, че оловните батерии се държат различно спрямо NiMh да речем. Имат и различни изисквания откъм заряд и тн.

Тонове информация



Публикацията е редактирана (10-12-15 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: TheOne   
Дата:   10-12-15 23:07

@batsali [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: TheOne   
Дата:   10-12-15 23:38

За тези също се замислям и са на много хубава цена сега:
https://www.bviphotovideo.com/pictures/normal/7/7252524007b2c10170db4b109716110a.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: Бонд   
Дата:   10-12-15 23:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: ecobo   
Дата:   11-12-15 02:27

Имам вече 10-тина комплекта (х4) от батериите, които продават в Лидъл от време на време за 7-8 лв. комплекта. С нисък саморазряд са, 2100mAh, много съм доволен. Ама толкова съм доволен, че няма накъде повече. По нищо не отстъпват на Енелуп-ите. Даже подозирам, че това са същите батерии, но брандирани с марка на Лидъл. Като ги сравнявам, почти не намирам друга разлики, освен картинките и надписите.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: imitev   
Дата:   11-12-15 06:41

А аз изхвърлих 2 х 4 бр от лидъл. И капацитетът им не отговаряше изобщо.

Може би е до партида.

Сега съм с 2 компл от кауфланд вече година - перфектни.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: icovalchev   
Дата:   11-12-15 08:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: axlastro   
Дата:   11-12-15 10:42

Да попитам за зарядните в Лидъл - някой ползвал ли ги е и доволни ли сте от тях? В момента ползвам елементарно зарядно на Sanyo, което няма никакви опции за контрол върху заряда на батериите и предполагам, че ще ги скапе доста по-бързо.

Иначе имам Eneloop от белите и Sanyo Extreme (тези черните) - въпреки разликата в капацитета им, не съм обърнал внимание дали едните свършват по-бързо от другите. Изкарват общо взето едно и също време - да кажем около 200-300 кадъра на 1/4 мощност (това е доста грубо, може и да не е вярно изобщо).

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: Lycan   
Дата:   11-12-15 11:02

Digicharger D4 за 50 кинта в магазините за електрически цигари. Зарежда висичко, разнородни батерии наведнъж, единични или всяка в различен режим.
Родих се с него :)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: jivkojj   
Дата:   11-12-15 11:19

Digicharger D4 интересно изглежда, само дето максималния заряден ток ми се вижда малко нисък - 0.375A, а и се оплакват, че загрявало и пренасяло топлината върху батериите. Може би именно заради това са му ограничили зарядния ток [smilie11]


Аз ползвам вече 3-то зарядно Technoline bc-700 и съм много доволен и мога само да го препоръчам. А защо 3-то - ами вече на 2 пъти като го покажа и толкова го харесват, че го подарявами та после се налага да си поръчвам отново [smilie18]


http://www.technoline-berlin.de/images/products/200x200/1400.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: victory13   
Дата:   11-12-15 11:27

Нищо му няма на саньо зарядното... даже никога не се отказва да зарежда, за разлика от умните [smilie18]
Хвърлих един комплект енергайзер 3а, щото се оказаха тотални боклуци... нивга от таз марка вече... но нейм китайци ми работят 7-ма година сигурно вече, и са ми най-добрите, които притежавам... в тая работа май късмета играе най-велика роля [smilie18]

Имам и троник зарядно, даже второ, щото и аз подарих първото [cool]

Това цигареното изглежда интересно, ама разни "умни" потребители хвърлят пръски из нетя [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: Бонд   
Дата:   11-12-15 11:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »