Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 70D ?
Автор: koleto.spasov   
Дата:   04-12-15 16:45

Моля някой ползвал фотоапарата по продължително време да сподели мнение. Трябва ми за второ тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: kvakioh   
Дата:   04-12-15 16:50

САмо 7Д мк2 е пред него като кроп. Има си микроаджъстмент, екстрите, екрана. Като за второ тяло- отлично. А първото какво е?

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: koleto.spasov   
Дата:   04-12-15 16:51

6D, кропа ще е с тамрон 70-200 стабилизиран

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: axlastro   
Дата:   04-12-15 17:06

Чакаме включване от Нончо. Имай предвид, че в началото имаше проблем с фокусната система на 70D и по-специално с централната точка. Оправяше се с ходене в сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: koleto.spasov   
Дата:   04-12-15 17:15

В какво се е изразявал проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: lamerko   
Дата:   04-12-15 17:27

Нямал съм драми с централната точка, а тялото си го бях взел малко след като излезе. Доста ми липсва :)

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: koleto.spasov   
Дата:   04-12-15 17:30

Ламерко, на тъмно как се справя с фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: lamerko   
Дата:   04-12-15 17:35

Изненадващо добре. Но е логично, като се има предвид схемата на централната точка. Много добре си паснаха с Canon 100/2.8L (купих ги заедно).

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: rossen76   
Дата:   04-12-15 17:45

Здрвейте , аз снимам с Канон 70 д . Много съм доволен от него , особено функцията микроаджусмент . На слънце не снима много добре изгрят снимките, На лампи , на смесено осветление белият баланс се справя отлично .

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: Bess_bg   
Дата:   04-12-15 17:51

И аз го ползвам това тяло вече втора година без никакъв проблем. Автофокусът му е безпроблемен, особено очароващ е със 70-200 - моят е без стабилизация, 4Л. Последно снимах състезанието на щерката в Зимния. Там хич не се престарават със светлината, а децата се движат бързо и повечето са с черни трика. Като цяло много добре се справя според мен и белия баланс. Има много добър динамичен обхват.
Откак излезе и МЛ за 70Д съвсем нямам забележки.

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: koleto.spasov   
Дата:   04-12-15 18:00

Благодаря ви за мненията. Не искам да взимам 5д (не ми се дават толкова пари, по добре да изчакам и да си взема 1Dx). А 6D-то не ми е удобно за кадриране . В Русе тествах 70D и е супер удобен за кадриране, но не успях да си поиграя много с него и за това питам.

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: S.Nikolov   
Дата:   04-12-15 18:34

От лятото имам 70д. Единственият кроп с който бих го заменил е 7дмк2 или 60д ...
Ако не ти се дават 1300лв за 2ра ръка 70д - вземи 60д за 700 и си перфе. Имал съм и двете тела.
Скоро ще взимаме служебен 7дмк2 и сигурно ще ни надживее :D

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: lamerko   
Дата:   04-12-15 18:43

Аз преминах от 70Д на 6Д и да си призная - много неща от 70-ката ми липсват :)

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   04-12-15 18:59

60d не взимай, сензора е зле. 70д е добър и аз съм го пробвал малко обаче ... Имам 7д марк 2 , доволен съм. Има тука добро ревю на Joro, а и в нета има бол ...

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: koleto.spasov   
Дата:   04-12-15 19:13

Аз съм ги изчел всички и снимах 1 час със 70D, но все пак да си питам [smilie3] .
Ламерко, аз 6d-то си го уважавам доста, но няма достатъчно фокусни точки и това ме побърква. Иначе на централна е по добре от D600 въпреки, че той има помощна лампа. В 70D за този 1 час, мога да кажа, че не ми хареса, това че няма 100% зум и, и за дръго не се сещам.А 5д не бих си взел, ако беше 2000 да но за тия пари [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: lamerko   
Дата:   04-12-15 19:18

Ами честно да ти кажа - вероятно в 95% от случаите снимам на централната точка и не като цяло нямам проблеми с фокуса. Липсват ми други неща от 70-ката, но финансите тогава не ми позволяваха да задържа и двете тела. Иначе сега си взех втора система на Фуджи - нищо, че нямам съвместимост с обективите :)

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: red_storm   
Дата:   04-12-15 19:36

Аз го ползвам за видео и няма да го сменя с нищо! (от този клас де :))
СТМ Обективите бячкат чудно специално за видеото. Това с фокуса и цъкването по дисплея е супер!

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: realnoncho   
Дата:   04-12-15 20:00

Като цяло е добро тяло и то не само за второ. Ако снимаш на livе view има голяма разлика от 6Д. Аз съм снимал и спорт с него, имаше и други колеги с такива доволни от машинката. Аз имах някакъв проблем с фокуса на централна точка за което се погрижиха в сервиза.

Понеже вече е на 2+ годинки и вероятно на път е заместник - може да се гледа за по-сериозни промоции или втора ръка.

Ето, последната ми птица качена във форума с него:

https://photo-forum.net/static/site_pics/120/1448562478_IMG_7238_.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: koleto.spasov   
Дата:   04-12-15 22:25

Тая е яка, с какъв обектив е това?

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: realnoncho   
Дата:   04-12-15 23:46

Имах една доста приятна Sigma 100-300 F4 с която снимах спорт, птици и далечни пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: cubanos   
Дата:   09-12-15 00:09

Аз защо не виждам МЛ за 70д, искам да си инсталирам :)

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: koleto.spasov   
Дата:   09-12-15 09:52

Странно, наистина няма. А някъде бях чел, че имало вече за 70D.

А да,Bess_bg, по-нагоре в темата е писал, че има.

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: cubanos   
Дата:   09-12-15 12:47

По принцип е излязла някаква версия, но не официална и казват, че може да има бъгове. Така и не смея да си я сваля и ще чакам.

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: cubanos   
Дата:   09-12-15 12:57

Аз искам да попитам lamerko кое липсва в 6д от 70д? Понеже се замислям другата година да взема фф и ми казаха, че 6д е по - добро за пейзажи от 5д марк 3 и ме замисли много това, че ми се вижда по достъпно и реално да успея да си взема. Иначе съм доволен от 70д и като му закача и по хубави обективи ще е пушка.

Отговори на това съобщение
 Re: 70D ?
Автор: Bess_bg   
Дата:   10-12-15 09:30

Ами аз не знам дали някога ще излезе официална версия на МЛ. Аз ползвам доста ръчнофокусни обективи и МЛ ми е много удобен в това отношение. Има разбира се и други екстрички, които са ми много полезни, но риска си е риск и винаги ще го има, тъй като това не е официален софтуер, предоставен от Канон. Поради тази причина не бих агитирала никого да ползва МЛ, обаче... е много полезен и удобен и отваря много вратички.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »