Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обектив Sigma 85mm f/1.4 EX DG HSM за Nikon
Автор: da.fo   
Дата:   13-08-15 13:52

Има ли някой собственик на въпросната Sigma 85 1,4 за Nikon от близкия за мен регион - Добрич, Варна,Шумен, Силистра, Бургас ? Искам да пробвам такъв обектив а ако някой от друго място го притежава пък да сподели - как се държи обектива при фокусиране под 1,5 метра. Реших да си купя въпросната Sigma(втора употреба) и след като я закачих на тялото(D 600) започнах пробите. Под 1,50 м като започна едно блъскане напред/назад - имах чувството , че ще се счупи някоя леща. От 10 проби за фокус - 7/8 бяха с това блъскане. Над 1,50 си фокусираше според мен норамално. Продавачката започна да ме убеждава , че това било нормално обектива да фокусира на 1,50 а гледам, че в книжката и на скалата на същия е изписано 0,85m. Във фотопавилиона и Фотосинтезис го нямат наличен и ако искам да си го поръчам трябва със заявка... а ако това е фабричен дефект [smilie11] ... който се появява често ?!?!


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Sigma 85mm f/1.4 EX DG HSM за Nikon
Автор: sirkhann   
Дата:   13-08-15 14:17

Аз го имах. На D7000 нямам спомени да е "блъскал". Като цяло ми беше любимото стъкло.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Sigma 85mm f/1.4 EX DG HSM за Nikon
Автор: geopal   
Дата:   13-08-15 14:48

и моя прави така на разстония под 1,5м, на Д7000. Може да са послъгали за минималното фокусно разстояние. Просто не снимам от толкова близко. Първи собтсвеник съм си на обектива, купуван е чисто нов, така че за мен е "нормално" и не страдам особено и ми е любимото стъкло

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Sigma 85mm f/1.4 EX DG HSM за Nikon
Автор: da.fo   
Дата:   13-08-15 15:14

geopal ,
не сте ли питали в сервиза - това нормално ли е или се появява по късно ? Защото за мен, това беше доста обезпокояващо. Блъскането по 5/6 пъти при всяко фокусиране си мисля , че ще се отрази зле на механиката един ден.


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Sigma 85mm f/1.4 EX DG HSM за Nikon
Автор: elmago   
Дата:   13-08-15 17:47

Ползвам обектива постоянно(на канонско тяло) - няма такива глупости. Фокусира си до 0.85 и хънтене не съм виждал с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Sigma 85mm f/1.4 EX DG HSM за Nikon
Автор: Giorgio.K   
Дата:   13-08-15 23:24

И аз снимам почти само с този обектив от доста време. На D300 не съм имал никакви проблеми, сега с D700 също. Пробвах го 20-тина пъти преди малко на ниска осветеност на около 1 метър, фиксира от раз.
Предполагам, че нещо не ти се разбира с тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Sigma 85mm f/1.4 EX DG HSM за Nikon
Автор: Petri   
Дата:   14-08-15 09:46

Ползвал съм 2 бройки на канон и 1 бройка на никон (д800), нищо подобно не е имало. Страхотен обектив!

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Sigma 85mm f/1.4 EX DG HSM за Nikon
Автор: da.fo   
Дата:   14-08-15 10:04

Да не се разбира нещо с тялото - , че какво ще си говорят толкова [smilie11]. По ми се вярва да е някакъв дефект. Ще взема да звънна днес в сервиза на SIgma.


Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Sigma 85mm f/1.4 EX DG HSM за Nikon
Автор: da.fo   
Дата:   14-08-15 16:07

От сервиза казаха , че това е дефект и то с доста скъпоструващ ремонт. Но да уточня , че става въпрос точно за тази бройка, която съм гледал тъй като е влизала в сервиза и най вероятно е изтърван или удрян обектива.

Сега остава да си посъбера още малко пари и да си купя чисто нов такъв, с гаранция и да си [shtrak] с кеф !!!



Публикацията е редактирана (14-08-15 17:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Sigma 85mm f/1.4 EX DG HSM за Nikon
Автор: dimidumi   
Дата:   14-08-15 17:25

Вероятно обектива е имал удар, изпускан или ударен. Имал съм подобни проблеми и със други ударени стъкла, работата е за преглед от специалист в сервиз! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обектив Sigma 85mm f/1.4 EX DG HSM за Nikon
Автор: da.fo   
Дата:   14-08-15 17:27

Малко извън темата :
Някой може ли с кроп тяло да направи портрет със Sigma 85/1,4 и после същия портрет(като мащаб) със 150/2,8 за да видя разликата в задния план.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »