Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Залепване на огледалото на Никон D300S
Автор: Божидар58   
Дата:   17-08-15 13:46

Напоследък на няколко пъти ми се случва да залепне огледалото в горно положение. Знам да този дефект при Никон D300, но смятах, че при D300S е оправен....След като залепне не знам как, но в един момент като натисна спусъка идва в нормално състояния. При залепване на огледалото на малкия дисплей изписва ГРЕШКА и всички функции са блокирани. Апаратът е страхотен и е жалко, че се получава това. Имам още два апарата, така че не е фатално за мен. Моля колега, който е имал този проблем и го е решил да пише къкъв е начина. Явно ще го нося в сервиз, въпреки че ме сърбят ръцете да го разглобя....Апаратът е на около 30 000 сработвания на затвора.


Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледалото на Никон D300S
Автор: kvakioh   
Дата:   17-08-15 13:53

ДА не е на около 300 000 сработвания?
ШАрнирчета едни, пантички на огледалото са при Д300 и по-малко Д300С най-честите проблеми, сменява се цял модул, трудно сам ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледалото на Никон D300S
Автор: iidesign   
Дата:   17-08-15 14:53

При Д300 се износва едно пластмасово зъбно колело и по-скоро гърбичката му и трябва да се смени. Няма никакви шарнирчета и панти. Предполагам (не съм разглобявал) и при Д300с е същото.


Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледалото на Никон D300S
Автор: kvakioh   
Дата:   17-08-15 15:11

Зъбното колело е да повдига механизъма, от Никон не сменят само него, ами целия шарнирен/с панти блок, включващ колелцето.

Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледалото на Никон D300S
Автор: Божидар58   
Дата:   17-08-15 16:29

Преди малко говорих с техника от ЗЕНТЕКС. Той каза, че за около 120лв проблема се оправя. Не се налага подмяна на целия модул, а се прави някаква преработка.....


Отговори на това съобщение
 Re: Залепване на огледалото на Никон D300S
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   17-08-15 17:39

Пращай го в Зентекс,

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »