Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Смартфони и фотоапарати
Автор: kamenvk   
Дата:   14-09-15 11:02

Интересно ми е - при навлизането на все повече смартфони в ежедневието, които правят и добри снимки, и видео, защо цените на фотоапаратите не падат. Та нали вземат от техния дял?

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: hrup   
Дата:   14-09-15 11:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: kamenvk   
Дата:   14-09-15 11:06

Защо охкаш, колега? Нима не е така?

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: hrup   
Дата:   14-09-15 11:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: kamenvk   
Дата:   14-09-15 11:12

А как е? Колцина от хората с добри смартфони, си купуват и фотоапарати за снимки и видео? Толкова големи паралии ли сме по нашите земи?

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: jivkojj   
Дата:   14-09-15 11:13

Падането на цените основно се обославя от големите количества - оборот. Сам казваш, че продажбата на апарати пада, а производителите трябва да реализират печалби.

От това с телефоните (и до някъде екшън-камерите), следствието е по-скоро, че ще потънат продажбите на сапунерките.


Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: marvves   
Дата:   14-09-15 11:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: kamenvk   
Дата:   14-09-15 11:17

Нямам статистика. Просто разсъждавам.

Поначало цените освен от обем, се влияят и от търсене. Ако няма търсене, би следвало да падат. И обратно - при голямо търсене, цените се увеличават. А може пък да гледат на тях като на бутикови продукти, за отбрана публика, със съответното ниво на цените.

Точно при сапунерките не забелязвам никакво движение на този етап.

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: hrup   
Дата:   14-09-15 11:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: kamenvk   
Дата:   14-09-15 11:24

А защо тогава наличните бройки на ниския клас апарати не се продават на значително по-ниски цени, защото така или иначе няма смисъл да събират прах в очакване на други времена? Гледах на няколко места - държат нива от 170-200-300 лв. За мен цена от стотина лева е максимумът за такъв клас апарати, особено при посочената конкуренция.

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: hrup   
Дата:   14-09-15 11:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: kamenvk   
Дата:   14-09-15 11:30

Както споменах - при сегашната конкуренция, максимум 100 лв. за такъв клас апарати. Няма кой да даде повече, когато може да си вземе техника, която да му върши и други работа. При по-специализираните апарати разбирам да се държи ниво, както и при фотолентите, но това е специфичен таргет.

Кои са олитата?

"Кодак" продължава да произвежда фотоленти.

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: icovalchev   
Дата:   14-09-15 11:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: jivkojj   
Дата:   14-09-15 11:33

100 лв за кой клас? НЕКС-ове и Никон 1 ли [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: lamerko   
Дата:   14-09-15 12:06

"Снимано с телефон" - вече пиша скрипт за автоматичен бан при подобни заглавия [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: kamenvk   
Дата:   14-09-15 12:38

@Живко - за т.нар. "сапунерки", тоест ниският клас апарати, които като качество на фото и видео са съпоставими с тези на един добър смартфон.

@Ламерко - защо? Технологиите и оптиката се развиват. Какво значение дали ще са в телефон или в отделно устройство, ако качеството на крайния продукт е сравнително добро? Разбира се, професионалистите си имат своята ниша, но говорим за масовата употреба.

Лично аз бих бих доволен от апаратче с размер на кредитна карта (като серията "Мю 2" на "Олимпус", но плоско), което да прави прилични снимки и видео, с известен зум, без твърде много екстри. Навярно и такова ще има в бъдеще. Засега си карам с конвенционалния апарат с лента и ще наблюдавам как се развиват нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: vkk1   
Дата:   14-09-15 13:08

Така е колега, кажи им го, само се фукат с тези големи апарати. В крайна сметка един телефон има много повече мегапиксели от тъпите им апарати. Какво повече му трябва на човек.
Обективи, лещи, ламели, щуротии - с телефона снимките са същите [cool]
Не ти трябва изобщо апарат, и аз съм на това мнение.
Снимките в галерията ти са супер, същите и като на гурутата тука. Иначе акъли дават ...

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: hrup   
Дата:   14-09-15 13:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: красис   
Дата:   14-09-15 14:21

Автор: vkk1
Дата: 14-09-15 13:08

Обективи, лещи, ламели, щуротии - с телефона снимките са същите

Ама верно ли твърдиш това,или се бъзикаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: petrov88   
Дата:   14-09-15 14:30

Имаше едно момче, което не помня как се казваше, качва във фейсбук, в онази голямата група/ да не правим реклама/ макро снимки с note 4 и такива макро лещи за телефон. Някои може да са ги виждали снимките му, но наистина са добри.

Edit: Сетих се, че съм го зяпал в 500px



Публикацията е редактирана (14-09-15 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: lamerko   
Дата:   14-09-15 14:31

@kamenvk

Не знам защо снимащите с телефон получават някакъв КОМПЛЕКС ЗА МАЛОЦЕННОСТ и на всеки кадър, без значение колко е безсмислен слагат като заглавие "снимано с телефон". Е, аз да почна да кръщавам моите снимки "снимо с фотоапарат" ли? Нямам нищо против снимките с телефон, стига да са смислени, но да ги кръщатат така - за мен става въпрос за клинични случаи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: uri64   
Дата:   14-09-15 15:14

...А защо тогава наличните бройки на ниския клас апарати не се продават на значително по-ниски цени, защото така или иначе няма смисъл да събират прах в очакване на други времена?....

А защо има толкова много места на които са складирани десетки хиляди съвсем нови непродадени автомобили, оставени чисто и просто да гният?

Това с търсенето и предлагането и как едното определяло другото и как пазарът регулирал нам кво си е било по времето на Маркс и Енгелс...евентуално...

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: batsali   
Дата:   14-09-15 15:15

Комплексът е "да не се мина". За какво ми е хубава камера като телефона виж какви хубави снимки прави [smilie5] В случая "хубави" се ползва в ежедневното значение отнесено към снимки - разпознавам лицата на снимката, снимката е цветна, не ми прави впечатление да е много светла или много тъмна. Колкото по-шарена, толкова по-хубава.

Спор няма, че някои от апаратите имат добри камери, но хората, които им се радват, няма да забележат разликите спрямо по-читави фотографски решения така или иначе. Факт е, че камерата на Samsung S6 примерно надминава нуждите на 90% от хората, които насочват обектив към нещо.



Публикацията е редактирана (14-09-15 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: kamenvk   
Дата:   14-09-15 16:13

@vkk1 - не казвам, че телефоните могат напълно да заместят фотоапаратите, а че последните, и особено любителските трябва да струват значително по-евтино, отколкото са в момента, тъй като са насочени към една и съща целева група.

@uri64 - лично аз не виждам логика една стока да стои на склад, да се трупат средства по нейното съхранение и пазене, вместо да се разпродава, след като търсенето значително е под предлагането. Но всеки търговец си знае най-добре. Щом така искат, така да бъде. Няма да ги улеснявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Смартфони и фотоапарати
Автор: hrup   
Дата:   14-09-15 16:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »