Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 nikon d610 vs nikon d750
Автор: L_Clan_Frodo   
Дата:   22-08-15 17:24

стария ми апарат е Д3200 , искам да си купя ФФ и съм се спрял на Д610 или д750. чудя се дали си заслужава 900лв + за д750 ?
мисля си че рализкликата от д3200 на д610 ще е голяма,
но от д610 на д750 не знам . Някой запознат с тия апарати може ли да хелп :)

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: Pavlov   
Дата:   22-08-15 17:39

Първо кажи какви обективи си си избрал.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-08-15 17:53

Колега, което и от двете тела да вземеш - ще усетиш огромна разлика сравнено с това, което си ползвал до момента! Имах и D610, сега съм с D750. Направих смяната, защото всичко на всичко имах пари в дадения момент, исках най-новото и бях впечатлен от множеството ревюта в интернет за D750. Като цяло без да изпадам в излишни подробности високото използваемо исо (което е основния коз на това тяло), бързия авто-фокус, напълно работещия следящ фокус и по-доброто разположение на фокусните точки са нещата, които харесах в последствие и затвърдиха мнението ми, че съм направил разумен ъпгрейд. Много ме кефи тялото, всичко му е такова, каквото искам и ми трябва. Единствено това, което не ми допада при Д750 е горния дисплей. До сега само той не ми харесва, различен е от това на което съм свикнал при D7000 и D610. Цифрите са свръх големи, означенията за фокус и фокусни точки се изписват със някакъв странен шрифт, за по-добро ориентиране в настройките се налага да гледам инфото на задния дисплей, като на сапунерка, докато при D610 всичко от което имах нужда се вижда и на горния дисплей, при това постоянно.
Всичко друго ми харесва повече от което и да е друго тяло, но пак казвам и двете тела са страхотни и което и да вземеш - все доволен ще да си! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: alext   
Дата:   22-08-15 17:54

D750 бие по всички показатели d610, но няма да има никакво значение, ако обектива е посредствен. Така че да кажи първо обективите и какво мислиш да снимаш [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: L_Clan_Frodo   
Дата:   22-08-15 19:19

10х PhotoBo :)

ами аз съм си купил 50мм 1.8G и мисля, че ще ми е идеален за фф , сега на кропа ми е 75мм и един приятел ми каза, че сега като го ползвам на кропа освен, че от 50мм отговаря на 75 мм другото е, че не може толкова добре да снима както ще снима ако се сложи на фф тяло.

аз мисля само на ниско исо да снимам , през деня като е хубаво времето :)

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: bestlap   
Дата:   22-08-15 19:44

Тогава не си сменяй апарата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: Pavlov   
Дата:   22-08-15 19:45

Един човек, разбиращ от фотография, беше казал преди много време, че за хубавата снимка най-важни са светлината и уменията на фотографа.
Ти щом разчиташ тялото и обектива да ти направят снимката - все едно е какво ще вземеш, резултатът ще е един и същ. По-добре вземи по-евтиното, след време спестените пари може да са ти полезни, за обектив или нещо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: Ahmi   
Дата:   22-08-15 21:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: L_Clan_Frodo   
Дата:   22-08-15 21:40

имах предвид разликата е 900 лв
Д610 - 2800 лв
д750 - 3700 лв

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: axtom   
Дата:   22-08-15 22:04

Аз бях се запалил доста по д750 докато не го докоснах в магазина. Като изключим по удобноят хват това си е Д600/610 от всякъде. Заради новото разположение на батерията дисплеят е с доста орязани функции. Има доста функции които засягат видеото, като чисто от фотографска гледна точка не виждам с какво превъзхожда д6** серията. Фокусните точки са също така наблъскани в центъра както при д600/610. Чета тука и еднс тема за Д750 срещу Д800 и откривам неща за които и Никон не подозират. Мисля, че д610 с отлични обективи няма да ви предоставят полишо качество на снимките сравнени с Д750. Мисля, че фокусната система би имала предимства при определени условия в полза на Д 750, не знам колко това ще е определящо във вашият случай! Има доста теми из международните форуми по темата и там ясно и точно става ясно, че основните, не , че нямс други , но основните предимства на камерата пред Д6** серията се проявават при снимане на видео. Дори в голямата си част от представянето на камерата се акцентира на това! Аз бих заложил на д610 + 24-70/2.8+18-35/3.5-4.5+85/1.8Г. Ще сте повече от доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: vladx   
Дата:   22-08-15 23:13

Flat режим в Picture control!
Това го има само високия клас камери! Д810, Д4/с. Сега го има и в Д750!
Flat режима не е за пренебрегване (поне за мен). Идва готови изобрашение директно от матрицата!

До автора: Вземи това тяло, което ще можеш да му купуваш обективите, с които ще искаш да снимаш!
Д610 е прекрасно тяло, което аз много харесвам. Предпочитам го дори пред Д800. Някак си по ми пасва ката ергономия.
Аз имам Д750 и ако трябва да съм честен, искам Д750 в тялото на д610!
Не че съжалявам за избора си. Напротив! Много се радвам на Д750 и го купих поради ред причини пред Д610. Вече имам и обективите, с които искам да снимам.
Не ме разбирай погрешно. Не съм си взел Д750, защото Д610 не струва.
Тялото е прекрасно. Ако при покупката на по-новото тяло, не ти останат пари да си купиш важните за теб обектив/ви, вземи Д610.
С хубави обективи + Д610, ще се насладиш на прекрасни картинки :)
Разлика в изображенията има - да! Но не бих казал че е тоооооолкова осезаема. Д750 си има други предимства :)
Успех



Публикацията е редактирана (22-08-15 23:15)

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-08-15 01:32

axtom написа:

Фокусните точки са също така наблъскани в центъра както при д600/610.

Хайде да не съм имал и двата да се съглася с това твърдение, ама след като една от основните причини да сменя D610 с D750 беше разположението на фокусните точки, трябва аз да съм се объркал много или колегата по-горе да е допуснал лека незначителна грешчица [smilie8]

Нека да покажа:

http://i61.tinypic.com/68ehl3.jpg



Toва с което мога да се съглася е, че фокусната зона покрита от фокусните точки при D810 е най-голяма, D750 се доближава до нея, но не е същата и по-малка, а D610 e най-накрая...

http://i60.tinypic.com/de6xhu.jpg



Разбира се това по никакъв начин не прави D610 лошо тяло, просто да се има в предвид, че D610 не е равно на D750, а D750 е не по-лошо такова! Аз лично бих го нарекъл D650, но явно Nikon не са искали да се асоциира новото тяло със D6хх серията... или поне мнението им не съвпада с моето [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: Daniel_P   
Дата:   23-08-15 15:33

Мноо ме кефи как някой хора си чешат езика и пишат гИоТере подвеждащи коментари!

Axtom-Като изключим по удобноят хват това си е Д600/610 от всякъде. ???? :D
Като изключим по удобния хват колега д750 въобще не е д610 :D Боби отгоре вече показа, че фокусите точки не са както при д610, от там на татък има доста същевени разлики! Фокусната система при лоши светлини условия е съществено по добра при д750, исо, динамичен обхват също! Една идея по бърз в серийно снимане! Така че не са баш еднакви от всякаде! Не казвам че д610 е лошо тяло, хубаво си е но зависи какво ще се снима и дали предимствата на д750 си заслужават за дадения човек :) И както казаха вече без добри обективи и уменяия не става не зависимо от тялото ;)
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: axtom   
Дата:   23-08-15 16:40

Д 750 си е леко напомпан д610! Не знам Вие в качеството на какъв експерт съдите коментарите ми, но ако не Ви харесват просто не ги четете. Иначе мнението на повечето фотографи ,които тестват техника и пишат ревюта е , че наистина това е по-скоро Д650 и в никакъв случай не е в класа на Д700 серията. Това може да го потърди всеки разумен потребител притежавал Д700! Има и една тема в която Д 750 като по ново тяло пребива и Д8** серията. Очаквам масови уволнения в Никон в отделите по развойна дейност и най вече в отдел Маркетинг. Балъци ! Направиха Д750 и продажбите на всички тела от профи сериите се сринаха!



Публикацията е редактирана (23-08-15 16:49)

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: pmartinov   
Дата:   23-08-15 16:56

Колкото по-висок клас е тялото толкова по-малко бройки се продават.

Това го знаят всички!

Без собствениците на D800


Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: axtom   
Дата:   23-08-15 17:09

Единственото нещо , което знам е ,че Форума стана едно доста гнусно място. Навъдиха се капацитети , които чуват само собственото си бръщолевене.
Да Ви кажа , Аз имам всичко от ,което имам нужда и ми е през онази работа , кой какво иска да купи. Има достатъчно информация из интернет и от доста време използвам различни източници от ФФ или се свързвам с тези на които имам доверие на лични. Няма тема във форума да не е осрана.
Д750 има също толкова неудобно разположение на фокусните точки както при Д600/610, за мен това беше много основателна причина да го подмина. Тялото, с изключение на грипа за които реално се хваща си е една към едно. При едни и съши настройки , няма да видите разлика в изходния файл поне до ИСО 1000. Относно продажбите на профи тела, разбира се ,че няма как да са съпоставими с потребителският сегмент. Но е факт , че всички продадоха Д8** и Д4 и се метнаха на Д750. Уникална камера! Фурор! Чух ,че собственика на Канон си купил една и той! Да види що за чудо са създали. После от Никон му пратили един сенник за матрицата и го разкрили!

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: Daniel_P   
Дата:   23-08-15 17:11

Не съм експерт и не е до харесване, нямам нищо против всеки да има мнение. Но коментара ви е подвеждащ с това че освен захвата е от всякаде д610 което хич не е така вие само го написахте Д650 не 610! А относно това че не е това което д700 е бил когато са го пуснали сам съгласен! Но в коментара си първо твърдите че д750 не струва и че не би трябвало да е в серията д7хх, после казвате че е толкова добър че е отрепал серията 8хх и е сринал продажбите!Последно? Д750 е страхотно тяло на тази цена и това е факт, по добър е от д610 и това е факт! Мисля че ви дадахме достатачно примери че д750 не е от всякаде д610,фокусни точки, исо, динамика и фокусна система която е по добра дори и от на д810! Та ако можете да оборите фактите заповядайте, ако не няма какво да спорим просто се съгласете че д750 не е отвсякаде д610 :)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: axtom   
Дата:   23-08-15 18:26

Иронията ми остана неразбрана! Ще Ви го кажа друго яче. Имах Д90 всички ми казваха , че бил със същата матрица , като на Д300С и Д700. Да ама не. Първо Д300С като усещане беше невероятен в ръката и второ от двете Д700 които съм имал по доволен никога не съм бил. Дори на Д800Е не се зарадвах , както се радвах на Д700. Мисля,че всяка камера си има точно определено място на пазара и потребители за нея. Маркетинга рядко допуска застъпване за сметка на по-високият клас и видиш ли на по-ниска цена.
Факт е обаче , че с Д750 Никон малко объркаха потребителите. Д750 не превъзхожда ,чисто фотографски Д600/610. Разликите са строго индивидуални в този аспект. Кой харесва хвата, кои предпочита 39 пред 51 фокусна система. Огромната разлика идва при снимане на видео. Иначе за за разликата в шума , не мисля че обикновенният потребител ще открие разликата.

Ето една добра статия по темата:

Насим Мансуров



Публикацията е редактирана (23-08-15 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: Daniel_P   
Дата:   23-08-15 19:48

Напълно съм съгласен с това че всяка камера си има място и предназначение на пазара! Обаче не знам точно какво имате в предвид с това в чисто фотографски Д750 не правъзхожда д610!?! По моето разбиране чисто фотографски Д750 определено превъзхожда д6хх за професионална работа!И може би не чак толкова от значение при хоби! Защото Д6хх както казах вече има слабост при лоши светлини условия! При заснемането на някакво събитие на закрито работещ и точен фокус е най важното за един фотограф нали? Та д750 има отличен такъв за разлика от д6хх! Второ исо пробвайте да снимате с д6хх на 10000исо и после с д750 и ще видите разликата както и при исо3200 ;) И не на последно място разполуженоето на фокусните точки при снимане на портрети! Та ето за мен 3 основни предимства който чисто фотографски за доста хора са от исключително значение! Може много от останалите неща да са еднакви но, способностите не са! Аз имам Д750 от близо 7месеца и е отлична камера! Преди да се спра на нея правих близо 6м проучване изчетох и пробвах всичко! Първоначално се бях спрял на д800 или д610 бях пробвал веднъж д610 на приятел но ня бях пипал д800, но докато се чудех излезна д810 и уоу мале, много го исках нот трябваше да сабирам още, и хоп излезна д750 мале ами сега та изчаках още 4месеца сабирах кинти и четях! Накрая отидох взех за по един час д610 после д810 и накрая д750 и доста по снимах и накрая се спрях на д750 макар че бях спестил и за д810! Но 36мгп прецених че нямам нужда а и с разликата ще инвестирам в обектив!:) Както казахте всяка камера си има мястото и д610 и д750 и всички нагоре! Но си имат разлики[shtrak]



Публикацията е редактирана (23-08-15 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: Daniel_P   
Дата:   23-08-15 19:59

Забравих да спомена и още едно много важно предимство ДИСПЛЕЯ !!!! Д750 има страхотен дисплей което е от голямо значение също :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: vladx   
Дата:   24-08-15 00:50

Flat режим в Picture control! Нещо много важно и полезно, а почти никой не му обръща внимание, което го има в Д750.

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: bpavlov   
Дата:   24-08-15 02:40


Аз искам да му обърнна внимание, ама не знам какво е това и къде е

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: R.A.W   
Дата:   24-08-15 02:41

На мен не ми допадна Flat Picture Control-а, да вади повече детайл в сенките, но пък заминава контраста. D-лийтингът работи перфектно иначе, а за детайл си играя с плъзгачите на конвертора. Иначе по темата, уж сме във фотографски форум, трябва да се споделя опит и мнения, а тук само някакви заяждания и детински подмятания! Аз лично не искам да влизам в излишни спорове с никой, уважавам чуждото мнение, но да чета как някой не вижда разлика между тела като D610 и D750 за мен повече граничи с липса на опит и преки наблюдения от двете, нещо прочетено някъде в нета, отколкото добро и аргументирано лично сравнение и впечатление. Съветвам питащия да изрови от архива за D750 мнението на Бони, където той лично го сравнява с къде-къде по-про тялото D3s (мисля, че беше) и където беше впечатлен от динамиката, ниския шум на високо исо и способността му да фокусира бързо при лоши светлинни условия при новото D750....и не само, пък който иска да си вярва, че като тялото не е най-висок клас, не може да надмине по параметри и показатели тела от горния рафт, като D800/810 [smilie5]
Съвета ми към автора на темата, като човек снимал и с двете тела е да си вземе тялото, с което може да си позволи хубави обективи, в крайна сметка, което и от двете тела да избере ще му донесе много емоции и добри резултати, особено с добри стъкла. А иначе за мен е ясно, че като цяло D750 е много по-доброто тяло!

Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: axtom   
Дата:   24-08-15 10:15

Прав сте мисля да преосмисля мнението си:

Както е видно Д750 направо прескача в друго измерение спрямо Д610.

Велик Д750


Отговори на това съобщение
 Re: nikon d610 vs nikon d750
Автор: pmartinov   
Дата:   24-08-15 10:21

Автофокуса го прескача видимо.

Меренето го преска видимо.

Процесора го прескача видимо.

Да,само за някои това няма никакво значение :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »