Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Програми за ХДР ?
Автор: cubanos   
Дата:   08-09-15 16:53

Бихте дали мнение за програми които ползвате за хдр ? Аз ползвам Фотоматикс, но в някой моменти не съм доволен, казаха ми,че не била силна в пейзажите. За тази ми казах да ползвам за пейзажи: Oloneo PhotoEngine. Интересува ме и за интериор и за пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: unikalen88   
Дата:   08-09-15 16:56

lightroom 6 има хдр,photoshop също


Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: hrup   
Дата:   08-09-15 16:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: xsakex   
Дата:   08-09-15 17:17

Опитай с Luminoisity Masks. Има доста говорено по темата от фотограф на име Jimmy McIntyre - ShutterEvolve



Публикацията е редактирана (08-09-15 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: compur   
Дата:   08-09-15 19:34

като за начало

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: geopal   
Дата:   08-09-15 21:45

http://panomagic.eu/2455/hdr-panoramic-review/


Тук съм разгледал няколко софтуера конкретни. Голямо значение има какво искаш да правиш. Статията на compur е супер и идеите за луминосити маскинг не са лоши :)

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: compur   
Дата:   08-09-15 22:16

едно уточнение - статията е на Тодор Велков (tvelkov), а аз само я поствам... [beer] [beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (09-09-15 09:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: geopal   
Дата:   08-09-15 22:34

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: nikons93   
Дата:   08-09-15 22:52

Photomatix пробвай :)

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-09-15 22:57

Е той е написал, че е пробвал...Фотоматикса, само дето не е доволен, за това търси алтернатива. Аз също тая програма въобще не я тача, лошо е, че няма перфектна програма за хдр. Чистия клин и допълнителна обработка в шопа за много хора са по-добра алтернатива и постигат по-добри резултати, само, че знаят какво да пипат, другите търсим програма да свърши нещата вместо нас [smilie2]



Публикацията е редактирана (08-09-15 22:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: prozium   
Дата:   09-09-15 00:19

Фотоматикс не знам защо не го харесвате ? Аз от туториалите на Тим Купър свикнах с неговия уъркфлоу. Фотоматикс я ползвам само да сглобя хдр-то, след това минавам на обработка с лайтрум и финал фотошоп, ако се налага.

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: User2   
Дата:   09-09-15 14:26

Capture One Pro 8

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: asahi   
Дата:   09-09-15 16:34

Добра е тази програма, която познаваш добре. Обратно - и да е отлична програмата щом не я познаваш за теб не е добра. При ХДР и панорамите има голямо значение и как си заснел изходния материал.

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: cubanos   
Дата:   10-09-15 22:51

Да, и аз за това реших да я ползвам да сглоби кадъра и после Лр или ФШ.. Иначе и аз мисля, да разуча добре работата с шопа и там да си събирам клиновете :)Аз също съм гледал много добри обработки на фотоматикс. Някой имали крак за Capture one?

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: Serbezov   
Дата:   11-09-15 00:59

При лайтрум и фотошоп сглобяването на клинове е елементарно, ползвам шопа от два месеца на вторият ден си правих хдр,и фотоматикс го забравих,а и резултатите ми с него като ги гледам са по зле[smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: Twingo   
Дата:   11-09-15 01:13

И аз забравих фотоматикс, след като започнах да ползвам фотошоп и HDR и Color Efex Pro. Лично на мен идеална работа ми вършат филтрите полар и tonal contrast в color efex pro, hdr-a маже много.

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: compur   
Дата:   11-09-15 13:55

ма нито една снимка! срамота - дайте снимки де! [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: wddrtgtfvv   
Дата:   11-09-15 14:52

Всичките ми снимки в профила са правени с Photomatix-клин или псевдо HDR.Гледайте,не държа да гласувате.Доволен съм от нея.Има неприятен дефект в светлите области в контражур и няма локално изсветляване.Това ми пречи.В най новите версии може и да е оправено,не знам

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: compur   
Дата:   11-09-15 15:23

всъщност, какъв вид ХДР харесвате? Пресатуриран, детайл на макс, или незабележим?

[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (12-09-15 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: cubanos   
Дата:   11-09-15 16:25

Аз от вчера пробвам Color efex, но още съм в процес на разучаване :) Това което забелязах, че като си направя няква обработка и после се върна в ФШ се променя това което се направил и не знам защо :(

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: compur   
Дата:   11-09-15 18:54

cubanos попрочети малко за слоеве, маски, начини на смесване на слоевете...

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: cubanos   
Дата:   15-09-15 00:00

Това също ме интересува и ми се вижда най читаво. Но не намирам много подходящи клипове за леъри, маски. Ако знаеш някъв ще бъда благодарен :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за ХДР ?
Автор: compur   
Дата:   15-09-15 15:09

има доста клипове по въпроса... но не съм сигурен, че ще се научиш от тях. пък може и да се научиш? може би едно курсче ще отговори на твоите въпроси? [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »