Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Самозалепваща хартия за Пигментни Мастила
Автор: НиколайТ   
Дата:   01-11-15 17:48

Здравейте, нов съм във форума и съжалявам ако има някъде такава тема, просто не можах да намеря.
От няколко дни имам фото принтер Epson 1500w зареден със пигментни мастила. Всичко е добре, на фото хартия печата супер, но за съжаление не мога да намеря подходяща хартия която е самозалепваща. До сега пробрах на самозалепваща хартия за офсетов печат която е гланц или мат. На гланцираната мастилото се разлива и не става, а на матираната цветовете са много измити и нямат нищо общо с реалия цвят. Пробвах и със някаква обикновенна самозалепваща хартия от Джъмбо която уж е за мастиленоструйни принтери и отново цветовете излизат много бледи. Можете ли да ме насочите от къде мога да намеря някоя подходяща самозалепваща хартия? Принципно няма значение дали ще е матирана или гланцирана - Важното е да е формат А3 или А3+ или на ролка.


Благодаря предварително за отделеното време! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Самозалепваща хартия за Пигментни Мастила
Автор: osis359   
Дата:   01-11-15 18:55

Колега, първо не искам не искам да звучи като заяждане, всички цветни мастила са пигментни, второ, кой е реалния цвят имайки впредвид, че гледаш изображението най-вероятно на монитор, трето, калибриране му е майката за адекватен печат. Калибрирането се преви за комбинация хартия-печатна машина-мастило а.к.а. профили...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Самозалепваща хартия за Пигментни Мастила
Автор: imitev   
Дата:   01-11-15 19:20

Ако не е тайна - за какво ще използваш отпечатъка на самозалепващата хартия? За дискове ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Самозалепваща хартия за Пигментни Мастила
Автор: ecobo   
Дата:   01-11-15 22:34

osis359 написа:

> Колега, първо не искам не искам да
> звучи като заяждане, всички цветни
> мастила са пигментни

В голяма грешка си! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Самозалепваща хартия за Пигментни Мастила
Автор: victory13   
Дата:   01-11-15 23:26

Има оригинални Epson хартии, но намирам до А4 размер само... По-задълбочено търсене може и да доведе до успех.
За съжаление, намирането на оригинална хартия не ви гарантира нищо, понеже тези мастила, които подозирам че сте заредили, варират в качествата си даже като партиди... Естествено не са ви дали и профили за печат, поради горната причина.
Работата може да стане по 2 начина, или на абсолютен късмет, или с тежко калибриране на принтера. За второто ще ви трябва специализирано оборудване, или услуга с такова...

Имам същия принтер и имах същото мастило... Вече е сменено с друго, щото изтърках маймуната да калибрирам [smilie18] ... Мога да ви подаря един комплект мастила, ама отиваме на втория абзац...

Отговори на това съобщение
 Re: Самозалепваща хартия за Пигментни Мастила
Автор: патаран   
Дата:   02-11-15 09:12

Фактор бг имат ролка, ползвам и съм доволен.
Хартията е Катана



Публикацията е редактирана (02-11-15 09:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Самозалепваща хартия за Пигментни Мастила
Автор: НиколайТ   
Дата:   02-11-15 14:20

Колега, има много видове мастила - Пигментни, Багрилни, Латексови, Солвентни, УВ и т.н.
Може би всички са съсватени от някакви пигменти, не знам - просто аз използвам мастила които се водяд под име Пигментни, не багрилни или други.

Относно профилирането - не това е проблема, проблема е, че не е ползвам правилната медия.
На гланцова медия както споменах в първия пост мастилото направо се разтича - това е знак, че медията не е за тази цел и не е съвместима с този тип мастила.

Отговори на това съобщение
 Re: Самозалепваща хартия за Пигментни Мастила
Автор: НиколайТ   
Дата:   02-11-15 14:21

Не, не за дискове. За снимки/стикери които ще се залепят на широка гама неща :)

Отговори на това съобщение
 Re: Самозалепваща хартия за Пигментни Мастила
Автор: НиколайТ   
Дата:   02-11-15 14:23

Относно Катана, днес се свързах с Фактор и утре ще отида да взема мостра за да пробвам. Дано и при мен да проработи. Ще споделя резултата утре.
Благодаря на всички отзовали се, и все пак ако някой друг има някакви други вариани - нека сподели, ще съм благодарен!

Отговори на това съобщение
 Re: Самозалепваща хартия за Пигментни Мастила
Автор: Aron   
Дата:   03-11-15 22:21

Най-простото решение е да печатиш на много тънка фотохартия /за мастилен принтер/- не повече от 100 г. Лепиш на гърба й двойно залепващо фолио, изрязваш снимката и я залепваш като стикер.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »