Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Информация за предстоящи събития и снимки от тях
Автор: bg2014   
Дата:   29-07-15 10:24

Така и така вече доста думи се изговориха... поне да има полза от тях.
Тази тема е провокирана от тоталното разминаване между колеги за една и съща информация. Защо се получава така и има ли смисъл от тази тема?
Обсъждахме Световното по гребане в Пловдив. Може да видите темата:
Получи се "каламбур" от думи и емоции. Всичко идва от неразбиране.
Ако един колега (не посочвам конкретно някой) вижда едно събитие по един начин, то друг го вижда различно. Ако някой по цял ден е в офис и слуша радио, или гледа телевизия постоянно в заведение това не е вярната гледна точка за информацията относно дадено събитие.
Има колеги (като мен), които са сред природата по цял ден. Там дори обхват на телефон няма, да не говорим за радио... а и да слушаш радио вместо птиците е тъпо. Все едно да излезеш сред природата на чист въздух и да пушиш цигара след цигара (познато ли ви е?)[smilie11]
И когато вечер по тъмно се прибираш освен новините по нац. телевизия друго не виждаш.
Та. За такова усещане към дадено събитие говоря.
И за такива хора като мен трябва някаква информация. Аз явно съм тъп и неинформиран, щом не слушам радио по цял ден и не помня събития анонсирани по някакви медии. Аз изминавам по 300-400 км на ден и чета плакатите по градовете и пътищата. Не съжалявам за това.
Имам синове с приятели и приятелки, и на въпроса "Знаете ли, че в Пловдив има световно на гребния канал?" отговорът на 8-9 човека беше "НЕ". Това ме навежда на мисълта, че има някаква грешка в рекламата на това събитие.
И конкретно към колегата "e-mil":
Не наричай колега лъжец, ако не си убеден в това.
Та край на предисловието (дълго и тъпо вероятно).
Темата е за предстоящи събития, които да посетим с удоволствие и навреме.
Вероятно по-късно ще сменим името, но за сега нека да е провокативно.
Какво предстои около вас?

Отговори на това съобщение
 Re: За мрънкалото, информацията и истината
Автор: 2metraninja   
Дата:   29-07-15 10:29

В неделя на Античния театър в Пловдив ще има концерт на народен ансамбъл, вход свободен.

Отговори на това съобщение
 Re: За мрънкалото, информацията и истината
Автор: m.djorov   
Дата:   29-07-15 10:40

Мисля, че това е добра илюстрация на нещата:

https://photo-forum.net/static/forum/2015-07/rizs9276.JPG


http://store.picbg.net/pubpic/4E/1D/a64c1e285f564e1d.jpg





Публикацията е редактирана (29-07-15 10:42)

Отговори на това съобщение
 Re: За мрънкалото, информацията и истината
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   29-07-15 10:40

Само да корегирам "карамбол" (вид игра подобна на билярд), не "каламбур" (гавра с многото значения на думите и подобно звучащите поредици от думи).

На 5-6 Септември се организира 24 часов планински вело маратон близо до Хисаря.

Едит: Линк то маратона: http://kriva.org/bg/24_%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%B2_%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BD




Публикацията е редактирана (29-07-15 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: За мрънкалото, информацията и истината
Автор: And   
Дата:   29-07-15 10:50

m.djorov още една илюстрация [smile] За кокошка и яйце няма да дискутирам[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За мрънкалото, информацията и истината
Автор: pmartinov   
Дата:   29-07-15 10:53

Ролята на българските "медии" е да дезинформират,а не да информират.

Колко са български е съвсем друга тема!

При положение, че няма яснота коя медия на кой е в България може лесно да се досетите ,че последната им функция е да ни информират.

При фасадната демокрация и "медиите" са фасадни тоест зад тях прозират единствено нечистоплътни интереси.

Едва ли това,че името Пеевски е българско може да бъде гаранция, че "медиите" в България служат на националните ни интереси.



Публикацията е редактирана (29-07-15 11:01)

Отговори на това съобщение
 Re: За мрънкалото, информацията и истината
Автор: e-mil   
Дата:   29-07-15 13:12

Автор: bg2014
Дата: 29-07-15 10:24
И конкретно към колегата "e-mil":
Не наричай колега лъжец, ако не си убеден в това.


Абсолютно съм убеден и в предната тема доказах, че си лъжец. Но, очевидно имаш трудности с мисленето, затова мога да го докажа пак.
Темата от юни
Автор: bg2014
Дата: 21-06-15 14:04

"Имаме събитие обявено предварително. Това е рядкост в нашата държава."

Автор: e-mil
Дата: 21-06-15 16:14

"Почти всяка спортна федерация си обявява календара за поне една година напред... Всичко това го има по медии (обикнвено в началото на годината), по сайтове на федерации и изложбени зали, по сайтове на общини, а по спортните сайтове седи постоянно."

Автор: bg2014
Дата: 21-06-15 16:42

"...както всяко музикално събитие се рекламира, всеки бар пуска плакати с реклама за събития, така е съвсем нормално всяко събитие да се рекламира в подходящо време и на подходящите места.

Автор: e-mil
Дата: 21-06-15 18:18

"Точно пък спортните събития се обявяват най-рано и се знаят месеци, че и години предварително... Е, публиката да не е саката, че да не може да чете спортни новини?... В Интернет е пълно с анонси за предстоящи спортни състезания в медиите.


Един месец по-късно
Автор: bg2014
Дата: 27-07-15 09:22

"От форума научих за събитието на гребния канал."

Автор: bg2014
Дата: 27-07-15 18:56

В една друга тема... посочих именно това- лисата на предварителна реклама и информация за събития... Тогава един колега "професор" ми обясни, да чета календара на различните спортове. Та вероятно е трябвало да четем календара на гребците или на гребния канал.... не знам. Дайте някакъв календар да измислим ... като на Маите за разни събития......[cool]


=======================================

Не си лъжец ли? Лъжец си от най-чиста проба. Колко пъти казах "и медии", а ти се правиш, че не го забелязваш?

Автор: bg2014
Дата: 29-07-15 10:24
"Ако един колега (не посочвам конкретно някой) вижда едно събитие по един начин, то друг го вижда различно... Има колеги (като мен), които са сред природата по цял ден... И за такива хора като мен трябва някаква информация.


Е, колко години ли си бил сред природата? Щото първите новини, които посочих са от 2 години преди състезанието. ДВЕ ГОДИНИ ПОДРЕД СА ГОВОРИЛИ ЗА СВЕТОВНОТО, а ти пак не разбрал. Ма то хвалби от кмета, обществено обсъждане за втори гребен канал, протести от еколози, всяка седмица новини от софийски медии, регионални сайтове и телевизии... а ти ако не видиш плакат няма да разбереш?

Автор: bg2014
Дата: 21-06-15 16:42
"... всеки бар пуска плакати... А мисленето "календар в началото на годината е достатъчен" е тъпо, овехтяло, безсмислено и отблъскващо.


Значи хората ти дават възможност да планираш половин-една година предварително, а ти чакаш да прочетеш плакат две седмици преди събитието? Плакатната реклама се прави от стотици години, винаги се вижда само от ограничен кръг зрители, но не била овехтяла. Сега имаш възможност да се информираш на два-три клика разстояние, дори да си на другия край на България, ама това било тъпо и безсмислено. Ми... много си умен. [smilie18]

Дадох ти над 60 линка към новини за предстоящото световно, а ти ми опонираш с приятелите на синовете! Що за довод е това? Очевидно не се интересуват от гребане. Sportal и Gong са сред 25-те най-посещавани сайта в България според Alexa. Не сред спортните, а сред най-посещаваните въобще. През юни Sportal е имал близо 900 000 уникални посещения, с 9 000 000 импресии. А ти си питал някакви 8-9 души свързани един с друг и от тях вадиш извод, че рекламата била грешна. Ми ако не четат спортните сайтове, ако и местни медии не четат, значи въобще не ги интересува пловдивският спорт.

Aldygreen пък мрънка, че във в. "Марица" нямало било тема за световното. Е, защо да има, щом като повечето пловдивчани явно не четат местни спортни новини? Защо да си дават труд, щом като гражданите даже не са прочели във вестника, че ще има световно?

Автор: bg2014
Дата: 29-07-15 10:24
"Ако някой по цял ден е в офис и слуша радио, или гледа телевизия постоянно в заведение това не е вярната гледна точка за информацията относно дадено събитие."


Веднъж пак спорих във форума с един отворко за медиите. Показах му колко лесно може да се информира, а той също отговори, че постоянно съм седял пред компютъра да чета новини. И хем се сърдеше, че нямало информация, хем надменно заяви, че не чете новини. [smilie5]
Абе, пичове! Ако цели две години не сте преглеждали медиите, значи грешката е във вас. Ако дори общинския сайт на собствения си град не преглеждате, значи не ви интересува на какво място живеете, нито какво се случва в него. Защо му е на някой да харчи пари за плакати, след като пак няма да отидете на гребната база?
Ама той кметът бил правил далавери с организацията на световното. Най-вероятно наистина прави. Ама, вие как разбрахте, че има далавери, след като не знаете какво прави кметът? [smilie5]

Ей, големи сте смешници! [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: За мрънкалото, информацията и истината
Автор: bg2014   
Дата:   29-07-15 13:16

Eeee - оформя се хубава тема.
Много точни примери сте дали за спора от другата тема. Верни.
А за каламбура.. точно каламбур си имах предвид (с кавички).
Карамбол,ако някой играе го предизвиквам на спортна среща. С три спонта.
1. Неделя античен театър Пловдив - колко часа?
Давайте точна и подробна информация за събитията. Със сигурност ще има ефект. Много колеги ще искат да снимат предполагам.
2. Веломаратон около Хисаря. Кой може да участва, как се записват за участие. Хубаво е, че го споделяте навреме. Давайте по-подробна информация за събитието, участието, програмата (5-6. септ. предполага програма)
Благодаря за участието на всички!
Надявам се темата освен да е полезна да остане в духа на интелекта и да не се принизява до примитивизъм.(обиди, нападки и др.)
Много колеги фотографи търсят събития за заснемане. Ами ето ви място където може да изберете събитие, което да снимате.
Темата е и фотографска. Ще има и фото събития предполагам.

Отговори на това съобщение
 Re: За мрънкалото, информацията и истината
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   29-07-15 13:22

За веломаратона довечера ще си редактирам поста да добавя линк до събитието във FB.

Отговори на това съобщение
 Re: За мрънкалото, информацията и истината
Автор: bg2014   
Дата:   29-07-15 13:26

Колега E_mil, аз няма да споря с теб. Писали сме по едо и също време...Да предположим, че си прав.
ПРАВ СИ!
Ако нещо си се засегнал- извинявай!
Ако си умен- не разваляй тази тема и си поправи мнението.
Ако си тъп - продължавай в този дух.
Всеки може да покаже както доброто от себе си, така и лошото. Въпрос на личен избор.
Покажи своя избор на чисто.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: За мрънкалото, информацията и истината
Автор: jivkojj   
Дата:   29-07-15 13:27

Ако си умен- не разваляй тази тема и си поправи мнението.
Ако си тъп - продължавай в този дух.


Touche [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: За мрънкалото, информацията и истината
Автор: nyamago   
Дата:   29-07-15 14:28

e-mil : Не бих нарекъл някого 'лъжец' задето вижда кръглата проекция на цилиндъра, докато аз гледам правоъгълната. Думата е силна, лъжа не е същото като неистина. В най-разпространеното значение на 'лъжец' се подразбира съзнателно разпространение на неистини, често с недобронамерена цел. В случая нямаме достатъчно доказателства за умисъл (т.е. знае, че истината е друга, но по свои причини я изопачава). Още по-малко имаме признаци на недобронамереност. Който гледа цилиндъра аксиално, сигурно е убеден, че това си е кръг?

'Лъжец' е личностна квалификация и лична нападка, нежелателна в цивилизованите дискусии. Типичен пример за ритане на играча, вместо на топката. Ако беше заявил 'твърденията ти са неверни' нямаше да има проблеми.

Иначе си прав: всеки е научил за събитието толкова, колкото се е интересувал.

Но и за това има обяснение: практиката в масовите комуникации е разглезила / равалила хората нещата да им се набиват (крещящо) от всяка страница, фасада и екран. Вместо усилие да научим нещо, днес правиме усилия да не ни проглуши и ослепи пропагандния и рекламен шум. Оттам и (неоправданото и пресилено) очакване "Защо никой нищо не каза за това събитие?" [smilie2]
- - - -

Аз затова се абстрахирах от наличието (или напротив) на публична информация, а фокусирах възмущението си върху поведението на оная госпожа по телефона. Както и да се разреши спора за разгласата, нейното поведение остава непростимо.
= = = = = =

И по темата: заглавието ѝ заблуждава. Ако е наистина за споделяне на предстоящи събития (а не за разчистване на стари несъгласия), не е ли редно заглавието да се промени? [smilie11]

Редакция: виждам промененото заглавие - приветствам промяната.

[beer]



Публикацията е редактирана (29-07-15 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Информация за предстоящи събития
Автор: InnerSelf   
Дата:   29-07-15 21:36

Включвам се и аз - последната седмица на август в Пловдив ще има световно или европейско първенство, не съм сигурен, по Таекуондо.
Нека линийките за мерене на фалоси да бъдат заровени :) (от собствен опит знаем, че това никога няма да се случи, поради наличието на твърде много фалоси и... циц*)

Отговори на това съобщение
 Re: Информация за предстоящи събития
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   29-07-15 21:44

Ето още няколко събития, взети от тук:

http://www.bgbeactive.org/events/


Европейско трансгранично колоездачно турне – NowWeBike
август 1 @ 08:00 - август 2 @ 17:00
Свиленград, Раднево, Нова Загора

MOVE Week 2015 (Всякакви спортни прояви във много градове на България)
септември 14 @ 08:00 - септември 27 @ 17:00
България

На второто планирам да се сцепя от снимане в Пловдив когато имам време...

Отговори на това съобщение
 Re: Информация за предстоящи събития
Автор: e-mil   
Дата:   29-07-15 22:48

Автор: bg2014
Дата: 29-07-15 13:26
"Колега E_mil... Да предположим, че си прав. ПРАВ СИ!
Ако си умен... си поправи мнението.


Е, щом съм умен и прав, защо да го поправям? [smilie11]

=======================
Автор: nyamago
Дата: 29-07-15 14:28
"... кръглата проекция... правоъгълната... нямаме достатъчно доказателства за умисъл... Който гледа цилиндъра аксиално...


Абе... аз ли ви обърквам с много приказки или просто не можете да осмислите една страничка текст? Ми да ви го смеля, за да ви е лесно?
- Аз доказах, че предварително се обявява достатъчно информация и в спортните календари, и в медиите.
- Той упорито се заяжда за календарите, "забравя" за медиите и продължава да мрънка, че събитията не се обявяват предварително.


ТОВА НЕ Е НЕВОЛНО ОБЪРКВАНЕ.
Не е разсеяност - запомнил е темата и спора отпреди месец.
Не е неинформираност от незнание - в предната тема му дадох достатъчно примери, но той се преструва, че не ги вижда.
Не е различна гледна точка - спорът беше прост: събитиете или е обявено предварително или не е обявено. И той от онези над 60 статии е разбрал, че е достатъчно добре обявено, защото се оправдава, че гледал само националната телевизя, но не помнел какво било анонсирано по някакви медии. И вместо да спре дотам почва: "Ама то сега това е различна гледна точка към събитието... Ама аз питах едни хора и те казаха, че не знаят... Ма ти сега не си убеден..."

Когато на някого му даваш аргументи, а той почва да суче общи приказки, значи нещата не са наред. На теб ли да го обяснявам - дето имаш егати-супер-хипер-големия опит в бизнеса?


Автор: nyamago
Дата: 29-07-15 14:28
"Думата е силна, лъжа не е същото като неистина."


Абсолютно същото е. Ако си забравил български, ще ти кажа, че така е и на английски - "untruth" е пълен смислов синоним на "lie". Не ме карай да ти обяснявам какво е смислов синоним!
Думата "неистина" беше натрапена през 90-те от пишман полииците в опит да придобият академичен говор и да си спестят евентуални скандали при спор в медиите. Това, което не е истина е лъжа. Ма без значение дали е неволна, умишлена или благородна, малка или голяма - все е лъжа Другото са нюанси. Измислили сме думата за да обозначим ясно, че дадено действие е минало половината път и определено клони към другия полюс. Плюс-минус, ляво-дясно, студено-топло, светло-тъмно, истина-лъжа...
Язък ти за претенциите, ако досега не си сханал прости понятия, дето се учат в детството.

Автор: nyamago
Дата: 29-07-15 14:28
"'Лъжец' е личностна квалификация и лична нападка..."


Не думай! А да ме нарича иронично "професор" не е личностна нападка? И да се бъзика за календара на маите не е заяждане? "Лъжец" изобщо не е нападка, а констатация. Щом цитира само част от думите ми и крие останалите, значи лъже. Щом съм му показал, че спортните събития се обявяват предварително и въпреки това твърди обратното - значи лъже.

А ти без да прочетеш какво сме писали почваш: "мрън-мрън... топката... играча..."
Бе, я се скрий! И без това те няма.


Отговори на това съобщение
 Re: Информация за предстоящи събития
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   29-07-15 22:56

e-mil... хайде почини си малко, ходи да поснимаш или нещо такова. [shtrak]

Фактите са 2:
- Доста неща в Пловдив се рекламират яко с банери из целия град и сме свикнали да е така.
- За това световно нямаше келяв плакат никъде или поне аз (и други изказали се) не сме видели. Това не отговаря на домакинство на световно по каквото и да е.

Това се имаше предвид за разгласяне по медиите. Иначе ясно че тук-таме има по някой кратък бюлетин, но като сме свикнали да ни навират офертите в очите не ходим да си ги дирим сами.



Публикацията е редактирана (29-07-15 22:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Информация за предстоящи събития
Автор: realnoncho   
Дата:   29-07-15 23:01

Световна купа по художествена гимнастика 14-16 Август 2015, Арена Армеец, София.

Информация за акредитации:

Желаещите да отразяват Световната купа по художествена гимнастика, която ще се проведе от 14 до 16 август в зала "Арена Армеец" да подадат заявки за акредитации (име, фамилия, медия и длъжност) за имейл ivanova.kv@bnr.bg. Краен срок за подаване на заявките 01.08.2015 година.

Готовите акредитации ще се получават на 06.08.2015 по време на официалната пресконференция за Световната купа в Пресклуб "България" от 11.00 часа или на 12.08.2015 в пресцентъра на състезанието в зала "Арена Армеец" по време на международния турнир съпътстващ Световната купа.

Освен официалната пресконференция преди старта на едно от най-големите състезания у нас, са предвидени още две срещи на медиите с победителките в отделните състезания. На 15.08 2015 година от 16.30 на Вашите въпроси ще отговорят призьорките в многобоя при жените, а от 18.30 - капитаните на първите три състава в надпреварата при ансамблите.

Отговори на това съобщение
 Re: Информация за предстоящи събития
Автор: bg2014   
Дата:   29-07-15 23:09

Предлагам да не трупаме негативни емоции от определени мнения на колегата.Темата е доста полезна и вероятно мнозина ще се възползваме от нея. Както помолих в началото да не слизаме на примитивно ниво и както друг колега каза - да спре меренето на ....
За сега най-близкото събитие е в неделя в Античния театър концерт на народен ансамбъл. Очакваме повече информация от колегата "2metraninja"?

Отговори на това съобщение
 Re: Информация за предстоящи събития
Автор: izabela   
Дата:   30-07-15 14:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Информация за предстоящи събития
Автор: bg2014   
Дата:   30-07-15 14:42

Днес явно всички сме в добро настроение...... това е супер оферта.
Благодаря![beer]
2 : 0 залагам за Реал.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Информация за предстоящи събития
Автор: izabela   
Дата:   30-07-15 14:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Информация за предстоящи събития
Автор: Fifata   
Дата:   30-07-15 14:51

В момента в Дупница течат две европейски първенства. Едното е по софтбол, другото е по авиомоделизъм, ако някой се интересува, мога да дам допълнително инфо.

Отговори на това съобщение
 Re: Информация за предстоящи събития
Автор: izabela   
Дата:   30-07-15 14:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Информация за предстоящи събития
Автор: Fifata   
Дата:   30-07-15 15:00

Авиомоделизма е по цял ден до събота. Състезанията се правят на Червенобрешките ливади до Дупница, село Червен брег.

Софтбола е мисля финал на европейското и в събота ще обявят кой е европейски шампион. Мачове се играят по цял ден, но всеки ден от 18:30 задължително, играят и България. Мачовете се играят в град Дупница на бейзболния стадион в жк Бистрица.

Отговори на това съобщение
 Re: Информация за предстоящи събития
Автор: izabela   
Дата:   30-07-15 15:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »