Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Още една тема за батериите !
Автор: TheOne   
Дата:   10-12-15 22:09

Здравейте колеги !
Избора ми се свежда до батерии, които съм ползвал:
http://s1emagst.akamaized.net/products/480/479919/images/res_b8c2e84dcec5b15926e94ae7905503cd_full.j

И другите на които съм се спрял(но не съм ползвал до сега) са тези:
http://s4emagst.akamaized.net/products/480/479912/images/res_30f6a37c3f7d9681f8876b97f6e5a8a0_full.j


Първите ми вършиха страхотна работа и съм много доволен от тях, но тези на втората снимка са с по-голям капацитет, но пише че издържат на по-малко презареждания(500)
Който е използвал вторите(черните), нека да каже няколко думи за тях...благодаря предварително ! [thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за бетериите !
Автор: burningice   
Дата:   10-12-15 22:20

Първите са малки - три пъти 'А', но са добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за бетериите !
Автор: lamerko   
Дата:   10-12-15 22:20

тестове

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за бетериите !
Автор: TheOne   
Дата:   10-12-15 22:23

Да, объркал съм картинките...имал съм предвид тези :
https://www.photopavilion.bg/n_images_r_800x800/products/original/3/1_2aeced9dba44095d540eac9128abe2

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за бетериите !
Автор: batsali   
Дата:   10-12-15 22:25

Последния комплект NiMH, които си взех бяха тези


http://ecx.images-amazon.com/images/I/71uP8vILNCL._SY355_.jpg



Не правя тънки сметки, така или иначе достатъчно стотици цикъла траят тия батерии, че да са си голяма оферта. Както всички презареждащи се батерии всъщност. От една година ги ползвам и единственото, което ми прави впечатление е, че не се скапват толкова бързо колкото чайна мейк марките, които съм ползвал преди. Даже два комплекта Energizer сдадоха багажа много бързо, а уж и те са читава марка.

Много важно обаче е с какво зарядно ще ги зареждаш. Някои зарядни и потребители ебават мамата на всякакви батерии.



Публикацията е редактирана (10-12-15 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за бетериите !
Автор: lamerko   
Дата:   10-12-15 22:28

Като споменахте зарядни - смятам да си взема това. Някой случайно да го е ползвал и да има впечатления?

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за бетериите !
Автор: TheOne   
Дата:   10-12-15 22:30

С това зарядно ги зареждам и съм много доволен от него :
https://www.bviphotovideo.com/pictures/normal/d/dfa9a0a054a86eee3f416ee090ff8289.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за бетериите !
Автор: batsali   
Дата:   10-12-15 22:36

И аз съм с това последното MH-C9000.

lamerko, знам го тоя сайт. Доста полезен, но методиката на измерване не е оптимална според мене.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: TheOne   
Дата:   10-12-15 22:43

С MH-C9000 има опция "Break in" , koeto значи "създаване на капацитета на нови батерии...но след като за закупени, те имат заряд вътре, който е от прозиводителя.Та въпроса ми е първо да ги изцедя от заряда, който имат и тогава да задам тази опция или може веднага след като са закупени...дано да ме разбрахте какво пиша, че съм и от телефона и не го мисля много [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: lamerko   
Дата:   10-12-15 22:44

Тази опция не е ли е само за литиеви батерии?

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: TheOne   
Дата:   10-12-15 22:47

За всичи зареждащи се е(поне така мисля) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: pbg   
Дата:   10-12-15 22:56

Взимай спокойно черните. Ползвам и тях и тези на батсали. Най-евтино ги намирам в Батеришоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: batsali   
Дата:   10-12-15 22:56

Това зарядно е само за NiMH и NiCd батерии. Аз бих ги разредил първо, но не мисля, че е проблем. Този режим и без това прекарва повече ток през батериите отколкото е нужен за пълен заряд, тока е малък (само 0.1С) и няма опасност от повреда. Според мене и от личен опит. Може би за LSD батерии като Eneloop и други би бил по-голям проблем, тъй като саморазряда им е по-нисък и повече от тоя ток ще мине през химията вместо през "паралелния резистор", който всъщност е причината за саморазряд. Не съм се интересувал в детайли.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: batsali   
Дата:   10-12-15 22:59

TheOne, различните химии имат различни характиристики. Става дума, че оловните батерии се държат различно спрямо NiMh да речем. Имат и различни изисквания откъм заряд и тн.

Тонове информация



Публикацията е редактирана (10-12-15 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: TheOne   
Дата:   10-12-15 23:07

@batsali [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: TheOne   
Дата:   10-12-15 23:38

За тези също се замислям и са на много хубава цена сега:
https://www.bviphotovideo.com/pictures/normal/7/7252524007b2c10170db4b109716110a.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: Бонд   
Дата:   10-12-15 23:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: ecobo   
Дата:   11-12-15 02:27

Имам вече 10-тина комплекта (х4) от батериите, които продават в Лидъл от време на време за 7-8 лв. комплекта. С нисък саморазряд са, 2100mAh, много съм доволен. Ама толкова съм доволен, че няма накъде повече. По нищо не отстъпват на Енелуп-ите. Даже подозирам, че това са същите батерии, но брандирани с марка на Лидъл. Като ги сравнявам, почти не намирам друга разлики, освен картинките и надписите.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: imitev   
Дата:   11-12-15 06:41

А аз изхвърлих 2 х 4 бр от лидъл. И капацитетът им не отговаряше изобщо.

Може би е до партида.

Сега съм с 2 компл от кауфланд вече година - перфектни.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: icovalchev   
Дата:   11-12-15 08:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: axlastro   
Дата:   11-12-15 10:42

Да попитам за зарядните в Лидъл - някой ползвал ли ги е и доволни ли сте от тях? В момента ползвам елементарно зарядно на Sanyo, което няма никакви опции за контрол върху заряда на батериите и предполагам, че ще ги скапе доста по-бързо.

Иначе имам Eneloop от белите и Sanyo Extreme (тези черните) - въпреки разликата в капацитета им, не съм обърнал внимание дали едните свършват по-бързо от другите. Изкарват общо взето едно и също време - да кажем около 200-300 кадъра на 1/4 мощност (това е доста грубо, може и да не е вярно изобщо).

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: Lycan   
Дата:   11-12-15 11:02

Digicharger D4 за 50 кинта в магазините за електрически цигари. Зарежда висичко, разнородни батерии наведнъж, единични или всяка в различен режим.
Родих се с него :)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: jivkojj   
Дата:   11-12-15 11:19

Digicharger D4 интересно изглежда, само дето максималния заряден ток ми се вижда малко нисък - 0.375A, а и се оплакват, че загрявало и пренасяло топлината върху батериите. Може би именно заради това са му ограничили зарядния ток [smilie11]


Аз ползвам вече 3-то зарядно Technoline bc-700 и съм много доволен и мога само да го препоръчам. А защо 3-то - ами вече на 2 пъти като го покажа и толкова го харесват, че го подарявами та после се налага да си поръчвам отново [smilie18]


http://www.technoline-berlin.de/images/products/200x200/1400.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: victory13   
Дата:   11-12-15 11:27

Нищо му няма на саньо зарядното... даже никога не се отказва да зарежда, за разлика от умните [smilie18]
Хвърлих един комплект енергайзер 3а, щото се оказаха тотални боклуци... нивга от таз марка вече... но нейм китайци ми работят 7-ма година сигурно вече, и са ми най-добрите, които притежавам... в тая работа май късмета играе най-велика роля [smilie18]

Имам и троник зарядно, даже второ, щото и аз подарих първото [cool]

Това цигареното изглежда интересно, ама разни "умни" потребители хвърлят пръски из нетя [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: Бонд   
Дата:   11-12-15 11:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: realnoncho   
Дата:   11-12-15 11:34

И аз имам Tronic зарядно от по-старите модели без дисплеи обаче:

http://sanwall.com.hk/photo/product/battery%20charger/BC-9_L.jpg



Мисля, че са от приличните не много скъпи зарядни, предполагам по-новите са по-информативни и с повече функции.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: jivkojj   
Дата:   11-12-15 11:39

Проблема с "неумните" зарядни е, че липсва индикация колко ток се събира в батерията. Обикновено се случва само 1 от 4-те да сдаде багажа и съответно светката не ще да работи. И останалате 3 здрави заминават също на боклука и биват заклеймявани като боклуци. Аз обикновено купувам по 2 еднакви комплекта и комбинирам 4-те най-слаби с 4-те най-силни и по тоя начин се опитвам да ползвам оптимално батериите.

Иначе имам и енерджайзъри 2650мач и енелупи (бели). Не мога да кажа, че едните са по-добре от другите. Просто са различни. Като заредиш енерджайзъра и почнеш да ги ползваш след това - край нямат тея батерии. Особено когато се "разработят" зарядното мери над 2700мач реален капацитет. Докато енелупите са добри, ако рядко ги използваш.


Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: icovalchev   
Дата:   11-12-15 13:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: TheOne   
Дата:   11-12-15 14:03

А бре май к'вото й да вземеш, все ще ти свърши работа...най-важното е да се зареждат с хубаво зарядно както си требе [cool] [beer]



Публикацията е редактирана (11-12-15 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: ggreg   
Дата:   11-12-15 17:54

Здравейте момчета,
Най-сетне тема в този форум дето се говори за нещо понятно :)))
TheOne, по повод чуденката ти в първия пост, забелязал съм, че батерии с по-малък капацитет позволяват повече зареждания от същите такива(марка, размер и химия) с по-голям. Явно в един и същи обем при качествени химикали вътре, тези две стойности са обратно реципрочни... Сякаш количеството енергия (брой зареждания х капацитет), което можеш да съхраниш в живота на една батерия е едно и също при зададен размер (е константа)... Ти избирай на какви порции я искаш тази енергия :)
Оффтопик: Което ме подсеща за правилото за алкохола: Че в малки дози е полезен, независимо от количеството! Честит петък!
lamerko, За онова зарядно, дето си харесал- изглежда много манияшко. Продавача даже му е направил доста пълно ревю. Това си е почти лабораторен уред. На мен също ми се налага често да зареждам и Li-ion i LiFePO4 i NIMH и то от всякакви размери. Моето няма разреждане и бърз тест, но за моите си нужди става. Ако цената те устройва, вземай го :) Ако ще зареждаш само никел-кадмий и никел-металхидрид, потърси и нещо по-евтинко :)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: burningice   
Дата:   11-12-15 18:03

Sanyo Eneloop батериите ми издържат повече от Panasonic Enellop.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: ggreg   
Дата:   11-12-15 18:09

burningice, лоша новина... На какпацитет ли имаш предвид или на брой зареждания в живота на батериите??? При едни параметри ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: burningice   
Дата:   11-12-15 18:32

Странното е, че зарядното ги мери като еднакъв капацитет, но панасоника се разреждат във времето по-бързо и в светкавиците изкарват по-малко светкания от саниото, а цената им е еднаква, дори на външен вид са еднакви.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: jivkojj   
Дата:   11-12-15 18:47

Пробвай да ги измериш на зарядното с по-голям ток на разреждане. Все пак светкавицата дърпа много ток и е възможно да пада напрежението повече от допустимото, а при слаб товар да държи. Тогава зарядното ще отчита, че има още заряд, а светкавица няма да зарежда.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: ggreg   
Дата:   12-12-15 14:35

Даа :( както казва колегата, много важно за сериозната консумация е вътрешното съпротивление. От години се доверявам на "енелуп" и ще е много жалко, ако Панасоник са взели името само, но са скапали технологията...

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: tattoos   
Дата:   12-12-15 20:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: TheOne   
Дата:   14-12-15 02:56

Ако батерии с капацитет 950mAh тип-AAA нови-при формиране(на нови батерии) какъв капацитет да му задам,щом зарядното задава през 100ma ?-няма примерно 150-250- и 950 какъвто е и капацитета на въпросните батерии...... [smilie8]



Публикацията е редактирана (14-12-15 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: rlk   
Дата:   14-12-15 07:35

Никой ли не ползва батериите на Powerex? имат и по 2700


http://ecx.images-amazon.com/images/I/61iTcufaHmL._SL1200_.jpg



плюс зарядното


http://images10.newegg.com/ProductImage/17-355-014-11.jpg

.

Вземам батериите 8 бр. за $16 когато са в промоция и вече имам 24 от тях и още толкова Енелуп. Ми да си кажа Енелупа им дишат прахта. Поурекс-а държат повече, не умират изведнъж, по-добре влизат в батерипак за светкавиците ... а, и по-евтини са. Преди имах Енерджайзър, но зарядното им е тези за по 15 мин зарядка и скапва батериите за 2-3 години, но бих казал, че и те са по-добри от Енелуп-а.


Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: jivkojj   
Дата:   14-12-15 13:13

Ми то идеята на Енелуп не е толкова да имат голям капацитет (макар, че сега гледам почват да ги правят с по-големи), а да разчиташ батериите да имат ток дори и да не си ги зареждал скоро - затова и по-горе написах, че ако ползваш техниката си инцидентно, те са по-доброто решение. Забелязал съм, че моите енелупи, според зарядното дори не стигат заявения 2000 мАч, а са по 1930 или нещо от рода.

Другата им особеност е, че държат по-високо напрежение константно до края и после рязко пада, за разлика от другите, при които към края плавно намалява. Затова и при разни електроники, които са чувствителни на напрежение, може да се окаже, че енелупите са по-доброто решение.


http://www.prosoundweb.com/images/uploads/Fig1CTA_BatteryGraph_Burned.jpg



А за натоварени снимки, днес зареждаш - утре снимаш, ясно, че енергайзерите и други подобни с високи капацитети са по-добро решение.


Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: ggreg   
Дата:   14-12-15 14:40

TheOne AAAразмер не знам да има повече от 800 мАч реални. За повече просто няма физически обем... Вероятно е да бъде достигната някаква такава стойност при специални условия и мн нисък ток на консумация. Но в живота такива условия няма :)
Но ти за да си спокоен си ги зареди като 800 или 900 ако щеш. Няма да им навреди зарядното. Зареждай до най-близката стойност, която има зарядното. Не им се притеснявай толкова :)Те са си консуматив.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: S.Nikolov   
Дата:   14-12-15 14:40

TheOne, такива ползвам от 2 години и половина. В светкавицата ми издържат около 850 снимки.

http://www.wecharger.com/product/42_1_500x500.jpg


цената им е повече от добра. Наскоро взех тези , които държат до 1100-1200 снимки. Проблема им е , че забравям да ги зареждам :D


http://depoteco.com/blog/wp-content/uploads/2012/04/4HR-3UWX_Pack_dealer-33314710-1.jpg



иначе зарядното ми е Varta 57671
не зная от къде са най-евтини, но аз си ги поръчвам от batteryshop



Публикацията е редактирана (14-12-15 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: TheOne   
Дата:   14-12-15 15:21

@ggreg - Зададох им 1000 mah пък квото ще да стават [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: ggreg   
Дата:   14-12-15 15:32

[smilie24]
Абе, човек! Снимаш като извънземен! Глей си снимките и не се занимавай с таквиз землянски дребнавости :)

П.П. Трябваше да се получи като комплимент де :)



Публикацията е редактирана (14-12-15 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: TheOne   
Дата:   14-12-15 15:47

Ами на реших и аз един път да изпробвам възможностите на зарядното, иначе до сега никога не съм им задавал "формиране" на батериите.....занимание да има там [beer] [smilie5]



Публикацията е редактирана (14-12-15 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: batsali   
Дата:   14-12-15 18:03

Някой да има стари батерии от лаптопи за изхвърляне? Може да ги хвърлите към мене. [smile] Имам разни идеи за губене на време по празниците и ми трябват клетки, които няма да ме е яд да похабя.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: lamerko   
Дата:   14-12-15 18:29

batsali: нали се сещаш, че там се слагат индустриални клетки, които нямат защита... може да направиш някой новогодишен фоерверк :)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: batsali   
Дата:   14-12-15 18:32

Прекалено се сещам, не се притеснявай. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: ecobo   
Дата:   14-12-15 23:21

imitev написа:

> А аз изхвърлих 2 х 4 бр от лидъл. И
> капацитетът им не отговаряше
> изобщо.
>
> Може би е до партида.
>
> Сега съм с 2 компл от кауфланд вече
> година - перфектни.

В Лидъл има и обикновени NiMH акумулатори, те са боклуци. Говоря за тези в зелена опаковка TRONIC, с нисък саморазряд, преди бяха 2100mAh, последните 3 чифта, които купих бяха 2300mAh. Перфектни! Скъсвам ги от бачкане, никакви проблеми! И Powerex-а си ги дава около написания капацитет, а не като някои други, дето купуваш 2300, а получаваш реално 1500mAh.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: goldstar   
Дата:   14-12-15 23:37

Купувай смело черните и зарядното което TheOne е посочил! Смея да твърдя че комбинацията е жестока! А до свършването на тока - Не ме вълнува след като имаш още 2 чифта заредени батерии !!! ;) Не от кауфланд разбира се [smilie18] От там ми служат само за резерва ако нещо непредвидено се получи , а често просто си стоят в чантата.........[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: tattoos   
Дата:   15-12-15 12:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: TheOne   
Дата:   15-12-15 17:58

@tattoos - Много точно си го казал [cool] [beer]

А някой да е използвал тези и да има впечатление от тях:

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: batsali   
Дата:   15-12-15 18:29

Съм. Измерен капацитет към 2200mAh. Евтини бяха, затова ги купих. Ползвах успоредно с тях и други и не помня имаше ли усещаема деградация с времето.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: TheOne   
Дата:   16-12-15 12:10

Страхотна цена набарах тук, иначе в павилиона са 56 лева:


http://www.photovideo.biz/Акумулаторни-батерии-Sanyo-Eneloop-Tropical-AA

Не можах да го направя като активен линк...който иска да си го копне [smilie7]



Публикацията е редактирана (16-12-15 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: icovalchev   
Дата:   16-12-15 14:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: tonyboy79   
Дата:   16-12-15 15:39

Аз съм с Maha/PowerEx IMEDION АА 2400mAh. Също имам едни Camelion AlwaysReady 2100mAh и едни на Sony. До сега нямам оплаквания от нито един комплект.
Зареждам с някакво зарядно на Аnsmann и Maha/Powerex MH-C800S. Също без оплаквания.
Сега за светките си взех външно захранване на Godox PB960. Вдига скоростта на зареждане на светкавицата до 4 пъти.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: TheOne   
Дата:   18-12-15 11:27

Изключително съм доволен от тези батерии, които взех от Лидъл !
Формирах ги със зарядно Maha 9000- Powerex и показаха точния капацитет както е изписано на блистера:
https://app.box.com/s/t6fpns7vp6tpj9w8zjf8nfvm5dx8gg1y

Копнете линка че не стана нещо [beer]



Публикацията е редактирана (19-12-15 15:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: tattoos   
Дата:   19-12-15 21:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: lamerko   
Дата:   05-01-16 18:10

Така... пристигнаха ми някои неща по темата - MH-C9000 + 2 блистера 4х Eneloop Pro 2500 (черни, нова серия) и 8x Eneloop 2100 (цветния блистер). Тия така или иначе са заредени и са с нисък саморазряд, но имам едни Sony-та 2500mah на около година дето имам чувството, че се саморазреждат по-бързо от колкото сложени да носят нещо... та питанката ми е за тази функция "refresh and analize" - колко да сетна за зареждане и разреждане? Примерно ако зареждам с 1ah, а разреждам с 0.5 - добре ли ще е или?

Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: Prakticar   
Дата:   05-01-16 20:36

Става, но не много добре.
Като най-общо правило се препоръчва заряден/разряден ток около 1/10 от капацитета .
Тоест за посочените батерии сложи заряден и рязряден ток 200 и 300 мА. Е, ще почакаш повече, но тези анализи по принцип бавно стават.


Отговори на това съобщение
 Re: Още една тема за батериите !
Автор: lamerko   
Дата:   05-01-16 21:33

Хмз... в документацията на тази играчка пишат, че не е добре зарядния ток да пада под 0.33C или 825 mah в моя случай.

When charging below 0.33C (except in BREAK-IN) mode, the batteries may not produce a sufficient end-of-charge signal for the charger to terminate correctly. Although the temperature sensors will safeguard battery overheating, lower charging rate might not cause enough heating in the batteries to trip the sensors.If low charging rate is desired, you should use the BREAK-IN mode. Charging in that mode is terminated by only time (1.6 times battery capacity) and temperature.

И добре че се разтърсих - намерих следната схема (в техния сайт):

The recommended charging current is 0.5C, or 0.5 times the battery capacity. The recommended discharging current is 0.25C, or 0.25C times the battery capacity. Here are some settings for common batteries:

2700mAh Charge: 1300mA Discharge: 700mA
2650mAh Charge: 1300mA Discharge: 700mA
2500mAh Charge: 1200mA Discharge: 600mA
2300mAh Charge: 1100mA Discharge: 600mA
2200mAh Charge: 1100mA Discharge: 600mA
2100mAh Charge: 1000mA Discharge: 500mA
2000mAh Charge: 1000mA Discharge: 500mA
1000mAh Charge: 500mA Discharge: 200mA
900mAh Charge: 400mA Discharge: 200mA
850mAh Charge: 400mA Discharge: 200mA


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »