Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения за Fujifilm Neopan 100 Acros
Автор: hose   
Дата:   23-07-15 16:19

В последно време никак не съм доволен от резултатите, които получавам при ЧБ…
основно явно проблема е в скан-а, но все пак…
някога ползвах първият вариант на Кодак 400 за C41 -



с него имам бриялнтни кадри, при това сканирани от лабовете някога…
после този го спряха и извадиха уж подобрения -


http://media.7dayshop.com/media/catalog/product/cache/1/image/800x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/


с който имам общо взето трагични резултати… ужасен шум, никъде не успях да го сканирам добре - лабове, имакони, кулскани…

тези дни пробвах Ilford XP2 - също не ми хареса…

ползвам филмите по C41 защото рядко снимам ЧБ, няколко пъти съм пробвал и Тмакс - по-добре е като че ли, но пак има проблеми…

сега четох добри неща за Фуджито - някой има ли опит?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Fujifilm Neopan 100 Acros
Автор: kvakioh   
Дата:   23-07-15 16:34

Фуджито е един от най-добрите черно-бели ленти в днешно време. Драска се доста, тъничък е, но има острота и малко зърно.
Като алтернативи от гледна точка на бюджет може да се види Ilford 125, най-често снимам с него.
Друг вариант е T-MAX 100 Кодак.
Ако се проявява в домашни условия Фуджито държи на повече толеранси (неглижета бих ги нарекъл) при процеса.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Fujifilm Neopan 100 Acros
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-15 16:39

За сканиране, някои от филмите на Rollei са с прозрачна, синтетична подложка. Не трябва да се зареждат на слънце, защото не предпазват филма от осветяване така, както ацетатната основа. Може да пробваш Retro 80s или RPX 100.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Fujifilm Neopan 100 Acros
Автор: hose   
Дата:   23-07-15 17:13

мерси

това пишат и за фуджито - че е с прозрачна и по-тънка основа, и май емулсия, последното не съм сигурен, и това го правило също добро за скан

впечатли ме и това че няма проблем с дългите експозиции

има ли го някъде в момента - в синтезиса и павилиона не е в наличност според сайтовете им

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Fujifilm Neopan 100 Acros
Автор: pstoev   
Дата:   23-07-15 17:52

fujito e супер, има страхотна динамика. вдигал съм го до 800исо, зърното е малко и контрастта не се покачва както при другите 100 асови ч/б.
на мен xp2 ми харесва повече от другите на илфорд по стандартно ч/б проявяване. и също съм супер доволен от всички на ролай..

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Fujifilm Neopan 100 Acros
Автор: quazimodo   
Дата:   23-07-15 18:17



Още един глас за Ролайчетата. Добри са и при 135, и при 120. Може да прозвучи зашемАтено[smile], но преди време изщраках 2 ленти с 4 различни апарата - руски телеметрици. След това проявяването и сканирането бяха при Деков. Та от тези кадри, всяка порция снимана с различен апарат имаше собствено мнение за зърно, контраст и рязкост. Това го казвам заради изказването на автора на темата, че този или онзи филм не му харесват. Може да се налага приспособяване на техниката на снимане към дадената лента.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Fujifilm Neopan 100 Acros
Автор: batsali   
Дата:   23-07-15 19:37

Я кажете с какво го проявявате. Още по-добре - някой да си каже впечатления от различни проявители и рецепти с тоя филм.



Публикацията е редактирана (23-07-15 19:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Fujifilm Neopan 100 Acros
Автор: quazimodo   
Дата:   23-07-15 19:52

За Фуджито ли става дума или за Ролая?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Fujifilm Neopan 100 Acros
Автор: batsali   
Дата:   23-07-15 20:06

Фуджито.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Fujifilm Neopan 100 Acros
Автор: kvakioh   
Дата:   23-07-15 20:15

Rodinal 7 до 9 Минути въртене на Jobo, почивка , 20-21 градуса. Концентрат беше 1 част към 100.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Fujifilm Neopan 100 Acros
Автор: quazimodo   
Дата:   23-07-15 21:10

1:100 не отива ли вече към изравняващото проявяване?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Fujifilm Neopan 100 Acros
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-15 21:28

100ASA филмите стават много добре с Pyrocat HD или с Rodinal.

Аз съм много доволен от 1:100 Проявяване за 45-60 минути. Дозата се обръща само два пъти - 30 секунди в началото и по средата на проявяването. Разработката става прекрасна.

Последният път направих смес от XTOL + R09. Не си спомням пропорцията, но резултатът беше убийствен. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Fujifilm Neopan 100 Acros
Автор: hose   
Дата:   23-07-15 23:33

мдам… явно ще се тества това фуджи

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Fujifilm Neopan 100 Acros
Автор: sirkhann   
Дата:   23-07-15 23:37

Трябва да изпердашиш няколко филма в различни условия, за да му свикнеш малко с контраста и "цветопредаването". От една страна има повече сребро от повечето "евтини" филми и има хубава разработка, от друга - не на всеки се нрави даден филм.

Пробвай и двата Rollei-я, които ти казах. 80S е с повишена чувствителност в IR и стават много интересни кадри, RPX 100 е с подобна емулсия на AGFA APX100 и с Rodinal става чук...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Fujifilm Neopan 100 Acros
Автор: hose   
Дата:   23-07-15 23:41

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Fujifilm Neopan 100 Acros
Автор: icikonti   
Дата:   26-07-15 13:06

Мн.добър филм.Проявявал съм го с Д-76, както и XTol и Pyrocat HD.Държи се прекрасно с всички проявители и концентрации.Някои твърдят, че чувствителността му била различна в зависимост от проявителя.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Fujifilm Neopan 100 Acros
Автор: kvakioh   
Дата:   26-07-15 13:15

ДА, държи и на толеранси, между 19 и 24 градуса в зависимост от проявителя.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »