Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос относно Tamron 24-70
Автор: elixx   
Дата:   09-11-15 10:17

Та на въпроса. Предстои ми закупуване на светлосилно варио и се чудех кой обектив:
Канонския 24-70 F2.8 (първата версия) или Тамрон 24-70 Di VC USD. Много ми харесва стабилизацията на втория. Ако има хора с лични впечатления от въпросните обективи да споделят.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Tamron 24-70
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-11-15 10:33

Имам същия Тамрон, но за другата секта, заслужава си и стабилизацията наистина е благинка!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Tamron 24-70
Автор: kvakioh   
Дата:   09-11-15 11:27

За новите тела 6д, 5д мк3 е отличен. Може би идеалния работен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Tamron 24-70
Автор: lamerko   
Дата:   09-11-15 12:17

Ползвам 24-70 Di VC USD на Canon 6D - остра картина, приятни цветове, добър дефокус (тук големината матрицата съще е фактор). Стабилизацията е много добра - имам кадри на 1 (една) секунда от ръка кристално чисти (да не се чете, че сработва винаги за подобни скорости [smilie18]). С други думи - един от най-добрите обективи на Тамрон и определено си заслужава парите. От друга страна аз линчо нямам 24-70/2.8 на Canon, но съм снимал с първата версия (имам голямо желание да тествам втора версия, но няма донори [smilie18]) - резултатите не ме впечатлиха въобще. Редно е да се спомене, че въпросната бройка е закупена втора ръка от Ибей и вероятно ен си знае службата, ако съдя по пръстените - може би има нещо вярно в дискусиите по нетя, че първата версия се "раздрънква" след продължителна работа и резкостта и пада.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Tamron 24-70
Автор: jorkin1   
Дата:   08-12-15 16:13

Някой друг да каже нещо по темата...., че и аз имам същото колебание [smilie11]
Острота, бързина на фокуса, предимства, недостатъци. Изгледах няколко ревюта, като Тамрона го сравняват по острота с 2-ра версия на Канон, но по скоро ме интересуват реални тестове в реални ситуации, лични впечатления.
Ползвал съм Тамрон 17-50 без VC и с радост се разделих с него, а и той е доста прехвален.

Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Tamron 24-70
Автор: kvakioh   
Дата:   08-12-15 16:20

Петима мои приятели професионално и всекидневно снимащи смениха на 6Д, 5д мк3, 1Дх- 24-105, 24-105 Сигма, 24-70/2.8 II (това поради счупване) с този Тамрон. По-добър е като лични впечатления и от Канон 24-70/4, който много малко го купуват.
Единственото наистина леко неприятно е прахта, но така става при свръхредовна употреба на зуумове.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Tamron 24-70
Автор: J0R0   
Дата:   08-12-15 16:54

Не, не е по-добър от Канон 24-70/4 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Tamron 24-70
Автор: kvakioh   
Дата:   08-12-15 17:16

Това е личното ми усещане, макар че както писах за кратко съм го ползвал 24-70/4 и не съм правил директни сравнения, защото пък Тамрона не беше едновременно с мен...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Tamron 24-70
Автор: koleto.spasov   
Дата:   08-12-15 17:21

Според мен като острота не е по добър и от 24-105(в центъра), но е по светлосилен. Ако не ми трябваше ползата от тоя 1 стоп щеше да снимам с 24-105 и да танцувам. Имам го тамрона и ми харесва за работа, харесва ми sun diffraction как го прави, харесва ми светлосилата, харесва ми цената, харесва ми контрола на sun flare и до тук. Малко е странно да го сравняват с 24-70 МК2. Ако търсиш някаква топ острота няма да си впечатлен.
Забравих да напиша, че и фокуса му ме кефи [cool] до сега грешка и моткане не е имало. И то накрая какво излиза, че за тия пари дето е си е пушка [smile]



Публикацията е редактирана (08-12-15 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Tamron 24-70
Автор: jorkin1   
Дата:   08-12-15 18:24

Лошото е, че навсякъде каквото чета завършва със фразата- "за парите си е много добър".../much better value for your money/.
Парите и за единия и за другия тук в базара са почти единтични, тоест парите в случая не са фактор..

koleto.spasov- точно острота търся,.



Публикацията е редактирана (08-12-15 20:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос относно Tamron 24-70
Автор: koleto.spasov   
Дата:   08-12-15 18:37

Аз моя го взех за 1850 ако не се лъжа, ако намериш от кой да си вземеш после ДДС ти стъпва на около 1500(груби сметки) с 5 години гаранция [cool] за мен сделката си струва. За остротата аз разлика виждам понеже ги гледам на 100% иначе [smilie21] . Обектива е готин за 1500/1800 ако ти трябва тази дължина и 2,8 не мисля, че ще имаш по добра оферта.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »