Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: gfdgdgfd   
Дата:   14-09-15 19:53

Здравейте,
най накрая събрах малко парички и реших да си купя някакво апаратче защото имам и предложение за работа /асистент фотограф/ Та търся нещо 2-ра ръка до около 1100-1200лв. с което да щракам по сватби и т.н До момента съм имал D3200 с 35мм 1.8G,Canon d600 с китовия обектив и един турбозум.Търся си нещо което да държи на по високо исо от копките който съм имал.Щраках един детски рожден ден по молба /безплатно разбира се/ със nikon d3200 35mm 1.8g като тогава нямах външна светкавица а мястото беше тъмно всички ги пуках на 1600 исо та някой на 3200 и след това като се пуснат на 24 инчов монитор си се вижда шум.А сега мисля да се опитам да започна работа в тази сфера като вече както казах имам предложение.Също така 3-4 пъти месечно ще ми се налага да снимам някое видео за vbox7 ,но нищо фрапиращо не е 10-тина мин продължителност.

Ето какво съм избрал от базара до тук ще се радвам на всякакви съвети за това как да постъпя.Към момента нямам никакви обективи ако се наложи в краен случай ще взема един на изплащане.

1.https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=61343


2.https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=61053

3.https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=60372

Или да събера още малко пари и да изчакам да излезе някой Canon 5d mark 2 ?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: quazimodo   
Дата:   14-09-15 20:06

Ако разполагаш с някакви обективи и то хубави, се насочи към тяло от същата марка. Това с фулфрейма ме връща в 90-те години на миналия век, когато на запад от нас снимаха сватби със среден формат - Хаселблад и подобни а някои "еретици" тихичко шепнеха, че и с 35 мм фотоапарат може успешно да се заснеме сватба [smilie5].


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: gfdgdgfd   
Дата:   14-09-15 20:06

Също и тези :

4: https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=61098


5. https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=60650



Написах по горе че обективи нямам.



Публикацията е редактирана (14-09-15 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: quazimodo   
Дата:   14-09-15 20:16

Събирай тогава пари за 5Д2 и 24-70/2.8 може и Тамрон[beer].

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: gfdgdgfd   
Дата:   14-09-15 20:27

А как ви се струва никона д700 на 700 000 кадъра ?

Или 7д то >> https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=61098

+

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=60405


или

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=61175

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: nevermess   
Дата:   14-09-15 20:29

От изброените опции само 1 ми изглежда добро предложение.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: Pavlov   
Дата:   14-09-15 21:00

Не ти стигат парите за фулфрейм с обектив.
Според мен - едно D7000 с 35/1.8G. Ще ти върши работа на първо време, докато събереш средства за нещо по-сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: quazimodo   
Дата:   14-09-15 21:07

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=61597



Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: gfdgdgfd   
Дата:   15-09-15 00:09

quazimodo колега 300s по добър вариант ли е от >> https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=61609

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: fotopepi   
Дата:   15-09-15 00:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: lamerko   
Дата:   15-09-15 01:40

Като асистент може да се научи, макар и не вярвам в началото да му плащат. И няма нищо лошо в това.

Иначе за телата - D700 не е кропка, но е на 700,000 кадъра - нещо като 5-годишен автомобил, но два пъти видял 1,000,000 км :)

Колкото за 5D-то - звучи добре, но тялото е доста старичко и не очаквай да се държи добре на високо ISO. ФФ си е гъдел, но имай предвид, че светлите обективи за тях не са евтини. Един 24-70/2.8 струва двойно повече...

Колкото до това дали има смисъл да скача от D3200 на D7000 - разлика в шума при ISO 3200 ще има, но тя няма да е драстична. С други думи шум ще си има, а дали той ще е приемлив (преди или след обработка) - това е друг въпрос. Реално ако можеш да се вредиш като чирак при сватбен фотограф, който да не е от "баш майсторите" - на първо време не сменяй техниката, а събирай малко пари за да си направиш ибора когато вече знаеш какво точно ще ти свърши работа :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: fotopepi   
Дата:   15-09-15 02:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: vkk1   
Дата:   15-09-15 07:32

fotopepi, точно така, някои хора се раждат научени - имат талант, правилно си разбрал.
И откога сватбената фотография стана "дълбокото" - не ми е известно.
Ей много злоба има по тоя свят и става все повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: gfdgdgfd   
Дата:   15-09-15 08:55

Благодаря на всички отзовали се /някой без смисъл,но пак им благодаря/ явно на някой не му се отделя време да прочете целият първи пост,което също е разбираемо все пак никой не е длъжен.Написах ,че съм ИМАЛ д3200,канон д600 и турбо зум за 1600лв. но в момента нямам нищо.Снимал съм 2 рождени дни,1 кръщене и на 2-3 момичета съм правил фотосесии по тяхно желание.И се появи един фотограф, на който асистента му заминава за Англия и си търси помощник като каза ,че на мероприятие за началото ще ми дава 120лв. което за мен е ОК обаче в момента нямам техника.И исках да купя нещо с което да стартирам до 1200лв /като в тази цена да има поне 1 стъкло/ защото след 11 дни съм на сватба [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: Gaiver   
Дата:   15-09-15 09:22

Вземи си 5д 650 лв + сигма 28-70 2,8 220 лв + 50 мм 1,8 120 лв . След като събереш още 500 лв си взимаш 85 1,8 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   15-09-15 11:06

Съвет - аз съм за 7D. Аргументирам се:
D7000 не е това, което търсиш (лично мнение, снимал съм с него и не намерих кой-знае каква разлика с D90), D700 на 700к е доста рисково - наскоро някой отбеляза за невероятно постижението на руски фотограф с 5D mk II, май такъв беше, който е чукнал 900к брояча. Изводите оставям на теб. С 5D можеш да правиш добри кадри, но се изискват умения и доста добро нагаждане към минусите на тялото - мп (ако кропиш), аф, дисплей и т.н. Високото използваемо исо не е налично там. D300s е невероятна камера, според мен, но има един два огромни минуса - ниско използваемо исо - при мен (може и от моята камера да е било) лимитът беше исо800 - всичко нагоре ставаше дразнещо окото. Вторият минус е като на 5D - 12 mp - никога няма да те оставят искащ повече, ако имаш перфектно кадриране и не кропиш, след което да принтиш на А3+. Ако последното е факт - проблем.
При ФФ-а не е зле да се споменат и скъпите стъкла - аз определено не бях добре подготвен за това - качествено широко - 900+ лв. втора ръка, качествено варио - 1100+ лв. втора ръка, хубаво (горе-долу) теле-варио - 800+ лв. втора ръка. Имаш сравнително евтини праймове, които са доста добре като резултати. Въпросът е на какво ниво ще снимаш и какво точно ще снимаш. На този етап аз се задоволявам с едно варио - 24-105, един портретчик 135 мм. с ръчен фокус, едно 50 мм. 1.8 II и един хелиос за експерименти. Онзи ден ходих да снимам млечния път - оказа се, че нямам достатъчно широко за целта, следващия уикенд искам да снимам конно състезание - със 105 на ФФ. ще е зор от трибуните - трябва ми 70-200, поне. С кратки думи - не можеш да покриеш всичко, поне не и с по-малко от 5000 лв. за втора ръка техника ФФ. Това относно парите и типа фотография, който искаш да покриеш.
7D е единственият разумен ход, според мен. Тялото е добро, солидно и добре направено, можеш да му забиеш едно варио канон 17-55 / 2.8 при наличие на средства или 17-50 2.8 тамрон при неналичие и да се учиш и забавляваш. Когато изпиташ нуждата от ъпгрейд (съмнявам се да е много скоро, освен ако не те загложди самото минаване на ФФ)- продай го - държи цена, моя D300s го продадох едва-едва за 750 лв., а 7D-тата вървят все още по около 1000. Само трябва да се убедиш за броя кадри.
Друг вариант е да се огледаш за D7100 + Tamron 17-50 2.8 - ще ти излязат общо ~ 1700 лв, но така или иначе за по-малко от 1500 лв. трудно ще минеш.
Като цяло - купувай и снимай. Опитът е безценен, каквото и да ти говорят. Времето, през което ще снимаш и ще трупаш опит, ще го изгубиш в събиране на пари за 5д м2 + стъклария, за която няма да си подготвен изобщо, когато я купиш.
Толкова от мен, че пак изписах един ферман (и то с глупости, както очаквам така или иначе някое велико светило да се включи и изцепи).[shtrak] [beer]



Публикацията е редактирана (15-09-15 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: Pavlov   
Дата:   15-09-15 11:27

7D е много добро тяло, една от най-добрите кропки, все още. Но D7000 го превъзхожда по качествата на матрицата - по-нисък шум при високо ISO, по-добро цветопредаване, по-голям динамичен обхват. Това са нещата, които ще имат значение при снимане на сватби и кръщенета.
Другото са обективите. При ограниченията на бюджета е важно, че за Nikon има евтини и читави 50-ка и 35-ица. Да, 7D + EF-S 17-55/2.8 IS е супер комбинация. Но е много пари.
А иначе съм съгласен, че D7100 е най-доброто за 1100 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: Fifata   
Дата:   15-09-15 11:56

А защо не си вземеш едно чисто ново 6Д на лизинг и с тези 1100-1200лв не ги инвестираш в обектив/и? [cool]
Аз поне така направих. Имах събрани 1500лв, който вложих в обективи и 6д си взех на лизинг, за по 150лв на месец.
Да не говорим, че за да снимаш събитие ти трябва и светкавица...



Публикацията е редактирана (15-09-15 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: smilen_k   
Дата:   15-09-15 12:11

Вслушай се в съвета на Dobromir_Kalenikov [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: obscureman   
Дата:   15-09-15 13:27

Здравей! Аз мога да споделя опита си като абсолютен новобранец. От няколко месеца снимам и имам Nikon D90 втора ръка, обективите ми са 18-105 VR, 70-300 VR, Mikro Nikkor 40mm/2.8 и един "експериментален" стар 50 мм/1.7 обектив за близки портрети, защото няма безкрайност. Тялото ми е старо и евтино, солидно и здраво и според мен съвсем не лош старт за жанровете, в които си офериран да асистираш. Ако овладееш тази стара техника до положение ясно да знаеш какво в нея ти липсва, скоро ще имаш реална и финансово редуцираща представа точно какво ти трябва. Взимай нещо такова и снимай, снимай, снимай! При теб има други нужди откъм обективи, но тази система ще ти е доста евтина и вършеща работа. Ако постоянно се втеляваш на тема кое е по и най, няма да ти стигнат и 10 000 евро да имаш желаната техника. Винаги има по-добри неща, но сватбената фотография е много стар жанр и преди години с D80, D90 и още по-големи старотии професионалисти са правели чудеса, някои от тях и до ден днешен. Съответно има и аналози на Canon в същия клас, за да не робуваме на марки. Борбата за високо ISO и качествена, светлосилна оптика винаги е зверски скъпа и винаги ще искаш още. Според мен дай много пари тогава, когато от това ще вземеш тези пари обратно - лично мое мнение. Избий си от главата зверски спестявания, лизинги и подобни дивотии! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: Бонд   
Дата:   15-09-15 14:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: lamerko   
Дата:   15-09-15 15:20

Не съм сватбен фотограф, ама и тия приказки за светкавиците ми идват малко в повечко [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   15-09-15 15:34

Якото е, като си вземеш едно чисто ново ФФ тяло, напраскаш яката стъклария за 2-3 бона и... осъзнаеш, че те кефи филмовият ретро вид на снимките [smilie10] [smilie18] Айдееее, вкарвай грейн, цапай блек енд уайт, умишлено снимай на високо исо за шум и накрая осъзнай, че тоя вид и с първия си ДСЛР и китака си можел да го докараш [smilie7] [smilie5]



Публикацията е редактирана (15-09-15 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на фотоапарат.
Автор: quazimodo   
Дата:   15-09-15 16:17

За сватби - Fujifilm FinePics S5Pro + подходящата стъклария [smilie5].



Публикацията е редактирана (15-09-15 19:00)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »