Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на раница
Автор: axlastro   
Дата:   25-09-15 10:31

Здравейте, тъй като ми трябва раница за 17" лаптоп се замислих дали да взема раница само за лаптопа или такава, за лаптоп + фото техника.

Lowepro Fastpack 350

Раница HP

Въпроса е елементарен - дали ще усетя разликата в размера в полза на раницата за Лаптопа и дали не си залужава за 50-60 лв отгоре да си взема нещо, което да мога да ползвам за повече неща наведнъж.

Също така ще се радвам по-опитните от Вас да споделят и други варианти в посочения ценови диапазон около 100 лв.

Няма да ходя по околосветски пътешествия, експедиции и дълги пътувания. Трябва ми добра, защитена раница сравнително удобна, да не спарва гърба лятото и по възможност да може да се ползва за фото техника. По принцип не очаквам да нося лаптопа и фототехниката си заедно, но човек никога не знае.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на раница
Автор: ffoko   
Дата:   25-09-15 12:28

Здравей, аз съм с "Lowepro Pro runner 350 AW" и съм много доволен. Има отделение за лаптоп. Слагал съм 15,4", за 17" не знам. Много е здрава. Лаптоп, 1 тяло с обектив + 4 обектива + 3 светки и разни дреболии, които съвсем не са малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на раница
Автор: realnoncho   
Дата:   25-09-15 13:42

Lowepro Pro runner 350 AW нито събира 17" лаптоп, нито е в ценовата рамка. Не е лошо да си похвалиш своето, ама поне да има смисъл [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на раница
Автор: axlastro   
Дата:   25-09-15 13:58

Ми пише си колега - до 15,4 инча, т.е. не става за мен. Може би 400AW ще стане, но не знам дали си заслужава разликата в парите с Fastpack - тук някой който ги познава да каже.

Приоритета е да може да се носи лаптопа, аз чанти за фото си имам, но така или иначе ще нося една раница, не е лошо да може и фото да се слага в нея.



Публикацията е редактирана (25-09-15 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на раница
Автор: roumen6   
Дата:   25-09-15 14:37

а колко дълго ще е носенето? 1 час, само за пренос от колата до клиента, 8 часа планински преход?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на раница
Автор: m.djorov   
Дата:   25-09-15 17:18

А има и значение колко и каква фото техника трябва да събира, ми се струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на раница
Автор: kvakioh   
Дата:   25-09-15 17:23

Lowepro, или нещо подобно на 350 Fastpack.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на раница
Автор: axlastro   
Дата:   25-09-15 18:27

По принцип лаптопа ще се носи от нас до колата, но не е лошо да е удобна, защото може през другото време да я ползвам и за туризъм (без дълги преходи от по 8 часа). Добре е гърба да е прилично вентилиран.
За фото техника - в момента нямам много - 100D, EOS-M и 4-5 твърди обектива, два от които са за безогледалката. И статив. И светкавици разни. Всяка раница ще ги събере, затова не се вълнувам толкова. Май Fastpack 350 си е най-логичното. Искаше ми се нещо от рода на Flipside, но те май нямат място за лаптоп, така че е ясно. Някой взимал ли е от ebay - имаше една тема в един форум , че не били ментета от там, но все пак ако някой е взимал да каже. Иначе ще търся от БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на раница
Автор: kjey   
Дата:   25-09-15 21:43

Имам същата раница Fastpack 350.Ползвал съм я за лаптоп 15.4+
Canon 40D със 17-55/2.8 IS+ Tokina 11-16/2.8 и 70-200/4.Честно
казано теглото става непоносимо[smilie5].По планините съм се катерил
с вичко това(без лаптопа), като в горния джоб съм слагал вода, връхна дреха
и други.Раницата е удобна с широки презрамки, връзва се и на кръста.
Ползвал съм я и за разходки с колелото си.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на раница
Автор: axlastro   
Дата:   26-09-15 23:37

Да, затова и голямото чудене. Теци си 1.8 кг тази раница. Лаптопа и той 3.7 кг и зарядното близо 1 кг и става сериозно. Затова се чудя дали да не си карам с наличните фото раници и да взема по-лека раница само за лаптопа.

Може ли да препоръчате нещо прилично за 17" лаптоп, освен това което съм дал в началото на темата (не съм я виждал на живо тази раница). Май имаше на Ташев някакви модели, гледам из продавалника се мотаят и разни на swissgear.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »