Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Лара Фабиан на снимка
Автор: ТеодораБ   
Дата:   29-11-15 09:07

Добър ден на всички във форума.Искам да ви споделя нещичко и ако може да ми съдействате със съвет.Аз съм непоправима фенка на белгийската изпълнителка Лара Фабиан и догодина ще съм на неин концерт тук в София в НДК,ще съм на 3 ред.Та искам за тази цел да си купя фотоапарат със сменяема оптика.До сега съм използвала Никон д 40 и Канон 350 и 550д,така като са били все с китови обективи не съм останала впечатлена от снимките.Снимам предимно движещи обекти като деца и кучета например.Сега искам конкретно за концерта да имам апарат,който ще е добър за зала и за бързи обекти.Държа да има резервна батерия,карта,чантичка,за марката не съм сигурна но май предпочитам Канон и на цена до 900лв.Аз съм от Стара Загора.

Отговори на това съобщение
 Re: Лара Фабиан на снимка
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   29-11-15 09:22

До колкото знам трудно пускат с "голям черен фотоапарат" на концерти

Отговори на това съобщение
 Re: Лара Фабиан на снимка
Автор: mamata   
Дата:   29-11-15 09:46

Минал съм по този път. Проблеми на входа с охраната, сваляне на обектива и "прекарване" по отделно, неприятни погледи около мен заради постоянните опити да "хвана" сцената в правилния момент, проблеми с насоченото към публиката сценично осветление, с хората пред теб, с чувството, че изпълнителят гледа точно в теб с укор...
Заради какво? Ще направиш 50-100 кадъра, от които с поносимо качество ще са 5-10.
Човек изпуска емоцията от концерта.
Ако все пак си твърдо решена, съветвам те да си вземеш някоя безогледалка - компактни са, евтини са и се намират лесно. Някой NEX-3 за 300-350 лв. С китака от трети ред ще ти свърши работа.
Не бих си позволил да те съветвам, но аз, лично, бих взел цялата емоция от концерта и с предварително приготвена(или закупена от мърчандайза) снимка да се пробвам след концерта за автограф. Това би я направило много скъпа за мен. И като спомен, и като стойност.
Каквото и да решиш, успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Лара Фабиан на снимка
Автор: caspin   
Дата:   29-11-15 10:33

В зала 1 винаги има проверки.Все по -засилени са и проверяват за апарати.Големи и черни са проблем[smilie18] Некса е добра идея[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Лара Фабиан на снимка
Автор: realnoncho   
Дата:   29-11-15 10:49

3-ти ред зад оркестрината ли е или в нея?
Аз последно там снимах на Joe Satriani с 85мм(130мм еквивалентни на фулфрейм).
Някакъв безогледален апарат със светъл 85-100-135мм обектив ще върши работа.
Друг вариант, ако си близо, е компактен апарат без сменяем обектив и 1" матрица като Canon G7X.

Относно снимането - емоцията в първите песни винаги е най-силна. Ако си в публиката обикновено по средата на концерта някъде е най-подходящо, за да не си губиш от преживяването.

Отговори на това съобщение
 Re: Лара Фабиан на снимка
Автор: axlastro   
Дата:   29-11-15 11:35

Май вече се усещат и за безогледалките. RX-10 в добра опция или някое оли E-PM2 с 45 1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Лара Фабиан на снимка
Автор: hemilio   
Дата:   29-11-15 12:55

Дано тази година е добре със здравето,че миналата годна беше болна и изпя 2-3 песни,и се отказа,само дето бих пътя от Бургас.

Отговори на това съобщение
 Re: Лара Фабиан на снимка
Автор: KateQP   
Дата:   03-12-15 12:42

От личен опит ще споделя не е ли хубава техниката няма смисъл на цялата дандания.
Ако камерата е слаба при високо ISO, ще си погубиш времето,нервите и настроението ;) Нищо,че ще е светло на сцената, снимките няма да са чисти.
Плюс ако нямаш официален пропуск за снимане ще има недоволни съседи и охраната може да те помоли да излезеш.
Това е моето мнение. Поне аз не съм успяла до сега да снимам концерт,театър като зрител и да съм доволна [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Лара Фабиан на снимка
Автор: Realll   
Дата:   05-12-15 17:41

Не съм професионалист, но аз лично бих се пробвал със Сони алфа 6000 (или 5100) плюс настройки за БЪРСТ шот. Това стреля като автомат Калашников- 11 фрейма за секунда при ЗАПАЗЕН автофокус!!!!! Изстреляй няколко серии и със сигурност ще имаш какво да запазиш и за какво да разказваш!!! Със сигурност ще си по-доволна отколкото посочените стари модели дизеларки. Дори и ако не си играеш с настройките а просто го оставиш на автоматичен.

Отговори на това съобщение
 Re: Лара Фабиан на снимка
Автор: realnoncho   
Дата:   05-12-15 18:01

Автоматичното мерене при светъл обект и тъмен фон като на концерт ще докара прегорял изпълнител. Не е добра идея. Това да изстреляш няколко серии на посоки - също.

Отговори на това съобщение
 Re: Лара Фабиан на снимка
Автор: Hman   
Дата:   05-12-15 21:08

Първо провери ще може ли да се снима за да не стане покупката излишна.

Отговори на това съобщение
 Re: Лара Фабиан на снимка
Автор: Don_Diego   
Дата:   06-12-15 15:44

С този бюджет- някое нексче със светлосилен ръчен... така го виждам.

Некс 5n или 5r. Ще ти дадат опция да вдигнеш исо-то до 800 или 1600 и да сложиш по висока скорост, която ще ти е необходима... освен ако певицата не спи на сцената
[smilie5]

Въпросните нексове са без визьор. Некс 6 е с визьор, но държи висока цена и не е ясно дали ще ти остане за адекватен обектив. Може да си вземеш автофокусния зуум 50-210. Тъмен е, но е стабилизиран. Сравнително евтин, с едно нексче ще вържеш система.

Фуджитата са скъпи, обективите им и те.

Отговори на това съобщение
 Re: Лара Фабиан на снимка
Автор: CvetyStan   
Дата:   06-12-15 22:57

Привет, ред 3 е неподходящ. Мястото е блок1, ред6, място17. Така сте на нивото на сцената. Аз снимах с 70-200/2,8 на миналогодишният й концерт и нямах никакъв проблем. Вярно, че беше болна но концерта мина страхотно. Искам да ви предопредя, че сцената е доста тъмна и обикновено Лара пее обърната на ляво, т.е. към вас. Успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »