Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на първи DSLR и обектив
Автор: mro.marvel   
Дата:   07-12-15 20:05

Здравейте, след дълго гласуване вече имам право да пиша и смятам да се възползвам.
Чета доста ревюта и т.н. по цял ден седя пред компа и гледам стъкла [smile]
Ами... като цяло искам хубав апарат с перспективи за по-професионална употреба и хубав обектив не all i one като 18-200(или 18-300)нуждая се от нещо като стандартен обектив,който при възможност ще бъде допълнен с телефото и пейзажен.Бюджет-800-1000 лв. може и да не го купувам в близките месеци...
Като цяло съм се насочил към Nikon D3300,който вероятно ще трябва да купувам нов...като гледам освен продължителната стрелба и светлочувствителността няма друга кой знае каква разлика между D3300 и D3200,така че първия въпрос е струва ли си да купувам нов Д3300 или е по-добре по-евтин Д3200?А може и Д5100,но по-скоро не.
Другия въпрос е лещата...като цяло ми трябва ,,основен'' обектив,към който при възможност да добавя пейзажен на никон 10-24мм,да знам че е скъп...и телефото 70-300 VR за FX.
Този обектив,за който питам и искам да ми е първи и основен като цяло съм се спрял на два:

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=62646

И

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=64657

Помагайте [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR и обектив
Автор: alext   
Дата:   07-12-15 20:29

По- добре втора ръка тялото, ще спестиш пари за хубави обективи. Всяко от тези тела се намира в базара. Ако вземеш и обективи втора ръка, може да запълниш с 50мм 1.8G- около 260лв + китов за пейзажи- това е предостатъчно за начало и покриваш всичко, което искаш да снимаш горе долу. Хубав пейзажен втора ръка е около 500 и излизаме от бюджета, но ако отделиш за околок 1200 ще се сдобиеш с тяло, и два добри обектива стандартен и широк за пейзаж. За нови от магазина като цяло не си струва, но там лимита ти е китов + D3200



Публикацията е редактирана (07-12-15 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR и обектив
Автор: mro.marvel   
Дата:   07-12-15 20:54

Ясно,благодаря значи е ясно и тялото е втора ръка.Проблема е,че трябва да е на малко кадри...и такова намерих за 420 лв.
Ами на мен май ще ми трябва първо телефотото,после при възможност пейзажен,а най-накрая може да взема и твърд :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR и обектив
Автор: vkk1   
Дата:   07-12-15 21:02

Аз бих те посъветвал да вземеш 5-та серия и никкор 18-140.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR и обектив
Автор: mro.marvel   
Дата:   07-12-15 21:05

Какво значи 5-та серия.
А колкото до обектива-той е китов и не влиза в комплект със сенник :(
Беше ми любимия обектив като цяло :)
Извинявай на 14 съм не схващам всичко...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR и обектив
Автор: Бонд   
Дата:   07-12-15 21:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR и обектив
Автор: sohk   
Дата:   07-12-15 21:14

Хубаво е, че си решил да започнеш директно с що-горе читави обективи (въпреки ниския бюджет). Аз бих те посъветвал да вземеш D3300 ако имаш как само тяло и един 35/1.8G като за начало. Китака макар и универсален, бързо ще ти излезе от употреба, щом искаш да се занимаваш по творчески с фотография, а после продажбата му е сравнително трудна.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR и обектив
Автор: mro.marvel   
Дата:   08-12-15 06:27

Именно.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR и обектив
Автор: mro.marvel   
Дата:   08-12-15 17:05

За да не правя още излишни теми бих искал да попитам като цяло две неща:
1-този 35мм обектив как е като цяло.И най-вече за портрети.
2-изобщо какъв обектив предлагате за първи??

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на първи DSLR и обектив
Автор: nsirakov   
Дата:   09-12-15 09:24

Портрет можеш да направиш с обектив от 14 до 800мм всичко зависи от идеята ти, визията ти и реализацията им...

Ще кажа нещо, което винаги казвам на начинаещите... фотоапарата е ИНСТРУМЕНТ, от тази гледна точка никой не може да ти предложи НАЙ-подходящия първи обектив... всичко зависи от теб. Дали ще снимаш пейзажи, дали предпочиташ да снимаш хора, стрийт или нещо друго, дали искаш дефокусиран фон, дали искаш светлосилен обектив за нощни снимки или ултраширок с фокус след 50тия сантиметър до безкрайност... За всяка задача си има ИНСТРУМЕНТ (обектив и тяло)

Дали ще ти трябва Д3200 или Д3300, ако ти сам не можеш да избереш, кой точно инструмент ти е нужен, за да си свършиш работата - няма как някой да ти даде точен съвет...


Ако ще вадиш пари с тази техника (говоря за сериозни пари) ти сам ще знаеш какво търсиш....
Ако искаш супер дупер гъзарско мега ултра готино усещане на ПРИТЕЖАТЕЛ на предмет струващ една торба пари - вземи си най-скъпия на пазара...


Това ти го казвам от доста години опит за навлизане във фотографията (все още не се смятам за напреднал), казвам ти го и като притежател на ФФ тяло с една торба обективи, който предпочита телефона си, за да прави снимки за спомен...


така че - Нека светлината бъде с теб...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »