Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвети при снимане с ръчна светкавица?
Автор: gfdgdgfd   
Дата:   18-09-15 14:25

Здравейте :) налага ми се след няколко дни да снимам едно награждаване /нищо специално/ ,но имам само ръчна светкавица YONGNUO YN-560 IV може ли да дадете каквито и да било насоки как да я ползвам.Дали да си играя с блендата да контролирам осветеността или от самата светкавица?Защото не знам помещението колко ще е тъмно.И как да я насоча леко на горе или директно имам и такъв отражател >>
https://www.bviphotovideo.com/pictures/normal/6/64e032f38389e44d4bef4b8772c3faaf.jpg



Светкавицата предимно съм я ползвал със софтбокс до момента 2-3 пъти съм я слагал на тялото което е nikon d7000 със 17-50 2.8f [beer]

Ще се радвам ако се включат само хора със съвети без заяждане.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети при снимане с ръчна светкавица?
Автор: camelasign   
Дата:   18-09-15 14:44

С исото си играй. Светкавицата нагоре с отражател. Отиди 15 минути преди събитието да си направиш проби.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети при снимане с ръчна светкавица?
Автор: quazimodo   
Дата:   18-09-15 15:20

Са влизаме в едни сметки от филмовото време[smilie5]. Водещото число се дава за 100 ИСО. При 400 ИСО се удвоява. Сметката е - ВЧ = бленда Х разстояние до обекта. Са пак ше скочат тия дето снимат с 6400 исо и светкавица, но това си е техен проблем. Светкавицата по-скоро на 60-70 градуса нагоре. Аз бих качил максимум до ИСО 800. И наистина ако имаш възможност, отиди по-рано, но не 15 минути а час и си води "модел", с който да си направиш пробите. Успех в начинанието и се моли таванът на помещението да е бял и не по-висок от 3.5 метра[beer]!


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети при снимане с ръчна светкавица?
Автор: Бонд   
Дата:   18-09-15 15:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети при снимане с ръчна светкавица?
Автор: Joro35   
Дата:   18-09-15 15:43

Задължително отиди по-рано, за да направиш проби. Светкавицата насочи нагоре, ако сочи напред ще има гадни сенки зад обектите. Насочена нагоре дава много приятна картинка, но това работи само при нормално висок таван (в огромна зала или църква не става). Аз си слагам и по-висока скорост поне 1/100, за да не се размазват обектите при движение. Имам същата светкавица, лесно е да променяш силата на светене. Така че експериментирай. Задай си едно ИСО (400-800) и променяй силата на светкавицата.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети при снимане с ръчна светкавица?
Автор: quazimodo   
Дата:   18-09-15 15:55

Да тичаш из помещение отразявайки събитие с ръчна светкавица си е занимание за хора със здрави нерви[beer] !

П.П. Белия баланс го пробвай на авто или на светкавица. Може и на 5600-5900 К. Гледай преди всичко цвета на кожата да е близо до истината.



Публикацията е редактирана (18-09-15 16:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети при снимане с ръчна светкавица?
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-09-15 16:18

Не искам да се правя на интересен, ама точно липсата на опит ме отказа от това да взема ръчна светка. Не че им има нещо на ръчните, но в некотрулируеми условия в ръцете на необигран ползвател, може да се окаже не лесна задача или неминуемо голям брак. Всеки си знае де, но лично аз не бих рискувал, особено ако се очаква да бъда основен фотограф на събитие и да предоставя добър краен продукт. Успех в начинанието, може и само за мен да е така сложно...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети при снимане с ръчна светкавица?
Автор: MikeDimit   
Дата:   18-09-15 16:52

Ако тавана е далече, снимай с насочена напред светка и дифузьор някакъв. Па било и ръчно направен, за да се избегнат лъсналите от жега лица. http://www.diyphotography.net/how-to-make-a-simple-and-effective-flash-diffuser/

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети при снимане с ръчна светкавица?
Автор: quazimodo   
Дата:   18-09-15 17:17

Проби, проби и проби[smilie7] . Щом имаш време, пробвай всички видове наклони на главата. Пробвай със и без отражателя и те така. За мен е за предпочитане да се ползва наличният отражател а не дифузер. Все по някое време ще почнеш да схващаш нещата. Намери си търпелив модел и дерзай.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »