Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Зарибявка: Canon 11-24/4 L
Автор: idoru   
Дата:   13-11-15 17:12

Това не го разбрах, може ли превод? Щото съм имал за 2 години НЕКС 5 с комплект обективи оригиналдъ на Сони (включително прехваления им 1.8/50 Е-маунт, който е пълен шит), не ми хареса системата по мои си причини :) И ако ще го обръщаш на лични нападки, заповядай да ти дам фликр профила си където качвам снимките, а не тук дето върлува зверска шуробаджанащина :)



Публикацията е редактирана (13-11-15 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарибявка: Canon 11-24/4 L
Автор: mogila   
Дата:   13-11-15 17:15

Не го обръщам в лични нападки. Просто вече когато чета какво пишат хората, поглеждам в профилите им. Това много ми помага да преценявам на кои мнения да обръщам внимание.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарибявка: Canon 11-24/4 L
Автор: idoru   
Дата:   13-11-15 17:19

Темата не е за съпоставяне на системи, затова няма смисъл - лично за мен Сони преди не предлагаше това което ми трябва. Откакто вече не снимам скално катерене не ми трябват особеностите на Цанона и вече ме устройва и Е-системата предполагам.

Във всеки случай темата беше за съвсем друго нещо и няма смисъл да я оплескваме повече [cool]

Най-много ме изкефи коментара за киселото грозде - така си е!

Впрочем ако гледаш профилите за да преценяваш дали да обръщаш внимание на мненията - доста бъркаш :) Аз съм научил много неща от хора, в чиито профили е нямало снимки - това навремето де.



Публикацията е редактирана (13-11-15 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарибявка: Canon 11-24/4 L
Автор: mogila   
Дата:   13-11-15 17:22

Ако няма изобщо снимки разбира се не мога да преценя.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарибявка: Canon 11-24/4 L
Автор: kvakioh   
Дата:   13-11-15 17:26

Нещата станаха сложни, след като дадоха пример с мой лентов кадър...което е смешно.
А за това кой ползва Сони, мога да кажа, че дори вече и професионалната техника в работна обстановка ми стана Сони, А7R, закачен е в рамка на статив и антивибрационна маса, иначе да съм го "заел" тайно...
Това, че съм минал през 4 тела Некс нищо също не значи. Същото е и за профила, има кой как и защо да получи качествен мой кадър, за да го оцени. Най-малкото реалните ми работни кадри излизат в непопулярни за "правилно" съдещите (според профилите) научни списания, което ме радва реално.
В случая и в много други подобни не съм срещу никой, само изразявам силно недоумение как някой, който се е разочаровал от една марка продължава с години да поддържа едно и също- сенките му били криви, сензорите им били слаби, сервизът бил лош, все едно наистина работи все още с тях или му пречат. Още по-малко пък нещо ще промени лично във света на техиката. И най-вече да търси тук из форума мнения, за които да "прикачи" недоволството си, за щяло и нещяло. Но негативното води до негативно.
Пак много се разговорих аз.



Публикацията е редактирана (13-11-15 18:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарибявка: Canon 11-24/4 L
Автор: mogila   
Дата:   13-11-15 20:32

Ама вие защо го приемате така това с примерните кадри? Аз не успорвам кадърността ви или нещо подобно. Искам да кажа, че каквато и марка да ползвате, то това няма по никакъв начин да ви ограничи. Както Жоро по-горе каза- разликите са много малки.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарибявка: Canon 11-24/4 L
Автор: kvakioh   
Дата:   13-11-15 20:39

Много ясно, че няма да ограничи изборът на техника. Въпросът е защо трябва все едно и също да виждаме от едни и същи хора да ни повтарят...

Отговори на това съобщение
 Re: Зарибявка: Canon 11-24/4 L
Автор: localhost   
Дата:   14-11-15 16:33

mogila: много се раздвам, че си избрал точно тази снимка.
Това е Laughing Kookaburra - птичка която наподобява смях.

И когато ги снимам със SONY наистина се смеят [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Зарибявка: Canon 11-24/4 L
Автор: Pac   
Дата:   14-11-15 16:45

Eдин сравнително известен ютюбър ги нарича Fony.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарибявка: Canon 11-24/4 L
Автор: mogila   
Дата:   14-11-15 17:15

localhost не съм избирал. Взех последната, защото така или иначе все тая. Резултатът при всичките би бил един и същ с която и да е марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарибявка: Canon 11-24/4 L
Автор: chrisnoch   
Дата:   17-11-15 16:40

Pac:
"Eдин сравнително известен ютюбър ги нарича Fony."

И какво от това?
Сензорът на Fujifilm X-T1 сигурно също е Fony? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Зарибявка: Canon 11-24/4 L
Автор: Pac   
Дата:   17-11-15 22:53

Сензорите са супер! Обективите, ергономията и софтуерът не ме кефят.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарибявка: Canon 11-24/4 L
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-11-15 13:27

Е, то не е задължително да те кефят! [smilie25]
И Фуджи си имат трески за дялане - оптиката им е супер, но е скъпа; все не успяват да спретнат читаво видео; автофокусната им система изостава спрямо конкуренцията и т.н.
Както много пъти съм подчертавал, идеална система няма - иначе отдавна да беше елиминирала всички съперници. В този форум необосновано се фаворизират Канон и Никон, а Сони е трън в очите на всички - нищо, че са производител №3 на фотоапарати и обективи (общо), №1 - на сензори и №1 - на безогледалки. Това са фактите. А когато фактите говорят - и каниконианците мълчат!

Отговори на това съобщение
 Re: Зарибявка: Canon 11-24/4 L
Автор: Pac   
Дата:   18-11-15 14:44

Успявам сравнително лесно да оправдая инвестициите в хубава скъпа оптика, защото не остарява толкова бързо. Телата са консуматив, оптиката остава.
По тая причина предпочетох система със скъпи стъкла и относително евтини тела. Иначе се канех да купя Nikon D750, където скъпото нещо щеше да е тялото.
Nikon D750 с 85mm f/1.8 щеше да докарва тъкмо резултатите на Fuji X-T1 + 56mm f/1.2 при близка цена за двата комплекта. Но като трябва да сменя тялото след няколко години, никонският вариант се оказва по-скъп. Като добавим към това фактът, че Х-Т1-цата ми изпадна за около 1000лв втора ръка, се чувствам като спечелил от тотото.
Относно видеото, имам чувството, че Фуджи тотално са го заебали. То бива да не им е приоритет, ама се излагат, къде къде по-стари камери ги отвяват в тая категория. Хубавата новина за мен е, че не съм снимал видео от години и не ми дреме изобщо.
Автофокусът на Фуджи... да речем, че може да бъде преглътнат. При новите тела с фазов фокус си е съвсем примелив.

Сори за дълбокия офтопик!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »