Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на 4к монитор
Автор: kollev3   
Дата:   01-12-15 13:52

Здравейте какво бихте препоръчали 4К за обработка на снимки...парите които мога да отделя са до 3000лв.Каква марка бихте препоръчали сега съм с Eizo CX241 и искам нещо по...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: kollev3   
Дата:   01-12-15 13:53

Говорим за 24 инча...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: icovalchev   
Дата:   01-12-15 14:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: kiten   
Дата:   01-12-15 15:14

Вземи си нещо по-голямо например 28 или 32 ,защото 4к резолюцията се обезсмисля на малък монитор.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: kollev3   
Дата:   01-12-15 16:03

Защо така мислиш..мисля че 24 ми е перфектен...Защо 27 или 32 да е по-добро...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: mixmike   
Дата:   01-12-15 16:28

перфектен е...за 1080p
за 2160p - иди в магазина и го виж.
Ама си занеси на флашка някоя програма с която работиш, и виж менютата с каква големина са. Да не се наложи да си купуваш и лупа заедно с 4К на 24", или пък да скалираш...което обезмисля покупката.
Ама като гледам, ти не само си се засилил да ги хвърлиш тея, а направо спринтираш...[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: victory13   
Дата:   01-12-15 17:39

Скалирането не обезмисля покупката, но има далеч по-сериозен от чисто фотографска гледна точка проблем... Да замениш монитор с почти 100% Адоб ргб с "някакъв, но 4к" монитор издава проблеми от друго естество...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: kiten   
Дата:   01-12-15 18:27

една класация

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: icovalchev   
Дата:   01-12-15 19:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: mixmike   
Дата:   01-12-15 19:32

Леко бе Вълчев, леко с рогата...
А и откъде извади тези резолюции, щото аз си мисля, че нещо бъркаш.
Native резолюцията на 24" е 1920x1080. На 19" е 1280x800(1024) и т.н.
Това че има модели с по-големи резолюции си е до производител и маркетинг...както има 27-30" с 1080p.
А иначе няма нищо лошо човека да си смени монитора, но единия проблем за който предупреждаваме, е че може да има неприятна изненада с менютата след скалиране, а има и плъгини, които не позволяват скалиране и работата с тях е невъзможна на 4К. А втория проблем, е че сегашния му монитор е супер качествен и купуването на 4К само заради резолюцията БЕЗ да се обръща внимание на другите характеристики, не е точно upgrade, ако не се вземе нещо наистина качествено.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: Petri   
Дата:   01-12-15 19:34

Icovalchev, тази класация от къде идва и какво точно означава? Питам с образователна цел, защото не ми е ясно!
Пред дилема съм и аз да купувам 27". Ходих при двама колеги с 27-ци. Единят е на 2к, другия е на 4к. Този, който обаче е на 4к, ползва скалиране във фотошоп на 200%, и реално събира определено по-малко панели отстрани.

Victory13, може ли малко разяснение, какво е предимството на това скалиране, и защо е по-добре човек да си вземе 27" на 4к и да скалира, вместо на 2к и да не ползва скалиране. Наистина питам, защото аз гледах двата монитора и за мен този на 2к, без да се манипулира чрез скалиране показва повече, отколкото 4к. Пак отбелязвам, на въпросното 4к, беше скалирано всичко възможно.

Ще съм много благодарен и на двама ви да ми разясните с 1-2 изречения.
И се извинявам на Kollev3, че му разводнявам темата, но пък може и някой друг да научи нещо полезно.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: iliyanb   
Дата:   01-12-15 19:37

icovalchev ,
далеч си от истината, толкова далеч, че ти трябва лупа да я потърсиш. И бъркаш толкова много, че на твое място първо бих се легитимирал с нещо в профила, че така доста олекваш с категорични мнения, като балон с хелий[smilie18]

И повечето бъркат, че нещо по-така е наистина по-така. Не бих заменил въпросния монитор за "нещо по-така". Резолюцията и пикселите пият мозък, но фотография не произвеждат, както и не подобряват уменията в постобработка, за радост [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-12-15 19:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: zozbo   
Дата:   01-12-15 19:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: Danny_Falin   
Дата:   02-12-15 17:00

дори и 32 инчов е малък за 4к, само човек който не е виждал 4к монитор може да твърди обратното

скалирането на windows е толкова счупено, че е почти неизползваемо

според мен монитор с точка по-малка от 0.233 е крайно некомфортно да се работи, това е 27 инчов с разделителна 2560х1440

4к монитор с подобна големина на точката би бил 40 инчов
32 ще е някаква страшна мъка на 4к, освен че ще окьоравееш и ще бършеш постоянно екрана от следи от носа ти

4к 24 инчов за фоторедактиране е някаква не смешна шега

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: zozbo   
Дата:   02-12-15 17:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: icovalchev   
Дата:   02-12-15 20:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: Konstantinov   
Дата:   02-12-15 20:28

По голям от 24 инча не е удобен, защото човек си върти главата повече.
Имам 40 инчов и не го ползвам за работа, не е по добре 40 инчов според мен.
Ако сте с нормално зрение или далекоглед ,няма да виждате добре менютата на фотошопа или другите програми,ако пробвате да увеличите шрифта няма добра поддръжка за 4к и се изяждат буквите -наполовина се виждат.С ксеон съм и гтх 970 и квадро 2200 на един компютър.Понякога има бъг и има раздвояване на изображението на дела -при рестарт на монитора се оправя,иначе игри програми всичко върви нормално на 4к .Този дел.струваше 1600-1800 лева 24 инча 4к с 99 процента адоб хардуерно калибриран го продават с протокол,подсветката не трепти при 25 процента осветеност и 35 контраст -така го ползвам,изображението и червения цвят са по добри от на монитор ипс тошиба за 1000 лева и мва за 500 лева.
Аз съм с 2 диоптъра късогледство и не бих си сменил този 24 инчов 4к с нищо друго,гледах 15 инчови 4к на лаптоп и също бих си взел.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: iliyanb   
Дата:   02-12-15 20:37

Вълчев, ти си пикселоброец бе пич. Пусни снимки обработени от теб на каквато и да е там резолюция на дисплея, за да преценим ние дали е интересно. Обработката на снимки и фотографията не са математика. Как са се оправли бедните хорица фотографи допреди само 3-4 години с мижавите си дисплеи с ниска резолюция?[smilie18] Не е да нямаше и такива с по-големи размери. Мога да ти покажа примери на обработени кадри, които можеш само да сънуваш. Съжалявам ги за това колко трудности са срещали с резолюцията на дисплеите.[smilie18] . А да не ти показвам и кадри обработени на лаптопи с мижави дисплеи, които ти в никакъв случай няма да уважиш, а пък да ползваш съвсем няма. Фотграфията не почва с незнам си каква големина на точката на мониторчето вкъщи. Пожелавам ти да го осъзнаеш и да бъдеш щастлив.

Константинов, средства за корекция на зрението отдавна са измислени, много преди дисплеите. Казвам го като човек, който се нуждае и ползва такива. Не съобразявам монитора с това. По-лесно ми е да си коригирам зрението чрез предвидените за това начини.



Публикацията е редактирана (02-12-15 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: kollev3   
Дата:   02-12-15 20:45

Какъв точно е проблема на 24 със 4К[smilie11] Като размер 24 ми дава достатъчно като това което искам да видя и редактирам самата снимка[smilie10] Защо трябва да имам 32 като ще е прекалено голям...и при по-големият монитор не се ли губи тази голяма резолюция...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: e-mil   
Дата:   02-12-15 20:59

Автор: kollev3
Дата: 02-12-15 20:45
"Какъв точно е проблема на 24 със 4К..."


Ако след толкова обяснения не си го разбрал, значи и с картинки да ти се показва пак няма да го схванеш. Ама, айде да има за другите!
Проблемът е, че ще програмите ще изглежда както на този скрийншот, освен ако не оправят скалирането в някоя от следващите версии. Свали картинката от линка и я отвори на 24 инчов монитор!


http://prikachi.com/images/379/8495379H.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: victory13   
Дата:   02-12-15 21:05

Авторът си има по-висока резолюция, понеже е на 1200, а не 1080...

И ми се ще да попитам... какво аджеба е предимството на 4к резолюцията за обработка на снимки [smilie8] ... може би ще виждате 12 от 24-те мп на цял екран [smilie18]

Всъщност, ако с помощта на 4к мониторите темите за фокус драмите спаднат с 50%, съм с 2 ръце всеки да си вземе 4к [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: victory13   
Дата:   02-12-15 21:09

Да, и Фото Нинджата е така... Лайтрум и С1 скалират... да кажем добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: iliyanb   
Дата:   02-12-15 21:09

Victory13[smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: kollev3   
Дата:   02-12-15 22:18

Почва да ми просветва...малко...[beer] но това предполагам ще го оправят във времето....но засега какъв тогава е минимума...за нормална работа хем всичко да се вижда нормално хем да е удобно за работа...[shtrak] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 4к монитор
Автор: victory13   
Дата:   02-12-15 22:32

Не знам какъв е минимума, но в момента сте близо до максимума [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »