Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: darkonebg   
Дата:   18-09-15 05:42

Здравейте, сравнително от скоро имам споменатия обектив и искам да попитам хора с по-голям опит от мене - нормално ли е на всякаква бленда под 4 просто всичко да е с кофти фокус. Остротата е драматично зле ... дори при ф4 нещата са далеч не това което трябва да бъдат. За сравнения в момента снимам и с Канон 17-40 ф4 и разликата е грандиозна /да това е думата/ в полза за Л-ката. Тялото ми е 70д и не мога да разбера сензора ли се бърка с този обектив, но липсва детайл и острота почти във всяка снимка. Пробвах го и на статив с високи скорости и пак нещата са зле. Нещо което може би се налага да спомена - наскоро го носих в тамрон за смяна на електрониката и смениха всичко без лещите, напрактика е чисто нов ... освен калибрация друго не виждам какво ми е останало. Остава само да го пробвам и на друго тяло, защото само това не съм направил. Ако искате утре може да кача няколко снимки от него, като цяло е под всякаква критика. Китака ми е драматично по-остър от него. Някой да има идея къде може да е проблема...

П.С. Л-ката е на приятел, ако някой се зачуди защо имам и 2та .. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-55 2.8 VC - Фокус
Автор: realnoncho   
Дата:   18-09-15 07:26

Tamron 17-55 няма.

Пробвай в Live View, за да си сигурен, че проблема не е във фокуса. Тогава могат да се правят изводи.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-55 2.8 VC - Фокус
Автор: quazimodo   
Дата:   18-09-15 09:32

Проблемът е в несъгласието м/у обектива и тялото[smilie21]. Най-вероятно ще ти се наложи още едно посещение в сервиза. Ако ги убедиш, че са си оставили ръцете при ремонта, може да минат настройката на фокуса за тяхна сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-55 2.8 VC - Фокус
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-09-15 11:37

Тамрон 17-50/2.8 както се знае е въпрос на бройка и сработване със самото тяло. Поне 5 съм сменил от въпросното стъкло, проблем с фокус никога не съм имал (за разлика от проблеми с меренето), но от бройка до бройка винаги е имало разлика! Най-добрата на която съм попадал по случайност или не - бе най-старата, без мотор, без стабилизация, мейд ин Джапан. Цепеше косъма на две без да се налага да се калиблира или бута нещо. Като цяло ВЦ-то е малко по мека, особено по крайщата, но не е неизползваем до ф4.
Аз за този обектив само суперлативи мога да ръся, но съм срещал и други мнения, макар и рядко за проблеми с фокуса. Аджъсмънта в сервиза би трябвало да го оправи [smilie24]



Публикацията е редактирана (18-09-15 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-55 2.8 VC - Фокус
Автор: unikalen88   
Дата:   18-09-15 13:47

70д има възможност за финна настроика от тялото,опитаи и с това ако не е проблема в големи граници може да помогне


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-55 2.8 VC - Фокус
Автор: quazimodo   
Дата:   18-09-15 16:07

Друже, що не простреляш батериите с този обектив? Ще разбереш има ли фронт/бек фокус и дали случайно няма шифт фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-55 2.8 VC - Фокус
Автор: fotopepi   
Дата:   18-09-15 16:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-55 2.8 VC - Фокус
Автор: darkonebg   
Дата:   18-09-15 16:45

Настройка на тялото? За първи път чувам за това. Добре ще пробвам и при LiveView :) 17-50 е да и факт е че стабилизираната принципно е по-мекичка. Например толкова, това е при f2.8 1/25 сек и светкавица като 2ра завеса, само за сравнение същата снимка но 1/15 сец пак светкавица като 2ра завеса на ф4 със 17-40 поне според мен е по-остра. Не знам обаче prikachi като сайт колко реже от качеството :) Снимките нямат никаква стойност, просто илюстрирам. Ще пробвам и с LiveView, на auto focus ли да го оставя или да фокусира ръчно? Иначе и аз имам подозрения за 70д като тяло, че не се разбира с този обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: kvakioh   
Дата:   18-09-15 16:56

ДА се пробва с настройките на фокуса от тялото.
Ако не става, само цената на този обектив не е достатъчен аргумент да бъде закупуван и още по-малко ползван. Поредният случай, който показва, че няма директно закупен такъв обектив 17-50 Тамрон (с или без VC), който без допълнителни манипулации, операции и др да пасне на тяло. Все нещо има проблематично, дори и да може да се оправи, пак е силно демотивиращо.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: darkonebg   
Дата:   18-09-15 17:02

А как се правят настройките на фокуса от тялото? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: darkonebg   
Дата:   18-09-15 17:27

Не знам къде да ги кача снимките за това в dox.bg Едната е през LiveView другата не. Информацията за самите снимки си ги има, това са си оригиналните файлове. Мисля, че LiveView-то е с една идея по-остро наистина :)

И още едно сравнение между 17-40 и 17-50 което направих. Това са снимки от статив на ф4, тамрона е със спряна стабилизация. Тотално не знам какво да мисля.
Определено си правя следното заключение (малко си разсъждавам пишейки, извинете за което) - на ф2.8 тамито е по-остро през live view и на ф4 тамито изглежда по-добре (според мен) от 17-40 през Live View. Защо когато не снимам в LiveView нещата са толкова драматично трагични?
Освен в HappyPhoto (или както там се казват в момента) някъде другаде да знаете за читав сервиз на Тамрон? Принципно в горепосочения ми го отремонтираха, но не вярвам да успея да ги убедя в каквото и да е било. Или ако някой може да ми обясни как се правят финни настройки от тялото (прерових менюто, сега търся в книжката с указанията, но не намирам) :/



Публикацията е редактирана (18-09-15 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: unikalen88   
Дата:   18-09-15 17:33

https://www.youtube.com/watch?v=Pjef8w5I7VY
ето тук е показано как,тези снимки на каква бленда са


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: quazimodo   
Дата:   18-09-15 18:54

Значи, в руската инструкция, точното настройване на автофокусната точка е на стр. 377. Не знам твойто ръководство на какъв език е, но търси в радиус +/- 10 страници[smile]. Това се отнася за раздел C.Fn II : Автофокус ; подточка 13 - Точна настройка на AF. Успех в начинанието и като съвет - още едно ПОДРОБНО прочитане на инструкцията.


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: Daniel_P   
Дата:   18-09-15 20:33

За съжаление определено това не е нормално и имаш проблем! Не спомена преди да занесеш обектива в Тамарон за ремонт как е бил, същото? Та ако не или те нещо са си оставили ръцете или тялото ти не се разбира с обектива! За да си спестиш много главоболия с опити с микро настроиката и други, закачи обектива на друго тяло и виж как е! Според мен първата снимка е прекалено мъглява, аз имам същия обектив само че най старата версия и дори на 2.8 е много остър!Спорил съм на тази тема и съм показвал доста примери за не вярващите! Вярно е че има проблемни бройки и трябва да се внимава, но си е и до пасване с тялото, аз и с никонски обективи съм имал проблем, хубавото е че имаш микро настройка на фокуса, но ако снимаш правилно нещата изглеждат доста зле и не знам дали ще помогне!



Публикацията е редактирана (18-09-15 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: BEYA   
Дата:   18-09-15 20:46

1/25 От първата снимка не е ли много ниска скоростта.От ръка е много трудно или невъзможно да направиш ясна снимка.Пробвай вънка на дневна светлина 2.8ф на режим А

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: Daniel_P   
Дата:   18-09-15 20:52





Публикацията е редактирана (18-09-15 21:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: Daniel_P   
Дата:   18-09-15 20:59

Beya е прав ако снимаш на 1/25 тогава може да се обясни мазаницата! Всъщност проби на фокуса се правят при добра светлина! Излез на вън и снимай през деня на 2.8 на скорост от 125 нагоре поне и виж как ще е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: Daniel_P   
Дата:   18-09-15 21:57

един пример на 2.8f
и като имаш в предвид че фейса я е смазал яко:) оригинала е още по остър!



Публикацията е редактирана (18-09-15 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: ve_sselin   
Дата:   18-09-15 22:59

kvakioh много крайно изказване, което ще оборя веднага - Аз имам обектива,стабилизираната версия, и мога да ти кажа, че закачен на Д7100 "цепи косъма"(както се изказа някой по-горе) дори и на бленда 2.8 без нкакви фини настройки и прочие.
https://photo-forum.net//i/1936218



Публикацията е редактирана (18-09-15 23:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: sparckify   
Дата:   18-09-15 23:00





Публикацията е редактирана (26-09-15 16:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: darkonebg   
Дата:   19-09-15 04:11

Долния линк със снимките е на статив /тези на корабчето/ при високи скорости. Обикновено външната светкавица която пада като 2ра завеса и ниски скорости работи добре в дискотеките дава възможност да имаш някакъв осветен бекграунд и светкавицата застопорява това в което се целиш. Тук съм направил същото, със 17-40ката го няма тоя проблем, ясно че скоростите са бавни, ама за това ползвам и външна светкавица, насочена назад в случая. Мога да ви направя и тестове на 1/1000 сек и няма да има особено подобрение. Иначе го взех 2ра ръка с прецакан лентов кабел, продавача си пое ремонта и ми подмениха БУКВАЛНО цялата електроника + стабилизацията в официалния сервиз /той е един за България/ на тамрон. Дефакто само стъклата не са сменяни. Ще го закача на 600д тия дни и ще пробвам. Вижте 2рия линк със снимки 'едно сравнение между 17-40 и 17-50 което направих' от горния ми пост. Там се постарах да е по-кадърно. Много си го бях харесал тоя обектив заради фокусното разстояние и блендата, защото е страшно универсален, ама явно няма да го бъде. Ако не успея да се справя с него го разкарвам и ще си търся 24-105 ф4, по бавен, но ужасно сигурен, а и вече посвикнах да си снимам на ф4.



Публикацията е редактирана (19-09-15 04:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: darkonebg   
Дата:   19-09-15 04:39

И още една снимка на 1/30та и ф4 от тази вечер с 17-40ката . Не са бавните скорости тия които прецакват нещата, както можете да видите. Да не е образец за острота, но е прилична. Ако бях снимал със тамрона щеше да е буквално манджа с грозде, нищо че има стабилизация,а Л-ката няма. Просто такива примери ми попадат сега, защото главно снимам в заведения. Но все пак както драснах в горния прост, направи сравнение и с двата - снимки през визьор и лайв вю. Определено маже това е, може би през лайв вю-то е прилично.Не са проблема скоростите.Чудя се тялото ли не сработва с тоя обектив или е нещо друго. С микро настройките тия дни ще си поиграя както ме посъветвахте, но не очаквам кой знае каква промяна.



Публикацията е редактирана (19-09-15 05:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: victory13   
Дата:   19-09-15 09:13

Снимането в такива условия не дава никаква информация за точността на автофокуса.

Налага се усвояването и на ръчен фокус. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: darkonebg   
Дата:   19-09-15 13:13

@victory13
Колега прочете ли какво написа? Нямат значения условията, няма да се повтарям или потретвам, но ако много държиш идваш и ти го показвам нагледно другата седмица. Проблема с мазането си го имам на всякакви бленди почти и скорости :) И на 1/8000 ще снимам и пак ще е така. Не е това критерия.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 17-50 2.8 VC - Фокус
Автор: quazimodo   
Дата:   19-09-15 14:13

Друже, вместо да се зъбиш на хората, провери най-накрая какъв точно ти е фокуса - отпред, отзад, по-средата. Виж и на 17 и на 50 мм къде се пада и то само на най отворена бленда, защото иначе резултата е грешен. Ако разликата е около 20 сантиметра и повече, тичай в сервиза.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »