Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: stzz   
Дата:   06-08-15 11:22

Снимката с която откриваш темата, на мен лично не ми допада.

Снимките на Svetlio70 са добри и със скромна техника е постигнал добър резултат.

От твоите снимки, последната от темата и тази с колелото са добри.....почти и с малко обработка резултата ще е още по-добър.

Ииии, фото оборудването - ами не можем да принизяваме важността му според мен!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-08-15 11:26

За да питаш, трябва поне нещичко да знаеш!
Остротата няма нищо общо с цветовете. Първото условие, за да постигнеш някаква цел, е да можеш да я назовеш правилно - при това на съответния "жаргон" (специфично арго). Овладей терминологията, за да е ясно за какво питаш!

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: icovalchev   
Дата:   06-08-15 11:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: vkk1   
Дата:   06-08-15 11:33

точно мислех да питам дали имаш raw, за да прикачиш някъде последната снимка и да пробвам малко да ти я пооцветя и да видим дали е това, което търсиш.
Обаче ако нямаш raw, по-добре сменяй апарата, няма да станат нещата така ...

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: mustush87   
Дата:   06-08-15 11:50

вярно, че RAW има много повече възможности, но за малко контраст и цвят спореd мен може и Jpeg да се обработва.

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: philip   
Дата:   06-08-15 11:54

От показаните снимки тази ти е най-добрата за мен. Просто търси светлината и няма да сбъркаш[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: niro   
Дата:   06-08-15 17:07

Не знам с какво снимаш, но почти всички снимки първо са зле технически. Мини някакъв курс или нещо такова и след това виж какво са ти казали за композиции, живопис и т.н.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: hemilio   
Дата:   06-08-15 17:43

+1[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: MarinY   
Дата:   06-08-15 18:31

Снимките, които ти харесват, и не само "цвета и остротата", които ти правят впечатление, са резултат от (1) уловен момент/светлина, (2) композиция, и са сериозно подсилени от (3) качествена обработка.
Който и да липсва, от тези три елемента, резултатът ще е от среден надолу.
Просто, работи по всеки един от тях и ... ще започнеш да харесваш не само техническото постижение. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: n960   
Дата:   06-08-15 19:36

MarinY [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: Gecata   
Дата:   06-08-15 20:29

Фотографията се превръща в изкуство когато започнеш да се изразяваш чрез нея! Останалото са технически подробности които разсейват автора по пътя към себеизразяването [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: Tota   
Дата:   06-08-15 21:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: MarinY   
Дата:   06-08-15 21:17

Tota, че кой е казал, че всичкото кадро трябва да е изкуство. Хубава може да бъде и регистрацията на нещо, информацията за нещо, личният спомен и емоция.
П.П. Понапиши още някоя мрънкавица, че да познаем от кой бивш профил идваш.
[smilie7]



Публикацията е редактирана (06-08-15 21:18)

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: Tota   
Дата:   06-08-15 21:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: Gecata   
Дата:   06-08-15 21:42

Tota, не знаеш как мразя хора с две снимки в профила си и без никаква история да ми опонират. Изразяването ми с "айфелова кула" в момента е изложено в Ню Йорк, че даже е откупено.http://www.alfaart.org/our-artists/georgi-georgiev
Надали американците са толкова впечатлени от посещението ми в Париж, нали се сещаш, а по скоро от начина ми на изразяване. Ако си човек с амбиции които искаш да постигнеш поне се вслушай в друг човек който е постигнал амбициите си и само ще спечелиш!



Публикацията е редактирана (06-08-15 21:44)

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: фотогаф   
Дата:   07-08-15 00:40

Преди като снимахме на лента не пуцахме като картечари с 10 в секунда! Всеки кадър се оглеждаше и обмисляше какво се вижда как се вижда колко се вижда светлина сенки всичко. А сега турил на зеленото копче и пуца. И какво се мери как се мери и къде се мери-тя камерата си знае работата.А земи сега 1 филм и го изщракаи сватбарската да видиш колко струва. Мисълта ми е че не видиш ли кадъра преди да си бръкнал в торбата за щракалото,недеи да бъркаш. А не бе после ще го опрвя. Дори сега повечето пъти снимам с куци филмови апаратчета-с 1 скорост и 2 дупки и мисля ама доста преди да щракна.

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: fotopepi   
Дата:   07-08-15 00:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: bo6o   
Дата:   07-08-15 07:53

"Преди като снимахме на лента не пуцахме като картечари с 10 в секунда! Всеки кадър се оглеждаше и обмисляше какво се вижда как се вижда колко се вижда светлина сенки всичко. А сега турил на зеленото копче и пуца. И какво се мери как се мери и къде се мери-тя камерата си знае работата.А земи сега 1 филм и го изщракаи сватбарската да видиш колко струва. Мисълта ми е че не видиш ли кадъра преди да си бръкнал в торбата за щракалото,недеи да бъркаш. А не бе после ще го опрвя. Дори сега повечето пъти снимам с куци филмови апаратчета-с 1 скорост и 2 дупки и мисля ама доста преди да щракна."

[smilie24]
Напълно и силно съгласен. От както имам апарат от 2013та нейде, до сега май още не съм стигнал 10 000 кадъра, и то половината тестови на обективи... Не че съм станал велик щракач, но вадя апарата, само след като съм видял кадъра, и щракам един път - ако не е станал - здраве да е.

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: Tota   
Дата:   07-08-15 08:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: philip   
Дата:   07-08-15 08:29

фотогаф: Мисълта ми е че не видиш ли кадъра преди да си бръкнал в торбата за щракалото, недей да бъркаш.

Много точен лаф![smilie24] [smilie24] [smilie24]

Въпреки че има и малки изключения при спорт, репортаж, диви животни и улицата, когато докато бръкнеш кадърът вече е изчезнал. Тогава трябва да си готов с пръст на спусъка и да го изчакаш да се случи...


Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: vkk1   
Дата:   07-08-15 08:57

Не държа да се намесвам в спора, обаче видно за всеки снимките на Gecata са уникални, страхотен поглед, изпълнение и обработка.
Не знам защо когато нещо е добро не може просто да се каже - да добро е, ами трябва да се носят от сто кладенеца вода...

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: антивик   
Дата:   07-08-15 09:18

Доста изписано и много акъл, че даже и леки захапвавници, но....
Първо човеко трябва да се натамани, като какъв смята да се развива, като ПРОФИ или като "ПРОСТ" Любител...???[smilie11] И от там нататък да знае какво търси, само регистрация на нещо, което му е направило впечатление, нещо което му е харесало, нещо което иска да го покаже или ще търси само кинти и хонорари.
После да не забравя, че фотото освен изкуство е и техника, а и бая наука и явления, и ако не ги знае тези основи, трудно ще се пребори и с остротата и с дълбочината, и с другите мурафети. Истината е много четене. Някой спомена лентите и дали са изщракани 300 ленти...мисля, че може и повече от 300 да съм прекарал през кутията и дозата[smilie3], а да не казвам какъв процент от тях отидоха в коша. Все пак вярно е тренинг и дава основа за после, като хванеш цифровата, де кат видиш че нищо не е станало веднага - гумата.
После след техниката идва теорията на фотките, а и на изобразителното изкуство и разните там елементи, стилове, изразни средства.....Така че пак се стига до четене, ама не просто четене, а четене с апарата в ръка и всичко де го прочете да пробва да го изработи на практика.
А за по нататък си е вече снимане, проби-грешки, та накрая де се вика да достигне някаква рутина и собствен стил.
А па като най-първо и най-важно да има голям, ама много голям мерак и да не търси бързи резултати, таланта си е едно многото работа друго, а и понякога късмет да превърне дефекта в ефект.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: nyamago   
Дата:   07-08-15 12:45

От показаните 2 'железопътни' снимки, както и други отбелязаха, виждам потениал във втората. Има уловена светина и атмосфера, има прилична композиция с перспектива, водещи линии и убежна точка, както и добра експозиционна динамика с детайл в дълбоките сенки и без прегорели светлини.

Не съм съгласен с мненията, че с по-скромен апарат не могат да се правят добри снимки, нито че непременно са нужни RAW файлове за грамотен и ефективен пост-процес. Особено за нещата, които интересуват автора: цветове и 'острота'. (Под последното не мисля, че се разбира фокус и рязкост, а по-скоро изявена детайлност - която не идва дори от 'острене' в пост-процеса, а от работа с контрастите: локален и микро-)

Ето две бързи примерчета с различни цветове и различна 'острота' от неговия JPEG (който дори може да не е оригиналния файл от камерата). Само за илюстрация - с време и внимание може определено и повече:

https://farm1.staticflickr.com/324/20339650556_59eed26713_o.jpg



https://farm1.staticflickr.com/324/20339650556_59eed26713_o.jpg

https://farm1.staticflickr.com/524/20179247529_8a04ec2595_o.jpg



(Забелязах нежелано острене от един от двата сървъра: Фликър или този сайт, може и от двата. Не е от мене, но се надявам да става ясна идеята.)



Публикацията е редактирана (07-08-15 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: Tota   
Дата:   07-08-15 20:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: снимка vs. изкуство ?
Автор: vkk1   
Дата:   07-08-15 20:36

що не пробваш ти от jpg да изкараш правилния бял баланс?
Аз също се опитах, отделих от времето си и изпратих на лс на автора на темата моето виждане за същата снимка.
Пробвай и ти да видим какво ща направиш!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »