Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Свързване на фотоапарат с телескоп
Автор: ИВЕВЕ   
Дата:   10-12-15 18:27

Здравейте,
преди малко си взех телескоп - http://magazin.photosynthesis.bg/offer/456438048001.html и се замислих дали не е възможно свързването му с фотоапарат (Nikon D5100). Прочетох, че е необходим Т-адаптер, но поради пълната ми техническа некомпетентност се обръщам към вас за съвет.

Ето този - http://www.ebay.com/itm/T2-T-mount-Lens-to-NIKON-adapter-D5100-D3100-D90-D7000-/250838677026 би ли ми свършил работа?

Наясно съм, че няма да направя кой знае какви снимки със съвсем любителски телескоп, който предполагам е като детска играчка, но питам информативно, тъй като не съм наясно дали свързването е изобщо възможно. А ако е възможно, то ми се ще да знам как може да стане.


Благодаря предварително. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Свързване на фотоапарат с телескоп
Автор: MarinY   
Дата:   10-12-15 19:12

Адаптерът ще ти свърши работа, но трябва, предварително да знаеш, че с телескоп с ръчно управление ще можеш да снимаш само луната и евентуално Юпитер и Сатурн, като най-ярки. За всичко останало ще ти трябва компютърно водене и окачване с мотор.
П.П. Т-адаптерът е просто преходник от диаметъра на окуляра на телескопа към фирменото закачане на обектив за камерата.
За елементарно снимане и наблюдение, преработих една ХД уеб камера и я закачих вместо окуляра. Гледаш на монитор. Но пак си иска моторно водене.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Свързване на фотоапарат с телескоп
Автор: AsenRangelov   
Дата:   10-12-15 19:12

Трябва да видиш диаметъра на окуляра на телескопа какъв е.
Пробвал съм с друг телескоп + D7100.



Ще ти трябва нещо такова цък .

Отговори на това съобщение
 Re: Свързване на фотоапарат с телескоп
Автор: b0bb0   
Дата:   10-12-15 20:25

Този телескоп не е много подходящ за астроснимки, освен, евентуално за снимки на Луната, ако успееш да я нацелиш и задържиш в зрителното поле.

Първата неприятност е халтавата монтировка. Има опастност, ако успееш да закрепиш апарата, "носа" да натежи или да се опитва да се усуква, което може да доведе до трудност в управлението на ръчките.

За адаптера - погледни (при махнат окуляр) дали фокусировъчното устройство има някаква резба на върха му. Ако има - има вероятност да е същата като на Т-ринга. Ако няма ще трябва рингът да се завие на втулка, която е с размерите на окуляра и която се слага на мястото на окуляра - като това в дясно. Или направо това.

Но преди всичко пробвай дали фокусът на телескопа ще може да стигне до матрицата на апарата. Съмнително е. Може да се пробва на ръка - с тялото на апарата (без обектив) се пробва да се фокусира през телескопа. Ако случайно фокусира, то трябва да има запас около поне 10мм между челото на апарата и челото на фокусера (при почти най-прибрано положение). Този запас е за дебелината на Т-ринга и възможността за фокусиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Свързване на фотоапарат с телескоп
Автор: KAPANECA   
Дата:   11-12-15 20:46

[smilie25]


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1437590477_20140704_230021.jpg




Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »