Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: nsirakov   
Дата:   07-11-15 21:08

Идва време да сменям телефон, договори и прочие...

Спрял ми е погледа на 2-3 модела, но от ревютата не ми става ясно, какво е по-добро да взема...

това, което искам е биващ камерафон и дълъг живот на батерията (последното ми е приоритет)... глезотийки от типа на диг. компас, барометър и прочие са добре дошли, но не са ми приоритет...
моделите, които ми харесаха са

Huawei P8, HTC M9 и Samsung galaxy S6


Навсякъде дето съм гледал батерията и на трите е дават слабичка... камерата на самсунг и хтц е по-добра от китайчето, но пък за моите нужди дори тази на П6 е достатъчно добра...

Цената на китайчето е доста по-добра от на другите, което за мен е от значение... даже голямо... лично аз съм фен на Хуявея... но тази невъзможност да се сменя батерията ме нервира леко.

Други марки и модели не ме интересуват на този етап, благодаря на тези, които ще ми помогнат...

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: iliyanb   
Дата:   07-11-15 21:18

Повечето съвременни смартфони, ако се ползват активно и по предназначение, трябва да се зареждат всяка вечер.

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: tvk75   
Дата:   07-11-15 21:19

HTC M9 - никакво съмнение

инак на всички батериите се сменят,вярно малко по-сложно,но се сменят



Публикацията е редактирана (07-11-15 21:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: agop4o   
Дата:   07-11-15 21:28

Честно казано не мога да разбера защо само самсуняците имат физически бутон за включване под дисплея.Абсолютно удобно разположен за да може с една ръка да боравиш с телефона.А дали другите изброени модели имат възможност за смяна на батерията като старите модели[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: icovalchev   
Дата:   07-11-15 21:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: compur   
Дата:   07-11-15 21:56

Sony Xperia Z5! В никакъв случай HTC - сервизът им е "гола-вода"!

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: erzsebet   
Дата:   07-11-15 22:00

Аз съм с галакси С6 и нямам оплаквания. След последния софтуер ъпдейт даже батерията държи по-дълго, а не спирам да цъкам - игри и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: Stilnox   
Дата:   07-11-15 22:20

HTC M9 - премиум телефон, метален, снима и в RAW, от декември се очаква поддръжката да се премести изцяло в България!

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: victory13   
Дата:   07-11-15 23:47

м9 е издънка, почти без разлики с 8... сички чакат 10...

вземи си китаеца, след 2 години и самсунга да вземеш, пак ще го хвърлиш... дългото ползване на телефон умря с нокия 3310 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: Sassho   
Дата:   08-11-15 08:01

Още един глас за HTC One M9 - това не е просто телефон еднодневка , това е В-Е-Щ с уникална бижутерийна изработка. Като инфо Antutu около 62000 точки , фабричен RAW от камерата и SD Slot. Единственото му слаба черта е камертата в JPG , но пък в RAW спокойно се мери че и надминава доста безогладалки. Съвсем пресни семпли тук. Ако някой се спира на Gаlaxy S6 който принципно е най-доброто на Samsung да има впредвид че се предлагат два варианта - с Exmor IMX240 или IsoCell камери (повече инфо тук). Камерите уж да са равностойни , но аз отдавал лек превес на Exmor сензора. Проблема е че трудно се намира такъв модел. Инак RAW от SGS6 e направо идеален , без грам шум и с перфектно остър детайл , вижте тук. Минус на телефона е липсата на SD Слот.

P.P. Упс....чак сега видях че става въпрос за уважаемия фотограф г-н Сираков [beer] Ники , сигурно ще ти е интересно и ще се изумиш на качеството което може да се постигне от телефон , та ако смяташ "сериозно" да снимаш с камерафон тогава твърдо ти препоръчвам Galaxy S6. Ако искаш непременно да е с Exmor сензора виж за S6 Edge те са 90% с такъв. Проверката става като набереш сервизния код *#34971539# , виж тук.



Публикацията е редактирана (08-11-15 08:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: imitev   
Дата:   08-11-15 09:00

Телефон на цената на кола???

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: GOSPODIN   
Дата:   08-11-15 09:00

Предлагам ти Z5 ,въпреки,че не е в списъка ти. Не си вземай разни китайски Xaomi и Huawei - приятели инженери в ТВ се излъгаха , че уж смартфон за 150 долара ще е , като Сони или ХТЦ, но скоропостижно им умряха в ръцете за 1-2 месеца ползване. Черен екран и толкоз. Тук говорят за сензор Ексмор на Самсуняк, а той е на Сони [smile]
И за времето за ползване - имам Xperia Z от близо 3 години и не виждам да е изостанала генерално от по-новите модели, а звука от плеара и е с убийствен стерео блутут.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: nsirakov   
Дата:   08-11-15 10:04

Аз една кола пари нямам.. ще взимам нещо, което предлагат операторите като "примоции" така и така ще предподписвам договор... затова и съм се насочил към тези модели...

3 години изкарах с Хуявей П6 - много съм доволен от него ( но не и от камерата му) но горкия сдава багажа... батерията държи 2 часа вече, дисплея се разлепи... но работи все още де...


като гледам, май всички вече са еднодневки ( откъм батерия) така че май ще си го харесвам на момента..

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: guciguci   
Дата:   08-11-15 10:16

"дългото ползване на телефон умря с нокия 3310" даааам.... [smilie24]
Не им позволявай да те ограничават от към вградена памет. Тези дето ги дават с 32 ГБ памет и без слот за карта памет,идеята им е да вземеш скоро следващия модел,който ще има такъв.



Публикацията е редактирана (08-11-15 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: Don_Diego   
Дата:   08-11-15 10:34

Че какви толкова прИмоции предлагат операторите?!? Питам от любопитство, щото обикновено лъжат и мажат, че си на далавера с тях, а всъщност за премиум клас смартфоните "далаверата" е до 5%- най много.

В смисъл, пак отива една кола пари...



Публикацията е редактирана (08-11-15 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: Sassho   
Дата:   08-11-15 11:14

Аз си взимам телефоните от Мобайлбългария , има си търговци които внасят нови телефони от чужбина на половин цена. One M9 ми излезна точно 600лв.
За батерията нямайте грижа , имам един One V от 4 години - несменяемата батерия все така си държи като в началото.

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: domidi   
Дата:   08-11-15 11:35

От близо година имам китайски Хуавей П7 и батерията държи поне два дни.Камерата не е чак толкова лоша![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: Argo   
Дата:   08-11-15 21:00

Не подценявайте Huawei, Google избра точно тази фирма да изработи нейния Nexus 6P. Много от хардуера на Виваком е на Huawei... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: old_firehand   
Дата:   08-11-15 21:17

ако държиш винаги да ти е нов софтуеъра си вземи нексус ,вариант е и
one + 2

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: mmjm   
Дата:   08-11-15 21:37

Имахме такъв до началото на 90-те. Можеше и да говориш и да го треснеш приключвайки неприятен разговор и е изкарал повече от 50 г. Кой съвременен умен, или не толкова умен телефон ще може да служи на 4 поколения?


Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: blue.light   
Дата:   09-11-15 15:23

За хардуера на Nexus 6P

Иначе по темата, лично аз не бих взел HTC.
Колкото и да НЕ харесвам Samsung от 2 години съм с такъв и досега не е мръднал (батерия 2 дни с нормално ползване с CyanogenMod, със стоковия TouchWiz нямам идея колко ще издържи).

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: mbtutu   
Дата:   09-11-15 15:25

Извън твоя избор но все пак. Galaxy Note 4.

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: jivkojj   
Дата:   09-11-15 16:38

Досега опита ми е, че ХТЦ изпипват най-добре суфтера си, дори и да не е най-акутална версия, а най-добре като изработка са Сони.

Самсунг съм имал само таблети, но нямам добри впечатления. Да не говори за боклучавия им софт с който пълнат устройствата си.

В предвид актуалната ценова политика на водещите фирми, струва ми се че следващия ми телефон ще е някой китаец.

От горе изброените, аз бих взел ХТЦ-то.


Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: mbtutu   
Дата:   09-11-15 17:19

Ако ще е китаец - твърдо Xiaomi mi note pro.

Отговори на това съобщение
 Re: Леймърски въпрос за ГСМ
Автор: Sassho   
Дата:   09-11-15 17:30

One M9 e единствения смарт работещ без проблеми с горещия Snap 810. Дължи се на добрия топлообмен през металния корпус. Още плюсове - един от най-добрите като качество звук на слушалки и колонки , дисплей с вярно цветопредаване , SD слот и това че още от кутията всичко му е нагласено за ползване. Това е разликата между "марковите" и китайски брендове. С китайците трябва доста донатъкмяване за да си дойдат нещата на мястото.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »