Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 имам ли право да снимам?
Автор: KAPANECA   
Дата:   16-11-15 12:17

Имам ли право да снимам строителен обект от вън извършващ се в съседната фирма. Като снимките са от страни на 30 метра от оградата. 'Възпитано' ме предопредиха и ме накараха да си изтрия снимките

Отговори на това съобщение
 Re: имам ли право да снимам?
Автор: quazimodo   
Дата:   16-11-15 12:22

Само ако е секретен военен обект могат да ти кажат нещо. Това е и като майтап и като истина. За самия обект никой нищо не може да ти каже, но ако има по снимките хора с разпознаваеми лица си в нарушение на конституционните разпоредби, че никой не може да бъде сниман и т.н. ...

Отговори на това съобщение
 Re: имам ли право да снимам?
Автор: KAPANECA   
Дата:   16-11-15 12:51

Разбирам. Предполагам се виждат едвам едвам лицата на строителите. Но това е в случяй че ги публикував някъе но не и в случая както е за зябявление

Отговори на това съобщение
 Re: имам ли право да снимам?
Автор: jingov   
Дата:   16-11-15 14:35

"и ме накараха " ? как ?
Имаш право да снимаш всичко отвън, освен ако няма изрична забрана указана със знак или заведомо се знае, че не може ...
Изтритите снимки много лесно се възстановяват , ако ти много трябват


Отговори на това съобщение
 Re: имам ли право да снимам?
Автор: KAPANECA   
Дата:   16-11-15 15:06

Благодяря ви :)

Отговори на това съобщение
 Re: имам ли право да снимам?
Автор: imitev   
Дата:   16-11-15 15:29

Вземи си по-дълъг обектив и пуцай от по-далеч...

Отговори на това съобщение
 Re: имам ли право да снимам?
Автор: geokar   
Дата:   16-11-15 17:58

В Германия собственикът на сградата или архитектът, който я е проектирал могат да забранят публикуването на нейни фотографии. Това важи и за исторически сгради, паметници на културата, дворци и т. н. Собствениците имат право също да задължат Гугъл да размаже изображенията на сградите им на картите в Интернет. И често го правят "от съображения за сигурност". Не зная дали българският законодател е стигнал до подобни прозрения, но като се сетя кого обслужва - по-скоро да.

Отговори на това съобщение
 Re: имам ли право да снимам?
Автор: Dr.Strangelove   
Дата:   16-11-15 18:28

Разбира се, че и в България има нормативна уредба свързана с авторското право над паметници и сгради. Те могат да бъдат заснемани отвън без да се иска разрешение, стига да са на публично място.

Мен така, преди няколко месеца ме "нападнаха" полицаи почти в центъра на София. Що съм бил снимал сградата на някакъв търговски център. Обясних им, че не я снимам, а ако искам да я снимам не виждам какъв е проблема и те потвърдиха, че може. Но понеже имам брада ме проверяваха 30 минути дали не съм джихадист. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: имам ли право да снимам?
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   17-11-15 13:07

Dr.Strangelove,
Имаш страшен кадър с костенурката!
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: имам ли право да снимам?
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-11-15 14:56

В мол в Софето са ме обикаляли охранители и са ме карали да трия архитектурни кадри от същите съображения за дигурност. В същия този мол пък съм снимал коли, на изложение, хора пред огромна елха, както и зайци в импровизитана площадка. Снимал съм и кулинарно шоу на Ути пак без проблем, с разпознаварми лица на случайни зяпачи. С телефона никога няма проблем дори архитрктурата вътре да се снима, видят ли те обаче да вадиш голямо черно нещо с друго голямо нещо отпред реагират панически...или по-скоро се правят на спец части [smilie3]
Ако на някой му трябват кадри за кофти цели винаги може да си набави такива, а охраната няма и да разбере за това.

Отговори на това съобщение
 Re: имам ли право да снимам?
Автор: mihajlov2   
Дата:   17-11-15 15:46

Ако толкова държиш да снимаш на "забранени" места, отдавна има елегантно решение. Вземаш си голямо /или не толкова голямо - примерно безогледалка/ черно нещо с друго черно нещо отпред. Важно е първото черно нещо да има WiFi. Инсталирал си съответното приложение за връзка с черното нещо на смартфона си и си свързвал двете устройства. Моташ се разсеяно пред /или във/ "секретния" обект с увисено черно нещо на врата или на рамото и нещо човъркаш по телефона си.
По-елементарен вариант - по същия начин, но с дистанционен спусък в джоба. Недостатък на втория вариант е, че не виждаш на екрана на телефона си картинката, която снимаш.
Предимство е да ползваш безогледална камера с електронен затвор, с която можеш да снимаш напълно безшумно.



Публикацията е редактирана (17-11-15 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: имам ли право да снимам?
Автор: quazimodo   
Дата:   17-11-15 15:53

Айде сега шпиономания[smilie5]!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »