Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нов живот за стара сапунерка
Автор: Miro_comp   
Дата:   14-09-15 18:48

Здравейте

Нуждая се от съвет относно стара сапунерка Canon a720 is.
Този апарат вече доста остаря, но все още си работи добре. Замених го с турбо-сапунер Canon SX 50 HS, а стария a720is ще се ползва от сина ми (11год.)
Апарата има възможност чрез добавяне на преходник да се оборудва с теле- и макро обектив, които не са скъпи, а също така, да се добави и всякакъв ръчнофокусен обектив за Canon.
Тъй като малкия обича да снима разни буболечки, си мисля дали е добра идея да му взема преходника и подходящ макро обектив, за да се забавлява.
Цената на преходника в e-bay е около 25 $, маакрообектив ще търся ръчнофокусен.
Не се занимавам сериозно с фотография, и затова съм се ориентирал към сапунерите. Телеобектив за стария апарат не ми трябва, при наличието на добър 50х zoom от новия.
Нямам намерение засега да се хвърлям на безогледалки и DSLR.
Та въпроса ми е ще се подобри ли макрото на сапунера след тунинга, и заслужава ли си въобще.
Стойността на инвестицията не е проблем, просто не мисля че малкия е достатъчно готов, за да получи DSLR без никакъв опит.


Отговори на това съобщение
 Re: Нов живот за стара сапунерка
Автор: Pavlov   
Дата:   14-09-15 19:09

Canon A720 IS сам по себе си има доста добро макро. Мисля, че ще е излишно да се занимаваш с допълнителни аксесоари.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов живот за стара сапунерка
Автор: Yavkatavet   
Дата:   14-09-15 19:41

Канончето си достатъчно добро и без приставки. Ако капацитета му стане недостатъчен за младия фотограф, значи спокойно може да мине на по-горен клас апарати. Приставките няма да допринесат с нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Нов живот за стара сапунерка
Автор: lamerko   
Дата:   14-09-15 23:22

Щом е на 11 - ще иска да снима "прическата" на мухите :)

Като качество няма да допринесат до нищо, но за запалване на интереса може да помогнат. Сега са на мога макро приставките за ГСМ-и - учудващо е колко детайл изкарват...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »