Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дилема за ново тяло и обектив!
Автор: iCvetanov   
Дата:   14-08-15 13:44

Здравейте, пред една дилема съм може ли по-компетентните да споделят.

Снимам с Canon 30D и обективите 50mm 1.8 II и 70-200mm.
Предимно снимам портрети, обаче много често ми се случва да ми избяга леко фокуса и кадрите стават брак. Фокусирам на авто, на One shot с централната точка в очите и прекадриръм кадъра.

Ето примери:
http://store.picbg.net/pubpic/5D/43/978212dcaba75d43.JPG
http://store.picbg.net/pubpic/43/CC/5c7ceaf77e4d43cc.JPG
http://store.picbg.net/pubpic/82/C3/7b3f25c725e682c3.JPG

с 50mm на F2,5



Искам да ви попитам ако премина на Canon 5D mr1 + 85mm 1.8 ще намаля този проблем с брака. Все пак това тяло е ФФ но и то е старо.

Благодаря ви!

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ново тяло и обектив!
Автор: Slivenski   
Дата:   14-08-15 13:51

На всички снимки ли е така? Защото на мен ми прилича на фронт/бек фокус проблем. И като ги гледах сега пак, май повече е бек фокус.

А почистван ли е автофокусният сензор скоро? Както и огледалото и прочие... [smile]



Публикацията е редактирана (14-08-15 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ново тяло и обектив!
Автор: iCvetanov   
Дата:   14-08-15 14:12

Ами не не съм го почиствал и като пусна повече от F/7-8 и се вижда, че е мръсно.

Първо си мислех, че е заради 50ката понеже я взех на промоция за 165лв. от Технополис. Но и на 70-200 4L ми го прави същото...

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ново тяло и обектив!
Автор: victory13   
Дата:   14-08-15 14:14

Фокусните сензори и това, което виждате да е мръсно, са две различни неща [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ново тяло и обектив!
Автор: Slivenski   
Дата:   14-08-15 14:30

Имаше една тема, ако не се лъжа на Бони, в която доста се говори за този проблем, но не мога да я открия.

Ако някой се сети как се казваше... [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ново тяло и обектив!
Автор: Slivenski   
Дата:   14-08-15 14:32

Само още нещо да попитам... Когато фокусира, фокусът хънти ли много? Търси ли къде да фокусира повече от нормалното време?

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ново тяло и обектив!
Автор: rdo   
Дата:   14-08-15 14:37

Недей да прекадрираш. Според мен от там ти бяга фокуса. Премести си фокусната точка там където искаш и снимай по нея, без да местиш. Отделно може да имаш и проблем с бекфокуса, както писаха колегите - не знам дали 30д може да се калибрира. Пробвай да го занесеш на сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ново тяло и обектив!
Автор: iCvetanov   
Дата:   14-08-15 14:39

Ами не фокусира си бързо, пилка за потвърждение. от статив също пробвам да не е в мен проблеми и пак така. От близо само лице, ако снимам е добре. 9 от 10 се получават. Ако от далеч ако снимам под кръста да речем. 2 от 10 са на фокус...

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ново тяло и обектив!
Автор: 2metraninja   
Дата:   14-08-15 14:41

Не може 30Д да се калибрира. Между 30Д и 5Д не съм усетил някаква разлика по отношение на фокусирането - имал съм ги и двата и са си фокусирали бързо и точно. 50/1.8 МК2 е известен с неточното си фокусиране на моменти. И зависи как прекадрираш, ако снимаш на отворени бленди, може и от това да е.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема за ново тяло и обектив!
Автор: iCvetanov   
Дата:   14-08-15 14:44

Когато снимам с точките е още по-зле. Когато фокусирам със средната брака ми е по-малко :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »