Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фотоконкурс на тема „Средната класа в България”
Автор: VNikova   
Дата:   08-12-15 17:51

Здравейте, искам да Ви поканя да участвате във фотоконкурса на Фондация МУСИЗ и да покажете "Средната класа в България".
От 17 ноември до 31 декември 2015 г. всеки има възможност да изпрати своята интерпретация на българската „Средна класа” като използва формата за изпращане на новини на Дневник - http://www.dnevnik.bg/pubnews.php
или през приложението за мобилни телефони Дневник L!VE, което може да свалите от App Store или Google play.
Снимките трябва да бъдат придружени от заглавие и кратко описание до 300 знака.
Всеки регистриран потребител на id.capital.bg може да участва с максимум 3 снимки по отделно, като ги изпраща като отделни кадри със заглавие и описание. Може да снимате места, сгради, интериори, детайли от тях, предмети, продукти (без конкретни марки), събития, моменти и всичко, което според вас отразява идеята за средната класа, както и хора, но само с тяхно съгласие.
Условията за участие може да видите http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2015/11/17/2650084_pokaji_srednata_klasa_v_snimka/
.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в Българя”
Автор: 798099   
Дата:   08-12-15 19:40

Моля, дайте дефиниция за "средна класа" в българските условия. Защото това:"В САЩ понятието "предградие" (suburb) се свързва с мечтата на средната класа - къщата, колата, косената всяка неделя ливада, спокойните улици с еднотипни постройки, където децата израстват далеч от градския глъч. ", категорично не важи за България. Така живеят богатите у нас.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в Българя”
Автор: sherbit   
Дата:   08-12-15 19:48

абе оня толерантния не го ли гръмнаха днес, очаквах всички да са с кръгли очила днес във форума :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в Българя”
Автор: 798099   
Дата:   08-12-15 19:52

А, и ако не Ви затруднява, оправете заглавието, моля! Ако не знаете как и/или не можете, помолете admin


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в Българя”
Автор: Gecata   
Дата:   08-12-15 20:26

Що за идиотско изискване е изискването в снимката да не присъстват марки и рекламни надписи особено в тема за средната класа? Всъщност средната класа се дефинира чрез употребата на определени марки....

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в Българя”
Автор: 798099   
Дата:   08-12-15 20:30

Геца, целият замисъл е идиотски, ако не отговорят на зададения от мен въпрос.

И защо, някаква дама, регистрирана вчера във форума, вече пуская реклама за конкурс?

Не е ли редно, да се обърне към админа и да поиска разрешение, че и да си плати за това, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в Българя”
Автор: Slivenski   
Дата:   08-12-15 20:39

В България няма средна класа.

Има бедстващи, много бедни, бедни, по-малко бедни... и свръх богати.

Последните са около 2-3% от населението.



[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в Българя”
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-12-15 21:15

@Gecata, какво му е идеотското на изискването!? Българската реклама е толкова неестетична [smilie5] .., че продуктите се развалят или повреждат отсамосебе си [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в Българя”
Автор: 798099   
Дата:   08-12-15 21:17

shamelessEyes написа:

> @Gecata, какво му е идеотското на
> изискването!? Българската реклама
> е толкова неестетична [smilie5] .., че
> продуктите се развалят или
> повреждат отсамосебе си [smilie5]
> [smilie5] [smilie5]


Е-е-е-е, ние правим всичко възможно да сме патриоти, пък ти с един шамар - и в кофата с боклука. Не, че не е истина...[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в Българя”
Автор: shamelessEyes   
Дата:   08-12-15 22:46

аз чак пък шамар .. и ти чак пък патриот :))))

Да направим темата интересна?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в Българя”
Автор: camelasign   
Дата:   08-12-15 23:26

отново конкурс-далавера или как да напълним медията си със снимки без да плащаме права:)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в Българя”
Автор: jumper   
Дата:   09-12-15 09:29

Slivenski e прав.
Снимка бял квадрат на бял фон би свършила работа. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в Българя”
Автор: VNikova   
Дата:   09-12-15 10:12

Здравейте,
радвам се, че конкурсът е предизвикал толкова коментари, пък били те и негативни. Извинявам се, ако с пускатето на темата съм нарушила правилата на форума и съм прескочила админа.
Да, нова съм във форума и съм се регистрилара, за да мога да споделя конкурса пред една аудитория, която смятам, че е подходяща, разбираща от качествена фотография и можеща да прави такава.
Не мисля, че написаното е реклама на каквото и да било, приемам го като една готина инцитаива, зад която не стои конкретна компания или марка. Що се късае до конкретната медия, която чрез сайта си подкрепя конкурсът напълно безвъзмездно, сигурна съм, че повечето от вас са наясно, че тя няма проблем да запълва посочената секция със снимки.
Разбирайте изискването да няма марки в снимките по-скоро като изискване да няма продуктови кадри в близък план.
Имаше възмущения, че няма средна класа в България, да така е, средната класа у нас е размито понятие, но точно това е предизвикателството на конкурса.
И въпреки това, аз самата се сещам за много комични картинки от нашето ежедневие, които чудесно се вписват в темата на конкурса - лъскав, последен модел автомобил, паркиран пред ожулена панелка, не е ли това българската средна класа?
Отново се извинявам на онези потребители във форума, които смятат, че темата няма място тук и пожелавам успех и вдъхновение на онези, които решат, че идеята е готина и участват.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в България”
Автор: Slivenski   
Дата:   09-12-15 10:17

лъскав, последен модел автомобил, паркиран пред ожулена панелка, не е ли това българската средна класа?


Ами така де - на това му викат парвенющина. Защото средната класа не е само пари, но и традиции. След 50 години може и да има такава.

Така че от тази гледна точка, конкурсът може да е и сатиричен. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в България”
Автор: roumen6   
Дата:   09-12-15 10:21

авторът на темата да я онагледи поне с един кадър - все пак сме форум за фотография! [beer]



Публикацията е редактирана (09-12-15 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в България”
Автор: 798099   
Дата:   09-12-15 10:54

По дефиниция, "средна класа" са хората, живеещи без лишения. Не в охолство и не парвенюшки (както правилно е отбелязал Slivenski), просто без лишения. Ще рече: купуват си жилище според нуждите на семейството, без да ползват двуетажни легла в детската стая, имат толкова и такива коли, колкото и каквито наистина са им необходими, пътуват, почиват в нормални условия, а не в хотели на километри от плажа (примерно). Изобщо такива, които не броят стотинките преди следващата заплата.

Има и такива у нас, но са малцинство. И всичко, което държавата прави е насочено към това, да не станат мнозинство. Защото тези хора в един момент стават силни, защото по един или друг начин движат прогреса в държавата, а това пречи на една определена върхушка да прави каквото си иска.

Та така, коя точно "средна класа" е обект на конкурса?

И защо: "В конкурса могат да участват само регистрирани в id.capital.bg читатели."? За какво е поканата към ФФ - да се участва във фотоконкурс или да се регистрираме във въпросния сайт?


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в България”
Автор: J0R0   
Дата:   09-12-15 12:01

Е, много мрънкане, много нещо!
Не се сещам конкурс, дето да си пуснеш снимките онлайн без да се регистрираш на сайта под една или друга форма.
И темата е изключително благодатна.
Абитурентите, баловете, протестиращите студенти, младите и красивите, заминаващите от Терминал2, булките в гримьорските салони, купоните, пазаруващите по моловете, офисите, изложбите, концертите, театрите... - всичко това се вмества в представите за средна класа.

"Господин за един ден" също е средна класа, макар и за един ден. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в България”
Автор: GOSPODIN   
Дата:   09-12-15 12:28

Отрочетата на секретарите на БКП и ДКМС и техните бодигардове са т.н. средна класа, като някои май витаят и във Форума. И най-добре е да се говори за касти, а не за класи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в България”
Автор: nyamago   
Дата:   09-12-15 15:05

Няма страшно, не сме сами. И по света (и в най-развитите страни) няма консенсус какво точно значи 'средна класа' и всеки си го разбира както си иска. Въпреки редица академични дефиниции (все различни), те се прилагат разтегливо и субективно, варират от държава до държава, а в ежедневието се разбира и доста различно от академичната дефиниция.

Затова такъв конкурс - и у нас, и навсякъде - би показал кой (фотограф) как разбира понятието. (JORO подсказа някои посоки). Ще е пъстро и интересно!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в България”
Автор: mihalo   
Дата:   12-12-15 02:30

По същество!

1. Какво е "Фондация МУСИЗ"? Линк е достатъчен.

2. "Снимките трябва да бъдат придружени от заглавие и кратко описание до 300 знака". Да заменим "трябва" с "необходимо условие е" нали не плащате за усилията...

3. ..."максимум 3 снимки".. Това условие за какво ви е? Нали са необходими снимки, не автори?

4. " Може да снимате места, сгради, интериори, детайли от тях, предмети..." Колегите тук знаят.. и е донякъде обидно някой "не фотограф" да ги наставлява :))

5. " продукти (без конкретни марки)... както и хора, но само с тяхно съгласие". Да, това уточнение е важно! Не всеки от нас "артистите :Р" е наясно с правната страна на въпроса.

6. В поканата трябва да е "кристално" ясно каква позиция ще се доказва, че всеки да си прецени как да я реализира, а и дали ще я защитава изобщо :)


Иначе, звучи интересно темата, аз съм "ЗА"! Ако мога да помогна, това ще личи в мижавия ми "профил" тук.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в България”
Автор: BirdOfPray   
Дата:   12-12-15 18:19

ПО точка 1 - много повече време ти е отишло да го напишеш тоя въпрос от колкото да си беше намерил отговора сам.
Иначе, да правилно би било дамата като пуска обявата да добави един такъв активен линк линк в текста си - Фондация МУСИЗ
... ама не чак такава болка де - аз с два клика попаднах на отговора. Просто явно е неопитна дамата :)

По другите точки няма да взема отношение, защото повечето ми звучат като нелепо и дребнаво заяждане :)


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в България”
Автор: BirdOfPray   
Дата:   12-12-15 18:21

Айде още едно линкче за по-мързеливичките и заядливички въпросогенериращи господа - MUSIZ Foundation @ СуратТефтеря

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в България”
Автор: mihalo   
Дата:   13-12-15 01:56

BirdOfPray, приемам всичките класификации. Бях в лошо настроение ):(( и те така :Ь


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в Българя”
Автор: tycoon   
Дата:   13-12-15 10:01

Интересно...



Публикацията е редактирана (13-12-15 10:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс на тема „Средната класа в България”
Автор: mihalo   
Дата:   16-12-15 01:29


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1390092005_DSCN1517FFjpg.jpg



Ето!
Тези деца са плод на "възможностите" на средната класа в България според мен.

Така участвам, харесвам темата!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »