Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Зеленеещи монитор и кадри на нов Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   01-12-15 18:49

Нов Д-610,след обстойни тестове на различно осветление,в конвертори,с настолни монитори - натрапчиво зеленеещ монитор на апарата - дава лъжлива представа за белия баланс по време на работа с тялото.

Моля аудиторията за впечатления от използвалите такова тяло!

И за съвети как да процедирам по-нататък с магазина и вносителя.

За Д-800 знаех за такъв проблем масов,но за Д-610 не бях чел,или чул.....

Благодаря на включилите се предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-12-15 20:13

Я качи един кадър някъде да видим за какво точно иде реч.

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: Tota   
Дата:   01-12-15 20:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: lamerko   
Дата:   01-12-15 20:23

Това в какъв режим - JPEG/RAW/JPEG+RAW? Може да има значение ако се снима само в RAW...

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: io_bs   
Дата:   01-12-15 20:57

Фотоапаратът винаги показва jpg (или конвертиран такъв) на екрана си.

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: MarinY   
Дата:   01-12-15 21:37

Има ли разлика между снимката от екранчето и същата на голям монитор? Ако няма - проблемът е в белия баланс.
Ако има разлика - има настройка на яркостта на екрана и ако си я намалил може и да ти "зеленее".

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: iavorianev   
Дата:   01-12-15 22:26

На моя позната и той зеленееше, на моя д7000 розовееше. А на д750 има опция за настройка на белия баланс на дисплея ( кеф ти зелен,кеф ти розов )[smilie3] [smilie3].



Публикацията е редактирана (01-12-15 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: MarinY   
Дата:   01-12-15 22:35

А защо разчитате на задния екран. той е за обща ориентация и куп друга информация.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: marvves   
Дата:   01-12-15 22:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: lamerko   
Дата:   02-12-15 00:48

io_bs: точно това имах предвид - най-вероятно проблема произлиза по време на конвертиране, а не е хардуерен.

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   02-12-15 01:44

Всички гореизброени променливи възможности,различни настройки,режими и формати са изпробвани и проверени при различна осветеност и различни монитори и в конвертори преди да попитам.[smilie3]

Не купувам онлайн,от тукашен магазин е купен.

Във всички формати е така.

Не се предоверявам на задния екран ,Марин,но от всички ползвани от мен апарати само в този има толкова силно разминаване между цветопредаване на монитора и файловете,а дисплейчето отзад зеленее много по-натрапчиво от кадрите на голям калибриран монитор.

marvves: О да,май за това става въпрос!

Оказа се че и самите кадри са малко повече към зелената координата и това трябва да се коригира с лека корекция в цветния куб,по-лошото е че дисплейчето лъже с повече.[smilie2]



Благодаря на всички отзовали се!

Чакам и още впечатления.....



Публикацията е редактирана (05-12-15 00:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: io_bs   
Дата:   02-12-15 13:28

lamerko написа:

> io_bs: точно това имах предвид -
> най-вероятно проблема произлиза
> по време на конвертиране, а не е
> хардуерен.

Хардуерен е, marvves го каза [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: Тед   
Дата:   02-12-15 14:56

Отвратително е дисплея да ти дава невярна информация, какъв фючър..... При Канон 30Д навремето имаше подобен проблем. /ако се не лъжа - няма оправяне/.

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   02-12-15 16:07

Гадно е,много обърква при снимане!

Нищо че се снима в РОУ - ако правиш много снимки като мен предвид жанровете,които снимам не е все едно колко кадри и с колко трябва да коригираш после в конвертора.[smilie5]

А ако се снима повече репортаж в джипег съвсем отива коня у ряката при сложни светлинни условия.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   02-12-15 22:34

Някой може ли да ми припомни какъв беше последно периода след купуването през който имам право да върна в магазина стоката и има ли някакви врътки,които могат да ми направят търговците и вносителите в такъв случай?



Публикацията е редактирана (02-12-15 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: lamerko   
Дата:   02-12-15 22:37

При открит дефект до 1 седмица. За онлайн - може да върнеш и без да има забелязани дефекти.

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: Pavlov   
Дата:   02-12-15 22:40

Срокът е 14 дена, и то само при покупка от разстояние (онлайн). Търговецът има право да си приспадне част от цената, съответстваща на ползването на стоката.
Справки - Закон за защита на потребителите, чл.50 - 56.

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: lamerko   
Дата:   02-12-15 22:44

При забелязан дефект в първата седмица пак може да се иска подмяна или парите. Аз нали така се прекарах за 2-3 дена, ама който не чете гаранционните условия е така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: Бонд   
Дата:   02-12-15 22:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   02-12-15 23:02

За сега няма смисъл да се конкретизира от кой от двата,когато им заявя за проблема и има развитие на нещата ще се пишат оплаквания ,или похвали !

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: Бонд   
Дата:   02-12-15 23:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: nemchev   
Дата:   02-12-15 23:22

аз не разбрах, само на дисплея ли те лъже, или файла е както го виждащ на дисплея. Аз имам Д600 и дисплея не е първа хубост, но относно баланса няма ядове, особено ако си го направиш ръчно

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   02-12-15 23:29

nemchev: Дисплея лъже - дава доста по-зелено файла,отколкото е гледан на други монитори.

Оделно че и файовете сами по себеси са леко в зелен нюанс спрямо тези от Д-7000 примерно.

Всички възможни корекции и комбинации съм пробвал преди да пиша.

Ако вЕрвам на дисплея отзад трябва да смъкна много към маджента в цветния квадрат,но всъщност е нужна доста по-слаба корекция гледано на голям калибриран монитор,или друг монитор.



Публикацията е редактирана (02-12-15 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   03-12-15 11:37

Мисля си, че е хубаво да видиш белия ти баланс по подразбиране да е там където искаш. Всички модерни по-хубави любителски апарати включително и този никон имат опция да му настроиш отместване на белия баланс. Ако пвече те кефи как ти работи Д7хххх сложи му малко корекция към лилаво и готово.

Екрана никога не е точен. Ако много зеленее може би е дефектен и отиваш да ти го ремонтират, сменят и т.н. както е описано в закона при закупуване на дефектен продукт. В повечето случай май хората преглъщат тия неточности - то има и много други подобни недостатъци: Д600 нямаше 100% увеличение и беше на практитка невъзможно да видиш дали имаш точен фокус (не знам дали това е оправено в Д610), динамичния обхват на тия дисплейчета е смехотворен и най-често показва насторйките за JPEG и въобще не е ясно къде реално прегаря или става черен роу файла, липсва обикновенно разработката в сенките или заради JPEG е пресилена и неща дето не би искал да вадиш от сенките изглеждат доста светли и т.н. и т.н. В общи линии тия екрани стават за кадриране, не стават за точна преценка на цветове или експозиция. За експозицията има хистограма и тия неща дето мигат на превю, някои апарати има и зебри.

За съжаление в наше време като купуваш апарат е добре даизчетеш всички оплаквания по форуми. Ревютата обикновено се правят от профи фотографи дето разцъкват апарата за месец или дори два, но в техни любими ситуации и често испускат доста очевидни недостатъци. За оплаквания във форум най-добре гледай западни форуми като фред миранда и подобни - там хората имат проблем ясно го обясняват с примери, другите им помагат евентуално да го решат, споделят какво е станал в сервиза и т.н.



Публикацията е редактирана (03-12-15 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Зеленеещ монитор на нов Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   03-12-15 14:52

Кирил: ВСИЧКИ модификации на белия баланс и различни опции при настройките на ББ съм тествал още преди да отворя темата.

За кой път да повторя тук че до сега на никой от различните ДСЛР-и,които съм имал и използвал НЕ е имало такова разминаване между бял баланс с на дисплей и на файловете.

На твоя Д-610,който си спомням че имаше ти,как беше дисплея?

Някои Д-600 са били ОК......

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »